Pracownia PismaPracownia Pismawtorek, 29 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2416
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Pakowanie kruchych przedmiotów

Delikatne i kruche przedmioty wymagają odpowiedniego zapakowania, aby nie uszkodziły się podczas transportu. To bardzo istotna kwestia szczególnie wtedy, kiedy prowadzisz sklep z wysyłką takich przedmiotów. W naszym sklepie znajdziesz wiele produktów, które mogą być wykorzystane do zabezpieczenia wysyłanych i transportowanych delikatnych towarów. 

Czy wysyłka delikatnych przedmiotów jest trudna?

Nie jest to skomplikowany proces, jeżeli posiadamy odpowiednie produkty do zabezpieczenia wysyłanych przedmiotów. Pakowanie możemy podzielić na kilka etapów, w których możemy zadbać o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa przesyłkom. 

pakowanie delikatnych przedmiotów

Bezpośrednie zabezpieczenie przedmiotu – folia bąbelkowa

Uniwersalnym rozwiązaniem do bezpośredniego zabezpieczenia produktów jest folia bąbelkowa. Elastyczna, łatwa do aplikacji nawet na przedmioty o nieregularnych kształtach, trudna do rozerwania folia zawierająca pęcherzyki powietrza. Folia powietrzna zachowuje się niczym poduszka, stanowi ona znakomity amortyzator i chroni produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo folia bąbelkowa znakomicie chroni produkty przed wilgocią. To jednak nie wszystkie zalety folii bąbelkowej – chroni również przed przenikaniem zapachów oraz jest znakomitym termoizolatorem. Jeżeli planujesz dokładnie zabezpieczyć kruche i delikatne przedmioty, to w pierwszej kolejności warto sięgnąć po folię bąbelkową, dzięki której ochronisz przedmioty przez zabrudzeniem, uszkodzeniem i nagłymi zmianami temperatury. 

folia bąbelkową

Alternatywa dla folii bąbelkowej – woreczki bąbelkowe

W naszym sklepie znajdziesz również woreczki bąbelkowe. Dostępne w wielu rozmiarach woreczki wykonane z folii bąbelkowej. Wygodne rozwiązanie do szybkiego pakowania produktów w gotowe woreczki, które znakomicie amortyzują nacisk, uderzenia i wstrząsy. Oferowane przez nas woreczki dostępne są z taśmą klejącą, która przyspiesza pakowanie produktów. Woreczki bąbelkowe polecane są szczególnie do pakowania dużej ilości przedmiotów o tych samych kształtach i wymiarach. Dzięki temu decydując się na konkretny rozmiar woreczków możesz w łatwy sposób pakować przedmioty do wysyłki.

Wypełniacze do paczek

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek

Worki foliowe Airbag

Kolejnym gotowym rozwiązaniem do zabezpieczenia produktów są worki foliowe Airbag. To specjalnie przygotowane woreczki w różnych rozmiarach, których ścianki wypełnione są powietrzem. Znajdziesz u nas foliowe Airbag dostosowane do przechowywania takich produktów jak telefony, laptopy, szklane słoiki czy butelki z winem. Taki podział pozwala na szybki i łatwy wybór odpowiedniego woreczka pod kątem szukanego rozmiaru. Wypełnione powietrzem foliowe worki zapewniają amortyzację przez uderzeniami, naciskiem i wstrząsami. To lekkie produkty, które doskonale zabezpieczą transportowane przedmioty.

pakowanie delikatnych przedmiotów

Znajdź odpowiednie opakowanie do przesyłki delikatnych przedmiotów

Uwzględnij rozmiar pakowanych przedmiotów i wybierz odpowiednie opakowanie, które będzie ochraniało przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór gotowych opakowań idealnie dostosowanych do wysyłki przedmiotów o różnych kształtach. Wyróżniamy między innymi kartony z podziałem na ich rozmiar, rodzaj tektury i sposób składania. Dobrym rozwiązaniem są również koperty z odpowiednim wypełnieniem folią bąbelkową.

kartony

Kartonyto ekologiczne, wytrzymałe opakowania, które znakomicie nadają się do bezpiecznego pakowania przedmiotów. Wykonane z tektury o różnej grubości i gramaturach. Znajdziesz u nas opakowania wykonane z tektury falistej, która stanowi dobry amortyzator przed naciskiem i uderzeniami w przesyłkę. Jak działa tektura falista? Wykonana jest z kilku warstw tektury, a jej wewnętrzne warstwy są pofalowane. To sprawia, że taka tektura działa niczym poduszka, przejmując nacisk i uderzenia, które mogłyby uszkodzić znajdujące się wewnątrz kartonu przedmioty. Kartonowe opakowanie znakomicie chroni również przed zabrudzeniem. W naszym sklepie znajdziesz kartony w wielu rozmiarach i kształtach. Bez problemu dopasujesz opakowanie do transportowanych przez ciebie produktów. Jeżeli planujesz wysłać długi i wąski produkt, to rozważ opcje zakupu tuby kartonowej. Tuby kartonowe w naszym sklepie dostępne są w kształcie walca lub prostopadłościanu. To daje dużą swobodę i dopasowanie opakowania do pakowanych przedmiotów. 

Uwzględnij tekturę falistą, z jakiej zostało wykonane opakowanie:

 • Fala B - 400 g/m2
 • Mikrofala E - 400 g/m2
 • Fala C - 500 g/m2
 • Fala EB - 610 g/m2
 • Fala BC - 650 g/m2
 • Fala BC - 750 g/m2 


Koperty bąbelkowe – opakowanie do wysyłki delikatnych przedmiotów.
Folia bąbelkowa zawarta w kopertach bąbelkowych posiada wspaniałe właściwości. Pęcherzyki powietrza umieszczone wewnątrz folii wspaniale amortyzują nacisk i uderzenia. Folia powietrzna to popularne rozwiązanie do zabezpieczenie bardzo kruchych i delikatnych towarów. Stosowana jest w branży e-commerce do wysyłki zamówień internetowych. Znana jest również do wykorzystania w pracach magazynowych i przeprowadzkowych. Wszystko za sprawą właściwości, jakimi charakteryzuje się elastyczna folia. Jest elastyczna, a zarazem trudna do rozerwania. Znakomicie dopasowuję się do przedmiotów o różnych kształtach. Dodatkowo jest to lekki produkt, który nie podnosi znacząco wagi paczki. Kolejną zaletą foli bąbelkowej jest to, że stanowi znakomity termoizolator i izolator przed wilgocią. W ten sposób wykorzystywana jest do zabezpieczania żywności, która nie powinna być narażona na zmianę temperatury. 


Połączenie gotowego opakowania w formie koperty i wypełnienie go folią bąbelkową sprawiło, że otrzymaliśmy wyjątkowo bezpieczne opakowanie, dzięki któremu szybko przygotujemy produkty do wysyłki. Wyróżniamy wiele rozmiarów kopert bąbelkowych. Dzięki temu spakujesz do nich delikatne małe przedmioty, jak i te o większych rozmiarach. Koperty bąbelkowe znakomicie nadają się do wysyłki delikatnej biżuterii czy ceramiki.

koperty bąbelkowe

Koperty bąbelkowe podzielone ze względu na ich rozmiar:
 • Koperty bąbelkowe A11
 • Koperty bąbelkowe B12
 • Koperty bąbelkowe C13
 • Koperty bąbelkowe D14
 • Koperty bąbelkowe E15
 • Koperty bąbelkowe F16
 • Koperty bąbelkowe G17
 • Koperty bąbelkowe H18
 • Koperty bąbelkowe I19
 • Koperty bąbelkowe K20
 • Koperty bąbelkowe K12
 • Koperty bąbelkowe L21
 • Koperty bąbelkowe CD 

Koperty bąbelkowe podzielone ze względu na ich kolor:

 • Koperty bąbelkowe białe
 • Koperty bąbelkowe brązowe
 • Koperty bąbelkowe foliowe
 • Koperty bąbelkowe kolorowe
 • Koperty bąbelkowe metaliczne 

Zadbaj o odpowiednie wypełnienie paczki – wypełnienia do paczek 

Co jeszcze możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo wysyłanym delikatnym przedmiotom? Jeżeli do wysyłki kruchych przedmiotów użyjesz kartonowych opakowań, to warto zadbać o ich szczelne wypełnienie, aby przedmioty nie przemieszczały się swobodnie po opakowaniu i nie obijały się o nie lub o inne produkty wewnątrz kartonowego opakowania. Sprawdź, jakie wypełnienia do paczek oferujemy w naszym sklepie:
Chipsy do pakowania – zostały wyprodukowane ze spienionego polistyrenu ESP, dzięki któremu stanowią bardzo lekkie wypełnienie do paczki. Chipsy do pakowania są odporne na wilgoć i są znakomitym termoizolatorem, dlatego mogą być wykorzystane do zabezpieczania żywności czy leków.
Wypełniacze EPS 'S'- wypełnienie w kształcie litery „S”, które również – tak jak chipsy do pakowania – zostało wykonane ze spienionego polistyrenu ESP.
Wypełniacze Flopak– ekologiczne wypełnienie w zielonym kolorze stworzone z recyklingowanego polistrenu. 
Wypełniacze Flupis – antystatyczne wypełenienie do paczek. Ekologiczna propozycja wykonana ze spienionego papieru. Dużą zaletą tego wypełnienia jest fakt, że absorbuje wilgoć.
Wypełniacze Skropak – kolejna ekologiczna propozycja wypełnienia do paczek. Wykonane ze skrobii wypełnienie, które można rozpuścić w wodzie lub dodać do kompostownika. 
Wypełniacze SizzlePak – antystatyczne wypełenienie wykonane z papieru kraft. Lekkie wypełnienie do paczek dostępne w wielu kolorach. Sizzlepak nadaje się do efektownego i ozdobnego pakowania przedmiotów. Doskonale nadaje się do zabezpieczenia delikatnych i kruchych produktów, jak i również elektroniki.
Pianka rosnąca Instapak – wypełnienie, które nadaje się do zabezpieczenia przedmiotów o nieregularnych kształtach. Rozprężająca się pianka doskonale wypełnia wolne przestrzenie w paczce, uzupełniając zagłębienia w produktach. Znakomicie sprawdzi się przy zabezpieczaniu ceramiki.
Poduszki powietrzne do pakowania – wypełnione powietrzem foliowe poduszki. Stanowią znakomity amortyzator. W łatwy sposób można wypełnić nimi duże przestrzenie w opakowaniach. 
Papierowe poduszki powietrzne – ekologiczna alternatywa dla foliowych poduszek powietrznych. W łatwy sposób wypełnisz nimi paczkę. 

wypełnienie do paczek

Oznacz odpowiednio swoją przesyłkę – taśmy ostrzegawcze

Jeżeli zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby odpowiednio zabezpieczyć wysyłane przedmioty, to połowa drogi jest za nami. Pamiętajmy jednak o tym, że zanim paczka trafi do adresata, musi przebyć czasami długą drogę, na którą my nie mamy wpływu. Warto więc również zadbać o to, aby transportująca ją osoba wiedziała, że wewnątrz przesyłki znajdują się delikatne przedmioty. Warto więc zainwestować w taśmy ostrzegawcze. To bardzo szybkie i praktyczne rozwiązanie do oznakowania paczki. Znajdziesz u nas taśmy z informacją o delikatnej zawartości paczki w formie „Uwaga! Szkło!” lub „Ostrożnie! Nie rzucać!”.


pakowanie delikatnych przedmiotów

Nasza oferta produktów do zabezpieczania przesyłek podczas ich transportu oraz magazynowania jest bardzo duża. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie u nas potrzebne artykuły w różnych rozmiarach i kolorach. Nasza oferta przygotowana jest z myślą o klientach i dzięki niej możesz bezpiecznie zapakować delikatne przedmioty, znajdując nie tylko odpowiednie opakowanie, takie jak kartony czy koperty bąbelkowe, ale również wypełnienia do paczek i taśmy ostrzegawcze. Sprawdź nasze ekologiczne propozycje, dzięki którym twoja firma może stać się bardziej przyjazna środowisku naturalnemu.


Sprawdź ofertę naszego sklepu i zadbaj o bezpieczeństwo swoich przesyłek!W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 228531689, mailowego na [email protected] lub przez formularz na naszej stronie internetowej. Życzymy udanych zakupów!

pakowanie kruchych przedmiotów
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie