Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 23 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 997
Ilość komentarzy: 0

Opakowania z tektury falistej przyjazne dla środowiska

Opakowania produkowane w zrównoważony sposób stały się dzisiaj priorytetem zarówno dla marek, jak i konsumentów. McDonald's ogłosił, że do 2025 roku opakowania we wszystkich lokalach będą w 100% poddawane recyklingowi. Młode pokolenie coraz częściej wymaga od producentów odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Zachodnie rynki budowane są dzisiaj wokół idei mającej na celu eliminację jednorazowych tworzyw sztucznych z powszechnego obiegu. Termin „opakowania ekologiczne” to coś więcej niż modne hasło.


Ekologiczne opakowania jako ważny element budowania wizerunku marki


Wdrożenie ekologicznych opakowań w działaniach Twojej marki nie jest już jedną z wielu dostępnych opcji. Teraz to po prostu konieczność. Badania jasno pokazują, że ponad połowa współczesnych konsumentów uważa możliwość recyklingu i biodegradowalność opakowań za jeden z najważniejszych czynników podczas podejmowania decyzji o zakupie. Ta świadomość coraz częściej popycha producentów do optymalizacji ekologicznych strategii pakowania. 

Opakowania-z-tektury-falistej-przyjazne-dla-rodowiska
Zdjęcie Ekaterina Belinskaya z Pexels 


Nauka o materiałach z każdym rokiem przynosi nowe zaskakujące odkrycia. W rezultacie na rynku pojawiają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska opakowania mogące obsługiwać szeroką gamę produktów. Na tym tle wyróżnia się właśnie tektura falista. 

Warto zatem dokładnie poznać świat ekologicznych opakowań, aby osobiście sprawdzić korzyści, które niesie ze sobą zrównoważony rozwój opakowań.


Przyjazne dla środowiska opakowania z tektury falistej


Opakowania z tektury falistej, projektowane z myślą o obiegu zamkniętym, to aktualnie lider recyklingu. Charakteryzują się wyjątkowo wysokim wskaźnikiem recyklingu. Włókna tektury falistej, wykorzystywane do produkcji nowych opakowań, mogą być poddawane recyklingowi nawet 7–9 razy, a w niektórych przypadkach więcej!

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej marek przechodzi na eko-opakowania, zarówno w sferze produkcji, jak transportu i wysyłki. 

Zobacz także, jak wygląda gospodarka surowcami w obiegu zamkniętym.

Opakowania-z-tektury-falistej-przyjazne-dla-rodowiska-1
Zdjęcie MIXU z Pexels 
Tektura

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tektura

Czym charakteryzuje się tektura falista?


Tektura falista to materiał papierniczy powstający przez połączenie kilku warstw papieru, pomiędzy którymi znajduje się specjalne wypełnienie nadające jej sztywność i odporność na rozerwanie. Im więcej takich warstwa posiada tektura, tym bardziej jest wytrzymała. Właśnie ten parametr warto brać pod uwagę decydując się na zakup pudełka. 

Na rynku dostępna jest tektura o różnej liczbie warstw, w tym:
 • tektura falista 2-warstwowa
 • tektura falista 3-warstwowa
 • tektura falista 5-warstwowa
 • tektura falista 7-warstwowa

Zobacz, jak zrobić tekturowy zamek z kartonu.

Grubość tektury falistej to nie jedyny parametr, który należy brać pod uwagę podejmując decyzje zakupowe. Duże znaczenie ma także gęstość materiału, wynosząca zazwyczaj od 400g/m², po 750 g/m². Im wartość jest wyższa, tym tektura lepiej znosi trudne warunki środowiskowe.


Pudełka z tektury falistej - charakterystyka


Pudełka kartonowe z tektury falistej są produkowane na bazie odnawialnych surowców, takich jak drewno i pozyskiwana z niego masa papiernicza. Dzięki temu mają wiele zalet, a w szczególności: 
 • nadają się do recyklingu,
 • są produkowane z surowców odnawialnych
 • proces produkcji jest niskoenergochłonny
 • można je wykorzystać na wiele sposobów,
 • występują w wielu formatach i rodzajach. 


Kartony z tektury falistej - rodzaje


Opakowania z tektury falistej różnią się ze względu na fason, rozmiar, a także przeznaczenie. 
Nie sposób wymienić je wszystkie, jednak warto znać te najpopularniejsze:
 • kartony fasonowe
 • kartony klapowe
 • kartony automatyczne
 • kartony sztancowane
 • kartony teleskopowe
 • pudełka ozdobne.

Opakowania-z-tektury-falistej-przyjazne-dla-rodowiska-2

Jak powstaje tektura falista?


Tektura powstaje przez sprasowanie ze sobą kilku warstw papieru. Pomiędzy nimi umieszczone zostaje falowe wypełnienie typu B lub C, któremu tektura zawdzięcza większą sztywność i wytrzymałość. W zależności od ilości warstw,materiał jest mniej lub bardziej odporny na uszkodzenia i rozdarcie.

Opakowania-z-tektury-falistej-przyjazne-dla-rodowiska-3

Gdzie kupić opakowania z tektury falistej?


Szukasz sklepu, w którym kupisz opakowania z tektury falistej w atrakcyjnych cenach? Zapraszamy do NEOPAK. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie, czego potrzebujesz do zrównoważonej wysyłki zamówień. Z myślą o naszych klientach, na bieżąco aktualizujemy ofertę, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz. Nasz przedstawiciel wyjaśni wszelkie wątpliwości i pomoże podjąć najlepszą decyzję zakupową. 


Opakowania z tektury falistej - podsumowanie


Wraz z globalnym trendem walki ze zmianami klimatycznymi sposób, w jaki podchodzimy do opakowań, będzie stale ewoluował. Wiesz już, w jaki sposób Twoja marka może wykorzystać ekologiczne opakowania z tektury falistej do budowania lepszych relacji z klientami zaangażowanymi środowiskowo. Teraz Twój ruch.

Zdjęcie cottonbro z Pexels 
Grupa ludzi pakuje warzywa i owoce do opakowania z tektury falistej
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie