Jakub BieleckiJakub Bieleckiwtorek, 28 lutego 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 806
Ilość komentarzy: 0

Najlepsze sposoby na reklamę na opakowaniu

Najlepsze sposoby na reklamowanie swojego sklepu i produktów poprzez opakowania


Wiele firm używa opakowań. Czasem znajdują się w nich sprzedawane, wysyłane lub przewożone produkty. W wielu przypadkach do opakowań trafiają upominki dla pracowników, klientów lub kontrahentów. Naszym zdaniem grzechem jest nie wykorzystanie opakowań firmowych jako dodatkowa powierzchnia reklamowa. Można tam umieścić dane swojej firmy, choć to nie jedyny sposób na marketing poprzez opakowania. Jakie są najlepsze sposoby na reklamowanie swojego sklepu i produktów poprzez opakowania? Zapraszamy do lektury!

Opakowanie jest dodatkowym miejscem na reklamę Państwa firmy


Opakowanie to nie tylko narzędzie służące do ochrony produktów, ale również doskonałe miejsce na reklamę Państwa firmy. Poprzez zaprojektowanie oryginalnego i przyciągającego wzoru na opakowaniu, można przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i wyróżnić się na rynku. Dlatego warto zadbać o profesjonalny projekt opakowania, który odzwierciedla unikalną osobowość i wartości Państwa marki oraz przyciągnie wzrok klientów w sklepie. Niezależnie od branży, w której Państwa firma działa, opakowanie może stanowić dodatkowy element reklamy, który przyczyni się do sukcesu Państwa biznesu.

Niezależnie, czy wykorzystują Państwo opakowania do transportu lub wysyłki towarów, czy jest to opakowanie na zakupy w Państwa sklepie, warto umieścić tam swoje znaki. Zwykle jest to logo, nazwa marki, czy adres sklepu. Coraz częściej firmy decydują się też na umieszczanie zabawnych lub kreatywnych tekstów na opakowaniach.
Etykiety i naklejki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety i naklejki

10 zalet stosowania opakowań z nadrukiem reklamowym


Oto 10 zalet nadruków reklamowych na opakowaniach:
 1. Zwiększenie zainteresowania dotychczasowych klientów - atrakcyjny nadruk na opakowaniu przyciąga wzrok i zwiększa szanse na zainteresowanie produktu przez klienta.
 2. Budowanie marki - dobrze zaprojektowane opakowanie z logo firmy zwiększa rozpoznawalność marki.
 3. Informowanie klientów - na opakowaniach można zamieścić informacje o składnikach, terminie ważności, instrukcjach użytkowania i wiele innych, co ułatwia klientom dokonywanie wyboru produktów.
 4. Promocja nowych produktów - nadruki reklamowe na opakowaniach mogą być wykorzystane do promocji nowych produktów na rynku.
 5. Budowanie lojalności klientów - opakowanie z logo firmy i atrakcyjnym nadrukiem zwiększa pozytywną percepcję marki u klientów.
 6. Wyróżnienie na rynku - profesjonalnie zaprojektowane opakowanie z nadrukiem może wyróżnić markę na rynku i zwiększyć konkurencyjność produktu.
 7. Przyciąganie uwagi klientów - kolorowe i oryginalne nadruki na opakowaniach przyciągają uwagę klientów i zachęcają do zakupu produktu.
 8. Wzmacnianie wiarygodności - informacje o składnikach i terminie ważności na opakowaniach budują zaufanie klientów do marki.
 9. Ochrona produktów - nadruk na opakowaniu może służyć również do zabezpieczenia produktu przed wstrzyknięciem toksyn lub użyciem nieodpowiedniego urządzenia medycznego.
 10. Wpływ na środowisko - opakowanie z nadrukiem nie wymaga dodatkowego przyklejenia naklejki lub etykiety z danymi sprzeedawcy.
nadruk na opakowaniu jako forma reklamy
W zależności od Państwa oczekiwań i branży, w jakiej działa Państwa firma, nadruki marketingowe mogą mieć znacznie więcej zalet.

Projektowanie opakowań - samemu lub z naszą pomocą


Projektowanie opakowań może wydawać się zadaniem prostym, jednak jego skuteczność w przyciąganiu klientów i budowaniu marki jest kluczowa. Właściwie zaprojektowane opakowanie może być kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynku. Dlatego, jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu opakowań lub chcesz mieć pewność, że Państwa opakowanie będzie wyglądało profesjonalnie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

W Neopak oferujemy usługi projektowania opakowań, które zapewnią Państwo unikalne i atrakcyjne opakowanie, które wyróżni Państwa markę na rynku. Nasz zespół projektantów opakowań jest doświadczony i kreatywny, a dzięki zaawansowanym narzędziom i technologii jesteśmy w stanie zaoferować najwyższą jakość projektów. Dzięki nam Państwa produkt będzie wyróżniał się na półce sklepowej i przyciągał uwagę klientów.

Rodzaje opakowań, na których można umieścić nadruk


Istnieje wiele rodzajów opakowań, które nadają się do nadrukowania, aby przyciągnąć uwagę klientów i zwiększyć sprzedaż produktów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów opakowań jest kartonik, który jest wykorzystywany do pakowania różnych produktów spożywczych, jak również kosmetyków czy produktów przemysłowych. Inne popularne rodzaje opakowań to puszki, plastikowe butelki, słoiki, worki i folie.

Nadruk na opakowaniach może zawierać logo firmy, opis produktu, informacje o składnikach, termin ważności, instrukcje użytkowania, a także atrakcyjny graficzny design. Dzięki wykorzystaniu różnych kolorów, kształtów i czcionek, można stworzyć spójny design opakowania, który będzie wyróżniał Twoją markę na półce sklepowej. W Neopak oferujemy wiele różnych rodzajów opakowań, które nadają się do nadrukowania, oraz profesjonalne usługi projektowania i nadruku na opakowaniach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje produkty będą zapakowane w najwyższej jakości opakowania z pięknym i profesjonalnym nadrukiem.

Popularne rodzaje opakowań doskonałych do umieszczenia nadruku


Najczęściej nadruki reklamowe trafiają na następujące opakowania: i materiały pakowekarton z nadrukiem

Kartony z własnym nadrukiem


Pudełka kartonowe z nadrukiem to świetny wybór jako opakowanie dla Państwa firmy. Nadruki możemy umieścić między innymi na następujących rodzajach kartonów:
 • kartony klapowe
 • wykrojnikowe kartony
 • pudełka automatyczne z paskiem klejącym
 • kartony na plakaty
 • pudełko na pizzę
 • kartony na butelki
 • pudełko na kubek
 • kartony archiwizacyjne
 • i wiele innych


Taśma pakowa z nadrukiem jako zastępstwo dla naklejek


Taśma pakowa to jeden z podstawowych materiałów do pakowania. Służy zwykle do zamykania pudełka przed jego wysłaniem. Poza taśmą pakową często na opakowanie trafiają różne naklejki i etykiety informacyjne. Czasem znajduje się tam adres i logo sprzedawcy, innym razem są to naklejki ostrzegawcze z informacją “uwaga szkło” lub “nie rzucać”. W obu przypadkach można natomiast wybrać inne rozwiązanie.

opakowanie jako reklama firmy

Taśmy pakowe z własnym nadrukiem są idealnym połączeniem tego materiału pakowego z możliwością oznaczenia pudełka danymi firmy. Może być to dodatkowe miejsce na Państwa reklamę. Paczki oznaczone danymi sprzedawcy z pewnością przypadną do gustu klientów i wyróżnią opakowanie spośród innych.

Jakie materiały pakowe są najlepsze dla danego produktu?


Wybór odpowiednich materiałów pakowych jest niezwykle istotny dla ochrony produktów podczas transportu i magazynowania. Dobrze dobrany materiał pakowy zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, zarysowaniami, wstrząsami, wilgocią, a także zabezpiecza przed kradzieżą. Najlepsze materiały pakowe dla danego produktu zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj produktu, jego wielkość, kształt, waga, wartość oraz wymagania dotyczące transportu.


Dodatkowa ochrona dla wrażliwych produktów


Niektóre produkty wymagają specjalnego traktowania podczas transportu i przechowywania, na przykład produkty delikatne lub łatwo psujące się, takie jak szkło, porcelana, produkty spożywcze czy leki. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są materiały pakowe zapewniające ochronę przed wstrząsami, takie jak pianka poliuretanowa, folia bąbelkowa, gąbka lub specjalne opakowania kartonowe z dodatkową ochroną z pianki PE.

opakowania z nadrukiem

Jak pakować duże rzeczy?


W przypadku produktów cięższych i większych, takich jak meble, urządzenia elektroniczne czy maszyny, najlepiej sprawdzą się materiały pakowe w formie rolki. Warto chronić taki towar warstwą papieru kraftowego, folią bąbelkową lub stretchem.


Podsumowanie artykułu - opakowanie jako dodatkowa reklama Państwa firmy


Podsumowując, wybór najlepszych materiałów pakowych dla danego produktu jest kluczowy dla zapewnienia jego bezpieczeństwa podczas transportu i przechowywania. Warto zwrócić uwagę na specyfikę danego produktu oraz wymagania dotyczące transportu i wybierać materiały pakowe najlepiej dopasowane do jego potrzeb.

Wiele opakowań może natomiast nosić dodatkowe nadruki. Nie jest to drogie, szczególnie zamawiając większą ilość opakowań. To doskonały sposób na zareklamowanie swojej firmy!
Najlepsze sposoby na reklamę na opakowaniu
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie