Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 6 kwietnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1373
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Zapinki do bandowania – podział i rodzaje

W obszernej branży pakowniczej nie brakuje produktów dużych, popularnych i służących jako fundament do pakowania wszelkiego rodzaju towarów. Klienci udając się do sklepu często kierują się wyborem znanych i sprawdzonych opakowań. Dużą popularnością cieszą się kartony, różnego rodzaju folie i torby, a także wszystko to, co w pakowaniu może pomóc. W tym wszystkim często zapomina się o produktach znacznie mniejszych, ale o bardzo dużej użyteczności. Wśród akcesoriów, które są niestety, wciąż niedoceniane znajdziemy różnego rodzaju zapinki. Wytrawni weterani branży opakowań z całą pewnością wiedzą jak ważną rolę pełnią takie zapinki i że pewna dziedzina pakowania produktów nie jest bez nich możliwa.

Zapinki-do-bandowania--podzia-i-rodzaje


Dlaczego zapinki są takie ważne w branży?


Zapinki są produktem niedocenianym i niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, w których niektórzy klienci kupują wszystko co jest im potrzebne do pakowania – z wyjątkiem zapinek właśnie. Kiedy przychodzi już do właściwego momentu pakowania towaru nagle okazuje się, że zabrakło nam zapinek. Rzecz jasna, zawsze istnieje możliwość dokupienia produktu, jednakże czasem może zdarzyć się tak, że zabraknie nam na to czasu. Dlatego warto pomyśleć o zapinkach zawczasu. Dzięki nim możemy w sposób bardzo skuteczny, a do tego w 100% bezpieczny zapiąć pasy, taśmy, paczki, pudełka, kartony czy też inne materiały, w zależności od rodzaju i przeznaczenia konkretnej grupy zapinek. Zapinki znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba przygotowania, a następnie wysłania paczki. A zatem produkt ten idealnie się sprawdzi w domowym użytku, jak i w przedsiębiorstwie, które prowadzi handel zdalny i ma na co dzień duże potrzeby wysyłkowe.

Jakie jest zastosowanie zapinek blaszanych?


Nieraz i nie dwa możemy stanąć w obliczu zapakowania takiej paczki, gdzie ważnym elementem zabezpieczenia będzie taśma polipropylenowa. Wówczas najlepszym łącznikiem taśm będzie zapinka blaszana. Co czyni ten produkt użytecznym? Otóż taka zapinka została wykonana z najwyższej jakości blachy, dzięki czemu cechuje ją ogromna wytrzymałość. Zyskujemy dzięki temu stabilność oraz bezpieczeństwo. Dzięki perforacyjnemu wykończeniu zapinki blaszane łączą bardzo mocno ze sobą poszczególne elementy taśm. Oprócz tego dostajemy gwarancję, że taśma nie wysunie nam się nagle i niespodziewanie spod spinki. To pozwala nam mieć pewność, że w trakcie transportu nie nastąpi samoistne oderwanie się taśmy, co mogłoby w znaczny sposób stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa zawartości naszego pakunku.

Zapinek blaszanych możemy używać jeszcze przed wysłaniem paczki do adresata. Idealnie swoją rolę odgrywają zapinki już na poziomie magazynowym. W trakcie odbierania, katalogowania oraz rozmieszczania produktów po magazynie możemy użyć klipsów do taśmowego mocowania zabezpieczenia naszych odebranych produktów. To sprawia, że zapinki uczestniczą nie tylko w samym transporcie, ale też w procesie go poprzedzającym.

Perforowane wykończenie, o którym już zdążyliśmy wspomnieć, bardzo trwale zepnie zarówno taśmy jak i pasy, ale skąd taka wysoka skuteczność w tym akurat parametrze? Jest tak dlatego, gdyż zapinki blaszane zostały wykonane z blachy o najwyższym stopniu jakości. Producent zadbał też o to, aby blacha użyta do produkcji zapinek miała grubość od 0,8 do 1 mm. Wszystko zależne jest od rozmiaru i rodzaju zapinki, ale taka grubość dodatkowo zwiększa parametr wytrzymałości produktu. Dodatkowym i niewątpliwym atutem zapinek blaszanych jest to, że jest to produkt, który jest od razu gotowy do użycia. Do jego zastosowania nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi czy sprzętu. To sprawia, że zapinek możemy używać bez żadnego dodatkowego montażu. Co to w praktyce oznacza? Dzięki temu nasza produkcja zyskuje na wydajności, a także oszczędzamy czas. Praktycznie przekłada się to na oszczędności środków, które w innej sytuacji musielibyśmy spożytkować na montaż sprzętu, których takich zabiegów wymaga – np. spawania.

Co jeszcze warto wiedzieć o zapinkach blaszanych? Z całą pewnością to, że produkt ten został wykonany w taki sposób, że klipsy nie tylko montowane są z użyciem taśmy klejącej, ale też dociskane specjalnymi narzędziami. Wszystko w trosce o to, by produkt ten był niezawodny i aby klient zawsze miał pełną satysfakcję z jego praktycznego użytkowania. Kolejnym walorem klipsów jest to, że posiadają one elegancki wygląd. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy zależy nam na estetyce naszej paczki. Warto też dodać, że zapinki blaszane są lekkie, więc nawet jeśli zamówimy ich dużą ilość przy większych potrzebach pakowniczych, to nie będziemy mieli problemu z ich transportowaniem.
Zapinki-do-bandowania--podzia-i-rodzaje-1
Bandowanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bandowanie

Jakie zastosowanie mają zapinki polipropylenowe?


Kolejnym rodzajem klipsów, o którym musimy sobie powiedzieć są zapinki polipropylenowe. W przeciwieństwie do zapinek blaszanych, te klamry nadają się do paczek o średniej i lekkiej masie. Zapinek blaszanych będziemy używać wówczas, kiedy mamy do czynienia z ładunkiem ciężkim albo bardzo ciężkim. Zapinki polipropylenowe znakomicie sprawdzają się przy pakowaniu lekkich kartonów czy też paczek. Wytrzymałość tego produktu zdaje egzamin przede wszystkim w trudnych warunkach transportowych. Zapinki polipropylenowe są odporne na skręcanie, nie przepuszczają wilgoci i są odporne na rdzę. Nie straszne jest im działanie oleju, ropy czy rozpuszczalników. Ponadto takie zapinki mogą być stosowane w skrajnych temperaturach, od – 40 do + 120 stopni. Nie jest łatwo je rozciągnąć ze względu na wysoki parametr elastyczności.

Faktem wartym odnotowania jest to, że zapinki polipropylenowe są wykonane z materiału, z którego każdy nas korzysta na co dzień. Nie zawsze czynimy to świadomie, jednakowoż tak właśnie jest. Polipropylen charakteryzuje się wysoką odpornością chemiczną, dlatego też surowiec ten jest tak chętnie wykorzystywany w szeroko pojętym przemyśle. Dzięki tej właściwości zapinki są dodatkowo odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, takich jak upalne słońce, deszcz, siarczysty mróz. To daje nam taką korzyść, że zapinek możemy używać nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na dworze. Ze względu na rodzaj użytego materiału zapinki polipropylenowe idealnie sprawdzają się także jako izolator.
Zapinki-do-bandowania--podzia-i-rodzaje-2

Jakie zastosowanie mają zapinki druciane?


Zapinki druciane to właściwie cała grupa produktów, które mają bardzo szerokie zadania. Przede wszystkim należy podkreślić, że te zapinki zostały wykonane z najwyższego stopu stali. To już świadczy o ich wysokiej jakości, ale omówmy sobie po kolei, to co każdy powinien wiedzieć o zapinkach drucianych. Klipsy te produkowane są w bardzo wielu wariantach gabarytowych. Chodzi o to, że dla klienta dostępne są bardzo różne taśmy o różnej szerokości. Jak zatem można dość łatwo i logiczne wywnioskować mniejsze klipsy będą przeznaczone do taśm o mniejszej szerokości, a te większe do taśm szerszych. Kolejną ważną sprawą jest rodzaj taśmy. Wybierając zapinki druciane powinniśmy zwrócić uwagę na to, że możemy nimi łączyć zarówno taśmy polipropylenowe jak i poliestrowe. Bardzo istotne jest to, aby pamiętać, że można kupić takie zapinki, które bez problemu zapniemy i rozepniemy ręcznie jak i zapinki, które będzie można zdemontować tylko za pomocą klipsownic. Świadczy to nie tylko o szerokim zastosowaniu tego produktu, ale też o tym, że w zależności od wybranego typu zapinki możemy postawić na wielką łatwość użytkowania albo na trwałość zapięcia, któremu nie będzie straszne żadne, nawet najmocniejsze niekorzystne działanie mechaniczne.

A co z użytecznością zapinek drucianych w ujęciu praktycznym? Jeżeli decydujemy się na wysłanie paczki, która jest stosunkowo lekka i nie przeraża swoimi gabarytami wówczas możemy ze spokojem użyć zapinek ocynkowanych. W zupełności odpowiedzą one takie potrzeby pakownicze i zapewnią naszej paczce pełne bezpieczeństwo podczas transportu. Z kolei jeśli zamierzamy wysłać coś, co będzie bardzo ciężkie lub gabarytowo imponujące wówczas rozsądnym wyborem będą zapinki druciane fosforowane. Są one znacznie wytrzymalsze, dlatego też przy takich potrzebach idealnie zdadzą swój egzamin. Warto dodać, że w ujęciu ogólnym zapinki druciane posiadają bardzo duży parametr wytrzymałości.  Śmiało możemy zabezpieczać nimi przesyłki o wadze 80, 100, a nawet 200 kg. Zastosować je możemy przy kompleksowym oklejaniu czy owijaniu pakunku, przy łączeniu poszczególnych elementów taśmy ze sobą, przy stosowaniu łączeń tymczasowych jak i przy stosowaniu łączeń trwałych.

Korzyści, jakie płyną z używania zapinek drucianych to na pewno bardzo szybka i sprawna praca.
Jak już zdążyliśmy wspomnieć – zapinek tych można używać swobodnie przy ręcznym montażu. Można także skorzystać z pomocy napinaczy, ale to również będzie bardzo szybkie i sprawnie. Pracownik, który będzie korzystał z zapinek nie potrzebuje mieć ukończonego żadnego specjalistycznego kursu w tej dziedzinie. Nauka korzystania z tego produktu jest łatwa, wręcz intuicyjna. Jeżeli chcemy, to możemy bez żadnego problemu korzystać z zapinek przy użyciu automatycznych i półautomatycznych maszyn do spinania.
Zapinki-do-bandowania--podzia-i-rodzaje-3

Zapinki – kupić osobno czy w zestawie?


Każdy klient, który zechce skorzystać z oferty naszego sklepu ma możliwość zakupu zapinek zarówno osobno jak i w zestawie do pakowania. Która z tych opcji bardziej się opłaca? Trudno jest ogólnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych i aktualnych potrzeb klienta. Jeżeli przykładowo mamy na stanie pozostałe produktu, niezbędne do pakowania – tj. opakowania, taśmy, napinacze, itd. – nic nie stoi na przeszkodzie aby zaopatrzyć się w zapinki na drodze osobnego zakupu. Inaczej będzie w przypadku sytuacji, gdy snujemy długofalowe plany związane z pakowaniem. Może okazać się, że tutaj lepszym wyborem będzie zakup zestawu. Pozwoli nam to od razu przystąpić do pakowania, gdyż w ramach standardowego zestawu pakowniczego, dostępnego w naszym sklepie znajdują się napinacz, taśma oraz zapinki. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokona klient to nie będzie to stanowiło zbytniego obciążenia dla jego budżetu. Wszystko dzięki temu, że wspomniane produkty są teraz dostępne w bardzo przystępnej cenie.
Zapinki do bandowania – podział i rodzaje
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie