Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 15 grudnia 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 677
Ilość komentarzy: 0

Sposoby na wysłanie dużej paczki

Każda paczka musi być przygotowana bardzo starannie tak, aby nasza zawartość była bezpieczna w trakcie transportowania. Można właściwie dla każdego produktu szczegółowo opisać proces pakowniczy. Jednakże bardzo często klienci sklepu Neopak zwracają uwagę na kłopotliwość w przyrządzaniu dużych i bardzo dużych pakunków. Istotnie nie jest to łatwe zadanie, dlatego też w dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak wykonać tę czynność poprawnie z wykorzystaniem najlepiej nadających się do tego opakowań.
Sposoby-na-wysanie-duej-paczki

Wysyłka prywatna czy firmowa?


Zanim przejdziemy do omówienia w szczegółach procesu przygotowywania dużej paczki do wysyłki, to musimy najpierw zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny aspekt. Kwestią nas interesującą będzie to, czy naszą dużą paczkę zamierzamy wysłać prywatnie, czy też będzie to wysyłka firmowa. Jeżeli prywatnie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że takich przesyłek nie przygotowywaliśmy w życiu zbyt wiele. Wynika to z praktyki – dość sporadycznie zdarza się, by ktoś indywidualnie wysyłał komuś paczki o dużych gabarytach, zazwyczaj mamy tutaj do czynienia z małymi pakunkami. Natomiast w przypadku wysyłek firmowych może to się zdarzać o wiele, wiele częściej. Oczywiście wszystko zależy od tego, co sprzedajesz. W przypadku dużych przedmiotów jak meble czy inne wyposażenie mieszkania takie paczki są codziennością. W przypadku szerokiego asortymentu potrzeby tworzenia wielkogabarytowych paczek nie musi być koniecznością. Dlaczego o tym w ogóle wspominamy? Otóż rozmiary tychże potrzeb będą ostatecznie determinowały to, czy bardziej będzie nam się opłacało dokonać pojedynczego zakupu opakowań ze sklepu internetowego Neopak czy też zaopatrywać się w produkty w Neopaku regularnie albo od razy zrobić zakupy w hurtowych ilościach.

Czy dużą paczkę trudno jest spakować? Sprawdźmy na przykładach


Trudno jest mówić o jakimś jednym wyjątkowym standardzie określającym duże paczki. Wprawdzie firmy kurierskie mają swoje limity wagowe i gabarytowe, po przekroczeniu których pakunek uznawany jest za duży, ale chyba sami przyznacie, że czym innym jest wysłanie w jednej paczce 5-ciu laptopów ze wszystkimi akcesoriami, a czym innym wysyłka pralki. Dlatego też należy przyjrzeć się konkretnym przykładom do pakowania dużych paczek.

Pakowanie dużego sprzętu elektronicznego


Pakowanie sprzętu elektronicznego wymaga zachowania ogromnej staranności i dobrania nie jednego, ale wielu opakowań. Powinniśmy uważać głównie z tego powodu, gdyż takie sprzęty posiadają szklane elementy oraz mechanizmy wewnętrzne, które łatwo jest uszkodzić. Dlatego też zadajmy o odpowiednio duży karton klapowy, w którym z łatwością pomieścimy laptopy czy telewizory. Zanim jednak umieścimy towar w kartonie, to najpierw powinniśmy owinąć nasz sprzęt folią bąbelkową. Takie zabezpieczenie sprawi, że ekran czy inny element szklany naszego sprzętu ani nie pęknie, ani nie zostanie porysowany w trakcie przewożenia.

Kiedy zapakujemy nasz przedmiot w odpowiednio duży karton, to zostanie nam bardzo dużo pustej przestrzeni. Nie może jej tak zostawić. Należy ją uzupełnić, gdyż w przeciwnym razie narazimy zawartość naszej paczki na poważne uszkodzenia. Sprzęt, nawet jeśli wcześniej jakoś zabezpieczony będzie w trakcie jazdy wędrował po całym kartonie. Naraża go to na niepotrzebne uderzenia. Dodatkowo istnieje ryzyko, że nasz sprzęt przebije karton i znajdzie się na zewnątrz. Chyba łatwo sobie wyobrazić czym to się może skończyć. Jak zatem zapobiec takim czarnym scenariuszom? Skorzystaj z jednego z naszych wypełniaczy, dostępnych w sklepie Neopak. Możesz wybrać wariant ekologiczny czy też taki, który tematycznie będzie pasował do stylistyki Twojej firmy, a nawet sprzętu, który będziesz wysyłać.

Pakowanie sprzętu AGD


Choć też zasilane energią elektryczną, jednak artykuły gospodarstwa domowego będziemy zaliczać do trochę innej grupy przedmiotów niż laptopy czy telewizory. Jest tak chociażby ze względu na gabaryty tych produktów, ale także musimy brać pod uwagę ich konstrukcję oraz kształt. Oczywiście takie rzeczy jak odkurzacz czy mikrofalówka również będziemy pakowali w karton. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie owinąć karton folią, a wcześniej zakleić klapy taśmą klejącą. Dzięki temu będziemy mieli 100% pewności, że paczka nie otworzy się po drodze, a także dodatkowo stabilizujemy pakunek.

Nieco inaczej sprawa ma się z jeszcze większymi produktami, takimi jak lodówki czy pralki. Praktyka pokazuje, że tutaj odchodzi się raczej od stosowania całych, sześciennych kartonów klapowych, a raczej stosuje się inne praktyczne rozwiązania. Taki bardzo duży sprzęt owijany folią stretch kilkakrotnie, aby mieć pewność, że jego drzwiczki się nie otworzą, a całość będzie bardzo stabilna. Następnie na górne i dolne krawędzie pralki czy też lodówki montujemy elementy wykonane z tektury. Najbardziej praktyczne będą kwadratowe tuby, które ochronią najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca. Wreszcie musimy pamiętać o założeniu na rogi naszego sprzętu narożników, które także spełnią funkcję ochronną.
Sposoby-na-wysanie-duej-paczki-2

Pakowanie mebli


Czy wysyłka mebli takich jak tapczan, wersalka, sofa, komoda czy stół do pokoju różni się jakoś od wysyłki dużego sprzętu RTV bądź AGD? Zasadniczo, jeśli chodzi o dobór opakowań, to nie. Tutaj także sprawdzi się duża ilość stretcha, kartonowe elementy czy narożniki – w zależności od kształtu i sposobu wykonania produktu. Jednakże musimy wspomnieć o jeszcze jednym produkcie dostępnym w sklepie Neopak, który przy transportowaniu tak dużych rzeczy jest wręcz nieodzowny. Mowa tutaj o lince jutowej. Jest ona bardzo mocna i odporna na zerwania, niestraszne są jej także ekstremalne warunki pogodowe. Zabezpieczy ona dodatkowo nasz mebel, dzięki czemu nie zsunie się on z przyczepy czy rampy i nie uderzy w inny przedmiot lub, co gorsza – w człowieka.

Pakowanie dużych instrumentów muzycznych

Praktyczne sprzęty domowe posiada każdy i prędzej czy później wielu z nas stanie przed koniecznością zakupienia takich produktów. Natomiast znacznie rzadziej spotykanym produktem są instrumenty muzyczne o dużych gabarytach, takie jak kontrabas czy fortepian. Duża ilość folii bąbelkowej, stretch, narożniki i taśma klejąca powinny skutecznie spełnić swoje zadanie w takich przypadkach. Pamiętajmy jednak o specyfice każdego instrumentu. O ile to możliwe przewoźmy kontrabas w oryginalnym futerale, natomiast w przypadku dużych instrumentów klawiszowych dodatkowo zabezpieczmy elementy ruchome, takie jak klapa, żeby wszystko było statyczne w transporcie.
Sposoby-na-wysanie-duej-paczki-3

Duże kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Duże kartony

Koszty wysłania dużej paczki


Skoro już mówimy o przygotowywaniu wielkogabarytowych wysyłek, to nie sposób nie wspomnieć o kosztach ich wysyłki. Na pewno nasza paczka będzie większa i cięższa niż przewiduje metryka kurierska, w związku z czym zostanie ona potraktowana jako niestandardowy pakunek. To się będzie wiązało z dodatkową opłatą według taryfy przewoźnika. Najniższe koszty zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale zawsze warto zapytać o cenę w firmie kurierskiej, bądź wcześniej skorzystać z internetowych kalkulatorów kosztów wysyłki paczek niestandardowych.
Sposoby na wysłanie dużej paczki
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie