Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaczwartek, 16 grudnia 20216 minut czytanialiczba wyświetleń: 2196
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania

Opaski-zaciskowe-kablowe--nietypowe-zastosowania
Opaski zaciskowe kablowe to bardzo proste akcesoria w postaci długich i wąskich, elastycznych pasków. Ich podstawowym i pierwotnym zadaniem było spinanie poszczególnych elementów w różnego rodzaju instalacjach. Świetnie sprawdzają się do utrzymania w ryzach wiązek kabli, rurek, węży czy przewodów. Znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej i wykończeniowej. Są nie tylko funkcjonalne, ale również wyjątkowo wytrzymałe, trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych, wody, wilgoci oraz ognia.

Co raz zostanie spięte opaskami zaciskowymi, pozostanie w niezmienionym stanie na stałe. I właśnie tę zaletę opasek zaciskowych wykorzystujemy do wielu innych potrzeb. Okazuje się bowiem, że można nimi spinać nie tylko kable, ale również szereg innych elementów, materiałów czy przewodów. Dobrej jakości opaski zaciskowe kablowe kupimy praktycznie w każdym sklepie budowlanym czy nawet wielobranżowym. Z dostępem do akcesoriów do zadań specjalnych nie powinno więc być żadnego problemu. 

To, co z pozoru wydaje się prowizoryczne, często ma dużo większą trwałość niż może się nam wydawać. Dlatego też opaski zaciskowe kablowe warto mieć pod ręką w dosyć dużych ilościach – przydadzą się w kuchni, łazience, garażu czy warsztacie, a także podczas wielu prac na świeżym powietrzu. Ceny tego rodzaju opasek są na tyle niskie, że można bez problemu pozwolić sobie na zestaw kilkudziesięciu czy nawet kilkuset sztuk. Im więcej, tym lepiej – nigdy bowiem nie wiadomo, gdy okażą się niezbędnym ratunkiem w konkretnej sytuacji. 

Sznurowadła, breloczki, zamki jako opsaki zaciskowe

Opaski-zaciskowe-kablowe--nietypowe-zastosowania-1
Opaski zaciskowe można wykorzystać, jeśli na szybko i na dosyć krótki czas potrzebujemy zastąpić uszkodzony, zepsuty czy zgubiony element. Świetnie sprawdzają się jako sznurowadła do tenisówek i adidasów, jeśli te się urwą i do momentu zakupu nowych trzeba będzie radzić sobie bez nich. Za pomocą opasek zepniemy też klucze, które leżą gdzieś luzem i w ten sposób zdecydowanie łatwiej je zgubić. Taki prowizoryczny breloczek jest na tyle wygodny i funkcjonalny, że wiele osób przez lata nie wymienia go na produkt właściwy. Niewielka opaska zaciskowa przyda się jako zastępczy zamek błyskawiczny, gdy ten nam odpadnie lub się połamie. Zdecydowanie łatwiej będzie zasuwać zamek kurtki czy bluzy, jeśli na jego końcu znajdować się będzie uchwyt zrobiony z opaski zaciskowej. 
Opaski zaciskowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opaski zaciskowe

Zabezpieczenia przed małymi dziećmi


W domu wiele mamy miejsc i przedmiotów, do których najmłodsi nie powinni mieć dostępu. Jako przykład warto wymienić chociażby szafki łazienkowe, w których znajdują się żrące preparaty, a także szafki kuchenne, w których pod dostatkiem jest ostrych przedmiotów, jakie nie powinny dostać się w małe rączki. Opaski zaciskowe będą rozwiązaniem idealnym – można je zacisnąć na uchwytach od drzwiczek różnego rodzaju szafek, dzięki czemu maluchy nie dadzą rady ich otworzyć. To trwałe i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki czemu można zaoszczędzić na profesjonalnych zabezpieczeniach. Choć są nieco prowizoryczne, w niczym nie ustępują fachowym produktom. W razie potrzeby można je po prostu przeciąć i wyrzucić, a do kolejnego zabezpieczenia użyć nowych opasek. 

Urządzenie do baniek mydlanych

Opaski-zaciskowe-kablowe--nietypowe-zastosowania-2
Opaski zaciskowe nie zawsze trzeba stosować wyłącznie jako utrudnienie przed dostaniem się maluchów w nieodpowiednie miejsca. Można za ich pomocą sprawić im również sporą frajdę bańkami mydlanymi. Jeśli akurat nie mamy pod ręką specjalnego urządzenia do baniek, wystarczy, że z opaski zaciskowej zrobimy małe kółeczko, weźmiemy pojemnik z mydlaną wodą i doskonała zabawa gwarantowana. 

Zaciskowe przelotki prysznicowe


Zasłonki prysznicowe zwykle montujemy na metalowych przelotkach. Mają one jednak to do siebie, że są dosyć słabe, łatwo się wyginają i z biegiem czasu część z nich po prostu odpada. Można więc wykorzystać jako przelotki opaski zaciskowe. Będą zamontowane na stałe, nie odpadną, ani nie będą się wyginać. Co więcej, na metalowym pręcie od prysznica stają się praktycznie niewidoczne, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by zostały tam już na stałe. Jeśli dodatkowo dobierzemy kolor opasek do koloru zasłonki, całość będzie nie tylko funkcjonalna, ale również całkiem estetyczna. 

Ochrona kołpaków przed zgubieniem


Gubienie kołpaków to prawdziwa zmora wielu kierowców. Nie wiadomo ani kiedy, ani gdzie tracimy kołpak, przez co opona nie tylko gorzej wygląda, ale również jest narażona na wiele uszkodzeń. Znalezienie zagubionego kołpaka to zwykle jak szukanie igły w stogu siana – co raz zostanie zagubione, raczej już nigdy się nie odnajdzie. Jeśli chcesz zatrzymać kołpak na miejscu, warto zastosować mocowanie za pomocą opaski zaciskowej – będzie wtedy nie do ruszenia. 

Zabezpieczenie kół rowerowych zimą

Opaski-zaciskowe-kablowe--nietypowe-zastosowania-3
Nie brakuje osób, które na tyle uwielbiają jazdę rowerem, że nie rezygnują z niej nawet w sezonie zimowym. Problemem może być jednak ślizganie się kół na śniegu i lodzie, co utrudnia jazdę, a także sprawia, że staje się ona dosyć niebezpieczna. Także w tym przypadku opaski zaciskowe mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy, że zamontujemy kilka opasek na oponach pomiędzy szprychami i uzyskamy efekt zbliżony do łańcuchów, które zmniejszają poślizg i sprawiają, że jazda staje się bardziej stabilna. Zaciski nieco hamują koła podczas poślizgu, a jednocześnie nie utrudniają jazdy. 

Zaplombowane nie do otworzenia


Opaski zaciskowe można wykorzystać do plombowania różnego rodzaju zamknięć, między innymi skrzynek elektrycznych czy innych miejsc, do których nie chcemy, by ktoś niepowołany miał dostęp. Gdy wykonamy zamknięcie przy użyciu opaski zaciskowej, niemożliwe będzie jego niewidoczne i niezauważalne otwarcie. Możemy dzięki temu mieć pewność, że nikt poza nami nie będzie miał dostępu do zamkniętych przedmiotów. Kiedy sami będziemy potrzebowali dostać się do środka, wystarczy przeciąć opaskę, a po zamknięciu założyć nową. 

Przydatne podczas majsterkowania


W każdym garażu czy przydomowym warsztacie opaski zaciskowe powinny być absolutnym must have. Są przydatne do spinania różnych narzędzi, a także do łączenia ze sobą elementów podczas majsterkowania. To także dobre rozwiązanie do przechowywania narzędzi o okrągłym przekroju, które mają to do siebie, że lubią się staczać z powierzchni, na których się znajdują. Jeśli na ich uchwytach zamocujemy opaski zaciskowe z ich kwadratowymi końcówkami, sprawimy, że narzędzia pozostaną w jednym miejscu. 

Opaski zaciskowe wesprą prace ogrodowe

Opaski-zaciskowe-kablowe--nietypowe-zastosowania-4
Prace w ogrodzie wymagają oczywiście precyzyjnych narzędzi, co nie oznacza, że szybkie, prowizoryczne rozwiązania zupełnie się nie sprawdzą. Opaski zaciskowe na pewno przydadzą się do spinania łodyg kwiatowych przy tworzeniu bukietów, a także do utrzymania w ryzach łodyg kwiatów doniczkowych czy roślin na rabatach. Dzięki temu będą rosły w gorę, a nie rozchodziły się na boki. Opaski mogą również służyć do uporządkowania winorośli, bluszczu czy innych pnących roślin, które często w sposób nieuporządkowany zwisają z ogrodzenia czy pergoli. Wystarczy kilka opasek, aby zamocować rośliny w odpowiednim miejscu i nadać im bardziej ułożony wygląd. Nieduże opaski zaciskowe można również wykorzystać do prowizorycznej naprawy ogrodzenia z siatki. Jeśli w środku płotu mamy wielką dziurę, a chwilowo nie mamy możliwości zakupu nowej siatki i szybkiej naprawy, opaski zaciskowe załatwią sprawę. 

Materiały do DIY


Wszechstronne zastosowanie opasek zaciskowych sprawia, że są pożądane także podczas wszelkich prac kreatywnych, gdy robimy coś z niczego. Opaski świetnie sprawdzą się podczas montowania lekkich półek z plastikowych skrzynek, które mogą być ciekawą ozdobą salonu, ale również sprawdzonym regałem na zabawki czy inne drobiazgi. Z opasek wykonamy również efektowne abażury pełne wiszących, plastikowych paseczków. Taki abażur na pewno będzie robił niesamowite wrażenie, a ze względu na właściwości samych opasek będzie trwały, wytrzymały, odporny na przegrzanie czy uszkodzenia mechaniczne. 

Opaski zaciskowe – nieocenione podczas podróży


Kilka opasek zaciskowych warto zapakować do walizki lub plecaka przed każdą podróżą, bez względu na jej kierunek lub odległość. Takie prowizoryczne rozwiązania na pewno sprawdzą się gdzieś w trasie, gdy nie będzie możliwości skorzystania z bardziej fachowej pomocy. Opaski zaciskowe przydadzą się już w pociągu lub na lotnisku – można dzięki nim zabezpieczyć zamki w torbach i walizkach w taki sposób, aby nikt nie powołany nie zajrzał do środka.

Opaski zaciskowe – sprawdzone na szlakach, nie tylko górskich


Opaski zaciskowe w dosyć dużej ilości i najlepiej w jaskrawych kolorach mogą sprawdzić się podczas wędrówek na górskich i leśnych szlakach. Co prawda w dzisiejszych czasach wszyscy mamy telefony z lokalizatorami i GPS-em, ale warto wychodzić z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony. Możemy trafić w czarną dziurę bez zasięgu, rozładować telefon lub po prostu zgubić go czy uszkodzić – wtedy będziemy zdani wyłącznie na siebie. Aby mieć pewność, że w razie problemów uda nam się wrócić do punktu wyjścia, warto na szlaku co pewną odległość przypinać do gałęzi drzew, krzewów czy przydrożnych słupków opaski zaciskowe. Będą służyły jako swoisty drogowskaz w drodze powrotnej. 

Podczas wędrówek opaski zaciskowe sprawdzą się jako prowizoryczne raczki turystyczne mocowane do butów. Czasem obuwie, pomimo naprawdę dobrej konstrukcji i przyczepnej podeszwy, ślizgają się na śniegu i na śliskich powierzchniach. Wtedy wystarczy, że zamocujemy po dwie opaski na każdym bucie, a żadna śliska czy stroma powierzchnia nie będzie już dla nas przeszkodą nie do pokonania. 
Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania 1Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania 2Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania 3Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania 4Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania 5Opaski zaciskowe kablowe – nietypowe zastosowania 6
Wyślij emailem
 • Ile kosztują opaski zaciskowe?

  O opaskach zaciskowych napisano już wiele. Można by było napisać o nich książkę. Zostały stworzone do łączenia kabli i przewodów, by zachować porządek w połączeniach, jednak ludzie znaleźli dla nich szereg innych zastosowań. Obecnie są one tak popularne i wszechstronne, że są wykorzystywane praktycznie w każdej znanej człowiekowi branży. Ile jednak kosztują takie opaski zaciskowe?

  Ceny opasek zaciskowych zależą głównie od ich rozmiaru, czyli długości, szerokości, grubości. Opaski zaciskowe kupujemy przede wszystkim w opakowaniach zbiorczych, więc ilość takich opasek w opakowaniu również ma duży wpływ.

  Przykładowo opaski o szerokości 2,5 milimetra, długości 100 milimetrów w opakowaniu zbiorczy 100 sztuk, kosztują lekko ponad dwa złota brutto.

  Szeroki wybór opasek zaciskowych znajdziemy na stronie sklepu neopak.pl.
 • Czy opaski zaciskowe są ekologiczne i bezpieczne?

  Wykorzystanie opasek zaciskowych na świecie można powiedzieć, że rośnie z dnia na dzień, coraz więcej firm i osób prywatnych zaopatruje się w opaski zaciskowe ze względu na to, że mają one swoje szerokie zastosowanie. To produkt, który można wykorzystać naprawdę wszędzie. Jednak czy opaski zaciskowe są ekologiczne?

  Opaski zaciskowe produkowane są z poliamidu, inaczej nazywanego nylonem. To tworzywo sztuczne, które powinno zostać poddane odpowiedniemu procesowi recyklingu. Użytkownicy powinni wyrzucać je do żółtego pojemnika na śmieci przeznaczonego na odpady z tworzyw sztucznych.

  Szeroki wybór opasek zaciskowych mamy w sklepie neopak.pl.
 • Dlaczego na opaskę zaciskową mówi się potocznie trytytka?

  Opaski zaciskowe, to produkt, który występuje w wielu różnych wariantach, o różnej długości, szerokości i grubości. Wykorzystywane są one praktycznie w każdej branży, jaką możemy sobie wyobrazić. Branża transportowa, branża samochodowa, nawet branża spożywcza. To produkt, który zna każdy z nas, jednak czy ktoś z nas zastanawiał się kiedyś, skąd wzięła się potoczna nazwa opaski zaciskowej? Chodzi oczywiście o nazwę trytytka.

  Odpowiedź na to pytanie jest niesamowicie prosta. Nazwa trytytka wzięła się od charakterystycznego dźwięku, który wydaje opaska zaciskowa podczas jej zaciskania. Ten dźwięk zna praktycznie każdy z nas.

  Szeroki wybór rozmiarów i kolorów trytytek znajdziemy w sklepie internetowym sklepu neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie