Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 14 grudnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 820
Ilość komentarzy: 0

Wysyłka towaru do klienta – krok po kroku

Przygotowywanie przesyłek w ogóle jest sztuką, która wymaga od nas bardzo dużej staranności, uważności oraz doboru odpowiednich produktów, czyli opakowań. Kiedy zaś chcemy wysłać coś osobie, która zapłaciła za towar, który następnie znajdzie się w paczce ciąży na nas dodatkowa odpowiedzialność. Stawiając pierwsze kroki w tym temacie bardzo łatwo się potknąć, nawet na rzeczach, zdawałoby się z pozoru łatwych. Dlatego też w dzisiejszym poradniku dla firm chcemy omówić jak skutecznie przygotować towar do wysyłki dla klienta.
Wysyka-towaru-do-klienta--krok-po-kroku

Warto się uczyć nowych rzeczy


Dzisiaj nie zwracamy się do doświadczonych przedsiębiorców, którzy już od lat opierają swoją sprzedaż w dużej mierze na wysyłce towaru do klienta. Chcielibyśmy natomiast podarować garść cennych rad wszystkim świeżo upieczonym właścicielom firm, którzy dopiero raczkują w biznesie. Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od nas, byśmy ciągle uczyli się czegoś nowego. Na początku jest trudniej, gdyż rzeczy do nauki jest cała masa – a czasu zawsze brakuje. Jedną z rzeczy, które powinniśmy wiedzieć to znajomość całego procesu prawidłowego przygotowania pakunku.

Poradnik pakowniczy dla nowych przedsiębiorców


Zobaczmy teraz razem jak prawidłowo zabezpieczyć paczkę przed jej wysłaniem do klienta. W każdym kroku omówimy sobie szczegółowo każdą czynność. Skupimy się na podstawowym rodzaju paczki, który najprawdopodobniej będzie najczęściej wysyłany z Twojej firmy do klientów.

Krok 1. Kup solidne opakowanie zewnętrzne


Najbardziej klasycznym rodzajem opakowania zewnętrznego jest karton klapowy. Będzie on stanowił pierwszą ochronę zawartości paczki przed wszystkim, co może zaszkodzić jej z zewnątrz.

Krok 2. Owiń przedmiot w folię bąbelkową


Pamiętaj, aby za każdym razem dokładnie owijać produkt w folię bąbelkową. Rób to nawet wtedy, kiedy dana rzecz znajduje się w swoim oryginalnym opakowaniu. Folia bąbelkowa to znakomita amortyzacja i 100% gwarancji bezpieczeństwa.

Krok 3. Nie zostawiaj w kartonie pustych przestrzeń


Po włożeniu owiniętego w folię przedmiotu do kartonu na pewno pozostaną puste przestrzenie. Nie zostawiaj ich tak! Użyj wypełniacza skropak, aby zapewnić dodatkową amortyzację oraz ustabilizować cały pakunek.

Krok 4. Dokładnie zaklej karton


Użyj taśmy aby zakleić dokładnie klapy kartonu. Nie chcesz przecież, żaby paczka otworzyła się nagle podczas transportowania. Dodatkowo owiń taśmą karton kilka razy. Dzięki temu dodatkowo wzmocnisz paczkę.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Dobrze zapakowany produkt to podstawa zaufania do marki


Skoro jesteś na rynku to na pewno zależy Ci na zbudowaniu i promocji swojej marki. Pamiętaj, że przede wszystkim uda Ci się to osiągnąć poprzez konkretne czyny sprzedażowe względem klienta. Dobrze zapakowana paczka za każdym razem będzie budować Twoją pozycję rynkową. Będzie Ci przybywało klientów, którzy będą bardzo zadowoleni z usługi dostarczenia towaru. Nie zdawaj się tylko na firmy kurierskie – sam zadbaj o bezpieczeństwo towaru, który wysyłasz klientowi, a na pewno taki klient wróci do Twojego sklepu na kolejne zakupy.
Wysyłka towaru do klienta – krok po kroku
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie