Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 8 października 20236 minut czytanialiczba wyświetleń: 301
Ilość komentarzy: 0

Opakowania sezonowe - czy korzystanie z nich ma sens?

Listopad i grudzień to miesiące, w których sprzedaż jest wyraźnie większa w porównaniu z pozostałą częścią roku. Święta Bożego Narodzenia są w naszym kraju obchodzone hucznie. W domach przygotowujemy nie tylko wystawne kolacje i obiady, ale również obdarowujemy swoich najbliższych masą prezentów. Zwiększona sprzedaż dotyczy więc zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Każdy sprzedawca, przed pojawieniem się tego największego szału bożonarodzeniowego, zastanawia się więc nad tym, czy nie powinien odpowiednio się do tego przygotować.

Pudełko kartonowe z okienkiem w kształcie choinki przewiązane sznurkiem jutowym

Pudełka sezonowe. Czy jest to jeden ze sposobów przygotowywania się na świąteczny szał zakupowy?


Dlatego m.in. zatrudniani są nowi pracownicy, których zadaniem jest obsługa klientów w salonach, lub pakowanie przesyłek (w przypadku zamówień złożonych za pośrednictwem internetu). Oczywiście warto zastanowić się nad tym, jakie przygotowania poczynić w kontekście zbliżającego się sezonu świątecznego. Jednak warto robić to z rozwagą. Jako sprzedawca z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że różne rzeczy mogą się wydarzyć, które wpłyną na to, że jednak sprzedaż nie będzie taka, jak zaplanowałeś. Dlatego warto wszystkie dodatkowe aspekty związane ze świętami Bożego Narodzenia odpowiednio przemyśleć. W poniższym artykule chcemy przyjrzeć się bliżej opakowaniom sezonowym. Czy leży w nich potencjał, który jako sprzedawca internetowy, lub stacjonarny możesz wykorzystać?

Dbaj o spełnianie oczekiwań i wymagań swoich klientów


Konsumenci, którzy zakupy robią w sklepach online i na różnego rodzaju platformach sprzedażowych zwracają uwagę nie tylko na cenę produktu, jak to miało miejsce w czasach, gdy sprzedaż internetowa dopiero raczkowała. Teraz jest mnóstwo innych czynników, które mają wpływ na decyzje zakupowe, a także na zadowolenie klienta i chęć ponownego skorzystania z oferty konkretnego sprzedawcy. Dlatego, warto zwracać uwagę m.in. na szybkość realizacji zamówienia. Klienci online nie lubią czekać na dostawę. Zdają sobie z tego sprawę giganci w świecie e-commerce, u których często paczki z zamówieniem dostarczane są na następny dzień roboczy. Jednym z aspektów, na które również klienci zwracają uwagę, jest też opakowanie. Na szczęście na rynku dostępne są takie propozycje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. A dużą część z nich znajdziesz w sklepie Neopak. Dostępne są tutaj nie tylko pudełka sezonowe, o których będziemy wspominać, ale również pudełka ozdobne, kokardy, sznurki jutowe i inne różnego rodzaju akcesoria, które mogą przydać się do stworzenia wyjątkowych opakowań na oferowane przez Ciebie produkty.

Pudełko ozdobne ze świątecznymi motywami
Pudełka świąteczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudełka świąteczne

Staranne i przemyślane pakowanie zamówień - zwracaj uwagę na najmniejsze nawet detale


Jako sprzedawca internetowy wiesz z pewnością, jak ważne jest wybieranie wysokiej jakości opakowań, oraz akcesoriów, aby przesyłka została doręczona do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Kartony, wypełniacze do paczek, folia bąbelkowa, taśmy pakowe i inne tego typu materiały stanowią podstawę do tego, aby zabezpieczyć wysyłkę. Oprócz właściwości ochronnych zarówno opakowania, jak i materiały zabezpieczające mogą pełnić funkcję ozdobną. Dlatego np. w przypadku pakowania produktów na prezent stosuje się sizzlepak. Tego rodzaju wypełniacz do paczek nie tylko będzie chronił przed wstrząsami, ale również pięknie się prezentował. Kartony również mogą stanowić ozdobę wysyłanego towaru. W sklepie Neopak dostępne są pudełka świąteczne, które możesz wykorzystać. A my chcemy kilka słów powiedzieć na temat zalet korzystania z nich.

Sens wykorzystania opakowań sezonowych


Wykorzystanie opakowań sezonowych, można nazwać pewnego rodzaju strategią marketingową, której celem jest zwiększenie sprzedaży w określonym przedziale czasowym. W przypadku pudełek świątecznych, które znajdziesz w sklepie Neopak chodzi oczywiście o okres przed Bożym Narodzeniem. Jednak tak naprawdę może dotyczyć to dowolnego święta, np. dnia matki, walentynek, Wielkanocy czy też halloween. Jakie korzyści płyną z pakowania zamówień w kartony, które są bez wątpienia ściśle powiązane z konkretnymi wydarzeniami? Dzięki ich wykorzystaniu możesz zachęcić niezdecydowanych do końca konsumentów do tego, aby wybrali właśnie Twoją ofertę.

Różne propozycje pudełek sezonowych

Korzyści płynące ze stosowania opakowań sezonowych


Wykorzystanie kartonów sezonowych przyczynia się do zmiany spojrzenia klienta na produkt, który chce kupić. Pojawić się może myśl, że eleganckie pudełko, np. pudełko świąteczne 310x220x98mm zima zwierz będzie od razu opakowaniem, w którym prezent zostanie wręczony. Dzięki temu nie będzie on musiał zastanawiać się nad tym, w co zapakować prezent, gdzie kupić torebkę lub papier pakowy. Oferowanie konsumentom sezonowych opakowań może więc być dla wielu zbawienne. Zwłaszcza jeśli zakupy robią na ostatnią chwilę i nie będą mieli nawet czasu, aby dokupić torebkę papierową, nie wspominając już o pakowaniu prezentów w papier, co wymaga odrobiny zaangażowania. Jakie jeszcze zalety wynikają z korzystania z opakowań sezonowych?
 • pokazujesz, że dbasz o swoich klientów i ich zadowolenie;
 • zwiększasz sprzedaż;
 • oszczędzasz czas klientom, którzy nie muszą już poświęcać go na pakowanie prezentów;
 • wypróbowujesz nowe formy rozreklamowania swojego biznesu;
 • oszczędzasz pieniądze swoich klientów, gdyż nie muszą kupować dodatkowych opakowań;
 • wyróżniasz się na tle konkurencji dzięki USP, czyli unique selling proposition (unikalna propozycja sprzedaży).

Jak poinformować klientów o tym, że korzystasz z pudełek sezonowych?


W przypadku korzystania z pudełek sezonowych w sklepach stacjonarnych problemów z poinformowaniem o tym klientów nie powinno być w ogóle. Przed wejściem, możesz ustawić stojak reklamowy, który będzie informował o tym każdego wchodzącego do sklepu klienta. Pracownicy mogą o tym informować, a wewnątrz sklepu mogą znaleźć się plakaty. Tak naprawdę poinformowanie o tym klientów online nie jest wcale trudniejsze. Na stronie głównej sklepu może pojawić się banner reklamowy informujący o pakowaniu przesyłek w kartony sezonowe. Na karcie każdego produktu może znaleźć się taka informacja. Co więcej, możesz tego typu treści umieścić w sponsorowanych reklamach w wyszukiwarkach, czy na Social Mediach. Wydaje mi się, że tak naprawdę, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia.

Pudełko ozdobne ze świątecznymi motywami

Dostarczanie zamówień pakowanych w kartony sezonowe - troska o zadowolenie klientów


Wiesz już, jak Klienci mogą być informowani o tym, że oferujesz pudełka sezonowe. Zastanówmy się teraz, czy jest to rozwiązanie, które może dostarczyć dodatkowych emocji. Klient, który zamawia paczkę, będzie doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że zostanie ona dostarczona w wyjątkowym opakowaniu. Mimo wszystko z pewnością jej dotarcie i pozbywanie się zabezpieczeń, takich jak np. folia stretch będzie nie tylko ostrożne i wole, ale również pełne napięcia. Choć ten upominek nie będzie dla niego, to będzie wyczuwalna adrenalina unosząca się w powietrzu. Zauważ też, że klient może, składając zamówienie wpisać adres dostawy osoby, dla której przeznaczony jest ten prezent. Dziać się tak może z różnych przyczyn, nie będą się widzieć w święta, bo jedno z nich wyjeżdża, za daleko od siebie mieszkają lub jedno z nich jest chore. Powodów jest niezliczona ilość. A dzięki wykorzystaniu opakowań sezonowych, osoba otwierająca przesyłkę będzie wręcz zachwycona tym, w jaki sposób jej prezent został zapakowany. Może to skutkować np. późniejszym skorzystaniem z Twojej oferty.

Gdzie kupić opakowania sezonowe?


Kartony i pudełka stworzone na różne okazje możesz znaleźć m.in. u producentów kartonów. Jednym z nich jest Neopak. I w jego ofercie znajdziesz niezwykłe propozycje, wyróżniające się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale również dbałością o każdy detal. Na jakie okazje znajdziesz pudełka? Dostępne są kartony idealne do wykorzystania w walentynki i święta Bożego Narodzenia. Pudełko ozdobne eko serce 200x200x100mm możesz wykorzystać, na prezent na Dzień Matki. Karton prezentowy ozdobny 360x260x93 może być użyty, gdy klient chce podziękować za coś osobie, której wręcza upominek, a karton prezentowy na wino 380x90x90mm ozdobiony serduszkiem będzie idealnym rozwiązaniem na Dzień Chłopaka.

Pudełko sezonowe świąteczne

Podsumowanie - dlaczego warto korzystać z opakowań sezonowych?


Okazji do świętowania jest masa. Choć nie da się ukryć, że największy szał sprzedażowy ogarnia konsumentów przed świętami Bożego Narodzenia. Czy w okresach zwiększonej sprzedaży warto korzystać z propozycji producentów kartonów, takich jak Neopak i używać opakowań sezonowych? Jakie korzyści mogą z tego wynikać? Oprócz tego, że ułatwiasz swoim klientom codzienność, dzięki temu, że samodzielnie nie będą musieli pakować upominków, można do zalet jeszcze doliczyć troskę o zadowolenie i doświadczenie klientów oraz wyróżnienie się na tle konkurencji dzięki unikalnej propozycji sprzedaży. Jeśli zastanawiasz się nad kosztami, jakie trzeba będzie ponieść, to sprawdź strony produktowe z pudelkami, które Cię interesuje w sklepie Neopak. Widnieć tam mogą informacje dotyczące możliwości uzyskania dodatkowego rabatu, przy zakupie większej ilości opakowań. Zniżka może sięgać nawet 15%. Masz pytania? Skontaktuj się z pracownikami sklepu. W zakładce "Kontakt" znajdziesz wszystkie niezbędne dane.
Niebieskie pudełko świąteczne na prezent z napisem Merry Christmas
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie