Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 3 września 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 266
Ilość komentarzy: 0

Który wypełniacz papierowy będzie najlepszy?

Sprzedaż online w zasadzie z roku na roku staje się większa. Coraz częściej konsumenci zamiast tracenia czasu na dojazd oraz stanie w kolejkach wybierają ciepłe i przytulne mieszkanie. Większa ilość kupujących w internecie przyczynia się m.in. do tego, że pojawia się też coraz więcej sprzedawców. Trend wzrostowy widoczny był w szczególności w okresie pandemii, gdy firmy "na szybko" chciały pojawić się w sieci, ponieważ tylko w ten sposób mogli oferować swoje produkty. Im większa konkurencja, tym ważniejsze są umiejętności przyciągania i zatrzymywania klientów. W związku z tym sprzedawcy internetowi zaczęli zwracać uwagę na najmniejsze nawet szczegóły związane nie tylko z wystawianiem produktów na strony, ale również z obsługą klienta oraz z realizacją zamówień. Na tej obszernej liście znalazł się także punkt dotyczący wyboru wypełniaczy do paczek. Jaki będzie najlepszy dla Twojego biznesu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Kostki Rubika i globus leżące na czerwonym wypełniaczu sizzlepak

Wypełniacze do paczek i ich różne rodzaje


Choć wydawać by się mogło, że wybór wypełniacza do paczek jest prosty i szybki, to jednak wcale nie jest to takie oczywiste. Przede wszystkim wybór powinien zależeć od tego, jakie produkty wysyłasz do swoich klientów. A także od tego, jak dużą wagę przywiązujesz do kwestii ekologicznych. Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełniaczy i jest ich naprawdę dużo. Do wyboru jest np. skropak, pianka rosnąca Instapak, rafia dekoracyjna oraz sizzlepak. My jednak chcemy w tym artykule skupić się przede wszystkim na wypełniaczach papierowych. Takich, które można wykorzystać zarówno do wypełnienia pustych przestrzeni w kartonie, jak i do zwiększenia atrakcyjności przesyłki.

Papierowe wypełniacze do paczek - wady i zalety


Gdy sprzedawcy zaczęli swoje pierwsze kroki stawiać w internecie, to zdarzało się, że przygotowując paczki, puste przestrzenie wypełniali gazetami. I wcale nie są to domysły. Stwierdzenie poparte jest kilkoma ciekawymi historiami. Niemniej jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Choć tyle się mówi o konieczności oszczędzania zasobów, ekologii i trosce o środowisko to jednak żaden sprzedawca chyba nie odważyłby się tak zrobić w dzisiejszych czasach. Dlatego chcemy przedstawić kilka propozycji wypełniaczy papierowych, które znajdziesz w sklepie Neopak. Są to materiały, których używa się zarówno do owijania wysyłanych przedmiotów, jak i do amortyzowania wstrząsów poprzez wypełnianie pustych przestrzeni. Papierowe wypełniacze do paczek dostępne są w różnych odsłonach. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Jeśli jednak chodzi o zbiorowe aspekty, to warto wspomnieć o tym, że są to bardzo ciekawe opcje. Chociażby z tego powodu, że niektóre z tych wypełniaczy pochodzi z recyklingu, a jakby tego było mało można je poddać ponownemu recyklingowi. Nie zajmują dużo miejsca na magazynie i łatwo je przechowywać. A co z wadami? No cóż, w niektórych przypadkach konieczne jest użycie większej ilości materiału do skutecznej ochrony np. przed wstrząsami podczas transportu. A to może spowodować, że wpłynie to na ostateczną masę paczki.

Papierowe poduszki powietrzne
Wypełniacze papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze papierowe

Gdzie kupić wypełniacze papierowe do paczek i w jakiej cenie?


Do wyżej wymienionych wad niektórzy dopisaliby jeszcze wysokie koszta zakupu. Jednak, czy tak jest naprawdę? W sklepie Neopak znajdziesz wypełniacze do paczek papierowe w bardzo korzystnych cenach. Zwłaszcza jeśli skorzystasz z dodatkowych rabatów (nawet do 15%). Wysokość zniżki zależy od ilości zakupionego produktu, niemniej, jednak jeśli systematycznie robisz zamówienia, a Twoja sprzedaż prosperuje dobrze, robienie większych zamówień jest z pewnością na porządku dziennym. Informacje na temat rabatów znajdują się na karcie produktu. Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z pracownikami sklepu.

Wypełniacz sizzlepak - ekologiczny i estetyczny


Sizzlepak to wypełniacz, który produkowany jest z papierowych włókien, jakie powstają w czasie recyklingu. Jeśli prowadzisz sklep ekologiczny, polecamy w szczególności wersję naturalną w kolorze brązowym. Będzie ona idealnie pasować do charakteru sklepu. Jeśli jednak chcesz w sposób bardziej imponujący wypełnić pustą przestrzeń w kartonie to zachęcamy Cię do skorzystania z wypełniacza sizzlepak w jednej z kolorowych odsłon. Co jeszcze możemy powiedzieć o tym materiale? Bez wątpienia jest to produkt, który wyróżnia się stosunkowo dobrą odpornością na zginanie. Dzięki temu umieszczone na nim przedmioty otulone są warstwą papieru i odpowiednio chronione. Sizzlepak to wypełniacz lekki, który nie wpływa na ostateczną wagę przesyłki. Jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne to, warto wspomnieć też o tym, że po wyjęciu z opakowania, w którym go kupujesz, może nawet dwukrotnie zwiększyć swoją objętość. Idealnie nadaje się do przedmiotów o nieregularnych kształtach. Ułożone na nim książki, kubki, figurki ozdobne, kosmetyki i inne tego typu rzeczy będą z pewnością prezentowały się niezwykle wytwornie.

Zielony sizzlepak w kartonie z okienkiem

Papier Kraft zamknięty w pudełku - wygodny w użyciu wypełniacz do paczek


Papier Kraft dostępny jest w sklepie Neopak nie tylko jako wypełniacze papierowe w boksach. Możesz wybrać wersje w rolce lub w arkuszach. Niemniej jednak często zdarza się, że właśnie boksy są wybierane przez sprzedawców. Dlaczego? Są niezwykle wygodne w użyciu. Papier szary makulaturowy umieszczony w kartonie wykonanym z doskonałej jakości tektury łatwo jest wyciągać. Charakteryzuje się on wieloma zaletami. Po pierwsze jest dostępny w korzystnych cenach. Ponadto jest to produkt ekologiczny, który doskonale wpisze się w dzisiejsze trendy dotyczące konieczności zadbania o planetę. Uniwersalny i dopasowujący się do przedmiotów o nieregularnych kształtach. Co ciekawe, wykazuje również właściwości antystatyczne. Oznacza to, że chroni owinięte nim przedmioty przed elektryzowaniem się. Jak już wspomnieliśmy, wypełniacze papierowe w boksach są łatwe w użytkowaniu. W górnej części kartonu znajduje się otwór, przez który należy wyciągnąć odpowiednią dla siebie ilość papieru Kraft. Wystarczy go delikatnie pognieść i włożyć do paczki.

Papierowe poduszki do pakowania - lekki, łatwy w użyciu wypełniacz do paczek


Papierowe poduszki powietrzne to rodzaj wypełniacza do paczek, który wykonany został z papieru makulaturowego. Co więcej, może być poddany powtórnemu procesowi. Oczywiście, pod warunkiem że zostanie umieszczony w odpowiednim pojemniku na odpady. Zajmijmy się jednak zaletami tego rozwiązania. Poduszki wypełnione powietrzem doskonale nadają się do wypełnienia pustych przestrzeni w kartonie. Mogą być stosowane zarówno w przypadku ręcznego, jak i automatycznego pakowania produktów o wadze nieprzekraczającej 500 g. Sprawdzą się też w przypadku konieczności ochrony znajdujących się w paczce produktów przed wilgocią. Wypełniacz ten jest lekki i nie zwiększa masy przesyłki.

Papier nacinany rozwijany

Papier nacinany - doskonała wytrzymałość i imponująca wydajność


Jest to rodzaj wypełniacza, który pod względem właściwości w dużym stopniu zastępuje produkt, jakim jest folia bąbelkowa. Wiadomo, że z uwagi na względy ekologiczne, coraz częściej sprzedawcy szukają alternatywy, dla tego wydawać by się mogło niezastąpionego materiału. Papier nacinany doskonale nadaje się do zabezpieczania przesyłek. Jest elastyczny i dopasowuje się do powierzchni wysyłanego przedmiotu. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami amortyzującymi. Produkuje się go z mocnego papieru, w którym wycina się niewielkich rozmiarów, równe otworki. Wygodny i łatwy w użyciu. Co ważne, dzięki wysokiej jakości wykonania może być ponownie wykorzystany, np. do wysyłki zwrotu produktów do sklepu. Nie jest to jednak jeszcze koniec zalet. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że produkt ten cechuje się wysoką chłonnością. Oznacza to, że doskonale chroni znajdujące się w paczce przedmioty przed wodą i wilgocią.

Podsumowanie - papierowe wypełniacze do paczek wysokiej jakości


Który wypełniacz papierowy do paczek wybrać? Nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie masz potrzeby i oczekiwania, co sprzedajesz oraz w jakim stopniu zwracasz uwagę na pakowanie przesyłek. Możemy jednak dać kilka wskazówek. Wysyłając przedmioty dekoracyjne, delikatne można wykorzystać sizzlepak. Nie dość, że doskonale zadba o bezpieczeństwo, to jeszcze podniesie walory estetyczne produktu. Papier Kraft będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku książek i ubrań. Dzięki swoim właściwościom sprawdzi się też w przypadku wysyłki urządzeń i akcesoriów elektronicznych. Papier nacinany solidnie zabezpieczy nawet szklane przedmioty. Wybierając papierowy wypełniacz do paczek, pamiętaj o tym, aby postawić na materiał, który sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Jeśli chcesz się upewnić, czy dobrze wybrałeś skontaktuj się z pracownikami sklepu Neopak. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w zakładce Kontakt. Zapraszamy.
Zegarek w kartonie wypełniony żółtym wypełniaczem do paczek SizzlePak
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie