Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 13 czerwca 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 317
Ilość komentarzy: 0

Zastosowania worków BigBag w przemyśle budowlanym

Zastosowania worków BigBag w przemyśle budowlanym


Przemysł budowlany, a właściwie budownictwo, to gałąź niezwykle istotna ze względu na rozwój gospodarczy poszczególnych krajów. Budownictwo jest specyficzną branżą, w której niezwykle istotną rolę spełnia transport. Transportować trzeba niejednokrotnie zarówno duże towary czy elementy konstrukcyjne, jak i również mniejsze elementy, czy sypkie towary. Jednym z ciekawszych rozwiązań pod względem transportu materiałów w branży budowlanej, są worki BigBag, które notabene wykorzystywane są również w wielu innych branżach. Jednak w tym wpisie skupimy się jedynie na branży budowlanej i możliwych zastosowaniach worków BigBag właśnie w tej branży.

Na początku jednak przyjrzymy się dokładnie czym są worki BigBag, z czego są one wykonane, skąd biorą się główne zalety i cechy tego rodzaju worków kontenerowych. Zapraszamy do kontynuowania czytania dalszej części tego artykułu.

standardowy worek bigbag


Czym są worki kontenerowe typu BigBag?


Potocznie nazywane BigBagi to nic innego jak elastyczne worki kontenerowe wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Tym tworzywem sztucznym jest oczywiście tkanina polipropylenowa, która dodatkowo jest często powlekana dla wzmocnienia jej wytrzymałości. Worki BigBag to nic innego jak elastyczne, kontenerowe worki występujące w kilku standardowych rozmiarach, ale również w tych bardziej nietypowych. Najbardziej popularnymi rozmiarami worków BigBag są następujące rozmiary: 45cm na 45cm na 45cm, 90cm na 90 cm na 90cm oraz 90cm na 90cm na 110 cm. Rozmiary te podane są oczywiście w schemacie długość, szerokość oraz wysokość.

Wytrzymałość worków BigBag bierze się przede wszystkim z ich nietypowej konstrukcji oraz procesu produkcji. Głównym aspektem jest to, z czego wykonane są worki kontenerowe. Polipropylenowy materiał, który może być dodatkowo powlekany, sprawia, że worek kontenerowy BigBag jest wytrzymały na rozciąganie, wszelkiego rodzaju przecieranie czy otarcia zewnętrznej powierzchni. Oczywiście jak każdy materiał, również materiał, z którego wykonany jest worek BigBag podda się pod specyficznym obciążeniem czy ostrymi narzędziami. Konstrukcja worka kontenerowego posiada również wzmocnione szwy, które łączą ze sobą poszczególne elementy worka kontenerowego. Worki kontenerowe posiadają również różne konstrukcje górne oraz dolne, o których wspomnimy w dalszej części tego artykułu. Dodatkowo ściany boczne worka kontenerowego mogą posiadać wzmacniające paski wewnątrz ścianek, dzięki którym sam worek kontenerowy będzie miał sztywniejszą konstrukcję, ponadto worki BigBag można dostosowywać na wiele różnych sposobów w zależności od wymagań poszczególnego klienta – worki mogą posiadać dodatkowe oznaczenia, elementy konstrukcyjne, specjalne wypełnienia czy wkłady.

worek kontenerowy z kołnierzem
Worek na gruz BigBag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worek na gruz BigBag


Jakie rodzaje worków BigBag można obecnie kupić?


Worki BigBag można podzielić ze względu na budowę górnej części oraz dolnej części worka BIgBag. Konstrukcja górna worka BigBag może występować pod różnymi postaciami. Górna część worków kontenerowych może być otwarta, czyli bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń czy zamknięć. Ponadto możemy spotkać się z kominem nasypowym, ułatwiającym wypełnienie worka sypkim towarem, klapą, która zabezpieczy towar przed wpływem czynników zewnętrznych na czas transportu lub fartucha. Jeśli chodzi o budowę dolnej części worka BigBag, może ona być zamknięta, posiadać komin wysypowy lub fartuch spustowy. Najbardziej podstawowe worki kontenerowe posiadają jeden uchwyt, jednak te, przeznaczone do dużych obciążeń i ciężkich towarów mogą posiadać aż cztery uchwyty, dzięki czemu, ciężar całego worka będzie rozkładał się na cztery równe punkty, a nie tylko jeden. Najbardziej zaawansowane worki kontenerowe mogą być obciążone maksymalnie nawet do dwóch i pół tony.

otwarty worek kontenerowy bigbag


Jakie zastosowania mają worki BigBag w przemyśle budowlanym?


Budownictwo to nieodzowna branża każdego z Państw, województw, miast, w każdej większej miejscowości powstaje nowa infrastruktura czy też budynki. W jaki jednak sposób worki kontenerowe mogą być wykorzystywane w takiej branży?

Jednym z zastosowań tego typu opakowań, jakie najczęściej może spotkać to gromadzenie gruzu podczas prac remontowych czy budowlanych. Worki kontenerowe idealnie nadają się do tego, by gromadzić w nich zbędny gruz, a więc odpady powstające podczas prac remontowych i różnych procesów budowlanych. Dzięki swojej wytrzymałości, worki kontenerowe BigBag świetnie nadają się do gromadzenia i wywożenia gruzu z placów budowy lub miejsc remontowych. Można je dowolnie ustawić w odpowiednim miejscu, czego nie możemy powiedzieć o stalowych kontenerach.

Worki kontenerowe sprawdzą się również w przypadku transportu na miejsce budowy materiałów sypkich takich jak piasek, żwir, a nawet cement, czy inne chemiczne, sypkie towary, niezbędne do wykonywania różnych prac budowlanych. Na placu budowy, przechowywanie pustych worków BigBag nie będzie zajmowało dużo miejsca, ze względu na możliwość złożenia tychże worków na płasko.

mały worek kontenerowy


Gdzie kupić worki kontenerowe BigBag?


Opakowania typu worki kontenerowe BigBag można kupić praktycznie w każdym sklepie budowlanym, chociażby ze względu na to, jakie są jedne z głównych jego zastosowań. Jednak jeśli szukasz najlepszych cen, cenisz sobie wygodę, a przede wszystkim czas, to zapraszamy Cię już teraz do naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl.
Znajdziesz u nas duży wybór worków kontenerowych w najlepszych możliwych obecnie cenach. Oferujemy szybką obsługę zamówień, a więc szybką wysyłkę. Towar posiadamy na miejscu. Sprawdź naszą ofertę już teraz.
 
worek bigbag z kołnierzem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie