Marlena KopaczMarlena Kopaczpiątek, 1 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1535
Ilość komentarzy: 0

Paczka za pobraniem - co to jest?

Jeszcze parę lat temu napisalibyśmy, że zakupy w internecie stają się coraz bardziej popularne. Jednak mamy dzisiaj. Właśnie teraz trendy zmieniły się na tyle, że kupowanie wszystkiego przez internet stało się czymś powszechnym. Osobiście nie znamy ani jednej osoby, która by miała problem z poradzeniem sobie na przykład z zamówieniem produktów spożywczych, czy butów przez internet. Nawet osoby starsze już opanowały tę sztukę.

Gdy już wybierzesz produkt, który Cię interesuje, to pozostaje jeszcze kwestia opłacenia zamówienia oraz jego wysyłki. Mimo, że wszyscy bardzo chętnie robimy zakupy przez internet, to nadal czasem obawiamy się, że zamówiony towar do nas nie dotrze. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z paczki za pobraniem.

Co to takiego? W jaki sposób działa? To na pewno jest bardzo dobre zabezpieczenie przed tym, aby sprzedawca nagle nie rozpłynął się we mgle. Może być tak, że opłacisz zamówienie, a ta druga osoba nie będzie uczciwa i nie wyśle przesyłki. Wtedy nie dość, że straciłeś pieniądze, to jeszcze zaufanie do ludzi na długi czas. Musimy tutaj na sam koniec tego wstępu wspomnieć jeszcze o tym, że przesyłka za pobraniem jest mniej popularną opcją.


paczka za pobraniem

Jak działa przesyłka za pobraniem?


Metoda działania przesyłki za pobraniem jest banalnie prosta. Chodzi w niej o to, że kurier dostarcza paczkę pobraniową do odbiorcy. Zadaniem tego ostatniego jest uregulowanie płatności, czyli po prostu zapłacenie za wcześniej zamówione przedmioty. Wysyłka za pobraniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy kupujesz coś wartościowego i masz pewne wątpliwości, co do sprzedającego. Może być również tak, że musisz coś kupić od osoby, która ma złe opinie w internecie.

Może tak być na przykład wtedy, gdy tylko ten jeden użytkownik ma dokładnie takie krzesła, jakie wymarzyłaś sobie do swojej nowej jadalni. Wtedy ryzykowanie, że w ogóle nie trafią do Twojego domu nie ma żadnego sensu. Musimy tutaj również dodać, że to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli po raz pierwszy kupujesz od danego sprzedawcy. Czasami jest również tak, że Ty, nie masz możliwości zrobić przedpłaty przez sieć internetową. Musimy tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że warto wyjaśnić kwestię uregulowania należności z nadawcą paczki.

Pieniądze, które trafiają w ręce kuriera są dostarczane do nadawców na rachunek bakowy. Wskazujesz go przy generowaniu listu przewozowego. Niektóre przedsiębiorstwa kurierskie przesyłają sprzedającym należne im pieniądze w ciągu kilku dni od odebrania przesyłki przez adresata. Co więcej, za niewielką opłatą możesz skorzystać z opcji przesyłki za pobraniem.

Wysyła się ją za pośrednictwem DPD lub InPost. Przesyłki za pobraniem są niewiele droższe i docierają do adresatów najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych. Z takiej usługi może skorzystać absolutnie każdy bez względu na to, czy jest osobą fizyczną, czy może prowadzi własną działalność gospodarczą. Jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie korzystałeś z takiej możliwości, to serdecznie Cię do tego zachęcamy.
Paczka za pobraniem - co to jest?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie