Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaponiedziałek, 14 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1349
Ilość komentarzy: 0

Teczka na dokumenty, jaka wybrać I jak używać?

Teczka na dokumenty, jaka wybrać I jak używać?


Teczki na dokumenty do podstawowe wyposażenie biura – przechowywanie dokumentów, wręczanie klientom umów lub wydrukowanej oferty nie byłoby tak starannie dopracowane, gdyby nie właśnie ten artykuł biurowy. Teczka przydaje się również podczas prowadzenia dokumentacji w życiu prywatnym; możesz w niej przechowywać wszystkie opłacone faktury za prąd czy trzymać pierwsze rysunki dziecka zachowane na pamiątkę. Teczki bez wątpienia dają wiele możliwości, a skuteczna segregacja dokumentów to tylko jedna z nich. Powinieneś jednak wiedzieć, że produkty biurowe są różne i niektóre teczki, mogą być zbyt niepraktyczne dla osób, które dokumenty w nich zapakowane chcą przenosić. Jaką więc teczkę na dokumenty wybrać? 

Teczki na dokumenty

Teczka na dokumenty a zastosowanie 


Zanim jednak poznasz dokładnie teczki biurowe i zdecydujesz się na zakup jednej (lub kilku) z ich, to przemyśl, do czego tak właściwie będzie Ci ona potrzebna. Zupełnie inny produkt polecimy Ci do małej firmy, a inny dla dziecka, które przenosić będzie swoje prace plastyczne z domu do szkoły. Jakie jest najczęstsze zastosowanie teczki na dokumenty?

W domu – W domu teczki przeznaczone są do segregowania faktur i rachunków związanych z rodzinnymi wydatkami. Są one również świetnym narzędziem ochronnym na różnego typu instrukcje obsługi sprzętów domowych i gwarancji, na przykład na nową pralkę. Teczki na dokumenty można uznać za rodzinny przedmiot, ponieważ to właśnie tam trafiają pierwsze prace plastyczne dziecka, dokumenty dotyczące prowadzenia ciąży czy pamiątki rodzinne narażone na kurz i wilgoć. 

W miejscu pracy – duży magazyn lub hala produkcyjna? Tam bez teczek mogłoby być ciężko. Teczki na dokumenty pomagają w codziennych odprawach, konserwacji maszyn, a nawet zatrudnianiu pracowników, ponieważ to właśnie w nich najczęściej znajdują się pytania dla rekruterów. 

W biurze – to właśnie w celach biurowych powstały teczki na dokumenty. W firmowych oddziałach znajduje się wiele wydruków przechowywanych, aby łatwiej przeprowadzić kontrolę podatkową, kontrolować dział kadr i płac czy też przekazywać pracownikom umowę w profesjonalny sposób. 
Teczki na dokumenty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Teczki na dokumenty

Rodzaje teczek na dokumenty 


Myśląc o teczkach, pewnie w Twojej głowie pojawia się obraz klasycznej, cienkiej teczki stworzonej z papieru, która powstała z cienkiej warstwy papieru. Prawda jest jednak taka, że w sklepach z artykułami biurowymi dostępnych do Twojej dyspozycji jest naprawdę wiele teczek na dokumenty – nie różnią się one tylko papierem czy kolorami, ale również metodą zapięcia i sposobem wykonania.  Oczywiste jest to, że najpopularniejsze są teczki papierowe, ale nie są one aż tak wytrzymałe, jak te, które wykonane zostały z tworzyw sztucznych. Najbardziej tradycyjnymi artykułami do przechowywania wydruków i ważnych dokumentów są teczki z gumką lub sznurkiem – choć te drugie spotyka się już rzadziej. Jakie dokładnie rodzaje teczek znajdziesz w internecie?  

Teczka skrzydełkowa – czym jest? 


Teczka skrzydełkowa – jest to porządny artykuł biurowy. Niektórzy mówią, że wręcz niezniszczalny, ponieważ służy im przez lata. Teczka skrzydełkowa stworzona została z tektury kaszerowanej, wyposażona w wygodną gumkę, aby sprawnie zamykać i otwierać przedmiot, ale co najważniejsze – produkt ten jest o wiele szerszy niż klasyczna, płaska teczka na dokumenty. 

Kiedy warto sięgnąć po teczkę skrzydełkową? Przede wszystkim wtedy, kiedy potrzebujesz wytrzymałego przedmiotu, odpornego na wilgoć czy czynniki prowadzące do powstawania uszkodzeń mechanicznych. Do teczki skrzydełkowej zmieścisz wiele dokumentów, wydruków, a nawet grubych certyfikatów. Poleca się ją szczególnie w firmach, które archiwizują dokumenty. 

Teczka skrzydełkowa

Teczka kopertowa – kiedy się sprawdzi?


Teczka kopertowa – jest to drugi najpopularniejszy artykuł biurowy do przechowywania dokumentów – wyprzedza go tylko papierowa teczka z gumką. Teczka kopertowa swoją nazwę zawdzięcza kształtowi, który przypomina kopertę do wysyłania listów. Jest ona tworzona zazwyczaj z materiałów sztucznych, dzięki czemu nie byłoby łatwo uszkodzić ją przy użyciu wody. Teczka ta sprawdzi się podczas przesyłki ważnych dokumentów, ponieważ dobrze ochroni wydruki, aby doszły one w stanie nienaruszonym do odbiorcy. 
Kiedy przyda Ci się teczka kopertowa? Teczka kopertowa to przede wszystkim najlepsze rozwiązanie dla rodziców dzieci uczęszczających na różnego rodzaju zajęcia plastyczne. Najmłodsi mogą spakować do teczki swoje prace i bezpiecznie przetransportować je do domu. To oczywiście nie wszystkie sytuacje, w których sprawdzi się ten produkt. Teczka kopertowa często używana jest do przechowywania paragonów.  

Teczka kopertowa


Do czego służy teczka zawieszkowa? 

Teczka zawieszkowa – wiele osób nie miało z nią do czynienia, ponieważ nie jest ona dość popularna i często zastępuje się ją klasyczną teczką papierową. Warto jednak, abyś wiedział, że taki produkt istnieje i może sprawdzić się w Twojej firmie. Teczka zawieszkowa skutecznie zastąpi segregator oraz skoroszyt. Jej konstrukcja nie do końca przypomina klasyczną teczkę, ponieważ ten rodzaj artykułu biurowego został wyposażony w kilka oddzielnych od siebie rubryk, abyś z łatwością roździełał od siebie dokumenty firmowe lub pracownicze. 

Ile dokładnie rubryk ma teczka zawieszkowa? Składa się ona z trzech rubryk, które zawieszać można w dowolnym miejscu – wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji.
Teczka na dokumenty
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie