Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 3 września 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 1097
Ilość komentarzy: 0

Zalety i zastosowanie strunowych woreczków ESD

Bez niektórych przedmiotów ciężko jest nam wyobrazić sobie świat i doznajemy prawdziwego szoku, gdy dowiadujemy się, kiedy zostały one wynalezione. Najczęściej oczywiście chodzi o to, że wydaje nam się, iż tak pożyteczny produkt powinien dostępny być w sklepach od setek lat, a w rzeczywistości mamy z nim do czynienia znacznie, znacznie krócej. Wśród przedmiotów tego typu są bez wątpienia woreczki strunowe. Czy uwierzysz w to, że zostały one wynalezione zaledwie 72 lata temu? W tak krótkim czasie zdążyły szturmem podbić świat, znajdując zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale przede wszystkim w przemyśle i handlu.

Różne wielkości woreczków strunowych ESD

Najważniejsze informacje o torebkach strunowych


Produkt ten wyróżnia prosta konstrukcja i możliwość kontaktu z produktami spożywczymi. Są one praktyczne, szczelne, łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Te zalety sprawiły, że również sprzedawcy online zaczęli interesować się tym produktem i go wykorzystywać. Rosnące zainteresowanie wiązało się z poszerzeniem dostępnych rozmiarów i rodzajów woreczków z zamknięciem strunowym. Dziś chcemy kilka słów powiedzieć o woreczkach ESD. Jeśli jesteś ciekaw, to zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zalety tradycyjnych torebek strunowych


Słynne powiedzenie mówi, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Jest to bardzo ciekawa analogia do torebek strunowych, których na rynku obecnie znajdziesz wiele rodzajów. Różnią się one od siebie nie tylko rozmiarem czy kolorem, ale również jakością wykonania, czyli np. grubością użytej przy produkcji folii. Niezależnie jednak od tego, co wybierzesz, zdecydowana większość torebek strunowych wyróżnia się szczelnym zamknięciem. Dzięki temu mogą być przypadku produktów, które muszą być odseparowane od otoczenia. Woreczek nie traci na szczelności, nawet gdy używany jest wielokrotnie. Możliwość ponownego wykorzystania sprawia, że jest to produkt w pewnym sensie ekologiczny. Warto jeszcze do wszystkich tych zalet dodać to, że torebki strunowe najczęściej produkowane są z odpornej na rozerwania folii.

Osprzęt komputerowy

Różne rodzaje woreczków strunowych


Woreczki strunowe to produkty, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Wiele wspólnego ma to z faktem, że dostępne są w różnych odmianach. W sklepie Neopak znajdziesz np. torebki kangurki strunowe wykonane z folii LDPE, które najczęściej wykorzystywane są do przechowywania przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Jeśli chcesz np. w domu mrozić zebrane owoce lub warzywa doskonale sprawdzą się torebki strunowe z suwakiem. W garażu lub na magazynie z częściami samochodowymi, rowerowymi itp. znaleźć się powinno miejsce dla torebek strunowych z polem do podpisu. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, w której torebce jest dany zestaw śrubek lub podkładek. To jednak nie wszystko. Jest jeden rodzaj torebek strunowych, który uważany jest za specjalistyczny. Chodzi nam oczywiście o woreczki strunowe antystatyczne. W jakim celu się je wykorzystuje?

Woreczki strunowe ESD - co to jest?


Choć stworzone zostały głównie z myślą o sprzęcie elektronicznym, to woreczki tego rodzaju wykorzystuje się coraz częściej również do pakowania innego rodzaju przedmiotów. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona znajdujących się wewnątrz urządzeń przed wyładowaniami elektrostatycznymi podczas magazynowania i transportu. Woreczki antystatyczne, określane są skrótem ESD, co w języku angielskim oznacza "electrostatic discharge". Dostępne są w różnych rozmiarach. Jak można odróżnić je od klasycznych torebek strunowych? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne zadanie. Woreczki strunowe ESD najczęściej mają kolor czerwony lub różowy. O pomyłkę więc trudno.

Osprzęt komputerowy w woreczku strunowych ESD

Zalety woreczków antystatycznych ESD


Podobnie jak tradycyjne woreczki strunowe, tak i te wyposażone są w szczelne zamknięcia, które chronią znajdujące się wewnątrz akcesoria i urządzenia przed kurzem i pyłem. Wysokiej jakości folia nie pochłania wody i chroni przed wilgocią. Samo to sprawia, że woreczki bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku magazynowania i transportowania akcesoriów elektronicznych. Podstawowym zadaniem torebek ESD jest bowiem ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Czy jednak konieczne jest ich stosowanie? A może jest to tylko jeden z trendów, który w najbliższej przyszłości zniknie i nikt nie będzie pamiętał o woreczkach strunowych ESD? No cóż, taki scenariusz jest raczej bardzo mało prawdopodobny. Wszelkiego rodzaju elementy elektroniczne, elektryczne i elektromechaniczne na skutek wyładować elektrostatycznych mogą zostać uszkodzone lub zniszczone. Warto wiedzieć też o tym, że wyładowania ESD uznawane są za jedne z najczęstszych przyczyn awarii układów scalonych, które oparte są na półprzewodnikach.

Gdzie kupisz woreczki strunowe ESD?


Jak sam więc widzisz, zdecydowanie warto używać torebek ESD z zamknięciem. Dzięki nim zwiększysz bezpieczeństwo wysyłanych przedmiotów. Gdzie możesz kupić tego typu torebki? Znajdziesz je np. w sklepie Neopak. Dostępne są w konkurencyjnych cenach, zwłaszcza jeśli kupujesz większe ilości. Informacje na temat rabatów znajdziesz na kartach produktowych. Zapraszamy Cię do przejrzenia naszej oferty. Jednocześnie, jeśli masz pytania, wejdź w zakładkę Kontakt. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne dane - adresy e-mail oraz numery telefonów.

Gdzie wykorzystać można torebki strunowe ESD?


Dzięki właściwościom antystatycznym, omawiane w tym artykule woreczki strunowe doskonale sprawdzają się, gdy konieczne jest magazynowanie lub wysyłanie różnego rodzaju urządzeń. Wśród nich warto wymienić m.in. telefony komórkowe i tablety. Dzięki temu, że są również szczelne doskonale sprawdzą się przy osprzęcie komputerowym, takim jak płyty główne, dyski twarde, dyski SSD i karty pamięci. Dzięki temu woreczki strunowe antystatyczne mogą być wykorzystane przez producentów sprzętu elektronicznego oraz przez punkty serwisowe. Powinny one znaleźć się na wyposażeniu sklepów internetowych, w których znajduje się sprzęt elektroniczny. A jeśli dbasz o swój sprzęt domowy, wymieniasz podzespoły regularnie i nie wyrzucasz tych, które były używane ale np. chcesz sprzedać lub zachować na tzw. wszelki wypadek, to również możesz skorzystać z torebek strunowych ESD.

Telefony i laptopy Apple

Woreczki strunowe i ich wpływ na środowisko


Wspomnieliśmy o tym, że torebki strunowe antystatyczne (ESD), to produkty, które mogą być zaliczone do produktów ekologicznych. Czy jednak faktycznie tak jest, skoro tyle się mówi o konieczności zmniejszenia ilości wykorzystywanego tworzywa sztucznego? Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie materiał, z jakiego zostały one wyprodukowane, to rzeczywiście nie są one zbyt EKO. Pytanie tylko, czy to faktycznie jedyny czynnik, który powinien być uwzględniony. Warto przypomnieć sobie w takiej chwili, że podstawowym założeniem zrównoważonego środowiska jest nie tylko używanie ekologicznych materiałów, ale również wielokrotne użycie. A ta zasada w przypadku woreczków strunowych sprawdza się idealnie - zwłaszcza z uwagi na szerokie możliwości ich wykorzystania. Dotyczy to również woreczków antystatycznych. Ponadto torebki te mogą zostać poddane recyklingowi. Należy tylko pamiętać o tym, że muszą być wyrzucone do odpowiedniego pojemnika.

Podsumowanie - dlaczego warto używać torebek strunowych antystatycznych ESD


Możliwości wykorzystania woreczków strunowych antystatycznych są ogromne. Urządzenia elektroniczne i różnego rodzaju akcesoria są w nich bezpieczne - chronione nie tylko przed kurzem czy wilgocią, ale również wyładowaniami elektrostatycznymi. Dzięki temu masz pewność, że przedmioty, które są wrażliwe na działanie pola elektromagnetycznego, nie ulegną awarii lub uszkodzeniu z powodu wyładowań. Do zalet torebek ESD można także dopisać odporność na promieniowanie UV. A także niską cenę i lekkość, dzięki której nie wpływają na zwiększenie masy ostatecznej przesyłki. Oczywiście masa nie będzie wyższa w przypadku niewielkiej ilości torebek w przesyłce. Choć nie jest to popularna opinia, to można jednak mimo wszystko powiedzieć, że są to produkty ekologiczne dzięki możliwości wielokrotnego użytkowania i możliwości poddania recyklingowi.
Akcesoria elektroniczne w woreczku strunowym ESD
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie