Marlena KopaczMarlena Kopaczśroda, 29 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1061
Ilość komentarzy: 0

Szary papier makulaturowy. Rodzaje i zastosowanie

Czy papier pakowy nadaje się tylko do pakowania przesyłek? Papier pakowy to inaczej papier celulozowy. To brązowy i wyjątkowo twardy papier. Bardzo dobrze będzie się nadawał właśnie do pakowania paczek oraz do zabezpieczania różnego rodzaju przesyłek.

Zapewni im on optymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zniszczeniami oraz zabrudzeniami. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że papier pakowy chętnie kupują w hurtowniach opakowaniowych również lakiernicy samochodowi. Służy on im do różnych czynności związanych z samym lakierowaniem. Doceniają go ze względu na charakterystyczną strukturę. Powinniśmy tutaj również wspomnieć o tym, że ten rodzaj papieru wyróżnia się bardzo zwartą strukturą. Właśnie z tego powodu nie pojawia się tak zwane złuszczanie warstw papieru. To natomiast sprawia, że nie wydzielają się mikrowłókna.

Mogą być one bardzo dużym utrudnieniem przy procesie lakierowania i jego usztywniania. Papier pakowy wykorzystywany jest również do zapełniania wolnych przestrzeni w paczkach. Dzięki temu, przesyłane towary są jeszcze lepiej zabezpieczone. Musimy tutaj wspomnieć o tym, że tego rodzaju papier jest również doskonałym wyborem do pakowania produktów spożywczych i innego asortymentu.

Pakowy papier wytwarza się z makulatury. Dlatego jest to jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska, obecnie dostępnych na rynku papierów. Musimy tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić, że papier pakowy nadaje się idealnie do owijania szkła, ceramiku, książek oraz mniej podatnych na uszkodzenia mechaniczne towarów. Tego rodzaju papier na pewno bardzo Ci się przyda zarówno w domu, jak i w biurze. Jeżeli chcesz się o nim dowiedzieć trochę więcej, to serdecznie zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu. Dowiesz się z niego między innymi, jakie są rodzaje papieru pakowego i jakie mogą być ich zastosowania. Ciekawy? To piszemy dalej!

papier pakowy

Papier pakowy – niezbędny materiał opakowaniowy w firmie i w domu


Papier pakowy jak sama jego nazwa wskazuje jest wykorzystywany do pakowania różnego rodzaju przedmiotów, przesyłek oraz artykułów spożywczych. Bez niego pakowanie różnych przedmiotów mogłoby się stać prawdziwym utrapieniem. Papier pakowy możemy z powodzeniem podzielić na: papier biały, papier brązowy oraz papier szary makulaturowy. Papier pakowy bardzo często wykorzystuje się do pakowania różnego rodzaju przesyłek oraz książek. Dzięki temu, ich wysłanie za pomocą paczkomatu lub Poczty Polskiej jest o wiele prostsze.


Kosztuje Cię również mniej nerwów. Dodatkowo, chętnie korzystają z niego również lakiernicy samochodowi. Papier do pakowania również dobrze możesz stosować jako przekładki do towarów magazynowanych na paletach lub jako metodę wypełniania dużych, wolnych przestrzeni w przesyłkach. Możesz go stosować między innymi w tak zwanych opakowaniach zbiorczych. Musimy tutaj również podkreślić, że papier do pakowania jest od tego, abyś każdy towar mógł przewieźć stabilnie i bezpiecznie.


Natomiast papier pakowy w kolorze brązowym posiada specjalny atest. Dlatego możesz z powodzeniem owijać w niego produkty spożywcze. Na pewno na przykład kanapki zawinięte w taki papier nie będą szkodliwe dla Twojego zdrowia. Papier pakowy możesz znaleźć w hurtowniach opakowaniowych w formie arkuszy lub w rolkach. Podsumowując tę część tego artykułu, pragniemy powiedzieć, że papier pakowy doskonale chroni produkty spożywcze, te delikatne jak szkło, książki oraz wiele innych towarów. Warto go mieć w swoim domu oraz w biurze. Przejdźmy teraz koniecznie do rodzajów papierów pakowych.

papier szary

Jakie są obecnie na rynku dostępne rodzaje papieru pakowego?


Klasyczny papier pakowy możemy podzielić na następujące rodzaje:
 • Papier makulaturowy – może być wykorzystywany do zabezpieczania przesyłek, w których znajdują się szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne przedmioty. Możemy do nich zaliczyć na przykład szkło lub ceramikę.
 • Papier na rolkach – to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, w szczególności tych, które prowadzą sprzedaż wysyłkową. Jest trwały i atrakcyjny pod względem cenowym.
 • Papier Kraft – jest całkowicie biodegradowalny i ekologiczny. W największym stopniu nadaje się do chronienia szczególnie delikatnych przedmiotów. Dobrze łączy się na przykład z folią bąbelkową dla jeszcze większego bezpieczeństwa.
 • Papier natronowy - jest hydrofobowy i ochroni przesyłkę przed zamoczeniem.
 • Papier ozdobny – idealny do pakowania prezentów, nie tylko tych świątecznych.
 • Papier siarczanowy – jest bardzo trudny do rozdarcia. Czasami może być nawet bardziej wytrzymały niż karton.
 • Papier półpergaminowy – został wyprodukowany w całości z celulozy, więc jest przyjazny dla środowiska naturalnego.
 • Papier celulozowy – jest wyjątkowo wszechstronny, ponieważ występuje w wielu wzorach i kolorach.
 • Papier świąteczny – przeznaczony do pakowania upominków na święta Bożego Narodzenia.
 • ZipaK™ - to samoprzylepny papier pakowy. Możesz nim owinąć na przykład prezenty.
 • Papier nacinany – wykonany z mocnego papieru, w którym podczas produkcji wycinane są drobne, równe otworki.
 • Papier do pakowania – zapakujesz w niego wszystko, czego potrzebujesz.
 • Papier karbowany – ma charakterystyczną strukturę i jest dostępny w wielu kolorach.
Szary papier makulaturowy. Rodzaje i zastosowanie
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie