Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 14 listopada 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1271
Ilość komentarzy: 0

Wózek warsztatowy narzędziowy, rodzaje i przeznaczenie

Zawsze tam, gdzie przy pracy stosowane są liczne narzędzia, potrzebna też jest odpowiednia organizacja. Bez tego trudno sobie wyobrazić optymalną i wydajną pracę w jakimkolwiek warsztacie czy też zakładzie. Wobec tego zawsze warto pomyśleć o takich produktach, które nie tylko będą stanowiły swoisty organizer na narzędzia, ale też dzięki nim efektywność całej pracy w ogóle się zwiększy. Jednym z takich produktów jest wózek warsztatowy. Sklep Neopak posiada szeroką ofertę tych produktów.
Wzek-warsztatowy-narzdziowy-rodzaje-i-przeznaczenieCo to jest wózek warsztatowy?


Wózek warsztatowy nazywany także wózkiem narzędziowym jest to produkt, który jest równocześnie pojazdem napędzanym ręcznie oraz miejscem do przechowywania narzędzi. Wózki wykonane są w dużej części z blachy, a także z drewna. Standardowe modele posiadają cztery koła. Konstrukcja wózka jest taka, że posiada on szuflady, półki i regały, w których możemy przechowywać różnego rodzaju narzędzia. Liczba miejsc do przechowywania narzędzi, a także ich kształt zależy w dużej mierze od danego modelu.

Wózek narzędziowy – czy jest w ogóle potrzebny?


Osoby, które na co dzień nie zajmują się pracą w warsztacie czy zakładzie naprawczym mogą zastanawiać nad tym, czy wózki warsztatowe są w ogóle potrzebne. Przecież często przed naszymi oczami jawi nam się obraz mechanika, który ma wszystkie narzędzia położone przed sobą, trzyma je w szufladkach w swoim warsztacie i generalnie rzecz biorąc nie potrzebuje niczego więcej do sprawnej organizacji pracy. Owszem, takie wyobrażenie odnosi się do prawdziwego odcinka rzeczywistości, ale jest też jeden aspekt, który także nie ulega wątpliwościom. Mianowicie chodzi tu o takie okoliczności, gdzie wskazane będzie przemieszczanie się z narzędziami. W takim układzie na nic zda się stacjonarny warsztat czy stanowisko pracy. Natomiast wózkiem będziemy mogli podjechać wszędzie tam, gdzie tylko będzie taka potrzeba. Wózek warsztatowy sprawdza się znakomicie szczególnie na dużych powierzchniach.
Wzek-warsztatowy-narzdziowy-rodzaje-i-przeznaczenie-1

Wózki warsztatowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki warsztatowe

Wózek warsztatowy – gdzie znajduje zastosowanie?


Przede wszystkim musimy wiedzieć, że wózek narzędziowy – jak sama nazwa wskazuje – znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest praca z narzędziami. Takim sztandarowym już przykładem miejsca użycia wózka może być warsztat samochodowy. Również w firmach, gdzie transport towarów odbywa się na większą skalę potrzebny jest zakład, w którym pojazdy będą naprawiane – i to właśnie tam wózki bardzo się przydadzą.

Niejeden raz taki wózek można spotkać w gospodarstwach rolnych. Dotyczy to przeważnie dużych gospodarstw, gdzie codziennie odbywa się ciężka praca warz z użyciem kilku, kilkunastu maszyn czy pojazdów. Zastosowanie tego produktu może też mieć miejsce w większych ośrodkach komunikacyjnych, takich jak lotnisko czy dworce kolejowe. Oczywiście taki wózek musi się także znaleźć na wyposażeniu galerii handlowej.

Właściwości wózków narzędziowych


Wózek narzędziowy może być wykonany z blachy o różnej grubości. Zasada jest taka, że im blacha jest grubsza, tym wózek jest solidniejszy i wytrzymalszy. Wówczas może on także utrzymać większą wagę narzędzi. Oczywiście, im cieńsza blacha, z której wykonany jest wózek tym jest on mniej solidny i ma mniejszą możliwość udźwigową, natomiast jest tańszy. Każdy wózek zaopatrzony jest w ruchome kółka, dzięki czemu można z łatwością nim sterować. Szafki i inne miejsca na narzędzia znajdują się w bocznej części wózka. Na naszej stronie internetowej przy każdym opisie produktu można przeczytać jakie wymiary na długość, szerokość oraz wysokość posiada każdy wózek. Dowiemy się z tych danych jaka jest powierzchnia użytkowa każdego wózka oraz jaka jest nośność półek. Podany będzie również maksymalny udźwig. Ważnym parametrem jest także łączna masa wózka, co ma znacznie przy ewentualnym przewożeniu go z miejsca na miejsce.

Wózek warsztatowy jako pomoc w organizacji pracy


Wózki warsztatowe odgrywają ogromną wręcz rolę przy organizacji pracy mechaników tudzież pracowników, którzy na co dzień posługują się narzędziami. W świecie pokutuje błędne przekonanie, że istnieją dwie szkoły, jeżeli chodzi o snucie teorii na temat porządku w pracy z narzędziami. Jedna z tych szkół mówi ponoć, że prawdziwy specjalista musi mieć chaos i nieład bo tylko tak będzie wiedział, gdzie dane narzędzie się znajduje i wszystko będzie miał pod ręką. Natomiast druga ze szkół głosi, że tylko wtedy kiedy jest ład i porządek można efektywnie pracować. Niestety, tylko ta druga szkoła ma rację. Osoby, które są już doświadczone w pracy z narzędziami często podkreślają jak ważne jest to, by po skończonej pracy odkładać narzędzia zawsze na miejsce, aby mieć porządek. Wózek warsztatowy niezwykle pomaga zachować dyscyplinę w tej dziedzinie. Osoba, która pracuje z wózkiem może w dowolnym momencie odłożyć narzędzie na dedykowaną temu narzędziu półkę czy też do szuflady. Należy też zaznaczyć to, że mobilność wózka pozwala na pracę z nim przy różnych stanowiskach, a nawet pracę plenerową. Ten, kto pracował z narzędziami w plenerze, wie jak łatwo jest je zgubić. Potem o wiele trudniej jest je znaleźć niż gdyby zgubiły się w pomieszczeniu. Na szczęście wózek narzędziowy pozwoli Ci uniknąć takich przykrych sytuacji.
Wzek-warsztatowy-narzdziowy-rodzaje-i-przeznaczenie-2

Rodzaje wózków. Jakie są? Gdzie się sprawdzą?


W naszym sklepie Neopak posiadamy wiele ofert wózków narzędziowych. Niektóre z nich różnią się od siebie bardzo znacznie – na pierwszy rzut oka widać wówczas, że ich zastosowanie będzie się od siebie różniło. Natomiast w przypadku innych modeli będziemy mieli do czynienia z takimi niuansami, które pozornie mogłoby się wydawać nieistotne. Jednak niezależnie od tego, czy różnicę modelów widać od razu czy też trzeba się dokładniej przyjrzeć, każdy z tych wózków powstał dla swojego oryginalnego przeznaczenia.

Wózek warsztatowy SW 985.000


Ten model wózka posiada posiada cztery szuflady oraz drzwiczki do większej szafki. Otwiera się go i zamyka na klucz. Jest to najbardziej podstawowy wózek narzędziowy dostępny w naszej ofercie. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że jego łączna nośność wynosi aż 400 kg. Taki wózek z powodzeniem sprawdzi się w miejscu, o którym już wspominaliśmy, czyli np. w warsztacie samochodowym.

Wózek warsztatowy SW 600.610


Jeżeli chodzi o ten model, to posiada on dwie „luźne”, niezamykane półki oraz jedną większą szafkę zamykaną na klucz. Taka konstrukcja umożliwia kładzenie na półkach nie tylko narzędzi, ale też innych przedmiotów, które przydadzą się w pracy, chociażby szmatek do czyszczenia. Warto jeszcze wspomnieć o blacie, który posiada wózek narzędziowy. Otóż fakt istnienia tego blatu sprawia, że jeżeli chcemy podjąć jakąś pracę od razu, na wózku możemy to uczynić praktycznie w dowolnej chwili. Dzięki temu podbijamy jeszcze niewątpliwy atut wózka, jakim jest jego mobilność.

Wózek warsztatowy z uchwytem SW-600.605


Podobnie jak poprzednio opisywany model, ten wózek posiada dwie niezamykane półki, ale różni się tym, że zamiast jednej większej szafki ma cztery wysuwane szuflady. Jednakże największą różnicą jest to, że w przeciwieństwie do dotychczas omawianych modeli wózek ten posiada też uchwyt skierowany ku górze. Daje to przewagę temu modelowi, polegającą na tym, że sterowanie nim jest maksymalnie poręczne. Bardzo przydaje się to wtedy, kiedy stosujemy wózek na dużych powierzchniach. Jeżeli posiadamy tylko jedną sztukę tego produktu (co może wynikać bądź to z nie tak dużych potrzeb narzędziowych, bądź to z ograniczeń budżetowych) to wówczas możemy nim bardzo dotrzeć w danym miejscu nawet na większe odległości i już po przybyciu dokonać naprawy.

Wózek warsztatowy z uchwytem SW-600.640


Jest to kolejny model, który znów różni się od poprzedników. Mianowicie posiada on jedną półkę stałą oraz dwie wyjmowane półki. Wyposażony on jest również w bardzo poręczny uchwyt. Przy okazji opisywania tego modelu warto wspomnieć o jeszcze jednym miejscu, w którym taki wózek sprawdzi się idealnie i pomoże w lepszej organizacji pracy. Mowa tu mianowicie o garażu – nie tylko tym firmowym, ale także prywatnym.
Wzek-warsztatowy-narzdziowy-rodzaje-i-przeznaczenie-3Ścianka narzędziowa ZSW-100.501


Choć z pozoru nazwa brzmi inaczej, to technicznie jest to także pewien rodzaj wózka. „Ścianka” wzięła się z powodu płyty zamontowanej prostopadle do blatu wózka. Dzięki temu na tej ściance możemy przechowywać różnego rodzaju młotki, śrubokręty, śrubki, wkrętarki oraz wiele innych narzędzi i akcesoriów. Model ten posiada aż 6 wysuwanych szuflad oraz 1 większą szafkę zamykaną na klucz. Taka ścianka narzędziowa na pewno okaże się niezbędna wtedy, kiedy znacznie zwiększą się nasze potrzeby naprawy danych rzeczy.

Wózek warsztatowy 8 szuflad SW-600.619


Bardzo ciekawy model wózka. Posiada on osiem szuflad ułożonych w dwie kolumny, po cztery w każdej. Układ ten jest bardzo istotny z punktu widzenia organizacji pracy. Użytkownik takiego wózka może bowiem bez żadnego problemy podzielić swoje narzędzia – najpierw na dwie większe grupy, a następnie każdą z tych grup jeszcze podzielić na cztery szufladki. Podział ten może np. dotyczyć narzędzi używanych częściej przy jednych naprawach bądź przy innych, czy też stopnia zużycia danego narzędzia.

Wózek warsztatowy SW-500.014


Kolejny wózek warsztatowy, który sobie omówimy posiada jedną szafkę. W szafce tej znajduje się jeszcze jedna stała półka oraz dwie półki wysuwane. Pragniemy w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że ten wózek jest stosunkowo mały. W porównaniu do modelu, od którego zaczęliśmy opis wózków warsztatowych ten model jest blisko 2 razy lżejszy. Ma też mniejsze możliwości udźwigowe. Stanowi on znakomitą odpowiedź wówczas, kiedy mamy stosunkowo małe potrzeby pracy z narzędziami, jednak ta praca występuje i również potrzebuje zorganizowania.
Wzek-warsztatowy-narzdziowy-rodzaje-i-przeznaczenie-4

Najlepsze wózki warsztatowe w sklepie Neopak


Sklep Neopak oferuje Ci najlepsze wózki warsztatowe. Wysoka jakość produktów sprawia, że klienci bardzo chętnie wracają po kolejne zakupy. A jak wygląda cena wózków narzędziowych? Otóż cena jest kwestią zmienną, więc możemy mówić tylko o pewnych przedziałach. W naszym sklepie można dostać wózki już od 700 zł, a najdroższe modele opiewają na kwotę blisko 5000 zł. Warto jednak wiedzieć, że taki wózek będzie służył przez lata – kupujesz więc raz, a potem korzystasz przez bardzo długi czas.
Wózek warsztatowy narzędziowy, rodzaje i przeznaczenie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie