Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 24 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 793
Ilość komentarzy: 0

Praktyczny home office - wybór artykułów biurowych

Zawodowe obowiązki coraz częściej można wykonywać z domu. Konieczność codziennego odwiedzania biura przestała być wymagana przez wielu pracodawców. Wiele wspólnego z nowymi obyczajami miała pandemia, która według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznana została 11 marca 2020 roku. Wielomiesięczny okres zamknięcia pokazał, że praca zdalna może być w pełni efektywna. Są jednak warunki, które powinny być w tym celu spełnione. Odosobnione miejsce, spokój oraz cisza to podstawa. Zaraz obok tych czynników, znaczenie ma wyposażenie domu w niezbędne przedmioty. Nie mówimy tutaj o wygodnym fotelu, biurku czy wydajnym sprzęcie. W naszym artykule skupimy się na artykułach biurowych. Chcesz wiedzieć co powinno znaleźć się w Twoim domowym biurze?

Przybory piśmiennicze i urządzenia biurowe

Zadbaj o odpowiednie zorganizowanie przestrzeni


Jakie są zalety pracy zdalnej? Przede wszystkim elastyczność i mobilność. W przypadku osób, które mają samodyscyplinę również większa efektywność. Nie da się jednak ukryć, że wyzwaniem okazać się może wygospodarowanie miejsca biurowego. Powinno ono być w miarę możliwości wydzielone od tej pozostałej części mieszkania. Gdy masz już - nawet w sposób prowizoryczny, oddzieloną strefę zadbaj o to, aby znalazło się w niej wszystko, czego potrzebujesz. Wycieczki do innych pomieszczeń w celu poszukiwania baterii do myszki, długopisu czy zszywacza wcale nie pomogą w zadbaniu o wydajność pracy. Jednocześnie pamiętaj o tym, aby nie zagracać przestrzeni - która z dużą dozą prawdopodobieństwa nie jest wcale taka duża. Usuń zbędne elementy i zostaw to, co będzie Ci potrzebne.

Przydatne i praktyczne akcesoria do przechowywania dokumentów


Kilka lat temu było niezwykle głośno o RODO, które wchodziło w życie. Jest to rozporządzenie unijne, które zawiera przepisy o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, jak również o swobodnym przepływie danych osobowych. Oprócz tego, na przedsiębiorców nakładane są obowiązki przechowywania różnego rodzaju dokumentów nawet przez kilka lat. Wszystko, o czym wspomnieliśmy, dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą, czy w takim razie pracownicy zdalni również powinni dbać o ochronę danych? Najważniejszą kwestia jest to, aby zapamiętać, że dane firm nie muszą być chronione - można je bowiem znaleźć, chociażby w rejestrach KRS. Może więc zdarzyć się, że będziesz w domu przechowywać jakieś firmowe dokumenty. Co może Ci się w takiej sytuacji przydać?

Biurko w domowym biurze z laptopem, myszką, kubkiem i akcesoriami biurowymi
Artykuły piśmiennicze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Artykuły piśmiennicze

Wybierz akcesoria do przechowywania dokumentów


Wśród produktów, których bez wątpienia w takiej sytuacji nie może zabraknąć w Twoim domowym biurze, są segregatory i teczki. Możliwość ich opisania sprawia, że bez problemu będziesz w stanie znaleźć to, czego potrzebujesz szybko i bez problemów. Ciężko może pracować Ci się bez takich produktów jak koszulki na dokumenty. Zapewniają one ochronę dokumentów, łatwy dostęp oraz szybkie wpinanie, oraz wypinanie. Gdy chcesz na kilka godzin odłożyć dokumenty, do których będziesz musiał wrócić jeszcze tego samego dnia, warto zaopatrzyć się w szuflady na biurko. Dzięki nim będziesz mieć szybki dostęp do papierów. W ramach organizacji dokumentów warto zaopatrzyć się też w różnego rodzaju zakładki i etykiety.

Artykuły piśmiennicze i organizery - zadbaj o to, aby wszystko było pod ręką


W ważnych sprawach wysyłasz w obecnych czasach wiadomość e-mail, dzwonisz lub piszesz SMS. Zdecydowana większość dokumentów przesyłana jest elektronicznie, jednak bez takich artykułów piśmienniczych jak długopisy, markery, ołówki, zakreślacze czy korektory ciężko wyobrazić sobie pracę biurową. Należą one do jednych z najważniejszych elementów wyposażenia biurka - także tego w domu. Wybierając szereg artykułów tego rodzaju, musisz też pamiętać o tym, aby po pierwsze nie było ich za dużo. A po drugie, aby zadbać o odpowiednie przyborniki na biurko. Pozwolą Ci one zapanować nad różnego rodzaju drobnymi przedmiotami.

Artykuły biurowe różnego rodzaju

Notatniki, kalendarze i zeszyty - zapisuj swoje zadania


Jeśli masz natłok zadań, możesz się w nich pogubić. A przecież warto unikać tego typu sytuacji. W przypadku ważnych adresów, dokumentów, czy przyjemnych wyrazów sympatii w postaci kartek pocztowych przydadzą się tablice korkowe. Jeśli natomiast mówimy o planowaniu zadań, bez wątpienia mogą przydać się notatniki czy kalendarze. Ewentualnie nawet zwykły zeszyt będzie spełniał swoją funkcję. A co jeśli przyjdzie konieczność zaprezentowania czegoś online? W takiej sytuacji przydać się może tablica suchościeralna.

Minimalizm - jedna z zasad, której warto się trzymać przy urządzaniu domowego biura


Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że akcesoriów i przyborów do urządzenia home office jest dość dużo. Wliczając w to np. zszywacze, dziurkacze, koperty czy pineski. Dlatego, dobrze się zastanów, czego tak naprawdę będziesz potrzebował. Jeśli nie wysyłasz listów, koperty są zbędne. Dobrze zagospodaruj miejsce w segregatorach przy pomocy zakładek, a nie będziesz potrzebował ich 10 tylko 5. Dobra organizacja pracy, która wiąże się bezpośrednio z wyborem artykułów biurowych to klucz do ułatwienia sobie pracy i przyspieszenia wykonywania obowiązków. Weź też pod uwagę np. to, że będziesz mógł te artykuły wykorzystać w codziennym życiu.
Laptop stojący na biurko w otoczeniu akcesoriów biurowych, telefonu
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie