Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 23 sierpnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 279
Ilość komentarzy: 0

Przedłużanie świeżości produktów dzięki woreczkom Doypack

Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że jednym z zadań, jakie stawiane są przed opakowaniami produktów dostępnych w sklepach, jest nawiązanie dialogu z konsumentem. Na pudełku, folii, szkle itp. znajdują się informacje nie tylko o samym produkcie i jego cechach, ale również często o marce. Pierwszą rzeczą, która potocznie mówiąc "rzuca się w oczy" konsumentowi jest właśnie opakowanie. Ma ono odpowiadać zarówno na jego potrzeby, jak i pytania, np. związane ze składem, czy kalorycznością. Producenci więc dwoją się i troją, aby nadążać za oczekiwaniami swoich klientów. Jednocześnie chcąc trafić do nowych, potencjalnych odbiorców muszą zadbać o to, aby wyróżniać się na półce. Jednym z rodzajów opakowań, po które coraz częściej sięgają producenci są woreczki DOYPACK. Jaka jest historia tego produktu? Jakimi zaletami się cechuje i czy można korzystać z nich w domowych warunkach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy.

Woreczki doypack z okienkiem pełne produktów sypkich

Kilka słów o początkach woreczków DOYPACK


Kto jest odpowiedzialny za wynalezienie woreczków typu DOYPACK? Ich twórcą jest Louis Doyen, czyli CEO firmy Thimonnier w 1962 roku wpadł na pomysł rozpoczęcia produkcji stojących woreczków. Ich nazwa DOYPACK to połączenie trzech pierwszych liter nazwiska francuza, czyli "doy" oraz słowa pack od angielskiego packaging, oznaczającego opakowanie. Nie jest to jedyna używana nazwa. Spotkać się również możesz z formą "pouch".

Do czego można używać woreczków DOYPACK?


Na samym początku, Louis Doyen stworzył je z myślą o sprzedaży soków owocowych i oliwek. Obecnie na rynku dostępne są woreczki DOYPACK w przeróżnych kombinacjach. Produkowane są z różnych materiałów i w różnych kształtach. W zależności od potrzeb mogą mieć nawet różne zamknięcie (strunowe, samoprzylepne, korkowe). Szeroki wybór rodzajów woreczków DOYPACK sprawia, że poszerzyły się też możliwości ich wykorzystania. W opakowaniu można umieścić różnego rodzaju produkty, takie jak np. kawa, herbata, przyprawy, zioła, przeciery i karmy dla zwierząt. Jednak oprócz przechowywania żywności, doskonale sprawdzą się też w branży kosmetycznej. Używa się ich do mydeł w płynie, żeli antybakteryjnych oraz maseczek i balsamów pielęgnacyjnych.

Papierowe wypełniacze do prezentów
Doypacki na żywność

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Doypacki na żywność

Zalety woreczków DOYPACK


Szerokie możliwości wykorzystania w pewnym stopniu są doskonałym odzwierciedleniem zalet, którymi cechują się woreczki DOYPACK. Zacznijmy od ekonomii, czyli od ceny. W porównaniu z różnego rodzaju innymi opakowaniami wykonanymi np. ze szkła, to zdecydowanie tańszym rozwiązaniem są omawiane worki DOYPACK. Oprócz tego są one również pojemne, a dzięki charakterystycznemu dołowi, mogą samodzielnie stać. Z kolei ta cecha ma wpływ na estetykę produktu.

O czym warto wiedzieć korzystając z woreczków DOYPACK?


Woreczki tego rodzaju wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, co sprawia, że cechuje je doskonała wytrzymałość. Dzięki temu zawartość chroniona jest przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć. Dlatego też woreczki te doskonale sprawdzają się w przypadku produktów sypkich. Możliwość wielorazowego zamknięcia opakowania sprawia, że mają one też wpływ na przedłużenie świeżości różnego rodzaju produktów spożywczych. Nie musisz więc w domu posiadać dziesiątek pudełek lub słoiczków. Woreczki DOYPACK sprawdzą się idealnie. A dzięki temu, że prezentują się również bardzo dobrze, mogą oryginalnie prezentować się na blacie szafek kuchennych. Warto wspomnieć też o tym, że woreczki DOYPACK pomogą w utrzymaniu porządku w szafkach. Wszystkie te zalety sprawiają, że nie tylko producenci coraz częściej używają woreczków tego typu. Wykorzystywane są też coraz częściej w gospodarstwach domowych. W jakim celu można ich używać w domu?

Zgrzewarka do woreczków doypack

Domowe zastosowanie woreczków DOYPACK


Jak sam widzisz woreczki typu DOYPACK cechuje wiele zalet. Dlatego sprzedawcy i producenci coraz częściej z nich korzystają, Wybierane są one np. do punktów sprzedaży herbat, kaw i słodkości. Opakowania są estetyczne i pozwalają na długi czas zachować świeżość produktów spożywczych. Między innymi właśnie to sprawia, że interesuje się nimi również coraz więcej osób w kontekście użytkowania w domu. Można w nich trzymać przyprawy i produkty sypkie. Chronią przed wilgocią i pomagają w utrzymaniu porządku w szafkach kuchennych. Niektóre produkty spożywcze nie powinny też być narażone na działanie promieni słonecznych. W pełni zabudowane woreczki DOYPACK zabezpieczają także przed tym. Ponadto możliwość wielokrotnego, szczelnego zamknięcia sprawia, że produkty spożywcze chronione są też przed różnego rodzaju insektami.

Podsumowanie - gdzie kupić woreczki DOYPACK?


Biorąc pod uwagę zalety woreczków typu DOYPACK nie powinno dziwić nikogo, że producenci coraz częściej w miarę możliwości korzystają z tego rodzaju opakowań. Wygodnie jest je umieścić w szafce, szufladzie czy nawet w lodówce - w zależności od tego, co znajduje się wewnątrz. Co ciekawe spotkaliśmy się już kilkukrotnie z sytuacją, kiedy zakupione w Neopak woreczki DOYPACK służyły uporządkowaniu szafek kuchennych i doskonale sprawdziły się zamiast słoiczków i plastikowych pudełek. Chcąc dodatkowo zadbać o wysoką jakość produktów spożywczych, możesz do kompletu wybrać np. zgrzewarkę impulsową typu PFS/FS 300 ABS.
Pełna grochu torebka Doypack z okienkiem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie