Jakub BieleckiJakub Bieleckiwtorek, 18 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 755
Ilość komentarzy: 0

Sposoby na wykorzystanie opakowań po produktach rolnych

Większość produktów i towarów wytwarzanych przez niemal każdą branżę ma swoje opakowanie. Pomaga we właściwym przechowywaniu zawartości, a także w przenoszeniu, transporcie i wysyłce. Opakowanie odpowiada za zabezpieczenie towaru przed wysypaniem się, zabrudzeniem, uszkodzeniem i utratą właściwości. Jednymi z produktów, z którymi często mamy do czynienia, są wyroby branży rolniczej. Co można zrobić z opakowaniami po produktach rolnych? Dziś postaramy się przedstawić popularne rodzaje opakowań i sposoby wykorzystania ich.

Jakie opakowania są stosowane w rolnictwie?


W branży rolnej mamy do czynienia z wieloma rodzajami opakowań. Produkty takie, jak zboże, warzywa i owoce mogą być przechowywane i transportowane na różne sposoby. Do sklepów, a później do klientów zwykle trafiają zapakowane w: Jak wykorzystać opakowania po produktach rolnych
Takie rodzaje opakowań zwykle są idealne do transportu wyrobów branży rolniczej, które nie potrzebują dodatkowej ochrony, czy przechowywania w odpowiedniej temperaturze.

Co można zrobić z drewnianymi skrzynkami?


Drewniane skrzynki, na przykład po jabłkach, mogą okazać się bardzo przydatne. Gdy nie są już potrzebne do pakowania i transportowania owoców i warzyw, mogą dostać nowe życie w domu, ogrodzie, czy w firmie. Warto wybierać skrzynki charakteryzujące się estetycznym wyglądem i dobrym stanem. Do czego można wykorzystać drewniane skrzynki:
 • ozdobne skrzynki na kwiaty - na balkon lub do ogrodu
 • miejsce do uprawy ziół, warzyw i owoców
 • jako proste i tanie meble balkonowe lub ogrodowe
 • w roli półek, szafek
 • do przechowywania innych produktów
Jak ponownie wykorzystać opakowania po produktach rolnych
Jak z drewnianej skrzynki po produktach rolnych zrobić piękną ozdobę balkonową lub na ogród? Zacznijmy od przeszlifowania powierzchni skrzynki, aby nie miałą ostrych elementów. Następnie możemy skrzynkę pomalować w wybrany przez siebie kolor. W celu zachowania oryginalnego wyglądu skrzynki, warto po prostu polakierować ją transparentnym lakierem lub bejcą. Drewnianą skrzynkę musimy następnie wyłożyć wewnątrz grubą folią, aby zapewnić jej szczelność. Możemy użyć folii remontowej lub grubej folii budowlanej. Po zamocowaniu folii we wnętrzu skrzynki, napełniamy ją ziemią. Tak stworzona donica jest idealnym miejscem do posadzenia kwiatów, ziół, warzyw lub owoców. Doskonale sprawdzi się jako ozdoba balkonowa i na tarasie.W celu wygodniejszego dostępu do naszej domowej uprawy, możemy skrzynkę umieścić na podwyższeniu. Można do tego użyć… innej skrzynki o podobnych wymiarach. Pamiętajmy, aby złączyć je ze sobą dla zachowania solidności konstrukcji.
Worki materiałowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe

Ekologiczne meble ze skrzynek na owoce - jak je zrobić?


Skrzynki z drewna mogą sprawdzić się również do produkcji prostych i tanich mebli. Podobnie, jak w przypadku tworzenia donicy na kwiaty - warto wybrać estetyczne, nie połamane skrzynki. Można je oszlifować i polakierować, by były przyjemniejsze w dotyku i nie stanowiły zagrożenia. Z takich skrzynek możemy stworzyć prosty stolik. Wystarczy odwrócić skrzynkę do góry nogami. Dokręcenie gumowych nóżek ustabilizuje nasz prosty stolik. Możemy postarać się o blat, na przykład wycinając go w jednym ze sklepów budowlanych z litego drewna lub płyty meblowej.

Ustawione jedna na drugiej na dłuższym boku skrzynki po jabłkach mogą stworzyć ciekawe miejsce do przechowywania. Przyda się w każdym garażu, warsztacie, w komórce, a nawet w domu. Pamiętajmy jednak, że drewniane skrzynki po produktach rolnych nie mają zbyt dużej nośności.


Czy można ponownie wykorzystać worki PP po zbożu lub innych wyrobach rolnych?


Jednym z najlepszych sposobów na ponowne użycie worków polipropylenowych po produktach rolnych jest wykorzystanie ich w podobny sposób. Worki stosowane do przechowywania plonów są bowiem bardzo wytrzymałe. Można więc używać ich do przechowywania materiałów opałowych, na przykład drewna kawałkowego. Sprawdzają się także do pakowania produktów ciężkich, z ostrymi krawędziami i o nieregularnych kształtach.

Worki materiałowe i polipropylenowe sprawdzą się również jako sposób na ochronę roślin. Ich solidna konstrukcja i niski koszt zakupu lub pozyskania sprawiają, że mogą być wykorzystane do osłonięcia roślin, sadzonek krzewów i podobnych. Sprawdzą się jako ochrona na zimę lub przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Przydaje się tu spora objętość worków materiałowych. Są jednymi z największych pojemników tego typu na rynku. Poza ochroną przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, worki PP sprawdzą się też jako ochrona przed szkodnikami.

Kolejnym sposobem użycia worków jest zabezpieczenie przed dostępem wody. Takie worki, gdy zostaną wypełnione piaskiem, mogą stworzyć niezła zaporę przed wodą, na przykład podczas obfitych opadów. Przekonało się o tym wiele osób w okresach zagrożenia powodziowego. Z tego względu warto mieć pewną ilość takich worków w zapasie, szczególnie posiadając podziemny garaż, nisko umiejscowione okna lub mieszkając na terenach zalewowych.
Sposoby na wykorzystanie opakowań po produktach rolnych
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie