Koperty papierowe

Koperty papierowe to produkt, który jest przez wielu z nas wykorzystywany w codziennym życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Koperty papierowe pozwalają na przesłanie lub przechowanie dokumentów w prosty sposób, bez dużych nakładów finansowych. W przypadku hurtowego zakupu ich cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Koperty papierowe są szczególnie przydatne w pracy biur, firm zajmujących się księgowością, banków czy sekretariatów do korespondencji z klientem czy segregacji dokumentów. Również przekazywanie dokumentów między pracownikami czy do innych osób bez pośrednictwa poczty odbywa się za pomocą kopert - jest to rozwiązanie zapewniające dyskrecję. Koperty papierowe mogą również służyć do przechowywania małych przedmiotów takich jak np. płyty CD, czy też banknoty lub puzzle.
 

W związku z ich szerokim zastosowaniem, na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzai kopert papierowych. Oto niektóre z nich dostępne w naszym sklepie:

 • koperty bezpieczne - służące do przechowywania i przesyłania poufnych informacji czy przedmiotów o dużej wartości,
 • koperty ozdobne - przydatne przy imprezach okolicznościowych, dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do zaproszenia i okoliczności,
 • koperty bąbelkowe - bardzo dobrze sprawdzają się przy wysyłce delikatnych przedmiotów, np. biżuterii, ochraniają również samą kopertę przed rozerwaniem,
 • koperty double bag - zwane również kopertami 3D, mogą zmieścić większe przedmioty, zapewniają dobrą ochronę przed uszkodzeniem,

Koperty papierowe dzielimy również ze względu na ich rozmiar - od tych małych, klasycznych kopert, przez takie mieszczące arkusz A4, aż po jeszcze większe koperty. Nie muszą one być koniecznie prostokątne, dostępne są również koperty kwadratowe. Koperty różnią się także między sobą kolorem, a w celu lepszej personalizacji możliwe jest naniesienie na nie nadruków. Przy wyborze warto również wziąć pod uwagę kwestie techniczne - sposób zamknięcia (typu HK na pasek samoprzylepny, typu SK samoprzylepne, na mokro lub bez kleju). Jeśli planujemy wysyłkę bardzo dużej ilości kopert, możemy pomóc sobie w tej czynności i przyspieszyć ten proces, wybierając przykładowo koperty z okienkiem foliowym. W takim okienku możemy umieścić dane adresata, aby nie tracić czasu na ręczne pisanie. Jako ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży różnych produktów do pakowania, dbamy o najwyższą jakość i jak największy wybór opcji znajdujących się na naszej stronie. W razie gdyby Państwo potrzebowali pomocy przy wyborze zapraszamy do kontaktu - wspólnie na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie!
 

Koperta papierowa - co to za produkt?


Masz z tym do czynienia niemal codziennie. Bo przecież kopert nie używa się wyłącznie do wysyłania listów. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest definicja koperty? Jest to płaskie, najczęściej papierowe opakowanie, w którym wysyłać możesz listy, kartki świąteczne i urodzinowe. A także niewielkich rozmiarów upominki i inne produkty. Na rynku, najczęściej spotykanymi formami kopert są te w przedziale od C6 do C4. Jednak dostępne są też inne. Także w naszym sklepie. U nas znajdziesz bowiem:
 • koperty papierowe B4;
 • koperty papierowe B5;
 • koperty papierowe B6;
 • koperty papierowe C3;
 • koperty papierowe C4;
 • koperty papierowe C5;
 • koperty papierowe C6;
 • koperty papierowe E4;
 • koperty kwadratowe K4.

To tyle, jeśli chodzi o rozmiar. Jednak nie jeśli chodzi o rodzaj. Jako jedna z największych hurtowni w Polsce z tego rodzaju artykułami możemy pochwalić się naprawdę szerokim asortymentem kopert papierowych. A to oznacza, że znajdziesz u nas także koperty z oknem, koperty na zaproszenia oraz koperty rozszerzane 3D.
 

Do czego możesz wykorzystać nasze koperty papierowe?

koperty papierowe zastosowanie

Dziś listy najczęściej dostajemy od urzędów typu ZUS czy Urząd Skarbowy. Na drugim miejscu z pewnością będą rachunki. To jednak nie oznacza, że z używania kopert w życiu codziennym zrezygnowano zupełnie. Papierowe koperty wykorzystać można do wysyłania zaproszeń oraz korespondencji biznesowej. W przypadku większych rozmiarów, takich jak np. C4 możną je wykorzystać do przesyłania ulotek oraz broszur. W te produkty, które Ci prezentujemy, możesz nawet zmieścić katalogi. Wszystko dzięki kopertom rozszerzanym. Takim jak np. Double bag X-DS-240.
 

Koperta papierowa - ktorą wybrać?


Osoby pracujące w administracji oraz sekretariacie doskonale wiedzą, że koperty papierowe, nawet te zwykłe są używane wyjątkowo często. Dlatego stanowią niezbędny element wyposażenia każdego biura, urzędu czy właśnie sekretariatu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup któryś, pomyśl o tym, jak będziesz z nich korzystać. W zależności od przeznaczenia wybierz te, które będą spełniały wymagania. Dopasuj sposób zamknięcia, grubość papieru, sposób wykonania i dodatkowe elementy. Jakie? Np. okienka.

W ofercie oprócz wykorzystywanych do przesyłania listów lub katalogów kopert znajdziesz też koperty papierowe RTG. Charakteryzują się one niską przepuszczalnością światła, dlatego wykonane są z wyjątkowo grubego papieru. Nawet zamkniecie, zostało specjalnie opracowane w taki sposób, aby jak najmniej światła mogło dostać się do wnętrza. Z uwagi na to, że ich jakość pozwala na ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, mogą być też stosowane do przechowywani oraz przewożenia ważnych dokumentów.
 

Zamknięcia kopert papierowych - co możesz znaleźć w naszej ofercie?


Najbardziej znane są cztery rodzaje zamknięć kopert papierowych. Pierwsza z nich to klejenie na mokro. Czyli najczęściej spotykana metoda. Klapa zamykająca wyposażona została w klej, który nabiera swoich właściwości dopiero po tym, jak się go zwilży. Kiedy to już nastąpi, można kopertę śmiało zamykać. Drugą z kolei metodą jest klejenie samoklejące. Wyjątkowo wygodna forma zamykania, do której wykorzystano lateks. Dwa paski kleju znajdują się odpowiednio na klapie otworowej oraz na tzw. kontr-klapie. Jeśli chcesz skleić kopertę musisz odgiąć kontr-klapę i nałożyć ją na klapę. Trzecią metodą jest klejenie samoklejące z paskiem. Tutaj masz do czynienia z kopertą papierową, która wyposażona została w klej wyposażony paskiem. Wystarczy, że oderwiesz pasek i zamkniesz kopertę. Pamiętaj ją odpowiednio docisnąć. Ostatnią metodą jest samodzielne nakładanie kleju. Wymaga najwięcej zaangażowania.

Różnokolorowe koperty ze znaczkami

Gramatura kopert papierowych


Dostępne w naszej ofercie koperty papierowe w zależności od tego, z jakiego rodzaju papieru zostały wykonane, mogą posiadać gramaturę od 80 g/m2 do 120 g/m2. Te znajdujące się bliżej wyższej granicy używane są najczęściej do korespondencji, gdy zależy Ci na tym, aby wyglądała elegancko i bogato. Najczęściej wybierają ją firmy do przesyłania korespondencji biznesowej. W przypadku osób prywatnych bardzo często wybiera się koperty papierowe wykonane z papieru o gramaturze 120 g/m2 do wysyłania zaproszeń. Oprócz tego, że tego rodzaju koperty doskonale się prezentują, to są również bardziej wytrzymałe i sztywne. Do ich zalet można też zaliczyć gładką strukturę.
 

Koperty papierowe w pakietach


Z racji tego, że wiele firm, potrzebuje dużej ilość tego rodzaju produktów, w naszej ofercie znajdziesz koperty papierowe pakiety 25 sztuk i koperty papierowe pakiety 50 sztuk.


Koperty papierowe: najlepsze ceny; błyskawiczna realizacja zamówienia

Jakby tego było mało, możesz też skorzystać z dodatkowych rabatów, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Informacje o ich wysokości znajdziesz na karcie produktu. Pamiętaj tylko, że możesz zyskać aż 9% upustu. To nie wszystko, co znajdziesz, jeśli zdecydujesz się na zakup w naszym sklepie. W cenę wliczoną masz profesjonalną obsługę oraz szybką realizację zamówienia. Jeśli masz jakie pytania lub wątpliwości skontaktuj się z Działem Handlowym. Nasi pracownicy z pewnością wszystko wytłumaczą.

 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie