Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskapiątek, 7 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1245
Ilość komentarzy: 0

O czym warto pamiętać wysyłając telefon komórkowy?

Wysyłka elektroniki takiej jak telefon komórkowy może być naprawdę dużym wyzwaniem; szczególnie kiedy całemu procesowi towarzyszy stres, spowodowany brakiem gwarancji, iż zapakowany przedmiot dojdzie w idealnym stanie do adresata. Najnowsze smartfony nie należą do najtańszych przedmiotów dostępnych w sklepie, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć je i przygotować do transportu. W tak wymagającym procesie z pewnością przydatne okażą się produkty dostępne w sklepie internetowym Neopak- są one specjalne stworzone na potrzeby wysyłki elektroniki, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Od czego zacząć pakowanie do wysyłki telefonu komórkowego? 

telefon komórkowy

Przede wszystkim od poznania się z najważniejszymi zasadami wysyłki smartfona; nie należy wysyłać go tylko i wyłącznie w oryginalnym opakowaniu, które zostało dołączone do telefonu podczas zakupu. Opakowanie te nie jest przeznaczone do wysyłki i nie chroni przedmiotu przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi powstać na skutek transportu. Oczywiście taka forma dodatkowego zabezpieczenia to ogromny plus- natomiast lepiej zapakować smartfon w karton lub kopertę przeznaczoną do wysyłania tego typu przedmiotów. 

Dobór odpowiedniego kuriera również powinien zostać odpowiednio przemyślany. Usługi transportowe świadczyć może każdy, dlatego zalecane jest zapoznanie się z opiniami w internecie, które bez żadnego trudu znaleźć można na różnych forach. Sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży elektroniki powinny zainteresować się umową na stałe wykonywanie usług- będzie to miało ogromny wpływ na cenę oraz jakość wykonywanych usług kurierskich. Niezależnie od wysyłanego przedmiotu, kwota do zapłaty za paczkę nie powinna być głównym kryterium oceniania firm transportowych- czasem lepiej jest zapłacić za wysyłkę wyższą cenę, ale posiadać pewność oraz gwarancję, że produkt dotrze w całości do klienta; reklamacja lub zwrot może przewyższyć koszta poniesione w związku z odpowiedzialną wysyłką. 

Po wyborze firmy kurierskiej zostaje wybór odpowiedniego ubezpieczenia przesyłki- niektórzy kurierzy mają możliwość zabezpieczenia pakunku już na etapie wpisywania danych na stronie internetowej. Warto mieć na uwadze, że większość przewoźników oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłki (oczywiście do pewnej kwoty); InPost Kurier posiada ubezpieczenie gratis do 200 zł, a DPD Polska czy FedEx Express nawet do 1000 złotych. Posiadanie gwarancji uzyskania stosownej rekompensaty pieniężnej to połowa drogi do posiadania spokojnej głowy. Czasem darmowe ubezpieczenie może nie obejmować niektórych uszkodzeń mechanicznych lub wydarzeń, które zdarzają się w życiu codziennym- dokładnie przeczytanie regulaminu pozwoli na uniknięcie nieprzewidzianych, a przede wszystkim niekomfortowych sytuacji. 


Produkty niezbędne przy wysyłce elektroniki 


Są takie przedmioty, które wręcz należy posiadać, aby usprawnić cały proces wysyłki elektroniki. W sklepie Neopak znaleźć je można w korzystnych cenach i satysfakcjonujących ilościach, które wpływają na końcowy rabat. Wybór jest naprawdę szeroki; od kartonowych pudeł po foliowe zabezpieczenia. Z którymi produktami warto poznać się bliżej? 
AirBag Cover
Produktem dostępnym w sklepie internetowym Neopak, który za wielu uważany jest za niezbędny podczas wysyłki telefonu komórkowego, jest AirBag Cover.  Ten wysoce wytrzymały worek foliowy, który stworzony został z materiału najwyższej jakości- to gwarancja bezpieczeństwa dla wysyłanego telefonu komórkowego. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby zabezpieczyć pakunek przed zarysowaniami i stłuczeniami ekranu oraz wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Oddając smartfon w ręce przewoźnika, tak naprawdę nigdy nie posiada się pewności, co stanie się z nim na dalszym etapie transportu, dlatego należy zadbać o każdy szczegół już na samym początku. Wracając do tematu tworzywa, z którego został stworzony AirBag Cover- jest to specjalistyczny gatunek folii niepodatny na zerwania czy pęknięcia. Ponadto czas potrzebny na napompowanie worka foliowego wynosi kilka sekund i nie utrudnia całego procesu pakowania telefonu komórkowego- wręcz przeciwnie. Warto mieć na uwadze, iż po osiągnięciu całkowitego napompowania, folia sama się uszczelnia. AirBag Cover została podzielona na komórki z powietrzem, które idealnie formują i dopasowują się do pakowanego przedmiotu.Największą zaletą jest ich niska cena; niezależnie od zakupionej ilości, klient sklepu Internetowego Neopak nie odczuje braków w budżecie firmy. Być może jest to wygodny sposób na zredukowanie dotychczasowych kosztów transportu wybranych produktów. Torebki mogą być używane wielokrotnie, a kiedy nie będą już potrzebne, powinny zostać poddane recyklingowi. 

Jeśli nie worek foliowy... To może kieszeń pneumatyczna? Produkt ten cechuje się łatwością w napompowaniu; cały proces przebiega sprawnie- bez żadnych trudności, a do wtłoczenia powietrza wystarczy zwykła pompka na przykład rowerowa. Nie ma potrzeby inwestycji w dodatkowy sprzęt. Dzięki sprawnemu procesowi przygotowania kieszeni pneumatycznej do użycia nie trzeba martwić się o zmarnowany czas, który wykorzystać można na inne czynności związane z prowadzeniem firmy- marketing jest zdecydowanie lepszą opcją. Worek ten to nie tylko ogromna wygoda i oszczędność czasu, ale również gwarancja bezpieczeństwa. Wysyłany przedmiot dotrze do adresata w jednym kawałku i bez żadnych zniszczeń mechanicznych- a wszystko to dzięki komorom wypełnionym powietrzem. Idealnie zabezpieczą one telefon komórkowy lub inny, drobny sprzęt elektroniczny- mogą być używane, jako zabezpieczenie lub wypełnienie kartonowego pudła. 

Dla fanów kartonowych rozwiązań stworzone zostały ekologiczne Fix Boxy o wymiarach 220x100x40 mm. Pozwalają one na bezpieczny transport elektroniki bez narażania jej na uszkodzenia mechaniczne. Niestety w porównaniu do AirBagów nie ochronią one wysyłanego telefonu komórkowego przed niepożądanymi działaniami wilgoci. Natomiast wynagrodzeniem za wyżej wymienioną wadę jest wytrzymała tektura falista o gramaturze 400g/m2, która chroni opakowanie przed zgnieceniem i rozerwaniem.  Warto zaznaczyć, iż we wnętrzu pudełka znajduje się rozciągliwa folia polietylenowa- jest to stabilizator zapewniający bezpieczną przestrzeń dla wysyłanego przedmiotu.  Dzięki takiej konstrukcji telefon komórkowy nie będzie przemieszczał się po pudełku ani obijał o jego krawędzie. Nawet jeśli przewoźnik dopuści się upuszczenia przesyłki, to Fix Box uchroni zawartość przed działaniem siły zewnętrznej z największą starannością. Zamknięcia do tego rodzaju pudeł są wyposażone w paski samoprzylepne, co dodatkowo ułatwia proces pakowania oraz skróci jego czas do minimum. Pudełka są całkowicie przyjazne dla środowiska i mogą zostać poddane recyklingowi.
Fix Box kartonowy z telefonem
Zamiast wyżej wymienionego produktu, użyć można kartonu wykrojnikowego o wymiarze 350x250x50 mm. Jest on dostępny w ofercie sklepu Neopak w wielu interesujących kolorach- szczególnie polecany jest w wersji czerwonej, która  ze względu na swoją popularność, bardzo szybko się wyprzedaje. Karton wykrojnikowy to w produkt w pełni biodegradowalny, przyjazny dla środowiska, a w dzisiejszych czasach ekologiczna równowaga jest podstawą prowadzenia rentownego biznesu.  Gramatura tektury, z której stworzony jest produkt przeznaczony do wysyłki telefonu komórkowego to, aż  420 g/m²- dzięki tak wysokiej jakości materiału, wysyłający ma pełną gwarancję ochrony przed zabrudzeniami, uszkodzeniami zewnętrznymi, zarysowaniami lub zagnieceniami, a nawet wilgocią. Warto zaznaczyć, że ponadto tektura jest trójwarstwowa. Karton ten wygodny jest do przechowywania, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca- można schować go do szafki lub wsunąć za biurko. Do złożenia pudełka niewymagane są żadne kleje i taśmy; wystarczą sprawne ręce, a wszystko to dzięki specjalnej konstrukcji kartonu. Opakowanie możesz wykorzystać wielokrotnie bez pogorszenia jego funkcji ochronnych. 


Oznaczanie przesyłek zawierających elektronikę


Telefon komórkowy po odpowiednim zabezpieczeniu i przygotowaniu do wysyłki powinien zostać jeszcze oklejony specjalną taśmą informującą przewoźnika o tym, że w jego ręce trafił delikatny i podatny na uszkodzenia przedmiot. Do takiego oznaczania przydadzą się taśmy i naklejki dostępne w sklepie Neopak. Który produkt wybrać, aby zapewnić najwyższą gwarancję bezpieczeństwa wysyłanemu smartfonowi? 
Taśma OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ
Najbardziej uniwersalnym produktem jest taśma papierowa o szerokości 55mm i długości 45m. Na jej warstwach nadrukowany został napis OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Jest ona idealnym sposobem oznakowania przesyłki, która wymaga odpowiedniego traktowania. Nie ma powodu do obaw, że taśma odklei się od papierowego kartonu- jej wewnętrzna strona została wyposażona w mocny klej, który nie oderwie się od żadnego typu nawierzchni podczas transportu. Taśma papierowa to również przydatny artykuł przy wysyłce przedmiotów delikatnych, takich jak: szkło, porcelana i inna drobna elektronika. Dzięki niej wysyłający ma większą gwarancję, iż telefon komórkowy dojdzie do adresata w stanie idealnym. Warto podkreślić, iż taśma papierowa jest produktem w 100% ekologicznym, który można poddać procesowi recyklingu. 

W sklepie internetowym Neopak dostać można niezbędną taśmę, która sprawdzi się idealnie nie tylko w przypadku wysyłki telefonu komórkowego, ale wszystkich przedmiotów wymagających odpowiedniej dbałości podczas transportu. Oczywiście mowa tu o niezastąpionej taśmie z napisem OSTROŻNIE. Produkt ten starczy na oklejenie naprawdę wielu paczek- długość taśmy to aż 66 metrów. Wymiana taśmy pakowej na ostrzegawczą to rozważny krok i inwestycja w przyszłość firmy; odpowiednie oznakowanie to wyeliminowanie czynników powodujących uszkodzenia mechaniczne. Taśma ostrzegawcza, to również informacja dla adresata, że produkt wymaga sprawdzenia przed odebraniem przesyłki z rąk przewoźnika. 
Taśma z napisem ostrożnie
Proces wysyłki telefonów komórkowych wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzięki artykułom dostępnym w sklepie internetowym Neopak procedura ta może przebiegać dużo sprawniej i szybciej. Wybór odpowiednich artykułów pomoże zadbać o firmowy budżet- szczególnie kiedy padnie decyzja o zakupie hurtowym.
O czym warto pamiętać wysyłając telefon komórkowy?
Wyślij emailem
  • Jakie opakowanie do wysyłki telefonu komórkowego?

    Wysyłka telefonu komórkowego zawsze wiąże się z tym, że musimy ją odpowiednio zabezpieczyć, tak by nic jej się nie stało podczas całej podróży. Telefon komórkowy, czy też smartfon, to po prosty elektronika, która jest wrażliwa na wilgoć, wstrząsy oraz nieodpowiednie przechowywanie.

    Na co więc warto zwrócić uwagę i jakiej formy opakowania powinniśmy szukać? Przede wszystkim oryginalne opakowanie będzie najlepsze. Jednak jeśli straciliśmy w mniej określonych okolicznościach oryginalne opakowanie na telefon warto zaopatrzyć się w FIX BOX, na przykład na tej stronie https://neopak.pl/fix-box-telefon-220x100x40mm-id-5419.

    Pamiętajmy o dodatkowym zabezpieczeniu przed wilgocią, za pomocą folii stretch lub woreczków strunowych.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie