Koperty Double Bag

Różnorodność produktów oferowanych w naszym sklepie sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Niekiedy zdarza się, że potrzebujemy zapakować lub wysłać przedmioty, które nie mieszczą się w tradycyjnej kopercie. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem koperty double bag. Czym różni się ona od zwykłych kopert? Jej nazwa, double bag, to nawiązanie do faktu, że jest ona wyprodukowana z dwóch warstw papieru. Koperty double bag są również nazywane kopertami 3D lub trójwymiarowymi. Na ich rozmiar i pojemność wpływa fakt, że posiadają poszerzane boki i dno (4-6 cm). Wykonane są z materiałów wysokiej jakości odpornych na czynniki zewnętrzne, są więc idealną opcją dla osób, które poszukują opakowania wyjątkowo bezpiecznego. W przypadku wysyłki poufnych danych nie można dopuścić do ich otworzenia przez osoby niepożądane, lub uszkodzenia podczas transportu. Na dodatek każda próba przedostania się do środka jest natychmiast widoczna. Są także bardzo wygodne w obsłudze - wystarczy włożyć dany przedmiot do środka i zakleić kopertę. Dzięki temu wysyłka nawet bardzo dużej ilości pójdzie sprawnie i szybko.

Koperty double bag dla wielu osób służą do przesyłania plików dokumentów, czy nawet segregatorów. W tego typu opakowanie zmieści się także książka czy gazeta. Produkt ten służy jednak nie tylko do wysyłki - to także praktyczne i tanie rozwiązanie służące do archiwizacji dokumentów w biurze czy w domu. Takie koperty nie zajmują dużo miejsca, pozwalają na łatwą segregację i odnalezienie potrzebnych w danym momencie dokumentów. Posiadają one usztywnienie z tektury, a więc znajdujące się w środku papiery nie pogniotą się. Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których obrót dokumentami różnego rodzaju jest codziennością.

Koperty double bag dostępne w naszym sklepie dzielą się na różne rodzaje:

 • extreme,
 • light,
 • standard,
 • oraz strong.

Oferujemy również różne rozmiary do wyboru. Warto przed zakupem dobrze zastanowić się nad najlepszym dla nas rozmiarem, aby jej zawartość nie przesuwała się podczas transportu. Im większe koperty, tym często droższe, czasami nie ma więc sensu narażać siebie lub firmę na niepotrzebne koszty. Jeśli planujemy wysyłkę większej ilości, warto od razu zakupić dużą ilość, przy której cena za sztukę jest niższa. Każdy Klient jest dla nas tak samo ważny, a naszym celem jest sprostanie wymaganiom wszystkich. Dlatego też zapewniamy usługę przygotowania kopert na indywidualne zamówienie. W celu jego przygotowania zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.

Koperty Double Bag


Co to są koperty double bag? Ten produkt to bardzo przemyślane połączenie mocnych kopert z torbami papierowymi. czy nawet kartonowymi lub tekturowymi pudełkami. Z wyglądu przypominają zwykłe tekturowe koperty, mają jednak nad nimi pewną przewagę - można powiększyć ich wielkość. Zwiększona objętość pozwala na zapakowanie większej liczby dokumentów lub innej zawartości do środka koperty.

Możliwość powiększenia przestrzeni do pakowania różnych przedmiotów znacznie poprawia uniwersalność koperty Double Bag. Zwykle jest stosowana do przechowywania dokumentów - do dużej koperty wejdzie cała sterta dokumentów firmowych, umów, czy innych treści.
 

Co wyróżnia koperty Double Bag?


Wraz z upływem kolejnych lat i rozpowszechnieniem się sprzedaży wysyłkowej, także rynek opakowań ewoluował. Dotknęło to również papierowych kopert. Początkowo były po prostu sposobem na wysłanie listów. Z biegiem czasu przesyłki stawały się także większe, a więc i koperty zwiększyły swoje rozmiary. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie są właśnie koperty Double Bag. Posiadają możliwość zwiększenia swojej objętości, a także pasek samoprzylepny do szybkiego i mocnego zamykania koperty. Wszystko to sprawia, że pakowanie czegokolwiek do tej koperty jest naprawdę szybkie, a towar jest dobrze zabezpieczony na czas przechowywania lub transportu.

koperty double bag

Czy pasek samoprzylepny gwarantuje trwałe zamknięcie koperty double bag? Oczywiście, producenci tego typu kopert nazwali nawet ten sposób zamykania “security system”. Koperta nie otworzy się samoczynnie, a do wyjęcia zawartości niezbędne jest jej rozcięcie lub wykonanie jakiegoś otworu. Każda próba dostępu (na przykład przez osobę trzecią) zostanie więc od razu zauważona przez właściciela lub odbiorcę koperty.
 

Podwójnie poszerzane dno kopert Double Bag


Tym, co zdecydowanie najbardziej wyróżnia ten rodzaj kopert jest rodzaj zastosowanego dna. Jest ono podwójnie poszerzane. Dzięki temu zawartością koperty Double Bag może być już nie tylko jedna lub kilka kartek papieru, ale nawet książki, płyty CD lub inne przedmioty. Można do niej włożyć także naprawdę dużą ilość kartek papieru.

Wraz ze wzrostem objętości koperty Double Bag idzie także zwiększony udźwig. Nie będzie problemem zapakowanie do niej nawet wielu dokumentów, książek lub innych ciężkich zawartości. 
 

Kiedy koperty Double Bag sprawdzają się najlepiej?


Dlaczego warto zdecydować się na zakup koperty Double Bag zamiast zwykłej koperty papierowej? Poza większą objętością w stosunku do zwykłych, płaskich kopert, koperty Double Bag są też dużo bardziej wytrzymałe. Do ich produkcji wykorzystywany jest bowiem papier offsetowy z dodatkową warstwą włókniny. Dwuwarstwowa konstrukcja koperty przestrzennej Double Bag z jednej strony pozwoli transportować nawet większe i cięższe przedmioty. Dzięki swojej wytrzymałości może też posłużyć do pakowania delikatnych i kosztownych przedmiotów. 

Rozmiar i trwałość koperty Double Bag sprawiają, że coraz częściej jest wykorzystywana do korespondencji zbiorczej. Co to jest? To sposób wykorzystywany przez duże firmy, które mają wiele listów do wysłania w jedno miejsce - na przykład do innego oddziału swojej firmy. Dzięki temu nie trzeba wielokrotnie płacić za przesyłkę, wystarczy włożyć wiele listów do jednej koperty i ją zaadresować na dany adres. Dostępne rozmiary kopert Double Bag pozwolą na to, ponieważ są dopasowane do najczęściej stosowanych formatów listów.  Dodatkowym plusem jest tu doskonałe zabezpieczenie dzięki mocnej budowie zbiorczej koperty.
 

Rodzaje koperty Double Bag


Aby jak najlepiej dopasować wielkość koperty do swoich preferencji, mogą Państwo wybrać jeden z wielu dostępnych rozmiarów. Są to zarówno niewielkie koperty, jak i całkiem spore i pojemne warianty. Dostępne w naszym sklepie internetowym z opakowaniami Neopak rodzaje kopert Double Bag to między innymi:
W celu zapakowania naprawdę ciężkich lub wymagających dodatkowego zabezpieczenia przedmiotów, warto użyć kopert Double Bag Strong . Są wykonane z jeszcze mocniejszego materiału. Najmocniejszą odmianą jest natomiast wariant kopert Double Bag Extreme. To opakowanie do zadań specjalnych, które z pewnością sprawdzi się w wielu wymagających sytuacjach.
 

Ile kosztuje koperta Double Bag?


Ze względu na swoją solidną, wzmocnioną konstrukcję koperty Double Bag są nieco droższe od typowych kopert papierowych. Ich ceny zaczynają się od nieco ponad złotówki. To koszt koperty double bag w mniejszym rozmiarze. Koperty double bag strong są nieco droższe. Najdroższe są natomiast koperty Double Bag Extreme w największym rozmiarze. Koszt ich zakupu wynosi od sześciu do ośmiu złotych za sztukę.

Warto podkreślić, że wszystkie koperty Double Bag są produktami ekologicznymi,. Znajdą je Państwo w ofercie naszego sklepu Neopak.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszym artykułem: jak ybrać bezpieczne koperty do wysyłki?
 • Do czego służą koperty double bag?
  Możliwości, jakie daje obecna technologia i metody produkcji sprawiły, że obecnie na rynku dostępna jest naprawdę szeroka gama różnego rodzaju kopert. W tym właśnie koperty Double Bag. Do czego one służą?

  Podstawowym zadaniem takiej koperty Double Bag jest lepsza ochrona wysyłanego towaru, a także zwiększona pojemność dzięki specjalnej konstrukcji. Ponadto Koperta Double Bag idealnie sprawdzi się przy archiwizacji ważnych dokumentów. 
 • Jakie koperty Double Bag są dostępne w ofercie NEOPAK?
  Każda koperta Double Bag jest wykonana z podwójnej warstwy papieru. Bardzo często opakowania tego typu są nazywane kopertami 3D lub kopertami trójwymiarowymi. W ofercie NEOPAK znajdują się koperty Double Bag EXTREME, Double Bag LIGHT, Double Bag STANDARD oraz Double Bag STRONG. Do wyboru są także różne rozmiary kopert tego typu, dzięki czemu każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Koperty Double Bag idealnie sprawdzają się do transportu pików dokumentów, a nawet segregatorów. 
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie