Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnysobota, 13 sierpnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1023
Ilość komentarzy: 0

Torby papierowe ekologiczne – ciekawe pomysły.

Torby papierowe ekologiczne – ciekawe pomysły

Coraz częściej w sklepach możemy spotkać się z możliwością kupienia papierowej torby, która jest ekologiczna, zamiast torebki foliowej, nazywanej inaczej też reklamówką foliową. Od kilku dobrych już lat w sklepach wszelakiej maści istnieje obowiązek płacenia za torebki foliowe. Dlaczego więc nie być pro ekologicznymi i nie kupować papierowych toreb ekologicznych?

Na początku przyjrzyjmy się ich historii powstania, a także głównym cechom i najważniejszym zastosowaniom. Później przejdziemy do ciekawszych rzeczy, jakimi są, chociażby nietypowe zastosowania takich toreb.
papierowa torba

Historia krótka, o tym, jak powstały torby papierowe ekologiczne.

Papier ludzkość zna od dawna, produkuje się z niego najróżniejszego rodzaju przedmioty codziennego użytku. Pierwsza maszyna do produkcji toreb papierowych powstała w 1868 roku w Kolumbii. Osobą, która zaprojektowała i stworzyła taką maszynę była Margaret Knight. Co ciekawe, maszyna, o której mówimy, potrafiła wyprodukować od samego początku, do końca szeroką gamę toreb ekologicznych, wykonanych z papieru.

Pierwsze swoje wykorzystanie, torba papierowa ekologiczna zaliczyła już w pierwszych latach dwudziestego wieku. Chodzi oczywiście o wykorzystanie jej w handlu detalicznym, w niewielkich sklepach, hurtowniach. Zastosowanie toreb papierowych stawało się tak popularne, że już po kilku latach, różne sklepy zaczęły zamawiać torby papierowe ekologiczne nawet w milionowych ilościach.

Warto też wspomnieć o największym „wrogu” papierowych torebek. Był nim Gustaw Thulin Sten, który to w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku wynalazł niezwykle szkodliwe, plastikowe, czy też foliowe opakowania. Zyskiwały one swoją popularność znacząco, ponieważ były tańsze w produkcji, w szczególności, jeśli chodzi o ilość. W dwudziestym wieku ludzie jednak nie zdawali sobie sprawy ze szkodliwości i negatywnego wpływu na środowisko tego typu rozwiązania, jakim były torebki foliowe.

Wiedza na temat ekologii znacząco wzrosła, więc większość producentów, sprzedawców wraca do toreb papierowych, jako do tego mniej szkodliwego rozwiązania. Organizacje proekologiczne już w latach dziewięćdziesiątych wymusiły w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej nałożenie podatku na sprzedaż foliowych reklamówek. W Europie w marketach i sklepach każdy klient musi słono płacić za każdą foliową torebkę. Dlaczego więc nie płacić za torby papierowe, które są bardziej ekologiczne i nie zanieczyszczają środowiska?

W chwili obecnej, torby papierowe ekologiczne w szybkim tempie wracają do łask, wzrost ich popularności można zauważyć przede wszystkim w branży spożywczej, odzieżowej, a także w marketingowym rozwoju nie jednego brandu. Torby papierowe z logiem danej firmy stają się coraz częściej spotykane.
brązowa torba papierowa
Torby papierowe ekologiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby papierowe ekologiczne

Jakie rodzaje można wyróżnić wśród toreb papierowych ekologicznych?

Na chwilę obecną wybór toreb papierowych, które możemy kupić, jest naprawdę ogromny. Wystarczy wejść na stronę neopak.pl, by o tym się przekonać. Poniżej wymienimy najbardziej popularne rodzaje toreb papierowych ekologicznych, które są dostępne w sprzedaży.
 • Torby papierowe klockowe – to nic innego jak papierowa torba ekologiczna ze wzmocnionym dnem. Dzięki temu tego rodzaju torebka papierowa idealnie sprawdzi się do codziennych zakupów, a jej wzmocnione dno zapewni nam bezpieczeństwo naszych zakupionych przedmiotów. Złożona torba papierowa klockowa nie zajmuje wiele miejsca, dlatego też jest tania w transporcie i można składować ją w dużych ilościach bez utraty miejsca w magazynach.
 • Torby papierowe karbowane – to rodzaj prostych, ekologicznych, ale jednocześnie bardzo eleganckich toreb prezentowych. Są wykonane w stu procentach z papieru, a więc materiału ekologicznego, który w żaden sposób nie będzie zagrażał środowisku naturalnemu. Jak sama nazwa wskazuje, torba taka jest wykonana z karbowanego papieru, więc jednocześnie posiada większą sztywność. Sprawdzi się idealnie jako opakowanie na prezent. Dodatkowo w specjalnym zamówieniu na takiej torbie można dodać logo naszej firmy, przez co będzie to idealny produkt reklamowy dla naszego brandu.
 • Torby papierowe ozdobne – to nic innego jak szybszy i lepszy zamiennik dla papieru ozdobnego, w który najczęściej pakowane są prezenty. Torby papierowe ozdobne, inaczej torby prezentowe dostępne są w najróżniejszych kolorach i rozmiarach. Są równie ekologiczne, jak zwykłe torby, które nie są pokryte dodatkową warstwą farby.
 • Torby papierowe kolorowe – to szeroka gama toreb papierowych, które występują w różnych kolorach i rozmiarach. Wariantach z rączkami lub bez. Możemy spotkać także torby papierowe kolorowe z wierzchnim zamknięciem.
 • Torby papierowe brązowe – to najprostsze i najchętniej kupowane zarówno przez klientów detalicznych, jak i przez firmy torby papierowe. Są najtańsze w produkcji, co jednocześnie przekłada się na finalną cenę w sklepie czy też dla firm.
 • Torby papierowe Kraft – to takie same torby papierowe ekologiczne z tą jedną różnicą, że wykonane są ze wzmacnianego papieru Kraft, który cechuje się naprawdę ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i przypadkowe rozerwania.
Oczywiście to nie są wszystkie rodzaje toreb papierowych ekologicznych, jakie mam dostępne w sklepach internetowych, istnieje wiele różnych wariacji, zarówno pod względem rozmiarów, dokładnego papieru użytego do ich produkcji, jak również kolorystyki, czy nawet samych kształtów. Wszystko zależy od naszych potrzeb, od poszczególnego zastosowania, jakie chcemy mieć od danej torby papierowej.

Warto wspomnieć, że torby papierowe ekologiczne mogą posiadać różnego rodzaju uchwyty, na przykład płaski, najprostszy, wytrzymały, jednak torby papierowe z uchwytem skręcanym, dają nam pewność tego, że są o wiele bardziej wytrzymałe na obciążenia. Najczęściej tego rodzaju uchwyt stosuje się w przypadku toreb klockowych, wzmacnianych od spodu specjalną wkładką.
torba papierowa prezentowa

Jakie zastosowanie mają torby papierowe ekologiczne?

Jeśli już mowa o zastosowaniach toreb papierowych ekologicznych, to warto wymienić te najpopularniejsze, najbardziej rozpoznawalne.

Oczywiście jednym z najbardziej podstawowych zastosowań toreb ekologicznych, wykonanych z papieru, jest przenoszenie zakupów ze sklepu do mieszkania. To chyba najbardziej rozpoznawalne zastosowanie. W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać się z torbami papierowymi jednakowo w sklepach spożywczych, odzieżowych czy restauracjach, jeśli zamawiamy jedzenie na wynos. Coraz rzadziej z kolei możemy zauważyć, że dany sklep oferuje w swoim asortymencie możliwość kupienia torebki foliowej (chociaż jeśli już ktoś z nich rezygnuje, to zastępuje je torebkami foliowymi, biodegradowalnymi, które o wiele szybciej ulegają degradacji).

Jeśli zamawiamy danie na wynos, to zauważy, że większość restauracji, serwuje nam takie danie w papierowym opakowaniu. Od wielu lat możemy to kojarzyć, chociażby z dwóch najbardziej popularnych sieci fast food w Polsce, które posiadają specjalne linie obsługi dla zmotoryzowanych. Raczej nikt  z nas nie pamięta, by w tych śmieciówkach, dania wydawane w okienku były w innym opakowaniu jak w papierowej torbie. Co lepsze, te sieciówki odchodzą nawet od plastikowych słomek w celu większego uświadamiania swoich klientów w temacie ekologii i ochrony środowiska naturalnego. W ślad za największymi gigantami branży poszły też mniejsze i mniej popularne restauracje, które też chcą być pro ekologiczne. Nie ma co ukrywać, że torby papierowe są idealnym nośnikiem reklamowym, ponieważ nadrukowanie logo na takiej torbie to żadne problem dla drukarni, a koszt praktycznie nie wzrasta.

Płynnie przechodząc do kolejnego zastosowania toreb papierowych ekologicznych, chcielibyśmy wspomnieć o tym, że większość firm chce pokazywać swoje proekologiczne podejście do tematu. Z kolei torby papierowe ekologiczne idealnie sprawdzą się w transportowaniu różnego rodzaju przedmiotów. Dlaczego więc duże firmy miałyby nadal korzystać z foliowych reklamówek, które potem zwyczajnie zaśmiecają środowisko? Najwięksi giganci już dawno przeszli na papierowe torby ekologiczne, które można w sposób dosłownie dowolny zadrukować w najróżniejsze wzory i kolory. Torby papierowe to idealne rozwiązanie do tego, by stać się świetnym firmowym gadżetem, który jednocześnie będzie pokazywał naszym klientom, że my, jako duża firma, chcemy dbać o środowisko naturalne i przyszłość zarówno swoją, jak i naszych najbliższych, a przede wszystkim dzieci i wnuków. Personalizacja papierowych kartonów, toreb papierowych i wielu innych opakowań nie stanowi w dzisiejszych czasach praktycznie żadnego problemu.
biała torba papierowa

Dlaczego warto wybrać papierowe torby ekologiczne?

Słowem podsumowania warto przypomnieć, że w dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest to, by społeczność była świadoma tego, jak istotne jest dbanie o środowisko naturalne, jak bardzo mocno człowiek zdążył je zanieczyścić i negatywnie na nie wpłynąć. Obecnie takie proste rozwiązania jak korzystanie z wielorazowych, materiałowych toreb na zakupy jest niezwykle istotne dla poprawy stanu środowiska. Jednak już nawet wykorzystanie prostych toreb papierowych, które oczywiście są ekologiczne, znacząco może przyczynić się do tego, że każdy, kto używa takich toreb papierowych, dołoży swoją cegiełkę do znacznego poprawienia stanu środowiska naturalnego.

Torby papierowe ekologiczne to produkt, który znacząco zyskuje na popularności wśród największych firm. Praktycznie z miesiąca na miesiąc można zauważyć jego większe wykorzystanie. Każda duża firma chce identyfikować się jako ta, która dba o środowiska i jest proekologiczna. Torby papierowe ekologiczne to praktycznie same plusy, a dzięki ich wszechstronności i możliwościom dodatkowej obróbki, każda z firm może wykonać swoje własne wizytówki reklamowe.

Torby papierowe ekologiczne możemy kupić na stronie internetowej sklepu neopak.pl. Znajdziemy tam naprawdę szeroki wybór różnego rozmiaru toreb papierowych, powlekanych, kolorowych, z różnego rodzaju uchwytami. Wzmacniane torby Kraft, torby klockowe i wiele innych. Przy zakupie większych ilości, tak zwanych hurtowych ilości, możliwe jest uzyskanie korzystniejszej ceny. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania odpowiedniego działu w sklepie Neopak!
torba papierowa
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie