Marlena KopaczMarlena Kopaczśroda, 29 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 5048
Ilość komentarzy: 0

Pianka Pe pod panele - jak używać?

Pianka pod panele – jak wybrać tą najlepszą? Materiał, jakim jest pianka pod panele, może występować w bardzo wielu różnorodnych postrachach. Gąbka może być również produkowana z różnego rodzaju surowców. Czy pod panele możesz wybrać jakiekolwiek podłoże? Jak dopasować je do określonej podłogi? Doradzamy i sprawdzamy razem z Tobą!

pianka

Czy to takie łatwe?


Na samym początku możesz mieć wrażenie, że ułożenie podłogi przy wykorzystaniu paneli jest banalnie proste. To prawda, że ich zamontowanie nie zajmie Ci wiele czasu. Jednak jest również druga strona medalu. Polega ona na tym, że musisz wybrać materiał, z którego zostaną wyprodukowane panele podłogowe, wzór, kolor, metodę montażu. To tylko podstawy, bo czekają na Ciebie jeszcze większe wyzwania. Musimy tutaj również podkreślić, że powinieneś właściwie przystosować podłoże, zanim położysz na nim panele podłogowe. Powinieneś również zwrócić szczególną uwagą na to, że pianka pod panele występuje w różnych formach. Ten artykuł pomoże Ci w wybraniu właściwego podkładu pod panele podłogowe.

Jakie są obecnie dostępne na rynku podkłady pod panele podłogowe?


Zanim radośnie stwierdzisz, że właśnie znalazłeś swój wymarzony podkład pod panele, to zobacz, co ma do powiedzenia na temat wybranych przez Ciebie paneli podłogowych ich producent. Może być tak, że dla zachowania gwarancji i dla właściwego ułożenia oraz zachowywania się podłogi, koniecznie jest zastosowanie jednego z bardzo wąskiego zakresu rozwiązań. Wtedy wybieranie się skończy i staniesz przed faktem dokonanym. Niektórzy producenci są przekonani o tym, że wyłącznie ich podkłady są najlepsze i nie akceptują żadnych innych.
Remont

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Remont

Na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem podkładu?


Każda techniczna produktu, czyli paneli podłogowych, mówi o tym, abyś uwzględnił również następujące parametry: nierówności podłogi; izolację cieplną; izolację przeciwwilgociową;     wygłuszenie podłogi. Skoro już to wiesz, to powiedzmy sobie trochę więcej na temat pianki PE pod panele podłogowe.

pianka pe


Jakie ceny ma pianka PE pod panele podłogowe?


Jeżeli masz nierówną podłogę, to najprostszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem na wyrównanie jej jest wykonanie wylewki. Zresztą to samo powie Ci również każdy specjalista od remontów. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że czasami wystarczająca będzie tylko cienka warstwa samopoziomująca. Wtedy możesz kupić piankę pod panele o naprawdę niewielkiej grubości. Jedną z nich jest na przykład Pianka Polietylenowa 0.8mm/1.25m/400m.

Znajdziesz ją oczywiście w hurtowni z materiałami opakowaniowymi Neopak. Jednak musisz wziąć tutaj pod uwagę, że tak równe podłogi w Polsce trafiają się niezwykle rzadko. Najczęściej ich jakiekolwiek wyrównanie wymaga od Ciebie wielu godzin i dni intensywnej pracy. Musimy tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że zawsze uratuje Cię grubszy podkład pod panele podłogowe.

Jakie są zalety grubszych podkładów?


Jeżeli jesteś zmuszony do zlikwidowania większych nierówności, to będziesz zmuszony do położenia grubszego podkładu pod panele podłogowe. Jednym z nich jest na przykład: Pianka Polietylenowa 20mm/1.25m/25m. Masz do wyboru również tak zwane płyty ekologiczne. Czasami mają one grubość nawet 7 milimetrów. Gwarantują one bardzo dobrą izolację akustyczną i przeciwwilgociową. Ich kolejną, dużą zaletą jest ponadprzeciętna elastyczność. Musimy przyznać, że to naprawdę bardzo interesujący wariant, jeżeli chodzi o podkłady pod panele podłogowe.

Jakie zalety ma pianka poliuretanowa pod panele na ogrzewanie podłogowe?


Jeżeli masz do położenia posadzkę ogrzewaną panelami, to powinieneś się zdecydować na podkład, który będzie miał mały opór cieplny. W praktyce oznacza to, że zachowasz skuteczność ogrzewania podłogowego i domownicy będą mieli ciepło w stopy. Standardowe panele niestety nie oferują tego rodzaju udogodnień. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku poliuretanowo-mineralna pianka pod panele. Chociaż od razu musimy Cię uprzedzić, że nie jest to najtańszy na rynku podkład pod panele, to gwarantuje on naprawdę rewelacyjną odporność na ściskanie. Dodatkowo wyciszy on skutecznie Twoje kroki, gdy będziesz chodził po panelach podłogowych.

Jak położyć podkład pod panele podłogowe?


Całą tę skomplikowaną operację powinieneś rozpocząć od wyrównania podłoża. Nie może być nierówności większych niż 2 mm. Następnym krokiem jest docinanie podkładu pod kątem 45 stopni w odniesieniu do paneli podłogowych. Teraz czeka Cię zamontowanie folii termoizolacyjnej. Następny już na naszej liście etap to nałożenie wcześniej przyciętych elementów podkładu. Zacznij robić to od lewej strony i kieruj się do prawej. Każdy z przyciętych odcinków musi być bardzo dobrze połączony z poprzednim przy wykorzystaniu specjalnej taśmy malarskiej. Jeżeli robisz to po raz pierwszy w życiu, to dobrym rozwiązaniem będzie łączenie ze sobą poszczególnych płatów samodzielnie. Gdy już dokładnie nałożysz piankę pod podkład, to wtedy możesz ostatecznie przymocować wszystkie poszczególne elementy. Podkład pod panele podłogowe jest już gotowy!
Pianka Pe pod panele - jak używać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie