Koperty - zamknięcie bez użycia kleju (BK)

Ponieważ podstawową funkcją każdej koperty jest zabezpieczenie jej zawartości, rzadko spotyka się koperty bez kleju. Bez tubki kleju lub taśmy biurowej ich zamknięcie nie jest możliwe. Ten rodzaj opakowania jest stosowany tylko wtedy, gdy papiery znajdujące się w środku są często wyjmowane i wymieniane.

Koperty bez kleju (BK) są często używane do przechowywania dokumentacji medycznej, kopert na zdjęcia rentgenowskie i kopert do szafek kartotekowych.

W przypadku opakowań o takim przeznaczeniu warstwa klejąca mogłaby znacznie utrudnić wkładanie dokumentów. Jeśli konieczne jest częste wyjmowanie zawartości to musimy również zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość samego opakowania. Stosowanie kopert RTG o wysokiej gramaturze gwarantuje adekwatną wytrzymałość. Koperty RTG często są też przeznaczone do transportu takich rzeczy jak zaproszenia na imprezy okolicznościowe i rodzinne, ze szczególnym wyróżnieniem urodzin, wesel, komunii, chrzcin i rocznic. W przypadku bardziej oficjalnych i premium imprez, jak andrzejki, sylwester, czy bale stosujemy opakowania, które mogą zostać szybko zaklejone.

Koperty RTG sprawdzą się wszędzie świetnie i warto je stosować. Co ciekawe, dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce można za ich pomocą oznaczać różnego rodzaju przedmioty, które przechowujemy w domu. Możemy tak na przykład segregować różnego rodzaju paragony czy faktury. Mimo wszystko jednak koperty bez kleju mają najwięcej zastosowań w branży medycznej, gdzie służą do przechowywania dokumentacji, są zazwyczaj pieczętowane dopiero, po zakończeniu leczenia. W szafach archiwizacyjnych często przechowuje się dane na temat danego pacjenta, właśnie w otwartych kopertach. Inaczej każdorazowo w przypadku wizyt trzeba by wymieniać kopertę, co jest bardzo niepraktycznie i nieekonomiczne. Zakładając 2 wizyty na rok w jednej przechodni musiałoby dochodzić do wymiany kilku tysięcy kopert, to nieekonomiczne, niepraktyczne, czasochłonne i zwyczajnie bezsensowne.
 

Neopak, koperty bez kleju

 

W naszej ofercie znajdziesz liczne koperty bez kleju, które sprawdzą się świetnie w każdym domu i biurze. Szczególnie dedykujemy je jednak medykom, a raczej ich sekretarzom, którzy przechowują medyczne dokumentacje. Z naszymi opakowaniami będzie to o wiele prostsze i wygodniejsze. W przypadku zamówienia wielu sztuk któregoś z naszych produktów możliwe jest uzyskanie jeszcze bardziej atrakcyjnej ceny. Chcesz się dowiedzieć więcej? Skorzystaj z komunikatora w stronie, lub infolinii, konsultanci z chęcią pomogą.

Mimo, że listy nie są już tak popularną formą komunikacji, jak kiedyś i znacznie wyparły ją cyfrowe formy komunikacji to papierowa korespondencja nadal jest wykorzystywana. Nadal istnieje potrzeba przesyłania dokumentów w tradycyjnej formie i zapewne nie łatwo będzie ją całkowicie wyeliminować. Poza bezpieczeństwem przesyłanych dokumentów coraz bardziej istotny staje się aspekt ekologiczny kopert.  
 

Do czego wykorzystywane są koperty bez kleju? 


Koperty są produktem o wszechstronnym zastosowaniu, dzięki czemu niezwykle często wykorzystuje się je w życiu codziennym i w pracy. Na neopak znajdzie się wiele rodzajów kopert, które można dopasować do przesyłanej zawartości. Poza tradycyjnymi kopertami papierowymi oferujemy szeroką gamę kopert ozdobnych wykonanych z grubszego materiału, które sprawdzą się do przesyłania eleganckich zaproszeń na ważne uroczystości, czy do wręczania dyplomów i certyfikatów. Są też koperty bąbelkowe mogące uchronić zawartość przed zamoczeniem i zagnieceniem. Poza tym można zaopatrzyć się w koperty bezpieczne zapewniające dyskrecję oraz koperty poszerzane, które umożliwiają wysłanie większego pliku dokumentów. 

 

Rodzaje zamknięć kopert


Rodzaj zamknięcia może wydawać się nieistotny, ale jest dość ważny, bo ma wpływ na szybkość zaklejania kopert i ich wysyłki. Jedną z kategorii są koperty bez kleju, zwane również kopertami BK. Zamknięcie tego typu kopert jest możliwe przy użyciu kleju lub taśmy biurowej. Tego typu koperty wykorzystuje się często do przechowywania dokumentów, które są często wyjmowane i wkładane z powrotem. Często tego typu koperty znajdziemy w archiwum, które wymaga ciągłego wyciągania zawartości. 

koperta tradycyjna, bez kleju, koperta papierowa, koperta biała

Poza tym można zakupić koperty posiadające pasek samoprzylepny, co ułatwia zamykanie koperty bez dodatkowych materiałów. Wśród tych kopert wyróżniamy koperty oznaczone znakami HK i SK różniące się trwałością kleju. Kopery HK odznaczają się większą trwałością kleju, którego trwałość określa się na około 5 lat, Koperty z paskiem klejącym SK mimo atrakcyjniejszej ceny są mniej trwałe.

Są również koperty przeznaczone do zamykania na mokro. Koperty NK wymagają zwilżenia paska klejącego, by zyskał właściwości klejących. Tego typu zamknięcie jest wytrzymałe i odporna na starzenie. 
 

Do czego wykorzystuje się koperty bez kleju?

 
 • Do przechowywania dokumentacji medycznej w przychodniach i szpitalach
 • Do przechowywania zdjęć RTG
 • Do przechowywania dokumentów w archiwach
 • Do przechowywania wszelkiego rodzaju pamiątek, jak zdjęcia, kartki, bilety, czy naklejki

Tego typu przechowywanie bez potrzeby zamykania i ich przesyłania nie wymaga warstwy klejącej. W asortymencie neopak znajdzie się szeroki wybór rozmiarów i kształtów, które z łatwością dobierzemy je do potrzeb i preferencji. 

Koperty bez kleju można zakupić w atrakcyjnych cenach, szczególnie dokonując zakupu w hurtowych ilościach. A jak wiadomo koperty zawsze dobrze mieć pod ręką. 
 

Koperty - ekologiczne rozwiązanie


Ekologicznym nazwiemy opakowanie, które wykonano z surowców pochodzących z recyklingu, a także takich, które można ponownie przetworzyć lub które są biodegradowalne. Recykling polega na ograniczeniu zużycia surowców i zmniejszeniu ilości odpadów poprzez ponowne wykorzystanie produktów, a biodegradowalność oznacza o organicznym pochodzeniu surowców, który ulega rozkładowi na proste związki nieorganiczne, lepiej przyswajane przez środowisko. 
 

Do jakiego pojemnika na odpady wrzucić koperty?


W obecnych czasach niezwykle ważne jest odpowiedzialne zachowanie i odpowiednie sortowanie odpadów. Tylko w taki sposób będziemy w stanie realnie zredukować ilość śmieci na wysypiskach i ilość powtórnie wykorzystywanych surowców. Nie zawsze jednak jesteśmy pewni w jaki sposób segregować odpady, dlatego mamy kilka wskazówek: 
 
 • Koperty wykonane z papieru powinny trafić do pojemnika na papier. 
 • Koperty z oknem powinno się wrzucić do zmieszanych odpadów, chyba że oddzielimy od papieru foliowe okno. W takiej sytuacji folia powinna być wrzucona do kontenera na plastik, reszta do pojemnika na papier. 
 • Folia bąbelkową powinna być rozdzielona od papierowej podstawy kopert. Samą folię powinno wrzucić się do pojemnika na plastik, a papier do pojemnika na papier. 
 • Foliowe koperty wykonane z tworzyw sztucznych powinny trafić do pojemnika na plastik. 
 

Zalety kopert


Niewątpliwą zaletą kopert bez kleju jest możliwość ich recyklingu i przetworzenia, co nie będzie bez znaczenia dla osób i marek, które dbają o środowisko. Atrakcyjna cena kopert też będzie istotnym elementem decydującym o ich zakupie. Koperty bez kleju można wykorzystywać wielokrotnie, raz po raz chowając i wyciągając z nich dokumenty, czy inne sentymentalne pamiątki. 

koperty brązowe, koperty na dokumenty, archiwizacja

Koperty są bardzo estetycznym opakowaniem, które chroni zawartość przed pyłem i kurzem uniemożliwiając zabrudzenie zawartości. Z łatwością można również wykonać nadruki na powierzchni kopert, co pozwoli na ich łatwą organizację. 
 

Gdzie kupić koperty?


Koperty oczywiście można zakupić w stacjonarnym punkcie sprzedaży. Ale najłatwiej w dzisiejszych czasach jest dokonać zakupu w sklepie internetowym, w którym kilkoma kliknięciami zaopatrzymy się w koperty różnego rodzaju i różnych rozmiarach. Szeroką gamę kopert oferuje internetowy sklep neopak, który w swoim asortymencie posiada koperty w różnych rozmiarach i wykonanych z różnych materiałów. Między innymi koperty bezpieczne, bąbelkowe, czy właśnie koperty papierowe bez kleju. 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie