Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczwtorek, 18 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2396
Ilość komentarzy: 0

Profile piankowe ochronne - praktyczne porady

Profile-piankowe-ochronne--praktyczne-porady


Narożniki meblowe i profile piankowe ochronne służą do zabezpieczania nie tylko mebli. Są powszechnie wykorzystywane w sklepach, magazynach czy w zakładach przemysłowych. Dziś prześledzimy sobie praktyczne przykłady zastosowań profili ochronnych. Ponadto, z tego artykułu dowiesz się jakie profile zabezpieczające są najbardziej popularne i dlaczego. Zastanawiasz się jak ochronić w transporcie meble, obrazy albo opakowania kartonowe z delikatnymi przesyłkami? Dlaczego warto stosować piankowe profile ochronne lub ich papierowe zamienniki? Zapraszamy do lektury!

Uniwersalność zastosowań profili piankowych 

Profile piankowe są bardzo uniwersalne. Wykorzystują je zarówno duże firmy przemysłowe, jak i klienci indywidualni, którzy chcą odpowiednio zabezpieczyć swoje produkty w trakcie przeprowadzki, remontu albo transportu. Dzięki nim można łatwo i bezpiecznie oznaczyć krawędzie ścian, regałów albo innych wystających elementów w sklepach, halach, na podziemnych parkingach czy też innych obiektach usługowych. Sprawia to, że klienci danej placówki nie będą narażeni na przypadkowe uderzenie się w ostro zakończony narożnik. W przemyśle profile piankowe są często wykorzystywaną alternatywą dla zabezpieczeń wykonanych z metalu lub tworzyw sztucznych. Ponadto, wiele sklepów prowadzących wysyłkę wykorzystuje je do ochrony przesyłanych towarów. Będą to zwłaszcza wrażliwe przedmioty z ostrymi lub delikatnymi krawędziami np. meble, szyby, sprzęt elektroniczny, okna i akcesoria sanitarne. Profile ochronne są chętnie kupowane także przez klientów indywidualnych, którzy chcą mieć gwarancję solidnego zabezpieczenia swojej własności. Szczególnie przydadzą się podczas przewożenia cennych przedmiotów w trakcie przeprowadzki lub remontu. Mogą to być zarówno meble, jak i np. telewizory czy obrazy. Dzięki profilom piankowym w szybki sposób zabezpieczysz krawędzie i narożniki, czyli najbardziej newralgiczne elementy. Zapobiegniesz skutkom uderzeń, drgań i zarysowań. Produkty piankowe są także często wykorzystywane do ochrony przęseł ogrodowych, bram, blatów i szyb samochodowych. Jak więc widzimy, uniwersalność produktu sprawia, że w wielu dziedzinach naszego życia, profile piankowe ochronne pełnią nieocenioną rolę. 
Profile ochronne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Profile ochronne

Perfekcyjne dopasowanie produktu do powierzchni 

Profile ochronne wykonane z pianki polietylenowej są materiałem lekkim i wytrzymałym, a jednocześnie elastycznym. Te właściwości sprawiają, że profile doskonale mogą dopasowywać się do rozmiarów i kształtów danego elementu. Bez problemu można je wygiąć i założyć np. na narożnik produktu. Dodatkowym atutem pianek ochronnych jest możliwość ich docięcia do pożądanego rozmiaru. W warunkach domowych wystarczą do tego celu nożyczki, a całość zostanie perfekcyjnie dopasowana. Ponadto, w celu jeszcze bardziej trwałego przymocowania pianki do produktu, możesz użyć taśmy klejącej. Wówczas masz gwarancję, że zabezpieczenie nie przesunie się z elementu o niestandardowym kształcie. Na rynku są dostępne profile piankowe o różnych rozmiarach i kształtach np. kątowniki L, profile C, U lub szybowe. Zestawienie poszczególnych typów produktów przedstawimy Ci w kolejnej części tego artykułu. 

Niska waga produktu, a wytrzymałość 

Niska waga to kolejna cecha profili piankowych, dzięki której stanowią one doskonałe zabezpieczenie różnego typu produktów. Dzięki lekkiej piance polietylenowej, całkowita waga chronionego ładunku nie zwiększa się znacząco. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w trakcie profesjonalnego transportu dużych liczb towarów. Dzieje się tak, ponieważ w niektórych sytuacjach dopuszczalna masa całkowita pojazdów transportowych nie może być przekraczana i każdy dodatkowy kilogram ma duże znaczenie. Mimo tego, że profile piankowe ochronne są niezwykle lekkie, to ich wytrzymałość jest bardzo duża. Specjalna, piankowa struktura ma wysoką elastyczność i nawet pod wpływem bardzo ciężkich przedmiotów, nie traci swoich właściwości amortyzujących i tłumiących drgania. Pod dużym obciążeniem, może się odkształcać, ale i z powrotem powrócić do pierwotnego kształtu. Profil piankowy nie zostanie zgnieciony aż tak, żeby połamać się czy nie spełniać swojej funkcji. Jest to pewnego rodzaju przewaga nad zabezpieczeniami wykonanymi ze styropianu.

Profile piankowe ochronne a ekologia 

Pianka polietylenowa to inaczej spieniony polietylen. Z punktu widzenia środowiska naturalnego materiał można zaliczyć do substancji obojętnych, która nie posiada zapachu ani smaku. Nie emituje on chemikaliów, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie ludzi lub stan naszej planety. Jednak samoczynnie polietylen rozkłada się w bardzo powolnym tempie. Z tego właśnie względu, jeśli będzie on nieodpowiedzialnie wyrzucany, przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Należy więc zadbać o jego odpowiednią segregację. Pianka polietylenowa wytwarzana z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE) powinna być wyrzucana do pojemników na tworzywa sztuczne. Dzięki temu będzie mogła zostać poddana recyklingowi. Warto także pamiętać o tym, że produkty ochronne wykonane z polietylenu mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Sprawia to, że generujemy mniej odpadów i przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Pozostałe zalety stosowania profili piankowych

Profile-piankowe-ochronne--praktyczne-porady-1
 • produkty zachowują swoją elastyczność nawet w bardzo niskich, minusowych temperaturach
 • profile nie przepuszczają wody i wilgoci
 • wykazują dużą odporność na promieniowanie UV i wysokie temperatury
 • są niepalne
 • stanowią dobrą izolację termiczną oraz akustyczną
 • są antystatyczne 
 • można je ciąć standardowymi narzędziami i dzięki zamkniętej strukturze nie ulegają uszkodzeniom
 • są łatwe do czyszczenia - wystarczy je umyć za pomocą strumienia wody lub sprężonego powietrza


Narożniki meblowe i profile piankowe ochronne - przegląd produktów 

Podczas zakupu odpowiednich narożników ochronnych, warto kierować się takimi elementami jak kształt i rozmiar. Dzięki temu dopasujesz produkt do swoich potrzeb i zapewnisz towarom odpowiednie, stabilne zabezpieczenie. 
Narożnik Corner C - ten narożnik do ochrony rogów mebli, kartonów wysyłkowych i innych przedmiotów ma wymiary 75 mm x 15 mm. Jest odporny na wilgoć, duże obciążenia i nadaje się do ponownego wykorzystania. Sprawdza się także doskonale do odseparowania od siebie kilku produktów w opakowaniu. Jako narożnik meblowy świetnie służy do ochrony rogów blatów kuchennych, stołowych czy szaf. Jeśli w trakcie transportowania mebli z miejsca na miejsce, róg produktu zostanie uderzony czy zarysowany np. o ścianę, profil piankowy doskonale to zamortyzuje. Produkt jest dostępny także w innych rozmiarach np. narożnik meblowy 100 mm x 10 mm.
Narożnik Corner U niebieski - ten typ produktu doskonale sprawdza się do zabezpieczenia narożników płaskich przedmiotów, takich jak komputery, telewizory czy blaty. Dzięki swoim antystatycznym właściwościom może być używany wraz z towarami z kategorii elektronicznych. Narożniki piankowe trójścienne są najczęściej wykorzystywane przez firmy remontowe i transportowe oraz w branży e-commerce. Prezentowany tutaj produkt to uniwersalny narożnik o długości ramienia 100 mm i szerokości wewnętrznej 50 mm. Niski koszt produktu pozwala szybko i tanio zabezpieczyć wiele cennych towarów.  
Narożnik kątownik L - są najchętniej wybierane do zabezpieczenia zarówno krawędzi, jak i rogów produktu. Ich rozmiar to 50x50x8. Kątowniki w typie L wykonane z pianki polietylenowej są dostępne w naszym sklepie także w wymiarach 75x75x10 lub 75x75x18. Możesz je wygodnie ze sobą łączyć, docinać i dopasowywać do opakowanego towaru. Dostępne w kolorach zarówno szarym, jak i niebieskim, mogą posłużyć do oznaczenia różnych typów produktów.
Narożnik profil U - te produkty są dedykowane do zabezpieczenia przedmiotów płaskich o różnej powierzchni - metalowej, szklanej lub plastikowej. Dzięki zastosowaniu tego typu profili piankowych można być spokojnym o bezproblemową dostawę luster, ram obrazów, szyb i elementów mebli. Dostępne są w różnorodnych rozmiarach, co obrazuje zamieszczona obok tabela. Niezwykle odporne na nacisk, różnice temperatur i rozciąganie. Dopasowują się perfekcyjnie do kruchych i ostrych krawędzi.
Narożnik profil TS szybowy - jest dedykowany do ochrony szyb oraz luster. Wyjątkowy kształt czyni go perfekcyjnym zabezpieczeniem do właśnie tego typu produktów. Średnica otworu wynosi 8 mm, szerokość zewnętrzna profilu 25 mm, a szerokość zewnętrzna 30 mm. Długość wynosząca aż 2000 mm sprawia, że produkt jest wygodny do zastosowania nawet przy dużych towarach. Jeden narożnik można poprowadzić po całym obwodzie w przypadku mniejszych przedmiotów lub dociąć go na pożądany wymiar. 
Przekładki polietylenowe 400 x 400 x 08 mm - to produkt, który można stosować jako uzupełnienie zabezpieczenia z profili piankowych. Stosuje się je jako alternatywę dla papierowych izolatorów. Pianka posiadająca doskonałe właściwości amortyzujące, sprawdza się dobrze nawet przy ciężkich towarach. Redukuje drgania i nie dopuszcza do połamania się czy zarysowania wartościowych przedmiotów podczas transportu lub przenoszenia z miejsca na miejsce. Ponadto, doskonale chroni wrażliwy sprzęt przed zawilgoceniem. Przekładki polietylenowe można wygodnie docinać, są niezwykle lekkie i wyglądają bardzo estetycznie. 
Warto także wspomnieć, że wśród profili ochronnych, często wybieranymi produktami są kartonowe kątowniki lub narożniki wykonane z tektury o strukturze plastra miodu. Tego typu zamienniki dla piankowych profili ochronnych również są bardzo często wykorzystywane w wyżej wymienionych dziedzinach naszego życia - w transporcie, podczas remontów i przeprowadzek lub w magazynach i przemyśle. Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie dopasowanie profili ochronnych, pozwala uniknąć nam wielu nieprzyjemnych niespodzianek i szkód. Dzięki nim szybko, tanio i dokładnie zapakujemy cenne przedmioty. Dlatego zachęcamy serdecznie do skorzystania z bogatej oferty sklepu Neopak i do zapoznania się z całą kategorią produktów profile ochronne.
Arkusz Tektury Plaster Miodu 1200x800x10mm 10mm
Arkusz Tektury Plaster Miodu 1200x800x10mm 10mm13,50
Do koszyka
Szybki podgląd
BestsellerPremium
Profile piankowe ochronne na narożniki
Wyślij emailem
 • Jak zabezpieczyć meble do przeprowadzki?

  Istnieje wiele sposobów, aby chronić meble podczas przeprowadzki. Z uwagi na duże gabaryty oraz zazwyczaj sporą wagę, należy je odpowiednio zabezpieczyć na czas transportu. Do tego celu warto zastosować wytrzymałe kartony przeprowadzkowe oraz polecane w naszym sklepie internetowym narożniki meblowe oraz piankowe profile ochronne. Dokonując wyboru odpowiednich narożników ochronnych, najlepiej kierować się kształtem i rozmiarem mebli. W ten sposób łatwo dopasować produkt do własnych potrzeb, a także zagwarantować meblom skuteczne zabezpieczenie. 
   
 • Jak zabezpieczyć monitor do transportu?

  Monitor to bardzo delikatny i wrażliwy na uszkodzenia sprzęt elektroniczny. Właśnie dlatego należy szczególnie zadbać o prawidłowe zabezpieczenie na czas transportu za pośrednictwem kuriera lub poczty. Do tego celu polecamy przede wszystkim piankowe profile ochronne. W naszym sklepie internetowym oferujemy wiele rodzajów takich produktów, w tym idealne do ochrony monitorów komputerowych i telewizyjnych - narożniki corner U w niebieskim kolorze. Narożniki piankowe trójścienne polecamy szczególnie firmom remontowym i transportowym oraz przedsiębiorcom z sektora e-commerce. 
   
 • Do czego można wykorzystać piankowe profile ochronne?

  Produkty do pakowania to nie tylko kartony i taśmy pakowe. W sklepie takim jak Neopak znajdziemy naprawdę mnóstwo różnego rodzaju produktów, które pozwolą nam zabezpieczyć towary przed wysyłką. Takim produktem jest między innymi piankowy profil ochronny. Przyjrzymy się więc, do czego można wykorzystać piankowe profile ochronne:
  • Idealnie zabezpieczą poszczególne elementy składowe mebli, takie jak ścianki, blaty, półki.
  • Sprawdzi się również w dodatkowym zabezpieczeniu telewizorów, monitorów, a nawet takiego sprzętu jak tablety.
  • Wysyłka dużych obrazów czy ram z plakatami nie sprawi im problemów, świetnie zabezpieczą narożniki.
  Zastosowań tego typu zabezpieczenia, jakim są piankowe profile ochronne, jest wiele. Takie profile piankowe możemy kupić na stronie https://neopak.pl/magazyn/profile-ochronne.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie