Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczśroda, 16 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2217
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Torebki papierowe kraft ekologiczne - jak wybrać?Torebki-papierowe-kraft-ekologiczne--jak-wybra

W czasach, gdy coraz ważniejszym tematem staje się ekologia oraz dbanie o środowisko naturalne, wiele osób oraz przedsiębiorstw zastanawia się, jak może pomóc o nie zadbać. Ekologiczne podejście do życia zaczyna się od zmiany prostych nawyków. Oszczędzanie energii, wody, segregacja śmieci, korzystanie z opakowań wielorazowych czy ograniczanie użycia plastiku to tylko niektóre z nich. Naprzeciw potrzebom świata wyszła propozycja zamienienia plastikowych torebek w sklepach na torebki papierowe. Dostępne już niemal w każdym miejscu, są alternatywą dla dużej produkcji tworzyw sztucznych i zaśmiecania planety. W jaki sposób torebki papierowe sprzyjają ekologicznemu podejściu? Czym jest papier typu kraft i dlaczego warto go wybierać? W jakich branżach doskonale sprawdzą się papierowe torebki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Przyjemnej lektury!

Papier kraft — co to za materiał? 


Papier typu kraft to tworzywo, które spotykasz nieświadomie niemal na każdym kroku. Ten specjalny materiał to papier siarczanowy, wytwarzany z makulatury lub włókien pierwotnych, najczęściej występujący w brązowym kolorze. Posiada większą gramaturę niż standardowy papier, co czyni go bardziej wytrzymałym i odpornym na ciężar czy rozdarcia. Jego struktura nie przepuszcza światła, a materiał może zostać poddany recyklingowi. Na co dzień wykorzystuje się go do produkcji torebek papierowych, jako osłonę kwiatów, artykułów spożywczych, książek czy przy pracach malarskich i remontowych do osłony mebli lub powierzchni. Z papieru kraftowego powstają także ozdobne opakowania, wstążki i sznurki. Może zostać wykorzystany jako wypełniacz do paczek. Świetnie chroni przed zabrudzeniem i zakurzeniem, zaś dodatkowe warstwy laminujące pozwalają na określony poziom wodoodporności. To w pełni ekologiczny materiał o wielu zastosowaniach.

Torebka papierowa eko — zalety korzystania


Torebki-papierowe-kraft-ekologiczne--jak-wybra-1
Dlaczego warto zastąpić swoje klasyczne reklamówki papierowymi torebkami? Istnieje mnóstwo powodów, dla których powinieneś zastanowić się nad tą zmianą. Przede wszystkim papierowe torby pozwalają na ograniczenie wytwarzania dużej ilości plastiku. Im mniejszy popyt na plastik, tym mniejsza potrzeba jego produkcji, a co za tym idzie, tym mniejsze zużycie surowców wymaganych w produkcji oraz zanieczyszczenie powietrza. Plastik to także materiał, który co roku w ogromnych ilościach trafia do środowiska naturalnego, gdzie może być rozkładany nawet przez stulecia. Stanowi tym samym poważne zagrożenie dla życia wielu organizmów, zaśmieca krajobraz i wpływa niekorzystnie na otoczenie. Zmiana nawyków pakowania na papierowe, ekologiczne zamienniki, pozwoli na ograniczenie ilości plastiku w przyrodzie. Opakowania produkowane z papieru kraft stanowią produkt w stu procentach biodegradowalny. Jednocześnie torebki papierowe również odznaczają się trwałością i wytrzymałością. Doskonale sprawdzą się jako ochrona produktów przed wpływem światła i promieni słonecznych. Ponieważ są produkowane z makulatury, nie wpływają negatywnie na gospodarkę leśną. Mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a jeśli materiał przestanie być użyteczny lub zostanie zniszczony, możesz poddać go na nowo procesowi recyklingu. Dzięki temu zostanie wykorzystany ponownie przy produkcji kolejnych torebek papierowych.
Torby papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby papierowe

Torebki papierowe w sklepach zamiast foliowych


Coraz więcej branż zmienia swoje plastikowe torby na papierowe zamienniki. Torebki z papieru kraft można spotkać w sklepach spożywczych, odzieżowych i wielobranżowych, w drogeriach czy w gastronomii. Przede wszystkim torebki papierowe to również oszczędność dla przedsiębiorców. Koszt wyprodukowania materiału z recyklingu jest stosunkowo nieduży, co przekłada się na niższe ceny przy hurtowych zamówieniach papierowych produktów. Obecność torebek papierowych stawia również daną firmę w pozytywnym świetle pod kątem ekologii. Wybierając torebki papierowe, uświadamiasz swoich klientów, że Twoja marka jest świadoma problemów związanych z ekosystemem oraz że nie jest Ci to obojętne. W ten sposób możesz z łatwością przyciągnąć więcej świadomych osób, które w obecnych czasach szczególnie doceniają tego typu zmiany nawyków w sklepach. W oczach swoich klientów zyskasz dodatkowe uznanie, co sprawi, że jeszcze nie raz wrócą po Twoje towary. Jednocześnie papierowe torebki to także produkt, który możesz w prosty i tani sposób spersonalizować. Papier jest doskonałym materiałem do nadruku loga i nazwy firmy lub całej szaty graficznej. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie pracy oraz kosztów zyskasz dodatkową, mobilną reklamę. To element marketingu, który może okazać się niezwykle przydatny i przyciągnie do Twojej marki nowych klientów.

Torby papierowe ekologiczne, sprawdź naszą ofertę:


Torebki papierowe na pizzę — gastronomia


Torebki-papierowe-kraft-ekologiczne--jak-wybra-2
W czasach pandemii niezwykle wzrosła ilość jedzenia zamawianego na wynos. To skłoniło wiele firm gastronomicznych do zainwestowania w inne, bardziej ekologiczne rozwiązania pakowania produktów. Rynek opakowań alternatywnych dla standardowego plastiku wyszedł naprzeciw potrzebom ekologii, dlatego pojawiły się specjalne torby papierowe, zwane powszechnie torbami papierowymi na pizzę. Ich budowa nieco różni się od klasycznych papierowych torebek. Wykonane z mocnego papieru o większej gramaturze, torebki na pizzę zostały wyposażone w klockowe dno. Oznacza to, że dodając dwie dodatkowe fałdy, producenci torebek zapewnili im większą szerokość oraz specjalne wzmocnienie dna. W ten sposób do torebki bez trudu zmieści się pudełko z żywnością czy nawet pudełko na pizzę. Bez trudu umieścisz w jednej torebce różne dania, układając je piętrowo na sobie. Wymiary takiej torebki sięgają nawet 36 x 33 x 32 cm, co oznacza, że doskonale sprawdzą się przy dostawie każdej ilości jedzenia. Cechują się solidnością i wytrzymałością, nie przepuszczają światła oraz ograniczają dodatkowo stygnięcie posiłku. Uchwyty torebki na pizzę zostały zrobione ze sznurka, wytworzonego z papieru. Zapewnia on dodatkową wytrzymałość uchwytom torebki, zapobiegając ich przerwaniu. Dzięki takiemu zabiegowi cała torba papierowa może zostać w późniejszym czasie poddana procesowi recyklingu i przetworzona na nowe opakowanie. W dodatku materiał w pełni nadaje się do spersonalizowania w postaci nadruku. Na ściankach torby z łatwością umieścisz nazwę firmy, logo czy wybrane hasło, dzięki czemu zwiększysz rozpoznawalność marki oraz zadbasz o dodatkową reklamę. Niski koszt tego typu inwestycji oraz wysoka skuteczność sprawiają, że torebki papierowe to idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Torebki papierowe na prezenty


Torebki-papierowe-kraft-ekologiczne--jak-wybra-3Dzięki swojemu wyglądowi oraz materiałowi, z którego zostały wykonane, torebki papierowe mają wiele ciekawych zastosowań. Jednym z nich jest ich wykorzystanie do zapakowania prezentów. Torebki papierowe to niezwykle popularny sposób pakowania upominków, jednak w obecnych czasach jako trend wysunęło się korzystanie z torebek z papieru kraftowego o dużej wytrzymałości. Ich specyfika polega na tym, że to idealny materiał do samodzielnego ozdobienia. Wykorzystując dowolne techniki, możesz stworzyć wyjątkowe opakowanie na prezent, które stanie się jego integralną częścią. Wykorzystaj flamastry, naklejki czy kolorowe papiery, aby ze zwykłej torebki papierowej zrobić dzieło sztuki. Na rynku dostępne są również torebki papierowe na prezenty w wersjach kolorowych oraz specjalnie ozdobione grafikami, brokatem czy tłoczeniem. Torebki prezentowe mogą być wyposażone w uchwyty w postaci kolorowej wstążki, która doda im elegancji i klasy. Torebki papierowe doskonale sprawdzają się jako opakowanie na prezenty, ponieważ są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Dzięki tak dużemu wyborowi, bez trudu znajdziesz wariant idealny pod każdy prezent. Torebki z papieru kraftowego będą także doskonałym rozwiązaniem, jeżeli osobie obdarowywanej również bliski jest temat ekologii. 

Oryginalne torebki papierowe


Torebki-papierowe-kraft-ekologiczne--jak-wybra-4Torebki papierowe nie muszą być wcale nudne, a ich popularny brązowy wariant nie jest jedynym dostępnym na rynku. Wśród klientów często wybierane są również białe torebki papierowe. Wykonane z papieru o wysokiej gramaturze, doskonale nadają się do personalizowania w formie nadruku. Idealnie sprawdzą się w każdej branży. Innym ciekawym wariantem torebek papierowych są torebki z tektury karbowanej. Ich fenomenem jest wypukła faktura, nadająca opakowaniu ciekawy wygląd. Mogą być one stosowane przy wielu okazjach, również w ramach prezentów upominkowych przy spotkaniach biznesowych lub targach. Ekologiczna natura tektury spotyka się w tym przypadku z jej użytecznością oraz wytrzymałością, tworząc zupełnie nowy rodzaj opakowania. Przy torebkach papierowych nie może zabraknąć także wariantu torebek, specjalnie zaprojektowanych na wino. Dzięki zastosowaniu krzyżowego dna torba papierowa została odpowiednio wzmocniona, by poradzić sobie z ciężarem butelki. Uchwyt umożliwia jej wygodne trzymanie i transport. Torebki dostępne są w wersji klasycznej lub ozdobnej ze specjalnymi nadrukami, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w ramach opakowania prezentowego. Torebki papierowe dostępne są w różnych wersjach wymiarowych czy kolorystycznych. Z uchwytami lub bez. Jednym z ciekawych wariantów tych opakowań jest torebka fałdowa klejona. Swoim wyglądem przypomina elegancką kopertę, a dzięki wysokiej gramaturze może być przeznaczona do transportu cięższych towarów. Stworzona z biodegradowalnego papieru, torebka fałdowa klejona to doskonały wariant dla miłośników ekologicznych rozwiązań.

Torebki papierowe kraft ekologiczne - podsumowanie 


Choć może się wydawać, że torebki papierowe to dość prosty produkt, szereg zalet i możliwości ich wykorzystania jest naprawdę duży. Torebki papierowe to idealny zamiennik dla foliówek, wpływający pozytywnie na środowisko naturalne. Mogą z łatwością zostać poddane personalizacji, co czyni z nich dodatkową formą reklamy przy niewielkim nakładzie kosztów. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz różnej gramaturze, która określa poziom ich wytrzymałości. Mogą być stosowane w różnych sklepach, w gastronomii, a nawet jako opakowania prezentowe. Papier kraftowy, z którego produkowane są torebki, to materiał pozyskany z makulatury oraz stuprocentowo biodegradowalny. Dzięki zmianie dotychczasowej formy pakowania na torebki papierowe zyskasz uznanie w oczach swoich klientów oraz dołożysz swoją cegiełkę w procesie ochrony środowiska naturalnego.
torebki papierowe kraft ekologiczne
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie