Paweł SaigomadePaweł Saigomadesobota, 19 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1761
Ilość komentarzy: 0

Nietypowe torebki strunowe

Nietypowe torebki strunowe - kolorowe, mocne, z kieszenią, z suwakiem


Woreczki strunowe to opakowania, które najczęściej wykorzystywane są w przypadku pakowania drobnych artykułów, na przykład spożywczych. Jednak to nie wszystko. Z uwagi na to, że wykazują się bardzo dobrą szczelnością, mogą stanowić zabezpieczenie na przykład dla artykułów sypkich przed wilgocią. Dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów idealnie nadają się do segregowania i grupowania różnego rodzaju produktów i akcesoriów. Wykonane są one najczęściej z folii polietylenowej. Wyposażone są w szczelne zamknięcie zaciskowe lub z suwakiem. Bez wątpienia są to produkty, które dostępne są niemalże w każdym aspekcie Twojego życia. Zastosowanie znajdą bowiem nie tylko w domu, ale również w biurze, na magazynie, w warsztacie samochodowym, w szkole oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Dzięki szerokiemu zastosowaniu oraz bardzo dobrym właściwościom woreczki strunowe należą do jednego z najpopularniejszych produktów. Jej ogromną zaletą oprócz wyżej wymienionych cech charakterystycznych jest z pewnością możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Zastanawiasz się też, gdzie możesz kupić woreczki strunowe? Zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu.

Woreczki strunowe z artykułami spożywczymi

Początki woreczków strunowych - skąd one się wzięły?


Ważną osobą w kontekście powstawania woreczków strunowych był Borge Madsen, który to w roku 1951 złożył wniosek o patent, dotyczący plastikowych zamków błyskawicznych. Jak możesz się domyślać, projekt tamtego zamka różnił się od tego, z którym mamy do czynienia w czasach obecnych. Oparty on był przede wszystkim za dwóch "zazębiających się" elementach, które designem mocno przypominały zamek błyskawiczny. Mniej więcej taki, jaki wykorzystywany jest obecnie w ubraniach. Jednak jak się okazało pan Madsen, nie bardzo wiedział, co ma zrobić z tym wynalazkiem. Dlatego też kilka miesięcy po uzyskaniu patentu sprzedał go firmie Flexigrip.

Czy to oznaczało, że od razu torebki strunowe zalały świat? Nic bardziej mylnego. Koszt produkcji plastikowego zamka na wzór projektu Madsena był stosunkowo wysoki. Co sprawiło, że produkty, które były z nim oferowane były mocno okrojone. Pierwsze zastosowania tego rodzaju zamków miało miejsce w przypadku artykułów biurowych - segregatory i teczki.

Chęć rozszerzenia tego typu produktów jednak nie malała w założycielach firmy Flexigrip. I dążenie do wyższych celów okazało się skuteczne. Kilka lat po tym, jak firma wprowadziła na rynek pierwsze produkty, które oparte były na plastikowych zamkach jeden z założycieli firmy wpadł na pomysł dotyczący "zgrzania plastikowych zamków na płasko". Właśnie ten typ zamknięcia jest rozpowszechniony do dziś.

Tak właśnie wyglądał początek woreczków strunowych. Wraz z biegiem czasu zmieniały się maszyny, które je produkowały. Udoskonalano zapięcia. Dziś na rynku znaleźć można szeroki wybór tego rodzaju produktów. Pierwszy podział, jaki możemy Ci zaprezentować, jest podziałem ze względu na grubość folii. I tak na przykład zaczynając od najcieńszej, znajdziesz u nas:
 • torebki strunowe grubość 35μm;
 • torebki strunowe grubość 40μm;
 • torebki strunowe grubość 45μm;
 • torebki strunowe grubość 50μm;
 • torebki strunowe grubość 80μm (mocne);
 • torebki strunowe grubość 100μm (super mocne).

Leki wypadające z woreczka strunowego

W zależności od tego, co chcesz w nich umieścić, możesz sugerować się wielkością torebek strunowych. W ofercie firmy Neopak znajdziesz:
Woreczki strunowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki strunowe

Torebki strunowe, sprawdź naszą ofertę:


Torebki strunowe - jak dopasować je do produktu?


Jak sam widzisz, wybór torebek strunowych jest stosunkowo duży. Do cięższych przedmiotów możesz wybrać torebki o większej wytrzymałości, z kolei w zależności od rozmiaru przedmiotu możesz wybrać takie, których szerokość jest delikatnie poniżej 60 centymetrów. Jednak to nie wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę podczas jej wyboru. Musisz mieć na uwadze jeszcze kilka istotnych kwestii. Jakich? Choć torebki strunowe doskonale nadają się do przechowywania płynów, to warto się jednak zastanowić nad tym, czym w takim przypadku nie lepiej jest wybrać modele wyposażone w dodatkowe uszczelnienie. Torebki strunowe z suwakiem idealnie wręcz z kolei sprawdzają się w przypadku przechowywania leków oraz artykułów spożywczych. Można na przykład mrozić różne artykuły (pietruszkę, włoszczyznę itp.), nie obawiając się, że produkty przejdą nieprzyjemnym zapachem zamrażarki. Z kolei stojące woreczki strunowe będą doskonale w przypadku magazynowania sypkich artykułów, takich jak np. przyprawy.

Rodzaje woreczków strunowych dostępne w sklepie Neopak

Kangurki strunowe

Kangurkowe wersje torebek strunowych to można powiedzieć rozbudowana wersja standardowych, czy klasycznych torebek tego rodzaju. Czym się więc wyróżniają kangurki strunowe? Ich cechą charakterystyczną jest dodatkowa kieszeń, która znajduje się na zewnętrznej części opakowania. A czemu ma ona służyć? Na przykład temu, że możesz w niej umieścić karteczkę, na której znajduje się opis zawartości woreczka wraz z datą pakowania. Jeśli używasz woreczków strunowych do tego, aby segregować i przesyłać różnego rodzaju drobne przedmioty swoim Klientom, możesz we wspomnianej kieszonce umieścić wizytówkę lub niewielkich rozmiarów gadżet promocyjny.

Woreczki z zamkiem i miejscem do podpisu

Torebki strunowe z polem do opisu

W ofercie sklepu dostępne są też torebki strunowe z polem do opisu. Czym dokładnie jest to miejsce? Jest to wydzielony obszar, na który możesz zawrzeć informacje dotyczącą tego, co znajduje się w woreczku lub tego, w jakim dniu zostało to spakowane. W celu zachowania odpowiedniej trwałości napisu zaleca się, aby używać do tego flamastra lub markera. Taki opis jest niezastąpiony w przypadku konieczności zidentyfikowania zawartości woreczka. Jeśli nie wykorzystujesz ich do pakowania żywności, możesz umieścić we wnętrzu na przykład śrubki lub uszczelki. Wtedy w miejscu na opis, warto zaznaczyć nazwę producenta lub na przykład parametry techniczne, takie jak średnica.

Torebki strunowe z suwakiem

Woreczki z suwakiem to wyjątkowo szybki i łatwy sposób na przechowywanie różnego rodzaju produktów. Oprócz tego, że idealnie nadają się do przechowywania żywności, która wymaga ochrony przed wilgocią i powietrzem, to jeszcze możesz bezpiecznie umieścić w nich przekąski lub drugie śniadanie dla swojego malucha. Woreczki strunowe idealnie nadają się też do zabezpieczania drobnych elementów zabawek, takich jak np. klocki. Co więcej, mogą służyć jako pewnego rodzaju organizer dla kabli.

Torebki strunowe antystatyczne (ESD)

W tym przypadku warto zaznaczyć, czym są antystatyki. Jak podaje definicja, są to substancje, które eliminują, a przynajmniej zmniejszają elektryzowanie się ciał stałych. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ prezentujemy Ci dostępne w sklepie Neopak torebki strunowe antystatyczne. Dzięki właściwościom szczególnie polecane są firmom, które zajmują się produkcją oraz handlem wszelkiego rodzaju elektroniką. Torebki tego rodzaju umożliwiają bezpieczne przechowywanie takich produktów jak np. telefony komórkowy, płyty główne, pamięć przenośna, powerbanki. A także tablety czy układy elektroniczne. Wykorzystując tego rodzaju torebki, masz pewność, że przechowywany lub wysyłany w nich sprzęt jest chroniony przed wyładowaniami elektrycznymi.

Torebki strunowe kolorowe

Torebki strunowe kolorowe mają wszystkie zalety korzystania z tego rodzaju produktów. Mają jednak jeszcze jedną, ważną cechę. Mianowicie, dzięki niebywałej kolorystyce, możesz zachować wysoką estetykę opakowania. Co więcej, kolorowe torebki strunowe dają Ci możliwość prostszej identyfikacji oraz segregacji towarów, które znajdują się w środku. Nie musisz już podnosić, sprawdzać co jest wewnątrz. Wystarczy, że zobaczysz kolor i wszystko będzie jasne. Dzięki temu są np. idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkcyjnych.

Woreczek strunowy i migdały

Torebki strunowe przestrzenne - Doypack

Czym są torebki strunowe przestrzenne DOYPACK? Bez wątpienia są to przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są w gastronomii oraz w domu. Pomogą Ci, chociażby w zachowaniu estetycznego wyglądu półek z przyprawami oraz różnego rodzaju artykułami spożywczymi sypkimi. W zależności od wyboru modelu możesz wybrać woreczki z okienkiem, które ułatwi Ci identyfikację znajdujących się wewnątrz artykułów, lub bez okienka. Oprócz gastronomii można tego rodzaju woreczki wykorzystać do zaprowadzenia porządku, chociażby na powierzchniach magazynowych.

Właściwości torebek strunowych


Torebki strunowe mają wiele właściwości. Właśnie to w dużej mierze wpływa na ich tak dużą popularność. Chcesz je poznać? A więc, do najważniejszych zalet woreczków strunowych zaliczyć można:
 • uniwersalność zastosowania;
 • doskonałe właściwości izolacyjne;
 • bardzo dobrą ochronę przed wilgocią i powietrzem;
 • antystatyczność;
 • łatwość oraz szybkość wykorzystywania;
 • możliwość wielorazowego użytkowania;
 • szeroki wybór modeli i rozmiarów;
 • korzystną cenę.

Ryba zapakowana w woreczek strunowy

Typowe i nietypowe zagotowania woreczków strunowych


Znasz z pewnością typowe zastosowania woreczków strunowych. Doskonale wiesz, że mogą one przydać się do mrożenia lub przechowywania żywności. Można w nie zapakować kanapki, klocki, śrubki i innego rodzaju niewielkich rozmiarów przedmioty. A czy wiedziałeś, że możesz wykorzystać torebkę strunową, jako rękaw cukierniczy, albo że idealnie torebki z zamkiem nadają się do marynowania mięsa? Zaciekawiony? Z chęcią przedstawimy Ci jeszcze kilka nietypowych zastawań torebek strunowych.

Musisz szybko wysłać paczkę, karton jest trochę za duży, a pod ręką nie masz żadnego wypełniacza do paczek? Nic straconego. Wystarczy, że zamkniesz niemal w całości szczelnie torebkę, zostawiając miejsce np. na słomkę do picia i będziesz wdmuchiwać tam powietrze. Po napełnieniu szybko uszczelnij zamknięcie do końca i masz gotową poduszkę powietrzną, która wypełni wolną przestrzeń w paczce.

Szukasz wysokiej jakości torebek strunowych? Wszystkie możliwe rodzaje dostępne są w naszej ofercie. Dzięki temu jesteśmy pewni, że każdy znajdzie cos dla siebie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. A w razie pytań do kontaktu z Działem Handlowym.
Nietypowe torebki strunowe
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie