Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaczwartek, 4 sierpnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1660
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Opakowania wtórnego obiegu w e-commerce

Opakowania wtórnego obiegu w e-commerce  


Wyobraź sobie, jak wiele kartonów i papierowych opakowań trafia każdego dnia do kosza na śmieci. Wystarczy, że przyjdzie do Ciebie paczka z butami, jedzenie z ekologicznego sklepu online lub inne produkty – nie oszukujmy się, obecnie prawie wszystko kupowane jest w internecie. I to jest właśnie główny powód powstania systemu wtórnego obiegu opakowań dla sklepów internetowych. Pozwala on z innej perspektywy spojrzeć na rynek wysyłkowy – zadbać właściwie o planetę, ale czym tak właściwie jest? Dlaczego powstał? Poznaj zieloną rewolucję!  

Paczkomat Inpost

Opakowania wtórego obiegu, czyli kilka słów o EkoBoxach


Karton jest zwykłym opakowaniem – to jest fakt. Wiesz, co jeszcze jest faktem? EkoBox to zwyczajnych nie należy i choć wygląda jak zwykłe opakowanie, z którym z pewnością masz styczność każdego dnia, to w praktyce EkoBox jest czymś – można by powiedzieć, że wyjątkowym, zmieniającym świat. Dzięki takiego rozwiązaniu szybko i sprawnie ograniczona zostanie ilość teksturowych opakowań wysyłkowych używana przez maniaków internetowych zakupów.  

EkoBox stworzony przez InPost to naprawdę nowoczesne rozwiązanie i pewnie nie zdziwi Cię, że firma w końcu na to wpadła. Jeszcze kilka lat temu Paczkomaty szukały idealnego rozwiązania na ograniczenie ilości marnowanych kartonów i bach! Znalazło się – opakowania wtórnego obiegu. 

Jak działa EkoBox stworzony przez InPost? 


Jak często zdarzyło się Ci otworzyć paczkę jeszcze przed dotarciem do domu? Czasem ciekawość wygrywa i przed Paczkomatem zostają przerwane wszystkie tasiemki zabezpieczające pakunek. Czy pamiętasz, co wtedy działo się z kartonem? Lądował on w koszu na śmieci, a może znalazłeś dla niego inną alternatywę? Teraz nie musisz o tym myśleć. InPost przemyślał wszystko za Ciebie i zaoferował EkoBoxy, jak one działają? 

Opakowania-wtrnego-obiegu-w-ecommerce--

Wystarczy, że podczas internetowych zakupów zaznaczysz opcję Paczkomat + EkoBox InPost. Teraz pozostaje tylko poczekać chwilę, aż Twoja przesyłka trafi do wybranego przez Ciebie paczkomatu. Następnie odbierz ją. Rozpakuj swoje zakupy (tak, możesz zrobić to na spokojnie w domu) i zgodnie z instrukcją złóż EkoBox zgodnie z załączoną instrukcją. 
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak zwrócić opakowania wtórnego obiegu w e-commerce? 


Kiedy pudełko zostało odpowiednio złożone (swoim kształtem powinno przypominać kopertę) zanieś je do Paczkomatu najbliższej swojej lokalizacji i pozwól skorzystać z niego innej osobie, dzięki czemu planeta będzie wolna od dużej ilości papieru i wykorzystanych opakowań. Może Ci się wydawać, że cały proces jest czasochłonny, ale w praktyce jest to dosłownie kilka minut i możesz złożyć swój karton w tej samej chwili, co odbierzesz przesyłkę z paczkomatu.  

Jak wygląda EkoBox?


EkoBox to pudełko, takie jak każde inne. Bez większego problemu zabezpieczy ono wysyłaną przesyłkę – oczywiście warto dobrać do niej odpowiednie zabezpieczenie, na przykład flopak lub skropak. To, co odróżnia EkoBox od klasycznego pudełka jest specjalna etykieta, którą zostało one oklejone od wewnętrznej strony. Zawiera ona kod kreskowy, dzięki czemu łatwo i bezpłatnie zwrócisz EkoBox stworzony przez InPost. 

Dziewczyna stojąca przy paczkomacie

Po co są nam opakowania wtórnego obiegu?


E-commerce to przyszłość – przynajmniej tak mówią wszelkie biznesowe prognozy. Internet jest już nie tylko miejscem, gdzie kupisz części garderoby, ale również zakupy spożywcze, akcesoria dla psów, rośliny – tak naprawdę zakupić możesz dosłownie wszystko. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Statystyki jasno mówią, że w 2020 roku na całym świecie przestałych zostało ponad 131 miliardów paczek. Oznacza to, że prawdopodobnie wykorzystano do tego celu 131 miliardów opakowań, takich jak koperty, kartony i foliopaki. Nie brzmi to dobrze – pewnie wiesz, że gdzieś te opakowania musiały trafić, kiedy spełniły swoje zadanie. Zazwyczaj pada na kosz na śmieci, co efekcie powiększa tylko wysypiska śmieci. Oczywiście segregacja jest niezwykle popularna, ale czy skuteczna? Warto stale szukać nowych rozwiązań, które mogą okazać się łatwiejsze i przyjemniejsze niż recykling. Kto wie, być może EkoBox jest właśnie takim rozwiązaniem. 

Czy opakowania EkoBox okażą się skuteczne?


Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od tego, jak podejdą do EkoBoxów osoby korzystające z Paczkomatów. Może się okazać, że będzie to strzał w 10, a równie dobrze nikt nie będzie chciał ponownie jechać do Paczkomatu w celu włożenia opakowania do skrytki. Na ten moment InPost stara się zachęcić do tego rozwiązania największych graczy na rynku e-commerce. Nie tylko w Polsce, ale również całej Europie, gdzie dostępne są Paczkomaty. EkoBoxy są pierwszym krokiem do ekologicznej wysyłki – są w tzw. próbie testowej, a co będzie dalej, nie wie nikt. Można tylko spekulować. Twórcy projektu podkreślili, że ich produkt cieszy się dużym zainteresowaniem – nic dziwnego życie w zgodzie z naturą jest niezwykle ważne nie tylko dla naszej planety, ale i dobrego samopoczucia. Szukajmy więc ciekawych, innowacyjnych możliwości.
EkoBoxy on Inpost – czym są?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie