Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczwtorek, 16 sierpnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1294
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Wybierz wózek transportowy do firmy. Sprawdź te modele!

jaki wózek transportowy do firmy Wózek transportowy to nieodłączny element wyposażenia wielu firm. Transport ciężkich przedmiotów to zmora w niejednym przedsiębiorstwie, zwłaszcza gdy brakuje odpowiednich narzędzi do ułatwienia sobie pracy. Nadmierne przeciążenie pleców i rąk podczas noszenia towarów może skutkować przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Aby uniknąć problemów, warto zaopatrzyć firmę w specjalny wózek transportowy. Dzięki jego wykorzystaniu nie tylko oszczędzasz energię, ale również masz możliwość przewiezienia większej ilości produktów za jednym razem. Jaki rodzaj wózka transportowego wybrać, aby najlepiej sprawdził się w danej branży? Tego oraz wielu innych przydatnych informacji dowiesz się z poniższego artykułu!

Rodzaje wózków transportowych


wózki transportowe do firmy Wózki transportowe to cała grupa różnych rodzajów tych urządzeń, dlatego warto poznać specyfikę wszystkich, by wiedzieć, który będzie najlepszy do konkretnych zastosowań. Na rynku wyróżniamy takie rodzaje, jak:
 • wózki transportowe składane,
 • wózki transportowe schodowe,
 • wózki transportowe dwukołowe,
 • wózki transportowe platformowe,
 • wóki specjalistyczne (w tym wózki do transportowania stołów, płyt czy taczki do opon).


Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy do swojej firmy?

Wybór wózka najlepiej oprzeć na produktach i przedmiotach, które ma on za zadanie transportować. Warto wziąć pod uwagę również ich ilość, aby określić, jaki model będzie lepszy: większy czy mniejszy. Im więcej możesz przewieźć za jednym razem, tym większa ergonomia Twojej pracy.
Wózki i Taczki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki i Taczki

Czy warto wybrać wózek transportowy składany? 


Pod kategorią składanych wózków transportowych możesz znaleźć wiele różniących się od siebie wariantów. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość złożenia, dzięki której stają się bardzo wygodne w przechowywaniu, gdy nie są akurat potrzebne. W zależności od konkretnego modelu składana może być rączka do prowadzenia lub platforma transportowa. Przy niektórych wózkach możliwe jest całkowite złożenie kosza transportowego wraz z kołami w taki sposób, że zajmuje on niewiele miejsca w pionie lub poziomie. Wózki składane doskonale sprawdzają się w mniejszych firmach, ale także do prywatnego użytku, na przykład przy transporcie zakupów lub ciężkich paczek. Można je spotkać w restauracjach czy kawiarniach, ale także w mniejszych sklepach.


Wózki transportowe składane — polecane modele


Wśród wózków składanych możesz znaleźć wiele ciekawych wariantów. Sprawdź, który najlepiej będzie funkcjonował w Twojej firmie!
 • wózek składany platformowy Stanley - z jego zalet warto wymienić mocną, stalową konstrukcję, która zapewnia nośność nawet do 300 kg. Duża platforma o wymiarach to doskonały sposób na transport wielu towarów jednocześnie. Cały wózek jest stosunkowo nieduży, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca w pionie lub poziomie. Został wyposażony w cztery mocne koła oraz wyprofilowaną stalową rączkę do prowadzenia, ułatwiająca manewrowanie wózkiem. Platformę pokryto materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu produkty ułożone na niej nie przesuwają się i nie ślizgają.
 • wózek składany z pałąkiem - kolejny wózek transportowy składany z wytrzymałą platformą. Nośność wynosi 300 kg. Wózek magazynowy został wyposażony w bardzo wygodny uchwyt, który nie ślizga się w dłoni. Ponadto ma hamulec, który automatycznie blokuje koła po zwolnieniu uchwytu.
UWAGA! Więcej wózków składanych znajdziesz tutaj. 


Wózek transportowy schodowy — zalety 


wózek transportowy schodowy Pośród różnych modeli wózków transportowych, dużą uwagę przykuwa również wózek transportowy schodowy, zwany także potocznie “schodówką”. To narzędzie w postaci taczki, wyposażonej w dodatkowe koła na specjalnym mechanizmie. Ma on za zadanie zapewnić płynne przemieszczanie się wózka po stopniach i schodach, dzięki obracaniu kółek przy zmianie płaszczyzny. W ten sposób nie tylko ułatwia transport ciężkich produktów po schodach, ale również zapewnia ich pełną stabilność. Wózki transportowe schodowe są wykorzystywane do dostaw produktów spożywczych czy butli z gazem w miejsca pozbawione windy. To także doskonały sposób transportowania na innych powierzchniach, zwłaszcza gdy nie ma się pewności, kiedy pojawi się nierówność.


Wózek transportowy schodowy — polecane modele

 • Wśród modeli często wybieranych przez właścicieli różnych firm, na prowadzeniu odznacza się Wózek transportowy schodowy Stanley SXWTD-HT523. To doskonały, wytrzymały sprzęt, który może udźwignąć nawet do 200 kg na raz. Został wyposażony w potrójne koła pneumatyczne, które umożliwiają skutecznie przemieszczanie wózka po schodach, krawężnikach i innych nierównościach, zachowując położenie transportowanych produktów. Wygodne, specjalnie wyprofilowane rączki pozwalają na najwyższy poziom komfortu przy przewozie. Cała konstrukcja została odpowiednio wzmocniona, dzięki czemu jest odporna na długotrwałe oddziaływanie ciężarów. Powierzchnia ładunkowa to aż 308 x 208 mm.
 • Porównując różne modele, warto zwrócić uwagę również na wózek Schodówka SK-710.211. To niezwykły wózek transportowy schodowy, wyposażony zarówno w duże koła podstawowe, jak i w pięcioramienne koła do nierównych powierzchni. Wszystkie koła zostały specjalnie wzmocnione przed działaniem ciężarów oraz pokryte odpowiednim ogumieniem o właściwościach pneumatycznych. Dzięki swojej budowie wózek schodowy posiada udźwig aż do 200 kg.Wózek transportowy dwukołowy — gdzie się najbardziej przyda?Wózki transportowe dwukołowe, określane również jako taczki transportowe, to doskonałe rozwiązanie dla wielu firm. Ich zasadniczą zaletą jest nieduża, pionowa budowa, ułatwiająca ich przechowywanie. Mimo stosunkowo niedużej powierzchni ładunkowej doskonale radzą sobie z wieloma produktami naraz. Niektóre modele posiadają udźwig nawet do 200 kg. Ich budowa pozwala także na skuteczne transportowanie takich produktów, jak butle gazowe, bez obawy o ich uszkodzenie. Doskonale sprawdzą się w dostawach artykułów spożywczych, ale także mebli czy kilku pudełek z zaopatrzeniem.


Wózki transportowe dwukołowe — polecane modele

 • Przeglądając oferty wózków dwukołowych, nie sposób nie zwrócić uwagi na Wózek spawalniczy BENEK I. Jego specyficzna budowa pozwala na przewóz dwóch butli jednocześnie w specjalnych ramach, zabezpieczanych łańcuszkiem. Posiada dwa mocne koła transportowe ze specjalnym ogumieniem, dzięki czemu zapewnia stabilność prowadzenia. Dodatkowym atutem jest specjalna skrzynka nad kołami transportowymi, do której można włożyć mniejsze produkty i przedmioty.
 • Innym polecanym modelem jest także Wózek Dwukołowy SK-1250 o wyjątkowo szerokiej budowie. Stalowa konstrukcja oraz obecność mocnych kół transportowych sprawiają, że wózek jest w pełni odporny na niekorzystne warunki zewnętrzne oraz transport po trudnych terenach. Jego nośność dochodzi nawet do 250 kg, a specjalnie wyprofilowane rączki zapewniają wygodę manewrowania. Wyróżnia się także niezwykle wytrzymałym systemem jezdnym, odpornym na długotrwałe działanie ciężarów.Wózek transportowy platforma — zalety 


W większych fabrykach, sklepach i magazynach popularnością cieszą się wózki transportowe platformowe, charakteryzujące się dużą powierzchnią ładunkową. Tego typu urządzenia posiadają cztery solidne koła transportowe i mogą na raz przewozić wiele towarów o dużych ciężarach. Wózki platformowe to narzędzia, występujące w wielu różnych wymiarach, od niedużych po bardzo ładowne, wyposażone w specjalne kosze. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli musisz przewieźć na raz wiele produktów, które mogłyby się nie zmieścić na klasycznym wózku dwukołowym.


Wózki transportowe platformy — polecane modele

wózek platformowy osiatkowany
 • Pośród wózków platformowych, jednym z wyróżniających się modeli jest Wózek transportowy ROMEK VII. Wśród jego zalet należy wymienić dużą platformę transportową o długości 1210 mm, pokrytą specjalnym materiałem antypoślizgowym. Mocna, stalowa konstrukcja oraz specjalne koła pneumatyczne umożliwiają wygodny transport, a także udźwig aż do 400 kg na raz. Wygodna, specjalnie wyprofilowana rączka pozwala na łatwe prowadzenie oraz manewrowanie wózkiem, a wytrzymały system jezdny zapewnia długoletnie użytkowanie.
 • Innym ciekawym modelem jest także Wózek osiatkowany ROMEK VII, którego budowa przypomina specjalny kosz transportowy. Dzięki dodatkowym ścianom bocznym może on zmieścić więcej towaru, zapobiegając jego zsuwaniu się podczas przemieszczania. Posiada cztery wytrzymałe koła oraz dwie wygodne rączki, dzięki czemu może być prowadzony lub ciągnięty. Jego udźwig to aż 400 kg, a powierzchnia ładunkowa to 1165 x 562 mm.


Jaki mały wózek transportowy wybrać?

Jeżeli nie masz potrzeby kupować bardzo dużego wózka transportowego, możesz również zdecydować się na nieduże warianty, dedykowane do transportu skrzynek lub innych produktów. Szukając najlepszego modelu, pamiętaj, by zwrócić uwagę na konstrukcję wózka oraz jego udźwig. Takie materiały, jak plastik, nie będą sprawdzały się zbyt długo, dlatego lepiej postawić na stal lub aluminium w przypadku lżejszych produktów do transportu. Doskonałym rozwiązaniem będą wózki, które nie zajmują dużo miejsca, są stosunkowo lekkie oraz proste w przechowywaniu.

Mamy nadzieję, że wiesz już jaki wózek transportowy będzie odpowiedni do Twojej firmy. Jeśli masz pytania, napisz do nas!
jaki wózek transportowy do firmy wybrać
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie