Bez kleju

Z racji tego, że zasadniczym przeznaczenie każdej koperty jest zabezpieczenie jej zawartości, rzadko można spotkać koperty bez kleju. Ich zamknięcie jest niemożliwe bez tubki kleju lub taśmy biurowej. W praktyce tego typu opakowania wykorzystywane są wyłącznie w sytuacji, gdy umieszczone w nich dokumenty są często wyjmowane i wkładane z powrotem.

Koperty bez kleju (BK) to na ogół:

  • koperty do przechowywania dokumentacji medycznej
  • koperty na zdjęcia RTG
  • koperty do szaf archiwizacyjnych

W przypadku opakowań o takim przeznaczeniu warstwa klejąca mogłaby znacznie utrudnić wkładanie dokumentów. Jeśli konieczne jest częste wyjmowanie zawartości to musimy również zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość samego opakowania. Stosowanie koperty z papieru o wysokiej gramaturze gwarantuje adekwatną wytrzymałość. Koperty bez kleju często są też przeznaczone do transportu takich rzeczy jak zaproszenia na imprezy okolicznościowe i rodzinne, ze szczególnym wyróżnieniem urodzin, wesel, komunii, chrzcin i rocznic. W przypadku bardziej oficjalnych i premium imprez, jak andrzejki, sylwester, czy bale stosujemy opakowania, które mogą zostać szybko zaklejone.

Koperty bez kleju sprawdzą się wszędzie świetnie i warto je stosować. Co ciekawe, dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce można za ich pomocą oznaczać różnego rodzaju przedmioty, które przechowujemy w domu. Możemy tak na przykład segregować różnego rodzaju paragony czy faktury. Mimo wszystko jednak koperty bez kleju mają najwięcej zastosowań w branży medycznej, gdzie służą do przechowywania dokumentacji, są zazwyczaj pieczętowane dopiero, po zakończeniu leczenia. W szafach archiwizacyjnych często przechowuje się dane na temat danego pacjenta, właśnie w otwartych kopertach. Inaczej każdorazowo w przypadku wizyt trzeba by wymieniać kopertę, co jest bardzo niepraktycznie i nieekonomiczne. Zakładając 2 wizyty na rok w jednej przechodni musiałoby dochodzić do wymiany kilku tysięcy kopert, to nieekonomiczne, niepraktyczne, czasochłonne i zwyczajnie bezsensowne.

Neopak, koperty bez kleju

W naszej ofercie znajdziesz liczne koperty bez kleju, które sprawdzą się świetnie w każdym domu i biurze. Szczególnie dedykujemy je jednak medykom, a raczej ich sekretarzom, którzy przechowują medyczne dokumentacje. Z naszymi opakowaniami będzie to o wiele prostsze i wygodniejsze. W przypadku zamówienia wielu sztuk któregoś z naszych produktów możliwe jest uzyskanie jeszcze bardziej atrakcyjnej ceny. Chcesz się dowiedzieć więcej? Skorzystaj z komunikatora w stronie, lub infolinii.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość
Szerokość
Kolor
Rodzaj koperty
Zestaw
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj