Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiponiedziałek, 18 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2369
Ilość komentarzy: 0

Sposoby na oszczędność - jak najtaniej wysłać paczkę?

Wysyłka paczki to nie tylko skuteczny, ale także tani sposób transportu przedmiotów o małych i dużych gabarytach. Każdego dnia tysiące kurierów wyruszają w drogę, aby dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Dzięki olbrzymiej popularności sprzedaży internetowej, sprzedajemy i kupujemy coraz więcej. Kwitną także biznesy e-commerce. Nie zmienia to jednak faktu, że w dobie szalejącej inflacji i ciągłych podwyżek cen paliwa, znalezienie taniego transportu nie jest wcale takie proste. Na szczęście w NEOPAK mamy na to sposób. Sprawdź zatem, jak najtaniej wysłać paczkę!

Czynniki wpływające na koszt nadania paczki


Obecnie niemal wszystko można kupić przez Internet z dostawą pod wskazany adres. Jak najniższe koszty wysyłki to zaleta zarówno z punktu widzenia sprzedawcy, jak i kupującego. Aby je obniżyć, warto wcześniej poznać czynniki wpływające na ogólny koszt nadania. 

Koszt wysyłki paczki jest uzależniony od kilku czynników, takich jak:
 • wymiary przesyłki,
 • waga całkowita,
 • rodzaj usługi (standardowa lub priorytetowa),
 • rodzaj zastosowanego opakowania,
 • usługi dodatkowe,
 • rodzaj firmy transportowej. 
PAMIĘTAJ! Każdy przewoźnik dokładnie określa w swoim regulaminie gabaryty przesyłek oraz kwestie wpływające na ostateczną cenę nadania paczki. Aby uniknąć niepotrzebnych dopłat lub problemów z dostarczeniem przesyłki - sprawdź wszystko jeszcze przed etapem składania zamówienia. 

Sposoby-na-oszczdno--jak-najtaniej-wysa-paczk


Jakie usługi dodatkowe oferują kurierzy?


Jeśli nie chcesz przepłacać, koniecznie zweryfikuj zasadność niektórych usług oferowanych przez firmy kurierskie. Potwierdzenie odbioru za pomocą SMS, dodatkowe ubezpieczenie, dostawa w sobotę, przesyłka niestandardowa - to wszystko podnosi ostateczny koszt nadania. 

Jak najtaniej wysłać paczkę?


Wysyłka paczki, nawet za granicę, nie musi być wcale droga. Wystarczy postępować zgodnie z naszymi wskazówkami:
 • zamiast kuriera wybierz paczkomat,
 • porównaj oferty wielu firm kurierskich zanim wybierzesz jednego usługodawcę,
 • regularnie sprawdzaj promocje na stronach przewoźników,
 • sięgnij po tanie opakowania,
 • zrezygnuj z usług dodatkowych,
 • stosuj się do wytycznych pakowania podanych przez przewoźnika. 
Sposoby-na-oszczdno--jak-najtaniej-wysa-paczk-1


Jak tanio wysłać paczkę paczkomatem?


Paczkomaty to system urządzeń wyposażonych w skrytki o różnych rozmiarach. Korzystając z tej innowacyjnej usługi można nadawać i odbierać przesyłki bezpośrednio z automatów paczkowych. To nie tylko tanie, ale również niesłychanie wygodne rozwiązanie. Gwarantuje bowiem pełną niezależność od terminów wyznaczonych przez firmy kurierskie. Przesyłkę można nadać w dowolnym momencie przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak tanio zapakować przesyłkę?


Istnieje wiele sposobów na to, aby ograniczyć koszty nadania paczki. Jeśli szukasz dobrej jakości opakowań, sprawdź ofertę sklepu internetowego NEOPAK. 

Aby obniżyć koszty wysyłki, wystarczy sięgnąć po niedrogą tekturę falistą i niedrogie pudełka kartonowe. Można kupić nowe w hurtowej ilości (wówczas cena jednostkowa jest jeszcze niższa) lub wykorzystać pudełko, które już mamy w domu. Do wyboru są:
 • kartony klapowe,
 • kartony fasonowe,
 • kartony teleskopowe,
 • pudełka automatyczne
 • kartony specjalistyczne (na butelki, na laptopy, na książki, na smartfony).
Koszt zakupu pudełka z kartonu jest niski, a co więcej takie opakowanie można wykorzystać ponownie bez pogorszenia jego pierwotnych właściwości użytkowych. Pudełka dostępne w sklepie internetowym NEOPAK można również poddać recyklingowi, dzięki czemu stanowią mniejsze obciążenie dla planety i środowiska naturalnego.

Jako wypełniacz pustych przestrzeni w paczce, sprawdzi się papier makulaturowy lub używana folia bąbelkowa. W przypadku niewielkich i lekkich przedmiotów wystarczy koperta bąbelkowa lub koperta tekturowa. 

Sposoby-na-oszczdno--jak-najtaniej-wysa-paczk-2

Decydując się na zakupy w naszym sklepie masz gwarancję, że wysyłany przedmiot dotrze do adresata w idealnym stanie. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi poradnikami dostępnymi na naszym blogu. Codziennie zamieszczamy nowe interesujące artykuły z branży opakowań. 

Zdjęcie autorstwa Artem Podrez z Pexels
Sposoby na oszczędność - jak najtaniej wysłać paczkę?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie