Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 1 marca 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 689
Ilość komentarzy: 0

Porównanie wypełniaczy do paczek - wady i zalety

Przygotowywanie paczek do wysyłki jest zadaniem bardzo ważnym. Dlaczego? Powodów jest kilka. Pierwszym, o jakim należy bezwzględnie wspomnieć, jest z pewnością to, że ma to wpływ na bezpieczeństwo przesyłki w czasie transportu. Brak umieszczenia w paczce odpowiedniego zabezpieczenia może być jednoznaczny z narażeniem znajdujących się w kartonie przedmiotów na uszkodzenie. Kolejnym ważnym czynnikiem, który mówi o tym, że przygotowanie paczki do wysyłki jest bardzo ważne, jest to, ze wygląd ma wpływ na to, jak klient zapamięta firmę. A więc związane jest to bezpośrednio z budowaniem relacji z Klientem. Jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki, to uwagę trzeba zwrócić na kilka aspektów. Bardzo ważne jest to, jakie kartony zostaną wybrane i jakie taśmy pakowe będą używane. To jednak dopiero początek. Bardzo duży wpływ mają też wypełniacze do paczek. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzai. Wiele z nich, w bardzo korzystnej cenie znajduje się w sklepie Neopak. Chcesz dowiedzieć się więcej, na temat wypełniaczy paczek? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy.

Skropak, taśma pakowa, nożyk w kartonie

Wypełniacze do paczek - co to jest?


Czym jest wypełniacz do paczek? Jest to materiał, który pozwala na wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie po umieszczeniu w nim produktu przeznaczonego do wysyłki. Jego wykorzystanie dzięki temu przyczynia się między innymi do unieruchomienia danego produktu. To, że nie będzie się on przemieszczał w znacznym stopniu, ułatwia sprawę. Zwiększając tym samym szanse na to, że towar dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Transport paczki bardzo często wiąże się z różnego rodzaju wstrząsami, upadkami i innymi tego typu działaniami. Oznacza to, że zwłaszcza kruche przedmioty łatwo mogą ulegać zniszczeniom. Wypełniacze do paczek mogą wpłynąć na znaczną poprawę bezpieczeństwa przesyłki.

Jakie są rodzaje wypełniaczy do paczek?


W sklepie Neopak znajdziesz wyjątkowo bogaty wybór wypełniaczy do paczek. Który z nich będzie najlepszy? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Bo wszystko zależy od tego, jakie produkty wysyłasz. W przypadku ciężkich części samochodowych nie sprawdzą się poduszki powietrzne, gdyż szybko mogłyby zostać przebite. Podobnie jest ze skropakiem, który mógłby zostać po prostu zgnieciony. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się np. papier nacinany lub papier Kraft. Jak widzisz, każdy wypełniacz ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest to, aby dopasować go do towaru, który się wysyła. Nie powinno to być dużym problemem. Zwłaszcza że chcemy przedstawić poniżej wady i zalety każdego z rozwiązań. Jednak, w razie pytań, zawsze możesz skontaktować się z pracownikami sklepu Neopak.

Skropak w kartonie

Skropak - jeden z najczęściej wybieranych wypełniaczy do paczek


Stale rosnącą popularnością cieszy się skropak. Jest to rodzaj wypełniacza do paczek, który charakteryzuje się przede wszystkim łatwością wykorzystania i przystępną ceną. Jednak to nie wszystko. Ten rodzaj miękkich chrupek piankowych jest w 100% biodegradowalny. Dlatego właśnie mogą korzystać z niego również sklepy, których atutem jest stawianie na ekologiczne rozwiązania. Aspekt środowiskowy warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza że branże e-commerce i logistyczna ciągle się rozwijają. Wybierając skropak warto również mieć na względzie to, że bardzo często zdarza się, iż wypełniaczy do paczek używa się za dużo. Zły dobór kartonów powoduje więc nie nie tylko straty finansowe, ale również wpływać może negatywnie na środowisko. Wybierając skropak - który w ofercie sklepu jest w korzystnej cenie - nie tylko dbasz o swoje finanse, ale też o środowisko.

Poduszki powietrzne - idealne wypełnienie większych kartonów


Dobranie odpowiedniej wielkości kartonów, gdy w asortymencie znajdują się setki, jak nie tysiące produktów bywa trudne. Dlatego zdarza się, że w większych opakowaniach przesyłane są mniejsze przedmioty. Jeśli tak się dzieje, to doskonałym sposobem na zapełnienie tych pustych przestrzeni są poduszki powietrzne. Do ich zalet z pewnością można zaliczyć bardzo niską wagę oraz łatwość wykorzystania. Warto też zwrócić uwagę na to, że możliwe jest ich wielokrotne uzytkowanie. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do foliowych rozwiązań, w sklepie Neopak znajdziesz też papierowe poduszki powietrzne.

Papier nacinany

Folia bąbelkowa - produkt, którego nie trzeba nikomu przedstawiać


Czy folia babelkowa nadaje się do wypełniania pustych przestrzeni w paczce? Jak najbardziej tak. Choć rzeczywiście głównie kojarzona jest z zabezpieczaniem konkretnych przedmiotów. Tego rodzaju wypełniacz do paczek doskonale sprawdza się w wysyłce kruchych i delikatnych przedmiotów. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami amortyzującymi uderzenia i wstrząsy. Co ważne, jest też bardziej ekologiczna alternatywa dla folii bąbelkowej wykonanej z tworzywa sztucznego. Podobne właściwości posiada papier nacinany.

Wełna drzewna - dekoracyjne wypełnienie paczek


Są przesyłki, w przypadku których nie będzie pasował ani skropak, ani folia bąbelkowa. Dlatego wtedy warto postawić na coś bardziej eleganckiego. Jednym z ciekawszych wypełniaczy do paczek będzie wełna drzewna. Co to takiego? Jest to nic innego jak wiolina - materiał pozyskiwany z drewna. Tego typu wypełniacz do długie i cienkie wióry, które można dowolnie ułożyć i uformować w pudełku. Wełna drewna bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku eleganckich, droższych przedmiotów. A także tych, które przesyłane są w ramach prezentu.

Wypełniacz do paczek w kartonie
Wypełniacze do paczek

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek

Wady i zalety wybranych wypełniaczy do paczek

Wypełniacze do paczekZaletyWady
Folia bąbelkowa
 • można ją dostosować do różnych kształtów
 • w razie potrzeby działa antystresowo
 • doskonale chroni przedmioty delikatne
 • chroni przed wstrząsami i upadkami
 • zabiera dość dużo miejsca na magazynie
 • jest ciężka w poddawaniu recyklingowi
Papier nacinany
 • jest elastyczny, dzięki czemu łatwo dopasowuje się go do rożnych kształtów
 • recyklingowany
 • ładnie wygląda
 • ma właściwości amortyzujące
 • konieczność użycia dość dużej ilości w celu odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotu
Poduszki powietrzne
 • lekkie
 • jeśli przechowywane są bez nadmuchiwania oszczędzają przestrzeń magazynową
 • czyste
 • dostępne w wersji papierowej – bardziej przyjaznej środowisku
 • wersje do nadmuchania potrzebują dość drogich maszyn do nadmuchiwania
 • trudne w przechowywaniu
 • nie nadają się do ochrony ciężkich przedmiotów
 • nie nadają się do ochrony przedmiotów z ostrymi krawędziami
Wełna drzewna
 • ładnie wygląda
 • chroni delikatne i kruche przedmioty
 • cena


Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wyboru wypełniaczy do paczek?


Jak sam widzisz, rodzajów wypełniaczy do paczek jest mnóstwo. Między innymi właśnie dlatego warto przetestować kilka z nich, aby wybrać idealny wypełniacz dla siebie. Taki, który będzie perfekcyjnie dopasowany do towaru, jaki wysyłasz. Tak jak już wspomnieliśmy, w razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniego materiału, warto skontaktować się z pracownikami sklepu. Pomogą w znalezieniu odpowiedniego materiału. Do wyboru masz wiele możliwości i jesteśmy pewni, że znajdziesz to, czego potrzebujesz.
Skropak wypadający z kartonu
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie