Marlena KopaczMarlena Kopaczponiedziałek, 24 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2001
Ilość komentarzy: 0

Wózki czterokołowe magazynowe

Pewnie nie będzie dla Ciebie żadnym odkryciem, że wózki magazynowe bardzo często są wykorzystywane w magazynach. Stąd właśnie wzięła się ich nazwa. Jednak ze względu na zróżnicowanie sposobów składowania ładunków możemy wyróżnić kilka wózków, które zaliczają się właśnie do tej kategorii. Co to są wózki magazynowe? Jak możesz dopasować rodzaj wózka do specyfiki prowadzonego biznesu? Jaki jest koszt tego rodzaju wózków? Chcesz znać odpowiedzi na te pytania. W takim razie, koniecznie dokładnie przeczytaj nasz artykuł.

Magazyn

Od czego zacząć?

Serdecznie zachęcamy Cię od rozpoczęcia całej Twojej przygody z wózkami magazynowymi, od dowiedzenia się trochę więcej o funkcjonowaniu samych magazynów. Powinieneś wiedzieć, na przykład, jak dobrze rozplanować drogi transportowe w magazynie i jakie są rodzaje regałów magazynowych. Gdy już będziesz to wiedział, to płynnie możesz przejść do urządzeń obsługujących tego rodzaju powierzchnie, czyli właśnie do wózków magazynowych.
Wózki platformowe
W tym artykule chcemy Cię poinformować o tym, co charakteryzuje wózki magazynowe, jaki są najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń, w jaki sposób wózki magazynowe ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dowiesz się również, jak dbać o tego rodzaju wózki i wiele więcej. Gdy będziesz miał tę całą wiedzę, o wiele łatwiej będzie Ci dopasować wózek, do warunków, które panują w Twoim otoczeniu.


Czym charakteryzują się wózki magazynowe?

Tym, co w największym stopniu wyróżnia wózki magazynowe w porównaniu do pozostałych dostępnych na rynku urządzeń transportu bliskiego, jest to, że służą one przede wszystkim do składowania na nich towarów. Chodzi o rozmieszczanie ładunków na regałach w ustalony i zamierzony sposób. Musi być jakiś system, zgodnie z którym podejmuje się działania. W praktyce oznacza to, że na co dzień wózki magazynowe są przeznaczone do pracy w zamkniętych pomieszczeniach. To natomiast ma wpływ na kolejną wyróżniającą je cechę. Jest nią oczywiście rodzaj napędu.
Wózek magazynowy

Pojazdy, które znajdują się w kategorii wózki magazynowe są napędzane dzięki zastosowaniu ładowanych elektrycznych baterii. To właśnie one powodują, że ich praca jest skuteczna i wydajna. W dodatku, te wózki pracują cicho i są korzystne dla człowieka. W przeciwieństwie do urządzeń o napędzie spalinowym, pojazdy elektryczne, nie wytwarzają spalin. To natomiast sprawia, że mogą one pracować nawet w małych, zamkniętych pomieszczeniach lub w wąskich korytarzach.

Wózki platformowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki platformowe

Jakie są rodzaje wózków magazynowych?

Do kategorii wózków magazynowych możemy z powodzeniem zaliczyć kilka różnych typów wózków jezdniowych i niektóre wózki paletowe z napędem. Wszystkie wymienione tutaj wózki bardzo dobrze sprawdzają się w czasie pracy wewnątrz pomieszczeń. Jedyne, co je od siebie odróżnia to bardziej precyzyjne zastosowanie, dodatkowe funkcje oraz udźwig.


Paleciaki elektrycznie prowadzone

Paleciaki elektrycznie prowadzone wykorzystuje się w małych magazynach. Najczęściej znajdziesz je w hurtowniach i na zapleczach w sklepach. Szczególnie spożywczych. Ten rodzaj wózków magazynowych charakteryzuje się niewielką wartością maksymalną unoszenia. Jednak mają one zamiast tego inną, niezwykle ważną umiejętność. Są małe i co za tym idzie, niezwykle zwrotne. Takim wózkiem bez problemu wjedziesz bezpośrednio na naczepę ciężarówki. Następnie możesz z niej pobierać ładunki. Na pewno takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale również wybitnie komfortowe.


Paleciaki elektryczne z masztem

Paleciaki elektryczne z masztem swoją wielkością przypominają one do złudzenia wózki prowadzone. Jednak są one dodatkowo wyposażone w maszt. Daje on możliwość paleciakom podnoszenia ładunków na większe wysokości. Nawet na kilka metrów! To natomiast powoduje, że pojazdy te mają możliwość obsługi magazynów średniego składowania. Chcemy tutaj również dodać, że paleciaki z masztem są banalnie proste w obsłudze. To właśnie powoduje, że praca przy tego rodzaju urządzeniach idzie sprawnie i szybko.


Wózki przegubowe

W pierwszej chwili może Ci się wydawać, że wózki przegubowe i wózki widłowe czołowe, są do siebie podobne. Jednak to złudzenie mija błyskawicznie, ponieważ różnią się one między sobą nawet budową. Wózki przegubowe zostały skonstruowane w taki sposób, żeby maszt z karetką wideł skręcał się bez względu na to, jak porusza się pojazd. Tego rodzaju rozwiązanie da Ci możliwość zarówno swobodnego przejazdu urządzeń w korytarzach o małej szerokości, jak również sprawne wykonywanie manewrów składowania i pobierania ładunków. Nie masz wtedy już obowiązku wykonywania pełnego skrętu wózkiem. W większości modeli maszt się może obracać nawet o 220 stopni.
Wózek do magazynu


Wózki czołowe

Są to bez wątpienia efektowne i wydajne pojazdy. Mogą się one poruszać z naprawdę dużymi prędkościach. Zależnie od modelu nadają się one do wykonywania zadań z zakresu transportu magazynowego i do składowania średniego lub wysokiego. Bardzo dobrze wózki czołowe sprawdzą się między innymi do przewożenia ciężkich i wielkogabarytowych ładunków. Możesz je spotkać przede wszystkim w centrach logistycznych oraz w dużych halach magazynowych. W takich miejscach wózki czołowe bez problemu radzą sobie z przewożeniem ciężkich elementów oraz palet z towarami.


Wózki wysokiego składowania

Wózki wysokiego składowania są najbardziej zaawansowanymi pod względem technologicznym spośród wszystkich wymienionych tutaj przez nas urządzeń. Czasami nazywa się je również wózkami bocznymi. Wynika to oczywiście stąd, że w tym modelu wózka magazynowego maszt z karetką i widłami ułożone są prostopadle do miejsca zajmowanego przez operatora. Wspomnimy tutaj jeszcze tylko o tym, że wózki boczne są wykorzystywane przede wszystkim w czasie operacji składowania wysokiego. Nadają się one również z powodzeniem do transportowania długich elementów, na przykład rurek, czy desek.


A czym są wózki platformowe?

Wózek platformowy to jedna z najczęściej stosowanych nazwa wózka do transportu towarów. Tego rodzaju wózki możesz spotkać przede wszystkim w: domach, sklepach, warsztatach, fabrykach, magazynach, halach. Są tak popularne przede wszystkim z tego względu, że cechują się wszechstronnością. Możesz je dopasować do transportowania praktycznie każdego rodzaju przedmiotów. Jedyne możliwe ograniczenia to oczywiście waga oraz rozmiar towarów. Mimo, że wózki platformowe są uznawane za uniwersalne wózki transportowe, to postaramy się tutaj wymienić ich unikatowe cechy. Podpowiemy Ci również, jakie mogą mieć one kategorie i modele.
wózek magazynowy


Jak wygląda wózek platformowy? Jaką ma konstrukcję?

Może zaczniemy od tego, że typowy wózek platformowy ma cztery kółka. Czasami jest on również wyposażony w wysokiej jakości hamulce. Uniemożliwiają one samodzielne przemieszczanie się wózka. Inaczej mógłby go poruszyć na przykład silniejszy powiew powietrza lub szturchnięcie. Oczywiście przypadkowe. Blat takiego wózka czterokołowego wykonuje się z blachy albo z płyty MDF. Sama konstrukcja wózków platformowych zrealizowana jest ze stali lub z aluminium. Wszystko zależy od jej przeznaczenia i od potrzeb klientów. Wózki platformowe aluminiowe, wykorzystuje się we wszystkich tych miejscach, w których trzeba spełniać bardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Wózki platformowe stosuje się przede wszystkim w magazynach, sklepach, fabrykach, czy warsztatach.

Pragniemy tutaj również podkreślić, że bardzo duża część wózków transportowych ma składany pałąk. Pozwala on na to, żeby w jednym magazynie przechowywać większe ilości wózków. Wynika to stąd, że zwyczajnie zajmują one o wiele mniej miejsca. Chcemy tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że zależnie od prowadzonej działalności gospodarczej, możesz sobie wybrać wózki transportowe z jedną, dwoma, trzema, a nawet czterema burtami. Co ciekawe, każdy z tych wariantów wózka transportowego może mieć dwa składane pałąki. Jeżeli nie masz pojęcia o tym, w jaki sposób dopasować wózek platformowy do Twoich indywidualnych potrzeb, to zawsze możesz się z nami skontaktować. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Ci skutecznie pomóc. Mamy bardzo duże doświadczenie w sprzedaży materiałów opakowaniowych oraz wózków transportowych.


Jakie są rodzaje wózków transportowych?

Chociaż większość osób uważa wózki platformowe za uniwersalne, to mimo wszystko możemy je spokojnie podzielić na kilka kategorii. Pierwsza i najważniejsza kategoria to wózki platformowe z jednym pałąkiem. Jak to w życiu bywa, ta kategoria oczywiście dzieli się na kilka podkategorii. Wózki z jednym pałąkiem mogą się różnić w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wyprodukowane, od rodzaju zabudowania burty pałąka przeznaczonego do prowadzenia wózka. Wózki transportowe, które mają burty osiatkowane, jak możesz się pewnie sam domyślić, są nazywane wózkami platformowymi osiatkowanymi.  Na pewno właśnie ten rodzaj wózków transportowych staje się coraz bardziej popularny z roku na rok. Gwarantuje on odpowiednią wentylację dla produktów z branży spożywczej lub tekstylnej.

Następna kategoria wózka platformowego to oczywiście wózek platformowy z dwoma pałąkami. Inaczej mówiąc jest to wózek platformowy z dwoma burtami. Tak, jak poprzednio mamy tutaj możliwość zrobienia kolejnych podziałów. Te wózki mogą się między sobą różnić na przykład rodzajem materiału, z którego zostały wyprodukowane. Warto tutaj zaznaczyć również, że wszystkie dostępne na rynku wózki platformowe różnią się od siebie rodzajem kółek, ilością burt, typem wykończenia burt, wielkością, udźwigiem oraz materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane.


Podsumowanie

Praktycznie na sam koniec chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o jednym rodzaju wózka platformowego. Mianowicie mamy tutaj na myśli wózki platformowe przeznaczone do dużych obciążeń. Od wszystkich omówionych wcześniej wózków magazynowych różnią się one gabarytami i możliwościami nośnymi. Ten rodzaj wózka w pewnym stopniu przypomina przyczepę przemysłową. Możesz na nich z powodzeniem transportować nawet kilka ton towarów. Nie są one raczej napędzane przez siłę ludzkich mięśni. Najczęściej działają za pomocą wózków widłowych lub innych jednostek napędowych pracujących wewnątrz zakładów.
Wózki czterokołowe magazynowe
Wyślij emailem
  • Gdzie kupić wózek magazynowy?

    Wózek magazynowy to niezbędny element wyposażenia każdego magazynu, hurtowni, albo większego sklepu. Pozwalają na efektywną i znacznie łatwiejszą pracę. Jeśli planujesz zakup wózka, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego. W NEOPAK posiadamy wózki najwyższej jakości od topowych producentów. Kupując u nas zyskujesz pewność, że otrzymujesz towar najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Dla stałych klientów przygotowaliśmy system rabatów, dzięki któremu zakupy u nas to czysta oszczędność.
     
  • Jakie są rodzaje wózków magazynowych?

    Do tej grupy można zaliczyć wiele różnych typów wózków jezdniowych, a także niektóre wózki paletowe z napędem. Każdy z tych mini “pojazdów” świetnie sprawdza się podczas pracy w pomieszczeniach. Różnią się natomiast dodatkowymi funkcjami, udźwigiem, a także precyzyjnym przeznaczeniem. Wózki magazynowe można podzielić paleciaki elektryczne prowadzone, paleciaki elektryczne z masztem, wózki przegubowe, wózki czołowe, a także wózki wysokiego składowania oraz bardzo popularne w firmach transportowych wózki platformowe.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie