Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecniedziela, 10 lipca 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 1017
Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić tuleje kartonowe? Ile kosztują?

Tuby kartonowe mogą mieć wiele zastosowań przy prowadzeniu różnych działalności gospodarczych. Wykorzystamy je także w naszych gospodarstwach domowych. Zobacz jakie rodzaje tub odnajdziemy w sklepach oraz czym się będą one charakteryzowały. Przekonaj się również gdzie najlepiej będzie kupić tuby tekturowe.

Tuleja kartonowa - co to takiego?


Tuleje kartonowe nie są szczególnie powszechnie stosowanymi opakowaniami ze względu na bardzo specyficzne zastosowanie, a niektóre z nich będą wyłącznie przeznaczone dla nielicznej grupy produktów. Do tego typu opakowania nie włożymy przecież dużych przedmiotów lub innych o nieregularnych kształtach. Tuby mogą być wykonywane z karton lub tworzyw sztucznych, aczkolwiek dzisiaj skupimy się na tych pierwszych. Plastikowe mogą mieć dosyć podobne zastosowania, aczkolwiek parametry techniczne mogą się już nieco różnić w obu przypadkach. Tuby kartonowe będą miały zazwyczaj brązowy lub biały kolor. Są to opakowania dosyć wąskie, ale za to bardzo wysokie, dzięki czemu umożliwiają przesyłanie oraz przechowywanie artykułów właśnie o takich kształtach.

Zastosowania tulei kartonowych


Każdy rodzaj opakowania nieważne czy mamy do czynienia z kartonem klapowym, kopertę bąbelkową lub właśnie tubami tekturowymi będą miały zupełnie inne zastosowania oraz będą wykorzystywane w różnych sytuacjach. Dostosowanie właściwości technicznych opakowania do przesyłanych produktów jest bardzo istotne i może zadecydować o tym czy odbiorca będzie zadowolony z bezproblemowej dostawy nieuszkodzonych produktów. Wybór złego opakowania może przecież skutkować potrzaskaniem zawartości lub innymi uszkodzeniami. Jeżeli zaś chodzi o zastosowania tub kartonowych to będą one zazwyczaj używane jako opakowanie na duże prace artystyczne, plakaty, kalendarze oraz inne tego typu artykuły. Kształt tuby umożliwia zwinięcie danego produktu w rulon tak, aby ten nie uległ potarganiu czy różnym zagnieceniom w trakcie przewożenia. Niektórzy używają też tego rodzaju kartonowe opakowania do przechowywania niewielkich przedmiotów, aczkolwiek jest to mało praktyczne ze względu na konieczność wyjęcia wszystkiego, aby dostać się do artykułu znajdującej się na dole opakowania. W takich sytuacjach znacznie lepiej będzie wykorzystać zwykłe kartony klapowe lub wykrojnikowe.

tuba tekturowa
Tuby tekturowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tuby tekturowe

Jakie tuby dostaniemy w sklepach?


Przeglądając oferty różnych hurtowni internetowych odejdziemy dwa najpopularniejsze rodzaje tub kartonowych. Pierwszym z nich będą te o okrągłej podstawie, a drugie zyskujące popularność będą miały kwadratowe dno. Każdy z tych opakowań będzie posiadało swoje wady oraz zalety i sprawdzi się zupełnie inaczej w codziennym użytkowaniu. Zobacz czym charakteryzują się poszczególne rodzaje tub wykorzystywanych w e-commerce oraz biznesach stacjonarnych.

 • O okrągłej podstawie


Każdy z nas najprawdopodobniej widział opakowanie tubowe o okrągłej podstawie. Bez większych trudności odnajdziemy je w wielu sklepach z artykułami gospodarstwa domowego oraz marketach budowlanych. Okrągłe tuby umożliwiają na przykład przechowywania oraz transportowanie artykułów takich jak fototapety czy inne akcesoria nadrukowane na płótnach lub papierze w dużym rozmiarze. Sporą zaletą tego rodzaju opakowania będzie estetyczny wygląd, szczególnie, gdy mamy do czynienia z białym kolorem. Brązowy będzie wyglądał również całkiem estetycznie i warto pamiętać, że zawsze możemy nakleić etykiety samoprzylepne lub grafikę pokazującą co znajduje się wewnątrz. Dzięki temu klienci będą mogli przeczytać opis zawartości bez konieczności otwierania opakowania. Dodatkowo zaprezentuje się to znacznie lepiej niż najprostsze opakowanie lub takie posiadające opis wykonany przy użyciu najzwyklejszego markera lub długopisu.

 • O kwadratowej podstawie


Wcześniej wspomniane tuby okrągłe będą dosyć często wykorzystywane podczas sprzedaży stacjonarnej, kiedy klient widzi bezpośrednio przed zakupem opakowanie. Jeżeli zaś zajmujesz się sprzedażą internetową dobrze będzie wybrać opakowania, które umożliwiają bezpieczne przesyłanie na duże odległości. Tuby kwadratowe sprawdzą się w takich sytuacjach znacznie lepiej ze względu na fakt, iż nie będę się mogły one same przemieszczać, a naklejenie etykiety nadawczej stanie się dużo łatwiejsze. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, iż przechowywanie ich jest dużo łatwiejsze i nie będziemy potrzebowali do tego żadnych stelaży. Wystarczy położyć jedno opakowanie na drugim i gotowe. Patrząc na proces montażu będzie on dużo łatwiejszy niż wcześniej wspomnianej tuby o okrągłej podstawie, gdyż nie będziemy potrzebowali żadnych dodatkowych akcesoriów, a wystarczy zwykła taśma pakowa. Będzie wyglądało to dokładnie tak samo jak w przypadku najprostszych opakowań klapowych, a w razie wystąpienia jakichkolwiek trudności zawsze możesz skontaktować się z obsługą sklepu lub obejrzeć filmy instruktażowe dostępne na YouTubie.

tuba kartonowa


Gdzie kupić tuleje kartonowe?


Nieważne czy udajesz się na zakupy spożywcze czy artykuły do biura i firmy będziesz miał kilka opcji do wyboru. W przypadku artykułów żywnościowych będziemy mogli pojechać do większego marketu lub pójść pieszo do sklepu osiedlowego. Sytuacja będzie wyglądała dosyć podobnie w przypadku zakupu tub kartonowych. Jeżeli mieszkasz w nieco większym mieście to powinieneś odnaleźć sklepy papiernicze, w których możemy spotkać właśnie takie opakowania. Jeżeli zaś jesteś zainteresowany zakupem nieco większe ilości warto będzie przejrzeć ofertę różnych hurtowni stacjonarnych, które być może zaoferują dodatkowy rabat podczas składania jednorazowo większego zamówienia. Innym rozwiązaniem również dosyć popularnym są hurtownie internetowe, które oferują często korzystniejsze oferty cenowe oraz znacznie większy asortyment dostępny od ręki.

Wady i zalety sklepów online


Sklepy internetowe w ostatnich latach zyskały bardzo dużą popularność i nawet niezdecydowani klienci potwierdzają, że jest to bardzo dobra opcja. Szczególnie osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach będą zadowolone z takiego rozwiązania ze względu na bardzo duży wybór różnych artykułów, które są wręcz nieosiągalne w ich miejscowości. Internet charakteryzuje się tym, iż każdy może założyć tam swój własny sklep oraz rozwijać go przy użyciu różnych form reklamy. Wszystko to sprawia, że konkurencja online jest bardzo duża, a wielu sprzedawców musi obniżać ceny, aby przyciągnąć nowych kupujących. W związku z tym możemy zauważyć, że sklepy internetowe posiadają korzystniejsze oferty cenowe w porównaniu z wieloma sklepami stacjonarnymi, których koszt prowadzenia jest po prostu większy. Sklepy internetowe będą posiadały jednak swoje wady. Pierwszą z nich będzie fakt, iż nie jesteśmy w stanie dotknąć kupowanego artykułu oraz przekonać się jak prezentuje się on w rzeczywistości. Bardzo dobrze wiemy, że zdjęcie czasem przekłamują faktyczne kolory i zakup wstążek lub innych artykułów w specyficznych odcieniach może okazać się dużym wyzwaniem, a niejednokrotnie zakończy się po prostu niezadowoleniem ze względu na nieco inne kolory niż te przedstawione na fotografii. Kolejną wadą tego rodzaju sklepów jest konieczność oczekiwania na dostawę i w sytuacjach kiedy będziemy potrzebowali danych przedmiotów w tym momencie będziemy musieli zdecydować się na wybór sklepu stacjonarnego. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż hurtownie online będą posiadały znacznie więcej zalet niż wad Jeżeli nie korzystasz jeszcze z takiej opcji warto przemyśleć czy nie będzie to korzystniejsze dla twojego budżetu.

W jaki sposób zabezpieczyć większe przedmioty


Aby odbiorca mógł być w pełni zadowolony z oferty twojego sklepu wysyłkowego konieczne będzie odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Aktualnie producenci w bardzo szybkim tempie urozmaicają swoją ofertę oraz stosują akcesoria, które jeszcze kilka lat temu były nieosiągalne. Dzięki temu odnajdziemy wiele artykułów do zabezpieczania przesyłek w atrakcyjnej cenie o bardzo dobrych właściwościach technicznych. Zobacz jakie są najpopularniejsze sposoby na ochronę przesyłek oraz sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę podczas pakowania zamówień.

Gdzie-kupi-tuleje-kartonowe-Ile-kosztuj
 • Po pierwsze wypełniacz


Wypełnienie wszelkich pustych przestrzeni jest bardzo istotne w sytuacji jeżeli mamy do czynienia z delikatnymi artykułami, które mogą się potrzaskać lub uszkodzić na skutek wstrząsów, które przytrafiają się w trakcie przewożenia samochodami dostawczymi. Najpopularniejszym sposobem na ochronę takich przedmiotów będzie folia bąbelkowa lub jej ekologiczne odpowiedniki. Może to być więc papier bąbelkowy nacinany bądź chrupki skropak. Warto pamiętać jednak, że folia bąbelkowa oraz każda inna będzie zabezpieczała zawartość przed zachlapaniem oraz działaniem wilgoci, co będzie dosyć istotną zaletą. Przypadkowe zalania nie będą tak straszne dla zawartości jak ma to miejsce przy zabezpieczaniu papierowymi akcesoriami. Jeżeli zaś nie przewidujesz nieszczęśliwych wypadków bez większych trudności będziesz mógł stosować na przykład papier bąbelkowy, który może posłużyć również do promocji twojej działalności, a to przyciągnie dodatkową grupę klientów.

 • Odpowiednie usztywnienie


Zastanawiasz się w jaki sposób najlepiej przesłać dokumenty lub inne papierowe przedmioty za pośrednictwem firmy kurierskiej, aby nic nie uległo zagięciu lub zniszczeniu? Chcesz obniżyć koszty oraz nie stosować drogich w zakupie pudełek. A może konieczne okazuje się wysłanie przesyłki w tym momencie, a pod ręką masz wyłącznie kopertę? W takich czy innych sytuacjach konieczne okaże się usztywnienie opakowania przy użyciu grubego kartonu lub innych akcesoriów z tworzyw sztucznych. Tylko wtedy przy użyciu koperty będziesz miał pewność, iż całość dotrze w nienaruszonym stanie. Jeżeli jednak szczególnie zależy ci na zawartości mimo wszystko dobrze będzie udać się do hurtowni opakowań oraz wybrać takie, które będzie w pełni dostosowane do twoich potrzeb i nie będzie wymagało używania żadnych dodatków.

 • Zastosowanie odpowiednich narzędzi i akcesoriów


Użytkowanie akcesoriów, które zostały wykonane z odpowiednią precyzją jest bardzo ważne przy działalności na dużą skalę. Wówczas konieczne okazuje się kupienie dyspenserów, które ułatwiają aplikację taśmy pakowej. Ergonomiczny dyspenser oraz pozostałe narzędzia takie jak na przykład nożyk bezpieczny czy marker sprawdzonych producentów sprawiają, iż praca na stanowisku pakowania zamówień będzie przebiegała znacznie szybciej. Podczas rozrastania się firmy warto również przemyśleć czy nie opłaca się zainwestować w nowoczesne systemy informatyczne, które będą na bieżąco przesyłały wszystkie dane do różnych komputerów na hali magazynowej.
fot.pexels
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie