Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczśroda, 17 sierpnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 10870
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Ryza papieru ile to kartek papieru? Ile kosztuje i waży

ryza papieru ile to kartek papieru Klasyczny papier w formacie A4 to najbardziej popularna i dobrze znana forma tego materiału. Kartki A4 są wykorzystywane na każdym kroku we wszystkich branżach. To nieodłączny element wszelkiej pracy biurowej, urzędowej, pocztowej czy sądowej. Papier wykorzystywany jest do sporządzania niezbędnej dokumentacji medycznej, aktów prawnych, potwierdzeń dostaw czy do wystawiania faktur. Choć obecnie wiele dokumentów jest tworzonych również w formie elektronicznej, papier wciąż cieszy się duży zainteresowaniem i wykorzystaniem. Każdy, kto choć raz kupował samodzielnie kartki papieru A4 mógł spotkać się z określeniem “ryzy papieru”. Ryza papieru ile to kartek papieru? Czym właściwie jest ryza papieru? Ile mieści w sobie kartek? Dlaczego lepiej kupować papier w ryzach i gdzie można je znaleźć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Ile kartek ma ryza papieru?

Ryza papieru ile to kartek papieru? Ryza papieru to opakowanie, w którym niegdyś mieściło się 480 kartek papieru. Obecnie ta ilość została zmieniona, dzięki czemu ryza papieru to dokładnie 500 sztuk kartek A4.Co to jest ryza papieru?


Ryzą papieru określamy opakowanie zbiorcze, w którym sprzedawane są najczęściej kartki papieru w formacie A4. W ramach ryzy papieru możesz kupić kartki o najpopularniejszej gramaturze, czyli 80 lub 90g. Taki rodzaj papieru doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju nadruków, pism, listów czy potwierdzeń. Ryzy można również kupować w zbiorczych, kartonowych pudełkach po kilka sztuk, jeżeli masz duże zapotrzebowanie na kartki A4.

Po co kupuje się ryzy papieru?


ryzy papieruDlaczego lepiej postawić na zakup ryzy papieru niż kartek A4 w postaci bloku rysunkowego czy pojedynczych sztuk? Przede wszystkim zakup ryzy wiąże się z posiadaniem aż 500 sztuk kartek papieru w jednym opakowaniu. Nie są one w żaden sposób połączone ze sobą, jak w przypadku bloku rysunkowego, dlatego z łatwością wyciągniesz z ryzy tyle sztuk, ile potrzebujesz. Zakup pojedynczej ryzy papieru to także duża oszczędność. W ten sposób możesz kupić wiele kartek papieru w naprawdę niskiej cenie. Ryza papieru spokojnie wystarczy Ci na dłużej do użytku domowego, a w biurze okaże się najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.
Papier ksero

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier ksero

Ile waży ryza papieru?


Zastanawiasz się, ile waży ryza papieru, czyli 500 kartek papieru, zebranych w jednym opakowaniu? Choć ilość wydaje się naprawdę duża, sama waga ryzy papieru nie jest aż tak zaskakująca. Opakowanie kartek A4 o wymiarze 21×29,7 cm waży tylko około 2,5 kilograma.


Gdzie kupić i ile kosztuje ryza papieru?


gdzie kupić ryzę papieruWiesz już, czym jest ryza oraz ile kartek mieści się w jednym takim opakowaniu zbiorczym. Gdzie zatem można zakupić ryzę papieru i jak dużo będzie ona kosztowała? Ryza papieru to bardzo popularny artykuł, a w Neopak kupisz go w dobrej cenie tutaj. Ponadto dostaniesz u nas wiele innych, ciekawych produktów i akcesoriów papierniczych. Ceny ryzy papieru wahają się od kilku do kilkunastu złotych w zależności od danego sklepu. W ramach opakowania zbiorczego możesz także kupić kartki w formacie A3 lub A5. Kup ryzę papieru i przekonaj się, że to idealna opcja oraz duża oszczędność! Wiesz już ile kartek ma ryza papieru, ile waży i ile kosztuje. Zapraszamy do zakupu!
ryza papieru ile to kartek
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie