Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 7 listopada 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1044
Ilość komentarzy: 0

Plandeka ochronna - co to jest, jak używać i gdzie kupić?

Wielokrotnie w życiu może nas spotkać sytuacja, kiedy będziemy chcieli ochronić dane przedmioty przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wiele sytuacji może spowodować, że nasza własność ulegnie jeśli nie całkowitemu zniszczeniu, to co najmniej poważnemu uszkodzeniu. Dlatego też wymyślono bardzo wiele metod chronienia rozmaitych rzeczy. Współcześnie bardzo powszechne stało się stosowanie plandek ochronnych. Czym jest ten produkt, gdzie sprawdzi się w praktyce i jakie ma zastosowania, jak go używać i gdzie kupić? Na te i jeszcze wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.
Plandeka-ochronna--co-to-jest-jak-uywa-i-gdzie-kupi

Co to jest plandeka ochronna?


Plandeka ochronna czy też folia ochronna jest to materiał wykonany z polietylenu lub polipropylenu. Plandeki występują w bardzo wielu wersjach rozmiarowych. Jest to produkt, który cieszy się dużą popularnością. Warto wiedzieć, że jest on odporny na różnego rodzaju zjawiska atmosferyczny czy pogodowe, a nawet na działanie szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki swojej niezawodności oraz szerokiemu zastosowaniu plandeka zdaje egzamin w bardzo wielu branżach.

Gdzie sprawdza się plandeka?


Nie sposób wymienić wszystkich branż, które mogą skorzystać na używaniu plandeki, a to z tego powodu, że nigdy nie wiadomo czy plandeka będzie przydatna – również w branżach, gdzie z pozoru jej zastosowanie byłoby minimalne czy nawet żadne. Dlatego też chcemy powiedzieć o kilku najpopularniejszych dziedzinach, w których to plandeka już nie raz i nie dwa zdążyła się sprawdzić. I tak z powodzeniem ten produkt wykorzystywany jest w budownictwie oraz branży remontowej. Szybko też plandeki znalazły swoje zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie. Nie będzie też chyba żadną nowiną, gdy powiemy, że i branża transportowa z powodzeniem używa plandek. Ale to nie wszystko. Z licznych miejsc, gdzie można używać tego produktu możemy także wymienić prywatne domy.
Plandeki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Plandeki

Jak używać plandeki? Co daje jej użytkowanie?


Plandeka jak każdy produkt musi mieć swoją instrukcję obsługi. Zanim jednak w ogóle zabierzemy się na to zagadnienie od strony praktycznej, to wpierw musimy zwrócić uwagę na wiele właściwości fizycznych folii ochronnej. Jest to bardzo ważne z tego powodu, że w zależności od miejsca oraz właściwego celu życia plandeki, inna jej cecha będzie w danym momencie najważniejsza. Dlatego też skupimy się na różnych branżach, dziedzinach i sytuacjach, w których plandeka na pewno okaże się przydatna i przyjrzymy się, na czym polega jej użyteczność w danym momencie.
Plandeka-ochronna--co-to-jest-jak-uywa-i-gdzie-kupi-1

Używanie plandeki w budownictwie


Zacznijmy od branży budowlanej. Najpierw musimy przybliżyć sobie realia pracy na budowie. Powszechnie wiadomo, że jest to praca na świeżym powietrzu. Ekipa budowlana wznosi dany obiekt od fundamentów. Następnie powstają ściany budynku, sufit i podłogi, kolejne kondygnacje, z których każda musi być połączona schodami. Nie należy też pomijać takich elementów jak drzwi, okna, instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna, itd. Jeśli dodamy do tego np. piwnicę to już widzimy, że na to wszystko musi iść ogromna ilość materiału budowlanego. A taki materiał budowlany – zwłaszcza, że jest go więcej – bywa kłopotliwy w transportowaniu, chociażby ze względu na swoją masę czy gabaryty. W takim układzie materiały budowlane są zazwyczaj pozostawiane na zewnątrz, co wymaga ich odpowiedniej ochrony. I właśnie tutaj w grę wchodzi plandeka. Skutecznie zabezpiecza ona materiały, np. stos pustaków. Ale jej zastosowanie w budownictwie nie ogranicza się tylko do tego. Plandeka skutecznie będzie nam służyła do okrycia wszelkich maszyn budowlanych – np. betoniarki – co sprawi, że takie maszyny będą mniej narażone na eksploatację.

Używanie plandeki przy okazji remontu


Remont domu czy mieszkania to zawsze wielkie wyzwanie organizacyjne, którego realizacja pochłania na dodatek bardzo dużo pracy. Jednakże remont – nawet ten zakrojony na większą skalę – wcale nie musi od razu być jednoznaczny z wymianą dosłownie wszystkiego, co składa się na wnętrze naszego mieszkania. Przykładowo dość rzadko zdarza się, byśmy przy okazji remontu pozbywali się wszystkich mebli czy zrywali starą podłogę i zakładali nową. Właśnie dlatego często będziemy potrzebowali zabezpieczenia dla różnych części naszego mieszkania. Znakomicie więc sprawdza się w tym przypadku folia ochronna. Kiedy rozłożymy ją na meblach, to wówczas zyskujemy 100%, że nasze szafy, komody, narożniki, stoły, krzesła, sekretarzyki czy biurka nie zostaną pokryte pyłem ani nie spadnie na nie ani kropla farby. Bardzo podobnie sytuacja ma się z podłogami. Plandeka będzie więc służyła idealnie temu, aby również nasza podłoga pozostała po remoncie w nienaruszonym stanie.
Plandeka-ochronna--co-to-jest-jak-uywa-i-gdzie-kupi-2

Używanie plandeki w transporcie


Kolejną branżą, której warto się przyjrzeć jest transport. To właśnie tutaj plandeka już od bardzo dawna odgrywa wiodącą, niemalże kluczową rolę. Przedstawiciele branży transportowej już dawno temu odkryli, że przewożenie niektórych towarów wiąże się z większym ryzykiem. Dlatego też postanowili oni sprawdzić, jak plandeka ochronna sprawdzi się w praktyce. Okazało się, że folia ochronna znakomicie przykrywa towar znajdujący się na pace samochodu przewożącego, zwłaszcza jeśli jest to towar o dużych gabarytach – np. drewno, węgiel, kontenery z substancjami chemicznymi, itp. Nie dość, że taka plandeka chroni towar przed wieloma niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, to jeszcze spełnia dużą rolę w stabilizacji całego transportu. Mowa tu nie tylko o transporcie samochodowym. Plandeka sprawdza się także znakomicie w transportowaniu towarów koleją.

Używanie plandeki w rolnictwie


Rolnictwo jest na tyle szeroką branżą, że plandeki bardzo szybko znalazły tutaj dla siebie całe mnóstwo zastosowań. Jak każdy zdaje sobie sprawę, praca rolnika wymaga, aby bardzo wiele czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ale już po skończonej pracy pewnych rzeczy nie można na polu zostawiać bez zabezpieczenia. Plandeki sprawdzą się w bardzo wielu tego typu sytuacjach. Weźmy np. żniwa. Bardzo wiele kwintali zebranego zboża zalega na polu, a letnią porą pogoda potrafi być niekiedy bardzo zdradliwa. Plandeka skutecznie zabezpieczy zboże przed chociażby burzą. Produkt ten został wykonany w taki sposób, że nie przepuszcza on wody. Po zakończonych żniwach plandeka sprawdzi się także do ochrony innych roślin oraz płodów rolnych. W okresie, gdy miejsce mają wykopki, możemy z powodzeniem użyć naszej plandeki jako ochrony dla ziemniaków. Czy to całe zastosowania w rolnictwie? Możemy jeszcze wymienić coś analogicznego do zastosowania plandeki w budownictwie. Mianowicie w tym przypadku folie ochronne często są bardzo dobrze wykorzystywane do zakrywania maszyn rolniczych, które pozostały na zewnątrz.
Plandeka-ochronna--co-to-jest-jak-uywa-i-gdzie-kupi-3

Używanie plandeki w ogrodnictwie


Ogrodnictwo również przyjęło plandeki jako materiał ochronny. Musimy zwrócić uwagę na to, że bez względu na to co jest hodowane przez ogrodnika, plandeka będzie miała tak samo skuteczne zastosowanie. Weźmy pod lupę przykład, kiedy to mamy do czynienia z kwietnym ogrodem. Kwiaty, jak wiadomo narażone są na działanie takich nieprzyjemnych zjawisk pogodowych jak chociażby grad. Jeśli więc spodziewamy się opadów gradu, folia ochronna będzie czymś wręcz idealnym do naszego ogrodu. Nie pozwoli ona, aby nasze kwiaty się zniszczyły. Idźmy dalej – zimą może się zdarzyć, że część kwiatów zmarznie. Aby do tego nie dopuścić zastosujmy naszą plandekę. Skutecznie ochroni ona kwiaty przed mrozem. Jest tak dlatego, że plandeka została wykonana w taki sposób, iż nie przepuszcza ona temperatury. W innym przypadku możemy mieć do czynienia z ogrodem warzywnym. Wyobraźmy sobie teraz taką sytuację, kiedy jest bardzo upalne lato. Aby nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia naszych warzyw, ochrońmy je plandeką. Produkt nie przepuszcza promieni ultrafioletowych, dzięki czemu nasze rośliny nie będą cierpiały od namiaru Słońca. Plandeka zdaje także śpiewająco egzaminy chroniąc krzewy czy drzewa, rosnące w naszym ogrodzie.

Stosowanie plandeki w domu


Okazało się, że plandeka może być tak stosowania w gospodarstwie domowym. Przydaje się ona szczególnie wtedy, kiedy posiadamy własny taras. Folii ochronnej możemy używać bowiem w taki sposób, by chroniła ona nasze meble czy rośliny pozostawione na tarasie. Jest to niezwykle potrzebne np. w takiej sytuacji, kiedy to spodziewamy się wichury. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że coś może zostać zdmuchnięte z naszego tarasu przez porywisty wiatr. Plandeka zapobiegnie takim przykrym zdarzeniom. Ponadto plandeka znajdzie swoje zastosowanie w zabezpieczeniu auta. Jeżeli posiadamy samochód i trzymamy go na dworze, to możemy z powodzeniem użyć plandeki do przykrycia pojazdu. Dzięki temu sprawimy, że nasza plandeka będzie spełniała funkcję taką samą, jak dla rzeczy na naszym tarasie – uchroni nas samochód przed szkodliwymi skutkami burzy, a oprócz tego będzie stanowiła osłonę auta przed różnego rodzaju pyłem i zanieczyszczeniami.
Plandeka-ochronna--co-to-jest-jak-uywa-i-gdzie-kupi-4Gdzie można kupić plandeki? Jaka jest cena i rodzaje produktu?


Zdecydowanie najlepszym miejscem do zakupu plandeki ochronnej, będzie nasz sklep, Neopak. W naszej ofercie można znaleźć wiele różnych plandek. To, co sprawia, że prezentowana oferta jest bardzo konkurencyjna, to przede wszystkim dostępność plandek w różnych rozmiarach. Jeśli potrzebujemy plandeki, którą przykryjemy tylko jeden, mały mebel – bez problemu znajdziemy pasujący rozmiar. Również, kiedy będzie potrzeba przykrycia większych rzeczy, znajdziemy odpowiednią plandekę. Ważne są też kwestie estetyczne. Oferujemy różne kolory plandek.

A co z ceną? Otóż cena jest bardzo mocno zależna od rozmiaru danej plandeki. W naszym sklepie proponujemy małe plandeki za kwotę rzędu około 30 zł. Z kolei te największe – którymi na przykład można już przykryć cały taras – będą kosztowały w przedziale 200-300 zł za sztukę. Musimy dodać, że trudno jest znaleźć plandeki w niższych cenach poza sklepem Neopak. Dodatkowo oferujemy plandeki tylko od sprawdzonych producentów. Dzięki temu, mamy pewność, że oferujemy klientom towar zawsze najwyższej jakości.
Plandeka ochronna - co to jest, jak używać i gdzie kupić?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie