Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 3 marca 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8308
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Woreczki strunowe do samolotu, gdzie kupić?

Woreczki strunowe do samolotu, gdzie kupić?


W obecnych czasach przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów i produktów stało się banalnie proste, ze względu na fakt, że w branży opakowaniowej istnieje szeroki asortyment produktów, które najzwyczajniej w świecie nam to ułatwiają. Moglibyśmy we wstępie wymienić ogromną ilość tego rodzaju rozwiązań, rodzajów opakowań oraz innych towarów z branży opakowaniowej, które w dzisiejszych czasach pomagają nam w codziennym życiu, w pracy, a nawet w podróży oraz innych życiowych, choć nietypowych sytuacjach.

Każdy z nas słyszał o trytytkach, o taśmie szarej do klejenia różnych przedmiotów, o folii bąbelkowej, o woreczkach strunowych z suwakiem lub bez. Jeśli już przy woreczkach strunowych jesteśmy, to przyjrzyjmy się im bliżej, bo to właśnie one będą głównym bohaterem naszego dzisiejszego artykułu.

Jak więc powstają woreczki strunowe? W jaki sposób działa zamknięcie woreczka strunowego, zarówno to z suwakiem, jak i bez? Jakie zalety i zastosowanie możemy wymienić, jeśli chodzi o woreczki strunowe, a także jakiego rodzaje woreczków strunowych możemy obecnie kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w dalszej części tego artykułu, dlatego też zachęcamy do dalszego zapoznania się z treścią.

woreczki strunowe

Co to woreczki strunowe oraz jak powstają?


Woreczki strunowe to nic innego jak foliowe opakowania ze specjalnym, szybki zamknięciem. Woreczek strunowy jest wykonany z folii polietylenowej, a konkretnie polietylenu o oznaczeniu LDPE, czyli polietylenu o niskiej gęstości. Jest to materiał bardzo wytrzymały, często wykorzystywany do prostych, ale bardzo wytrzymałych foliowych opakowań.

Budowa woreczków strunowych jest niesamowicie prosta, to raptem dwa elementy, jeśli mówimy o najprostszych woreczkach strunowych. Foliowy korpus, tworzony najczęściej z dwóch ścianek, przedniej i tylnej, a także tak zwany „zip”, czyli zamknięcie, które szczelnie zamyka woreczek strunowy. Zamknięcie to jest prostej budowy, najczęściej dwa plastikowe paski, jeden budowy żeńskiej drugi męskiej, po wciśnięciu w siebie za pomocą nacisku dwóch palców skutecznie zamykają woreczek strunowy, tak by ten był wewnątrz szczelny. Drugim popularnym woreczkiem strunowym jest woreczek strunowy z suwakiem, jego zamknięcie jest nieco ulepszone, posiada dodatkowy, plastikowy suwak, dzięki któremu zamknięcie takiego woreczka jest o wiele prostsze, ponieważ wystarczy przesunąć plastikowy suwak wzdłuż torebki.

Jeśli chodzi o proces produkcji woreczków strunowych, to w dzisiejszych czasach jest on zautomatyzowany, a w ciągu minuty, może powstawać nawet do kilkuset woreczków strunowych o różnych rozmiarach. Więcej informacji na ten temat umieściliśmy w innym wpisie na naszym blogu, także serdecznie zapraszamy do poniższego artykułu:

Jak produkuje się woreczki strunowe?​

woreczek strunowy

Torebki strunowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torebki strunowe

Jakie rodzaje woreczków strunowych możemy kupić?


W sprzedaży, w wielu sklepach internetowych możemy znaleźć naprawdę szeroką gamę różnego rodzaju woreczków strunowych, rozpoczynając od tych najprostszych, czyli woreczków z zamknięciem strunowych, które możemy wykorzystać do zapakowania praktycznie większości przedmiotów, z wyłączeniem żywności oraz elektroniki. Podobnie jest w przypadku nieco ulepszonych woreczków strunowych z suwakiem, są one o wiele wygodniejsze pod względem zamykania, wystarczy przesunąć plastikowy suwak. Występują również woreczki strunowe o specjalnej, wzmocnionej konstrukcji, a wzmocnienie to polega oczywiście na tym, że ich ścianki mają większą grubość, sięgającą nawet 100 mikrometrów. Woreczki strunowe antystatyczne to z kolei woreczki, które warto wykorzystać do zapakowania elektroniki. Ich właściwości antystatyczne pozwolą uniknąć zniszczeń spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi. Ciekawym produktem są również woreczki strunowe Doypack, które przeznaczone są przede wszystkim do pakowania żywności, sypkiej, takiej jak ryż, orzechy, kawa czy herbata.
woreczek strunowy antystatyczny

Jakie zalety posiadają woreczki strunowe?


Na samym początku, trzeba powiedzieć o tym, że jest to rozwiązanie niezwykle tanie, już za kilka złotych, możemy kupić nawet sto sztuk woreczków strunowych najprostszej budowy i najmniejszego rozmiaru. Jeśli wspomnieliśmy o budowie, to warto zaznaczyć, że są one bardzo prostej budowy, dzięki czemu praktycznie każdy, bez najmniejszych problemów będzie w stanie je „obsłużyć”. Dostępne są w praktycznie nieograniczonej ilości rozmiarów, począwszy od tych najmniejszych, w które będziemy mogli zapakować pierścionek, czy złotych łańcuszek, a skończywszy na tych największych, gdzie zmieścimy śmiało blok rysunkowy wielkości formatu A4. Woreczki strunowe mogą być przeznaczone zarówno do przechowywania żywności, jak i innego rodzaju przedmiotów czy produktów.

woreczek strunowy transparentny

Jakie woreczki strunowe do samolotu?


Podróżowanie samolotem to codzienność wielu z nas, a tego rodzaju podróże wróciły ostatnimi czasu do normalności. Nie zmieniło się jednak to, by wnieść na pokład samolotu kosmetyki w płynie, wodę czy cokolwiek innego, ich opakowania nie mogą przekraczać pojemności 100 mililitrów, a całkowita ilość płynów, jakie możemy wnieść na pokład samolotu to jeden litr. Ponadto jest jeden warunek, opakowania z płynami muszą znajdować się w woreczkach, które można szczelnie zamknąć. Jakie woreczki wybrać?
Oczywiście najlepsze będzie rozwiązanie najprostsze, a więc transparentne woreczki strunowe. To również jeden z wymogów, aby taki woreczek był transparentny. Proste woreczki strunowe z mocnym zamknięciem idealnie sprawdzą się do zapakowania płynów do bagażu podręcznego, który wnosimy na pokład samolotu. Nikt podczas kontroli bezpieczeństwa nie będzie miał nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

kolorowe torebki strunowe


Gdzie kupić woreczki strunowe?


Różnego rodzaju woreczki strunowe możemy kupić praktycznie w każdym sklepie spożywczym, choćby z tego względu, że dostępne są woreczki przeznaczone do żywności. Jednak jeśli poszukujemy większego wyboru, różnego rodzaju woreczków strunowych to serdecznie zapraszamy do naszych sklepów internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.
woreczek strunowy z polem do opisu
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie