Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaśroda, 13 kwietnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2785
Ilość komentarzy: 0

Woreczki celofanowe - fakty i mity

Woreczki celofanowe - fakty i mity


Woreczek celofanowy to produkt, który ma wiele ciekawych zastosowań. Dobrze sprawdzi się w kuchni, jak i sypialni. Można przechowywać w nim przyprawy, biżuterię, zioła, a nawet drobne dodatki do tworzenia DIY – diamenty, czy cekiny. Woreczki, z powodu swojej wielozadaniowości, cieszą się dużą popularnością. Wielu uważa je za artykuł niezbędny w domu, a nawet konieczny. Te uniwersalne opakowania strunowe stworzone zostały, aby łączyć wygodę z praktycznością. Co jeszcze warto wiedzieć, o tym wyjątkowym produkcie i jak wykorzystać jego wszelkie możliwości?

Czym są woreczki celofanowe?


Zacząć należy od początku. Torebki foliowe z zamknięciem strunowym powstały, aby przechowywanie drobnych przedmiotów było proste. Ten artykuł tworzy się z mocnego polietylenu, co sprawia, że żywność umieszczona w woreczku nie traci swoich wartości, takich jak: zapach, aromat, smak, świeżość. Woreczki stosuję się na całym świecie, a ich główne przeznaczenie nie jest bliżej określone. Można wykorzystać je w dowolny sposób – nawet do pakowania, wysyłanego do klienta, rękodzieła. 

Woreczki celofanowe charakteryzują się wysoką przejrzystością i połyskiem. Wyglądają one efektownie, a nawet można powiedzieć, że elegancko. W dotyku sprawiają wrażenie szeleszczących. Mają one szerokie zastosowanie, które zależne jest od rodzaju woreczka – może być on z dodatkowym zamknięciem lub bez. W woreczki zapakować można słodycze, warzywa i owoce, a nawet prezenty dla gości weselnych. Jedynym ograniczeniem, w wykorzystywaniu woreczków celofanowych jest kreatywność. Większa wersja tego produktu, idealnie sprawdzi się, jako zabezpieczenie fotografii i ulubionych wydruków. 

Woreczek z zamknięciem na klej
Woreczki foliowe z taśmą

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki foliowe z taśmą

Do czego są używane?


Woreczki celofanowe uważane są za świetną ochronę przed wodą, tłustymi zanieczyszczeniami, kurzem, działaniem powietrza i wielu substancji chemicznych. Oznacza to, że można zastosować je w wielu branżach i na wiele sposobów. Małe rozmiary tego produktu polecają się do przechowywania i wysyłania drobiazgów – własnoręcznie zrobionej biżuterii, akcesoriów krawieckich i dekoracyjnych, a nawet produktów spożywczych. Coraz częściej zauważyć można kreatywne zastosowanie tego produktu. Woreczki mogą być zabezpieczeniem własnych, domowych wypieków, które chce się podarować bliskiej osobie. Mogą one również zastąpić, znaną szerokiemu gronu, koszulkę na dokumenty.

Folia polipropylenowa nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia, a więc w woreczkach przechowywać można dowolne produkty. Szkolna kanapka zabezpieczona woreczkiem celofanowym nie straci swoich wartości odżywczych ani nie zabrudzi kieszeni plecaka.  Duża trwałość tego, wyjątkowego produktu z pewnością zwiększa ilość możliwości. 

Kiedy sprawdzą się najlepiej? 


Najczęściej spotykane są w biznesie. Dzięki nim istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia wysyłanego produktu. Sklepy z ziołami, herbatami, biżuterią, a nawet ze słodyczami, często sięgają po woreczki celofanowe, aby zapewnić swoim klientom najwyższy standard obsługi. Dlatego, ten wyżej wymieniony produkt jest niezastąpiony? 

Przede wszystkim dlatego, że zapewnia szczelną ochronę produktu, który został w nim umieszczony. Woreczek zabezpiecza go przed niepożądanymi uszkodzeniami mechanicznymi  – tymi spowodowanymi przez wodę, jak i wilgoć. 

Niekiedy woreczki celofanowe znaleźć można,  wyposażone w wygodne zamknięcie. Jest to dodatkowa ochrona w transporcie. Umieszczony artykuł nie wypadnie z woreczka.  Warto mieć na uwadze, że torebki używać można wielokrotnie. Ich zamknięcie nie psuje się po jednym użyciu. Są wielokrotnego użytku. 

W sklepie internetowym Neopak dostępne są różne woreczki celofanowe. Od małych, po większe, stworzone dla bardziej wymagających przedmiotów. Największą popularnością cieszą się woreczki wyposażone w klejone zamknięcie. Dzięki takiemu zastosowaniu wysyłający ma pewność, że jego produkt nie był rozpakowywany przed dotarciem do klienta.

Fakty dotyczące woreczków 


Fakt numer jeden. Woreczki celofanowe nie są przydzielone tylko do jednej branży. Tak, to oczywiście prawda. Produkt ten jest uniwersalny i często używany w bardzo kreatywny sposób. Woreczki mogą być niezastąpionym elementem w firmie transportowej, budowlanej, a nawet cukierniczej. Często spotkać je można w przemyśle gastronomicznym, czy gabinecie kosmetycznym. Możliwości woreczków są niezastąpione i nieokreślone. Są wszędzie tam, gdzie są potrzebne. 

ciasteczka makaroniki

Mogą one zastąpić wiele innych artykułów. Fakt, na który często nie zwraca się uwagi. Woreczki zastąpić mogą kopertę wysyłkową, ponieważ bardzo dobrze zabezpieczą wysyłany przedmiot i rzadko potrzebują dodatkowej ochrony. Sprawdzą się również jako worek – nie opłaca się wyrzucać do nich śmieci, ale popakować stare, nieużywane ubrania i wrzucić na strych, już tak. Zastąpione one również koszulki na dokumenty, a nawet można powiedzieć, że wydrukowane kartki papieru będą w nich bardziej bezpieczne niż w klasycznych koszulkach. 

Mogą być ozdobą. Tak. Może nie tyle ozdobą, ile elementem dekoracji. Woreczki celofanowe dostępne są w wersji z usztywnianym dnem. Często spotkać można je w branży ślubnej. Młoda para pakuje do woreczków różne słodycze, własnoręcznie robione wypieki, a nawet lizaki – jest to forma podziękowania gościom, za przybycie na uroczystość. Woreczki użyć można we florystyce – nie tylko świetnie się sprawdzą, jako produkt do przechowywania, ale również zabezpieczenia. Możliwości jest wiele. 

Woreczki celofanowe mogą mieć wiele kolorów, wzorów, a nawet faktur. Oczywiście, że tak. Rynek opakowań stale się rozwija. Nie trzeba ograniczać się do klasycznych wersji produktu. Można wybrać woreczki kolorowe i takie, które posiadają nadruk. Pełna dowolność. W Neopak dbamy o personalizację, dlatego firmy mają możliwość zakupu produktów, które logowane są ich znakiem firmowym oraz mottem. Wystarczy skontaktować się z pracownikami sklepu internetowego i wspólnie wybrać najlepszą możliwość. 


Mity dotyczące woreczków 


Najczęściej słyszanym mitem jest ten, który mówi o wysokiej cenie produktu. Woreczki celofanowe nie kosztują wiele. Są one sprzedawane w ekonomicznych opakowaniach, zazwyczaj po sto sztuk. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zabraknie ich nigdy pod ręką. W Neopak istnieje możliwość zakupu większej ilości woreczków, co wpływa na cenę końcową. Pracownicy sklepu internetowego chętnie pomogą w wyborze i zaproponują satysfakcjonujący rabat. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadający rodzaj woreczków. 

Woreczek z zamknięciem na klej

Szybko się psują. To kolejny mit o woreczkach celofanowych. Są one wielokrotnego użytku, a więc nie ulegają zniszczeniu po jednym użyciu. Oczywiście, zły sposób użytkowania lub przeciążanie woreczka może skutkować uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystko zależy od sposobu stosowania. Jeśli są używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, to rzadko kiedy, zauważyć można niepożądane uszkodzenia. Inna sytuacja jest z woreczkami celofanowymi, wyposażonymi w zaklejany pasek. One po jednym użyciu stracą swoje właściwości klejące. Natomiast można je wykorzystać w inny sposób. 

Skład materiału, z którego produkowane są woreczki, jest toksyczny. Oczywiście nie jest to prawdą. W woreczkach celofanowych przechowywać można żywność, w tym kanapki, wypieki, ale i półprodukty. Często artykuł ten używany jest do transportu większej ilości żywności przeznaczonej do sprzedaży hurtowej. Firmy, korzystające z woreczków, nigdy nie zgodziłyby się na produkt, który może mieć negatywny wpływ na zdrowie konsumentów. Warto wiedzieć, iż woreczki tworzone są z polipropylenu, czyli jednego, z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. 

Woreczki celofanowe nie sprawdzą się podczas transportu tekstyliów. Ten mit ma w sobie trochę prawdy. Aby bez uszkodzeń mechanicznych, przetransportować, przy użyciu woreczków, pościel i inne materiałowe artykuły tekstylne, należy dobrze dobrać woreczek. Są takie, które stworzone zostały, aby zabezpieczać kilogramy odzieży, zasłon, prześcieradeł – wszystkiego, co wymaga przewiezienia. Dobrze dopasowany woreczek nie jest podatny na uszkodzenia i dobrze zabezpiecza towar. 

Sposób na woreczki 


Sposobów na woreczki celofanowe jest wiele. Te bardziej kreatywne znaleźć można w internecie, a te mniej same wpadają do głowy. Produkt ten wykorzystać można na wiele sposobów. Tak naprawdę nie ma ograniczeń. Wystarczy przygotować niezbędne akcesoria i wspólnie bawić się za pomocą woreczków. W jaki sposób? 

Coraz bliżej są święta. Wielkanoc to czas bliskości, rodzinnej atmosfery, ale i drobnych prezentów. Takim drobiazgiem może być słodycz – ale nie wręczony bez żadnej dodatkowej otoczki. Woreczek celofanowy sprawdzi się idealnie, jako opakowanie prezentowe. Wystarczy dobrać produkt dopasowany do wymiaru prezentu, zakupić kolorową tasiemkę i pięknie związać woreczek na samej górze. Do takiego opakowania włożyć można wiele. Nie tylko ciastko, czy czekoladę, ale również koszulkę z ulubionym zespołem, czy nowy komplet pościeli. Ważne, aby być kreatywnym i szukać nieszablonowych rozwiązań. 

Woreczki celofanowe mogą posłużyć za zabawkę dla najmłodszych członków rodziny. Markery w dłoń i niech zaczną powstawać niesamowite malunki. Kiedy obrazek się znudzi, wystarczy przemyć woreczek za pomocą gąbki – taki zabieg wystarczy, aby zmyć malowidło i móc dalej rysować. Dzięki temu produktowi stworzyć można niepowtarzalne historie. Do zabawy, najlepiej użyć woreczka, który wcześniej spełnił już swoje zadanie – na przykład, może to być produkt, który zabezpieczał zamówioną zabawkę.

Początkujące firmy rzemieślnicze mogą wykorzystać woreczki, aby ich produkty wyglądały jakościowo, a cały proces pakowania był łatwy i szybki. Dzięki temu produktowi, cena za zabezpieczenie towaru do wysyłki jest dość niska. Warto spróbować takiej alternatywy, wchodząc dopiero na rynek. Koperty mogą być zastąpione woreczkami  – wystarczy dobrać produkt pod swoje indywidualne preferencje.
Woreczki celofanowe - fakty i mity
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie