Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczponiedziałek, 23 maja 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 2629
Ilość komentarzy: 0

Tektura o strukturze plastra miodu w przemyśle

Tektura od kiedy została wynaleziona miała wiele zastosowań, natomiast tektura o strukturze plastra miodu daje jeszcze więcej możliwości. Jest ona przydatna niemalże w każdej dziedzinie, a metod na jej wykorzystanie jest bardzo dużo. Lekka, a przy tym niesamowicie wytrzymała, jest szeroko wykorzystywana między innymi w przemyśle. Jest ponadto świetnym ekologicznym zastępcą wielu plastikowych przedmiotów, na przykład różnego rodzaju folii, styropianu lub gąbek. Sprawdza się świetnie w wersji ochraniacza ścian lub podłóg w branży wykończeniowej albo jako przekładka lub podkładka w branży transportowej. Jeśli pracujesz w branży TSL, to na pewno spotkałeś się z tego rodzaju tekturą, a jeśli nie to z pewnością się z nią zetkniesz. Tektura o strukturze plastra miodu ułatwia wiele działań w biznesie oraz życiu codziennym. W dzisiejszym artykule dowiemy się w jaki sposób! 

Tektura w przemyśle - dlaczego jest tak ważna?

Tektura w przemyśle występuje od lat, ale ostatnimi laty tektura o strukturze plastra miodu w dużej mierze zdominowała rynek. Używać można jej na wiele sposobów, a jednym z nich jest zastosowanie jej jako wypełniacza albo separatora w przesyłkach. Struktura materiału jest niezwykle silna, a zarazem lekka i wytrzymała na nacisk. Te cechy pozwoliły na wykorzystywanie jej także w przemyśle budowlanym. Używa jej się tam na wiele różnych sposobów, między innymi odgrywa rolę ochraniaczy, chroni ściany i podłogi w procesie wykończeniowymi, pozwala nam na przesuwanie ciężkich przedmiotów bez niszczenia podłoża lub konieczności ich podnoszenia. Przemysł stolarski także używa tego rodzaju tektury, ponieważ jest ona lekka i stosunkowo tania. Używa się jej między innymi do wypychania pustych powierzchni, na przykład w drzwiach lub szafkach. Stanowczo zmniejsza to koszty produkcji, a zarazem zwiększa jakość i użytkowość produkowanych tą metodą rzeczy. Kolejnym miejscem gdzie tektura o strukturze plastra miodu znalazła swe zastosowanie jest przemysł TSL, czyli transport, spedycja i logistyka. Plaster miodu jest tam wykorzystywany masowo, ponieważ sprawdza się doskonale w wielu przypadkach i jest rozwiązaniem jakościowym. Niezwykle lekka, tania, wytrzymała - są to najbardziej pożądane cechy w tym właśnie sektorze, a ten rodzaj tektury ma je wszystkie! Niezawodna jako przekładki, podkładki, ochraniacze. Może mieć każdy rozmiar i bardzo łatwo jest go skorygować nawet przy pomocy nożyczek.
Tektura falista dwuwarstwowa w rolach.
Lekkość wpływa znacząco na zmniejszenie kosztów wysyłki. Natomiast wytrzymałość tektury, sprawia, że jest ona niezawodna, chroni i daje pewność podczas transportu lub spedycji.

Tektura o strukturze plastra miodu jest masowo wykorzystywana nie tylko w wyżej wymienionych gałęziach przemysłu, ale dosłownie wszędzie, gdzie byśmy się nie obejrzeli. Struktura plastra miodu jest używana również do wzmacniania podłóg lub ścian. Nie wszędzie ten schemat jest wykorzystywany jako tektura. Możemy się spotkać z różnymi innymi zastosowaniami plastra miodu, na przykład przy budowie silników, samolotów, komputerów. Jednym słowem wszędzie tam gdzie potrzebna jest silna, wytrzymała na nacisk, a zarazem lekka struktura.

Jak powstają różnego rodzaju płyty o strukturze plastra miodu?

Tektura-o-strukturze-plastra-miodu-w-przemyle-2Tektura to nic innego jak połączenie ze sobą wielu warstw różnego rodzaju papieru. Bardzo łatwo jest ją rozpoznać, ponieważ wygląda ona dosłownie jak plaster miodu produkowany przez pszczoły. Produkcja tego wzoru jest niezwykle ciekawa. Zaczyna się ją od przetoczenia materiału na dużych walkach drukarskich, które są wyposażone w wiele wąskich pasków na powierzchni. Kolejną częścią procesu są walce, przez które papier lub inny materiał przechodzi, a te zaś nakładają klej (w zależności od materiału, z którego plaster miodu będzie wykonany, używa się innych klejów - część z nich będzie biodegradowalna, a cześć na bazie plastiku, więc warto przy zakupie zwrócić na to uwagę). Następnym etapem jest cięcie długiego zwoju papieru na arkusze, w zależności od docelowej grubości, wykorzystuje się od 500 do 2000 arkuszy. Następnie są one układane w specjalny sposób, czyli każdy kolejny arkusz jest przesunięty o jedną linię kleju. Dzięki temu uzyskujemy komórki w docelowym kształcie plastra miodu. Kolejnym etapem jest specjalna prasa. Odpowiednio wysoka temperatura spaja ze sobą arkusze za pomocą wcześniej naniesionego kleju. Po około godzinie wyjmuje się stos arkuszy, a po jego bokach nakłada się specjalnie ułożoną taśmę aluminiową. Taśmę mocuje się do specjalnej ramy rozprężającej, a po około 15 minutach mamy gotowy wzór plastra miodu. Następnie wkłada się stos do pieca, gdzie cała struktura utwardza się poprzez zanurzanie w żywicy. Ostatnim etapem jest cięcie bloku na mniejsze plastry, oraz w zależności od rodzaju docelowego produktu, tworzy się warstwy wierzchnie płyt. Przed oddaniem finalnego produktu do sprzedaży, poddaje się go testom obciążeniowym.
Tektura plaster miodu

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tektura plaster miodu

Jakie wyjątkowe cechy oraz zalety posiada tektura o strukturze plastra miodu?

Tektura-o-strukturze-plastra-miodu-w-przemyle-3Coraz częściej we wszystkich dziedzinach można dopatrzeć się konstrukcji i właściwości czerpanych ze wspaniałego oraz zaskakującego świata natury. Wszystko doskonałe, co człowiek wymyślił ma swoje podłoże w naturze. Piękne, a zarazem doskonałe wzory, kolory, struktury i konstrukcje są bardzo często zaczerpnięte ze świata przyrody. Dlatego tak ważne jest dbanie o nasze środowisko, by w dalszym ciągu móc czerpać z niego pomysły i wcielać je do naszego życia.
Tektura o której mowa jest w pełni biodegradowalna, czyli nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki temu można używać jej w dowolnej ilości nie martwiąc się o zanieczyszczanie środowiska. Podczas wyboru odpowiedniej dla nas tektury warto zwrócić uwagę jakiego rodzaju kleju użyto podczas jej produkcji i czy jest on w pełni ekologiczny.

Sztywność nawet dużego kawałka tektury znacząco wpływa na jakość oraz poszerzenie jej zastosowań. Dzięki sztywności sprawdza się świetnie jako podstawa pod palety lub towary na niej ustawione. Gwarantowana stabilność znacząco ułatwia oraz poprawia komfort pracy. Cecha ta pozwala nam na ustawianie “wieży„ na przykład na paletach transportowych, bez ryzyka przewrócenia się ustawionych na sobie towarów. Sztywność pozwala również na opakowanie niektórych przedmiotów, szczególnie tych większych. Zapewnia nam to bezpieczeństwo i ochronę przed ewentualnymi zniszczeniami. Można też wykorzystać taki rodzaj tektury do zabezpieczenia płaskich, ale delikatnych przedmiotów.

Przestrzenna struktura to jedna z najważniejszych i najciekawszych cech wszystkich płatów o strukturze plastra miodu. To właśnie ona wpływa na lekkość, wytrzymałość oraz dobrą cenę tego rodzaju tektur. Niesamowite jest to, że mimo pustej, przestrzennej konstrukcji, struktura ta jest niesamowicie wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu znajduje swe zastosowanie nawet w branży stolarskiej, jako wypełniacz drzwi, szaf i innych mebli. Sprawia to, że produkty są tańsze i lżejsze, a przy tym nie tracą, a zyskują na jakości.

Lekkość to jeden z najbardziej pożądanych czynników w branży TSL. Niewielka waga powoduje przede wszystkim zmniejszenie kosztów transportu oraz magazynowania. Tektura o strukturze plastra miodu bardzo często jest wykorzystywana jako przekładka towarów na paletach. Dzięki znikomej wadze nie utrudnia pracy, transportu i magazynowania. Wszystkie te czynniki wpływają korzystnie na jakość oraz komfort pracy.

Wytrzymała struktura pozwala na wszechstronne wykorzystywanie jej w różnych dziedzinach. Skutecznie chroni oraz zabezpiecza towar, niezależnie od jego gabarytów. Opakowując lub zabezpieczając przedmioty za pomocą tektury tego rodzaju nie musimy martwić się o ich bezpieczeństwo na przykład podczas transportu. Jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że tektura nie jest wodoodporna. Warto więc zabezpieczyć ją dodatkowo na przykład folią, by uniknąć ewentualnego przemoczenia.

Ekologiczne wykonanie w tych czasach to ogromny plus i świetna karta przetargowa podczas procesu sprzedaży. Tym samym kupując eko produkty przyczyniamy się do bardzo ważnej ochrony środowiska i jego dóbr.

Odporna na wgniecenia budowa, pozwala na wykorzystywanie tektury jako zabezpieczenie ścian, podłogi lub innych większych powierzchni. Dzięki tym wszystkim cechom w połączeniu ze sobą, powstaje świetnej jakości produkt o wielu zastosowaniach. Jedynym jego ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. 

Tektura o strukturze plastra miodu w transporcie i magazynie

W tych sektorach branży TSL, tektura jest szczególnie ważnym elementem. To właśnie ona wpływa na wagę, łatwość transportu, komfort magazynowania i wiele wiele innych ważnych czynników. Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiły, że stała się ona najlepszym wyborem spośród wszystkich innych typów tektur. W transporcie jej lekkość przykłada się znacząco do obniżenia wagi, a co za tym idzie i do obniżenia kosztów przewożenia towarów. Komfort pracy z towarem przełożonym taką tekturą także znacząco się podnosi. Tektura o strukturze plastra miodu ma również zastosowanie w transporcie mebli lub innych towarów o dużych gabarytach. Nie tylko jako zabezpieczenie towaru, ale również jako zabezpieczenie podłoża. Na przykład, gdy chcemy przesunąć szafę nie niszcząc przy tym podłogi, wystarczy że podłożymy karton i bez problemów możemy przesunąć ciężki, duży mebel.
Kolejnym oddziałem, gdzie karton o takiej strukturze jest świetnym rozwiązaniem jest magazyn. Tam inne właściwości niż przy transporcie będą ważne, między innymi możliwość korekty rozmiaru w szybki i łatwy sposób, stabilność i odporność na nacisk. Dzięki niesamowitym cechom takiej konstrukcji, ten rodzaj kartonu w bardzo krótkim czasie stał się numerem jeden w magazynach zarówno tych mniejszych, jak i większych. Bez obaw można układać towar jeden na drugim, przekładając go jedynie lekką, tanią oraz niezwykle wytrzymałą tekturą o strukturze plastra miodu.
Tak ustawiony towar nie przewróci się ponieważ karton jest niespotykanie stabilny oraz wytrzymały, a sześciokątne oczka wytrzymują bardzo duży nacisk mimo niepozornego wyglądu. W ten oto sposób możemy bardzo łatwo zaoszczędzić mnóstwo miejsca w magazynie, a co za tym idzie wiele kosztów związanych z magazynowaniem zmniejsza się. 

Warte uwagi produkty tekturowe o strukturze plastra miodu 


Tektura-o-strukturze-plastra-miodu-w-przemyle-4Warto wspomnieć, że nie tektura o strukturze plastra miodu to nie tylko arkusze czy opakowania z nich wykonane. Wartym uwagi produktem są z pewnością narożniki o strukturze plastra miodu. Są powszechnie wykorzystywane podczas transportu towaru o wrażliwych na uszkodzenia krawędziach. Nie sposób nie wspomnieć także o takim produkcie jak papier nacinany o strukturze plastra miodu. Jest on świetny do owijania delikatnych produktów, a także całych paczek. Posiada cechy folii stretch, ponieważ podobnie jak ona idealnie do siebie przylega. Podsumowując, warto wprowadzić do swojej firmy ten ciekawy materiał o wyjątkowej strukturze, który nie tylko da gwarancję bezpieczeństwa towarów, ale także wpłynie pozytywnie na walory estetyczne naszej paczki.
Tektura o strukturze plastra miodu
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie