Jakub BieleckiJakub Bieleckipiątek, 21 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 713
Ilość komentarzy: 0

Najlepsze sposoby na wykorzystanie papieru pakowego

Jakie są najlepsze sposoby na wykorzystanie papieru pakowego? Naszym zdaniem jest ich całkiem sporo. Papier pakowy jest bardzo uniwersalnym materiałem. Sprawdzi się podczas pakowania i nie tylko. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak można wykorzystać papier pakowy - w firmie, biurze i w gospodarstwie domowym. Zapraszamy zatem do lektury.

zastosowanie papieru pakowego

Co to jest papier pakowy?


To jeden z najpopularniejszych materiałów do pakowania. Nazywany też papierem do pakowania wykonany jest z grubego papieru. Dzięki temu jest bardziej wytrzymały, odporny na rozdarcie i dobrze chroni pakowany produkt przed uszkodzeniem. Papier pakowy jest przy tym ekologiczny - najczęściej produkuje się go z makulatury. Stąd wywodzi się również jego kolor - nawiązujący do “surowego” tworzywa, z jakiego jest wykonany. W przeciwieństwie do opakowań z folii i plastiku, papier pakowy charakteryzuje się również pewną przepuszczalnością powietrza, czy pary wodnej. W przypadku niektórych produktów (np. produktów spożywczych, kwiatów, itp.) taka właściwość pomaga zachować świeżość przez dłuższy czas.

Jedną z zalet papieru pakowego jest również ekologiczne pochodzenie. Papierowe materiały do pakowania i opakowania nadają się też do ponownego przetworzenia. Dość szybko ulegają biodegradacji, są więc w pełni przyjazne dla środowiska.Papier pakowy może mieć różną grubość, co wpływa na właściwości materiału. Najczęściej dostępny jest w formie arkuszy lub jako rolka z dużym zapasem produktu.
 • Właściwości papieru pakowego:
 • wytrzymały
 • przyjazny dla środowiska
 • ma uniwersalne zastosowanie
 • prosty w użyciu
 • można po nim pisać, przyklejać etykiety i naklejki

Rodzaje papieru pakowego


W naszym sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo wiele rodzajów papieru pakowego. Dzięki temu każdy może bez problemu znaleźć najbardziej odpowiedni rodzaj papieru. Poszczególne produkty różnią się grubością, wielkością i sposobem wykończenia. Popularne rodzaje papieru pakowego: Sposoby wykorzystania papieru pakowego
Ciekawą odmianą papieru pakowego jest również papier nacinany.
Taka konstrukcja sprawdza się doskonale do zabezpieczania różnych produktów przed uszkodzeniem. Nacinany papier jest bardziej elastyczny od zwykłego. Może więc być ciekawą alternatywą dla folii stretch.
Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy

Najlepsze zastosowania dla papieru pakowego


Istnieje szereg sposobów wykorzystania papieru pakowego. Zwykle służy do zabezpieczania różnych produktów. Można też z jego pomocą stworzyć ciekawe opakowanie, a nawet zapakować prezent w papier pakowy. Mniejsze i pozgniatane fragmenty papieru pakowego mogą też pełnić rolę ekologicznego wypełniacza do paczek. Dzięki dostępności w formie rolek o dużej szerokości, papier kraftowy może też posłużyć do zabezpieczania dużych przedmiotów i powierzchni. Ten sposób przydaje się w szczególności podczas przeprowadzania remontów, czy na budowie.

Najlepsze sposoby wykorzystania papieru pakowego:
 • zabezpieczanie paczek na czas wysyłki, transportu, magazynowania
 • ekologiczne opakowanie ozdobne
 • jako wypełniacz do paczek
 • do ochrony ścian, podłóg i dużych powierzchni w trakcie remontu
 • do zabezpieczania dużych przedmiotów, na przykład mebli, sprzętu AGD i RTV
 • do tworzenia prac plastycznych, sztuki
 • do tworzenia dekoracji i ozdób

Jak widać, papier pakowy jest bardzo uniwersalnym produktem. Warto mieć więc pod ręką rolkę lub dwie, mogą się przydać przy wielu okazjach.

Jak zapakować prezent korzystając z papieru pakowego?


Zastanawiali się kiedyś Państwo, jak pakowano prezenty przed wojną? Jednym z materiałów używanych niemal sto lat temu był właśnie szary papier. Aby zmienić go w estetyczne i efektowne opakowanie ozdobne, warto uzupełnić opakowanie o ekologiczne dodatki. Należą do nich:
 • naturalne sznurki i nici
 • dekoracje i ozdoby z papieru, drewna
 • papierowe wypełnienie pakowe


Tak przygotowany prezent w starym stylu z pewnością przypadnie do gustu obdarowanej osobie. Co więcej, jest bardzo tani - papier pakowy jest znacznie tańszy od typowego papieru dekoracyjnego do pakowania prezentów. Również naturalne sznurki (np. sznurek jutowy) nie kosztują zbyt wiele w porównaniu z ozdobnymi tasiemkami.

Ile kosztuje papier pakowy?


Koszt zakupu papieru pakowego w dużej mierze zależy od ilości produktu w jednym opakowaniu. Największe rolki szerokiego papieru pakowego, które zawierają nawet 20 kilogramów, mogą kosztować nieco ponad 200 złotych. Takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób i firm, które każdego dnia używają papieru do pakowania w swojej działalności.

Mniejsze rolki (np. pięciokilogramowe) są znacznie tańsze. Ich koszt zakupu zwykle wynosi kilkadziesiąt złotych. Wiele zależy jednak od szerokości papieru i jego gramatury.

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup pojedynczego arkusza papieru pakowego. W zależności od jego wielkości kosztuje zwykle zaledwie kilka złotych.
Najlepsze sposoby na wykorzystanie papieru pakowego
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie