Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 23 października 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1275
Ilość komentarzy: 0

Zoptymalizuj szybkość pakowania - 5 praktycznych porad

Szybkie pakowanie zamówień w sklepach wysyłkowych i logistyce to etap, który ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji całego łańcucha dostaw. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w e-commerce, zaplanowanie tego procesu powinno być jednym z Twoich priorytetów. Z naszymi wskazówkami podniesiesz wydajność pracowników, zredukujesz wydatki i podniesiesz zyski.  Zoptymalizuj proces pakowania razem z NEOPAK.


Dlaczego warto optymalizować szybkość pakowania?


Optymalizacja pakowania może przebiegać na wiele różnych sposobów. W fazie opracowywania koncepcji postępowania warto jednak brać pod uwagę różne kwestie, takie jak:
 • redukcja różnorodności asortymentu,
 • stopień wykorzystania objętości opakowania,
 • optymalizacja palety,
 • znaczenie opakowań jako nośnika wizerunku danej marki.
Warto przy tym pamiętać, że sprawny i szybki proces wysyłkowy może decydować o większej rentowności całego biznesu. Choć eliminacja błędów wymaga od nas bardzo skrupulatnego zaplanowania całego procesu, warto podjąć ten trud. Można w ten sposób oszczędzić zarówno czas pracownika, jak i przyspieszyć realizację zamówienia. W skali miesiąca wyniki takiej optymalizacja będą widoczne gołym okiem.


Pakowanie w e-commerce - 5 praktycznych porad od NEOPAK


Optymalizacja pakowania w e-commerce, bez względu na branżę, pozwoli zbudować silną przewagę konkurencyjną. Rozwiązania, które oferuje NEOPAK, przygotują Cię zarówno do sezonowych wzrostów zamówień, jak i do trwałego wzrostu efektywności procesów logistycznych. Zastanawiasz się jak szybko pakować? Czytaj dalej!

Zoptymalizuj-szybko-pakowania---5-praktycznych-porad
 1. ​Dopasuj opakowania do towaru


Kluczowym aspektem pakowania w e-commerce jest dobranie opakowań przystosowanych do rozmiarów towaru. Dzięki temu można ułatwić, a tym samym przyspieszyć pracę na magazynie i zminimalizować koszty składowania i wymiany uszkodzonych towarów. Nie wolno też zapominać, że właściwie dobrane pudełko kartonowe minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych towaru. 

W NEOPAK możesz wybierać spośród wielu dostępnych wariantów opakowań, w tym między innymi:
 • kartony w różnych rozmiarach
 • pudełka z tektury falistej
 • pudełka fasonowe
 • kartony klapowe
 • kartony automatyczne
 • opakowania e-commerce i wiele innych.

Zoptymalizuj-szybko-pakowania---5-praktycznych-porad-1
 1. Przygotuj stanowisko pracy zgodnie z najlepszymi praktykami 


Produktywność operatora na magazynie jest uzależniona od kilku czynników, ale szczególnie istotne jest zadbanie o prawidłowe środowisko pracy. Zmęczony pracownik częściej popełnia błędy i pracuje nieefektywnie. Stanowisko do pakowania powinno być zatem ustandaryzowane i zaprojektowane w sposób ergonomiczny dla każdego operatora. W praktyce oznacza to także, że musi być wyposażone we wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do pracy. Wszystkie niezbędne akcesoria (takie jak noże i nożyczki, taśmy do pakowania, dyspensery do taśm) powinny się znajdować na uchwytach w łatwo dostępnych miejscach. 
 1. Zapewnij jasne instrukcje dotyczące pakowania


Zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić, aby usprawnić pakowanie? Optymalizacja tego procesu zakłada, że na stanowisku pracy nie może oczywiście zabraknąć instrukcji. Poprawnie sporządzony dokument powinien zawierać jasne informacje oraz przejrzyste komunikaty opisujące pakowanie krok po kroku. 

Zoptymalizuj-szybko-pakowania---5-praktycznych-porad-2
 1. Wprowadź automatyczne systemy wspomagające 


Jeśli dostarczasz swoje produkty do dużych odbiorców, czekają Cię różne wyzwania związane z pakowaniem. Warto zatem dokonać kilku inwestycji, które pomogą w optymalizacji pakowania. W NEOPAK polecamy nowoczesne owijarki, które ułatwiają pakowanie z użyciem folii stretch. W przypadku dużych ładunków transportowanych na paletach, należy zadbać o zapewnienie stabilności towaru i bezpieczeństwa obsługi podczas transportu. Do tego celu idealnie nadają się bandownice i akcesoria pod postacią zapinek.
 1. Monitoruj na bieżąco stanu magazynu

W biznesie wysyłkowym, dostęp do opakowań jest szczególnie ważny dla zachowania płynności obsługi zamówień. Jeśli przestrzeń magazynowa jest ograniczona, a przechowywanie dużych ilości opakowań stwarza problemy natury lokalowej,  bardzo istotne jest bieżące monitorowanie stanu magazynu i płynna współpraca z dostawcą opakowań. Optymalizacja szybkości zamówień będzie wówczas łatwiejsza.

Indywidualne rozwiązania w zakresie optymalizacji pakowania


W dzisiejszych czasach dostawcy opakowań dostarczają wiele kreatywnych rozwiązań, dzięki którym każdy przedsiębiorca znajdzie coś, co pasuje do profilu własnej firmy. Nie ma też potrzeby budowania wielkich hal magazynowych lub inwestować dużych sum pieniędzy w opakowania, które zostaną wykorzystane dopiero w długim horyzoncie czasowym. Zamiast tego, przestrzeń magazynową można efektywnie wykorzystać na potrzeby własnego towaru przeznaczonego na sprzedaż. 

Kluczem do sukcesu na drodze do szybkiego pakowania towarów jest zawsze efektywność. Wbrew pozorom nie potrzeba wiele, aby zwiększyć prędkość pakowania. Jak pokazaliśmy w tym artykule, wystarczy kilka prostych działań, które można szybko i bez problemu wdrożyć w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. 

Sprawdź też, jak tanio, prosto i bezpiecznie zapakować przesyłkę.

Zoptymalizuj-szybko-pakowania---5-praktycznych-porad-3
Magazyn

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Magazyn

Zaufany dostawca opakowań i akcesoriów do pakowania


Stały dostęp do opakowań i innych akcesoriów do pakowania to podstawa sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa wysyłkowego. Solidny partner biznesowy, który dotrzymuje terminów oraz dba o najwyższą jakość produktów jest dziś bowiem na wagę złota. W NEOPAK, w trosce o naszych klientów, stale wzbogacamy naszą ofertę i poszukujemy rozwiązań, które są coraz lepsze, bardziej ekologiczne i zoptymalizowane pod kątem nowoczesnego biznesu. Zachęcamy tym samym do zapoznania się z szerokim asortymentem produktów, dzięki którym Twoja firma przejdzie na nowy poziom. 

Zoptymalizuj-szybko-pakowania---5-praktycznych-porad-4
Zdjęcie Tiger Lily z Pexels


Jakie kartony do pakowania towaru na wysyłkę?


Kartony należy dobierać biorąc pod uwagę ich rozmiar, kształt, a także parametry techniczne. 
Aby przyspieszyć proces pakowania, warto sięgnąć po rozwiązania takie jak kartony automatyczne. 

Pudełka automatyczne posiadają wszystkie zalety kartonów wykrojnikowych, a jednocześnie zostały pozbawione ich największej wady. Wytrzymałe i dostępne w wielu formatach, kartony automatyczne sprawdzają się podczas transportu rozmaitych przedmiotów. 

Sprawdź także, jak opakowania zwiększają wydajność sprzedaży w e-commerce.

Zoptymalizuj-szybko-pakowania---5-praktycznych-porad-5

Optymalizacja szybkości pakowania - podsumowanie


Szybkość pakowania jest uzależniona od wielu kwestii. Niektóre czynności można przyspieszyć, inne ulepszyć trudno. Warto jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu w każdym przypadku jest ciągła chęć doskonalenia i poszukiwanie alternatywnych rozwiązań, nawet jeśli droga do sukcesu wydaje się długa i pełna trudności. 

Zdjęcie Ron Lach z Pexels 
Kartonowe pudełko z zawartością
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie