Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskawtorek, 1 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1694
Ilość komentarzy: 0

Taśmy odgradzające teren – gdzie je wykorzystać?

Każdy z nas choć raz w życiu widział przyklejoną gdzieś taśmę odgradzającą. Czasem są one widoczne w szkołach np. na salach gimnastycznych lub w miejscach, gdzie doszło do jakiegoś uszkodzenia. Taśmy odgradzające teren wyposażone są w bardzo mocny klej, aby trudno było je odkleić i uszkodzić. Ich działanie jest właściwie natychmiastowe, ponieważ od razu po przyklejeniu ich do danego podłoża są w stanie się z nim trwale połączyć. Nie ma lepszych, wydajniejszych i tańszych profesjonalnych produktów odgradzających teren niż właśnie ten rodzaj taśm. W poniższym materiale dowiesz się, dlaczego warto w nie inwestować i gdzie mogą się przydać.

Taśmy odgradzające teren – uwielbiane przez profesjonalistów

Tamy-odgradzajce-teren--gdzie-je-wykorzysta

Dzięki taśmom odgradzającym teren można zabezpieczyć ludzi przed wejściem na uszkodzony teren, ale również świeżo pomalowany czy naprawiony. Służą one głównie właśnie do zabezpieczania różnych terenów, na których nie może być postawiona ludzka stopa. Bardzo często można je spotkać podczas kolizji i wypadków, ponieważ w ten sposób straż pożarna, policja lub pogotowie oznaczają teren wydarzenia. Taśmy odgradzające teren są w takich momentach niezastąpione. Bardzo często kupuje je profesjonaliści, ale i domowi majsterkowicze. Wynika to z faktu, że akcesoria te są stworzone z wysokiej jakości materiału a ich cena jest naprawdę przystępna. Dodatkowo można zakupić je w różnych kolorach i są dość specyficzne dlatego można je dostrzec z daleka. 

Jakie zalety mają taśmy odgradzające teren?

 • Dostępne są w różnych kolorach i designach, dlatego można zastosować te, które uznaje się za słuszne w danym miejscu.
 • Wykazują dużą elastyczność, więc nie ma problemu z tym, aby umieścić je nawet na nierównym terenie.
 • Sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, ponieważ jest bardzo odporna na zmienne warunki atmosferyczne.
 • Charakteryzuje ją duża odporność na uszkodzenia, dlatego jest bardzo często wykorzystywana na salach gimnastycznych, podczas koncertów i ogólnie wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi.
 • Posiadają wysoką jakość a ich cena jest bardzo przystępna.
 • Może być wykorzystana przez każdą osobę, która chce skutecznie odgrodzić teren bez ponoszenia wysokich kosztów.
 • Jeśli nie masz pieniędzy np. na postawienie siatki ogrodzeniowej na terenie swojej działki, możesz wykorzystać do tego właśnie biało-czerwoną taśmę, która bardzo dobrze pokaże innym, że nie można im wchodzić na odgrodzony teren.
 • Zarówno montaż, jak i demontaż taśmy odgradzającej teren jest bardzo szybki. 
 • Jeśli po demontażu taśma nie ulegnie uszkodzeniu, można ją z powodzeniem wykorzystać w innym miejscu.
Taśmy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taśmę odgradzającą teren?

Tamy-odgradzajce-teren--gdzie-je-wykorzysta-1

Niezależnie czy chodzi o prace budowlane, remontowe, montażowe, konserwacyjne i inne, taśma odgradzająca teren jest niezbędna, ponieważ informuje ludzi o ewentualnym niebezpieczeństwie związanym np. ze spadnięciem płytki z dachu, braku możliwości przejścia itd. To wszystko po to, aby zadbać o zdrowie i życie ludzkie. Nie trzeba wykorzystywać barierek czy innych komponentów do oznaczania terenu, ponieważ taśma odgradzająca teren jest w tym przypadku wystarczająca i do tego tania i łatwa w użyciu. Nie ma problemu z ich transportem, ponieważ są lekkie i kompaktowe. Dzięki nim teren może być znakowany nawet przez jedną osobę – do zaklejania terenu tą taśmą nie jest potrzebna dodatkowa para rąk. Taśmy do odgradzania terenu są bardzo wytrzymałe, ponieważ powstają z solidnej folii. Przeważnie mają ok. 100 metrów długości, dlatego są bardzo wydajne. Jeśli istnieje konieczność zastosowania dłuższej taśmy odgradzającej, wówczas można ze sobą połączyć np. dwie rolki, łącząc końcówki ze sobą. 

Taśma do oznaczania terenu – z czego jest wykonana?

Taśmy odgradzające teren wykonane są z bardzo wytrzymałej folii, odpornej na negatywne warunki atmosferyczne i zmienne temperatury, dlatego z powodzeniem można je wykorzystywać na zewnątrz. Nie ma znaczenia czy zostaną umieszczone nad wodą, w lesie czy przy drodze gruntowej. Świetnie sprawdzają się podczas imprez masowych, np. do wydzielania miejsca do siedzenia, oznaczania drogi ewakuacyjnej itd. 

Taśma odgradzająca teren jest odporna na eksploatację, dlatego po jej wykorzystaniu, można ją znów skręcić w rolkę i użyć w innym miejscu. W sklepie Neopak znajdziesz różne kolory taśm odgradzających, a do najpopularniejszych zalicza się czerwono-białą, ponieważ to właśnie ona jest najbardziej widoczna. Każda osoba widząc taką taśmę od razu ma jasny komunikat – niebezpieczeństwo lub brak możliwości wejścia na dany teren. Drugim najbardziej popularnym designem taśmy jest czarno-żółta. 

Właściwości taśm do oznaczania terenu


Tamy-odgradzajce-teren--gdzie-je-wykorzysta-2

Taśmy do oznaczania terenu wykonane są z folii polietylenowej, który jest giętkim i elastycznym materiałem. Jego faktura jest woskowata i termoplastyczna. Pozyskiwany jest z polimeryzacji rodników czyli syntezy polietylenu. Folia, z której powstaje taśma do odgradzania terenu jest odporna na kwasy, sole i zasady, i niskie temperatury.  Folia polietylenowa przeważnie jest przezroczysta, jednak posiada takie właściwości, dzięki którym możliwe jest pofarbowanie jej na jakikolwiek kolor. Najczęściej gotowy druk nakładany jest już na powstałą taśmę. Dodatkowo warto wiedzieć, że polietylen posiada właściwości niskiej ścieralności, jest elektrostatyczny, charakteryzuje się ślizgowością, niewielką wodochłonnością i nie ma przeciwwskazań, aby używać jej do żywności. 

Taśmy odgradzające, sprawdź naszą ofertę:


Taśmy użytkowane przez służby BHP i policję

Bardzo często taśmy do odgradzania terenu użytkowane są przez policję i służby BHP. To dzięki nim są w stanie odgrodzić teren i zachować odpowiednie środki ostrożności. Mogą całkowicie lub częściowo odgrodzić dany teren. Taśmy wyznaczające obszar robót, które przeważnie odbywają się poza jezdnią i ograniczają ruch pieszych i pojazdów, posiadają kolor czerwono-biały. Warto wiedzieć, że wzory te regulują przepisy prawa. Niekiedy na takich taśmach można zobaczyć również napis “policja”. Taśmy te służą również do odgradzania wykopów, jeśli ich wysokość nie przekracza 50 cm. Czerwono-białe taśmy odgradzające nie mogą być umieszczone dalej niż 100 cm od miejsca, które należy oznaczyć. Policja używa ich bardzo często do odgradzania miejsc wypadków.
Taśmy odgradzające w kolorze żółto-czarnym są z kolei bardzo często wykorzystywane przez służby BHP. Zdarza się, że wykorzystują oni również taśmy w kolorze czerwono-białym. Z zasady taśmy czerwono-białe wyznaczają strefy o czasowo zablokowanym dostępie, a żółto-czarne informują o miejscach niebezpiecznych. Świetnie więc sprawdzają się do oznaczania otwartych studzienek wodociągowych, podczas wszelkich budów i remontów, wykopów, czy miejsc wycinki drzew. Taśmy te są również wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej i zakładach pracy. Można je często zobaczyć na halach magazynowych i produkcyjnych, gdzie pełnią funkcję oznaczania niebezpiecznych stref, maszyn i urządzeń. Pozwalają wyznaczyć trasy np. wózkom widłowym, informują o niskich stropach, wyższych progach, narożnikach, rampach itp. 

Jakie są niestandardowe zastosowania taśm odgradzających teren?


Tamy-odgradzajce-teren--gdzie-je-wykorzysta-3

Dzięki temu, że taśmy odgradzające wyposażone są w bardzo mocny klej, mogą być przytwierdzane do różnych powierzchni a także można zawieszać je na konstrukcjach pomocniczych. Dodatkowo taśma odgradzająca teren niekoniecznie musi mieć żółto-czarny czy biało-czerwony kolor. Dopuszcza się stosowanie taśm o różnorodnym designie. Np. w gazownictwie wykorzystuje się żółte taśmy z napisem “ gaz” lub “sieć ciepłownicza”. W przypadku wodociągów wykorzystywane są taśmy biało-niebieskie lub niebieskie. Taśmy brązowe widziane są w sieciach kanalizacyjnych. W branży telekomunikacyjnej wykorzystywane są taśmy pomarańczowe, np. do oznaczenia przebiegu sieci światłowodowej. Czerwone wykorzystywane są w energetyce. 

Jaka jest taśma odgradzająca teren?

Taśmy do odgradzania terenu różnią się od siebie kolorem i właściwościami, ale to nie wszystko, co mogą zaoferować. Można dodatkowo podzielić je na:
 • taśmę jednostronną,
 • taśmę dwustronną,
 • taśmę bez kleju,
 • taśmę samoprzylepną,
 • taśmę z nadrukiem,
 • taśmę odblaskową.

Taśmy do odgradzania terenu stanowią świetną alternatywę dla standardowych taśm ostrzegawczych. Taśmy odgradzające są szybkie i łatwe w obsłudze i dodatkowo bardzo tanie. Stanowią świetną alternatywę dla wszelkich słupków i innych, droższych elementów służących do znakowania terenu. Tego typu akcesoria zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. 

Prawidłowo rozmieszczone taśmy do odgradzania terenu zapobiegają wielu przykrym sytuacjom. Stanowią one niezbędny element podczas prac budowlanych, remontowych niezależnie od miejsca. Taśma do odgradzania terenu jest bardzo często wykorzystywana również do kontroli ruchu przez policję, a straż pożarna oddziela strefy pożarowe. Właściwie nie ma miejsca, w których nie można byłoby użyć taśmy do odgradzania terenu. Zaprojektowane są w taki sposób, aby były bardzo dobrze widoczne, nawet podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Stanowią bardzo trwały i wytrzymały produkt, który jest bardzo trudny w rozerwaniu. 

Jeśli szukasz wysokiej jakości taśm odgradzających teren, koniecznie zapoznaj się z ofertą przedstawioną przez sklep internetowy neopak. Znajdziesz tu najważniejsze taśmy oznaczeniowe – żółto-czarne i biało-czerwone, które najlepiej sprawdzają się podczas zabezpieczania terenu. Wszystkie produkty neopak mimo wysokiej jakości, sprzedawane są w bardzo przystępnych cenach. Oprócz tych produktów, możesz zakupić również inne taśmy ostrzegawcze, które są niezbędne podczas np. wysyłek towarów, zabezpieczania kabli i innych produktów. Warto mieć przy sobie tego typu elementy, ponieważ dzięki nim zawsze zyskasz dodatkową pewność, że Ty, Twoi bliscy czy inni ludzie są bardziej bezpieczni. To samo tyczy się wysyłanych towarów, zwłaszcza kruchych, które również trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed wysyłką. Nie musisz szukać taśm oznaczeniowych w różnych miejscach, ponieważ wszystkie z nich masz tutaj – na wyciągnięcie ręki.
Taśmy odgradzające teren – gdzie je wykorzystać?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie