Koperty - zamknięcie na mokro (NK)

Mokre zamknięcie NK zapewnia długą żywotność kopert. Aby prawidłowo zamknąć kopertę, klej na klapie musi zostać zwilżony.

Zaklejona koperta jest hermetyczna, a metoda mokrego zaklejania skutecznie zamyka przesyłkę w środku. Koperty zaklejane na mokro są często wykorzystywane w korespondencji, archiwizacji dokumentów i transporcie. Są one również tańsze niż opakowania z zamknięciem HK lub SK.

Koperty sklejane na mokro mają szerokie zastosowanie w firmach i domach. Występują w różnych odcieniach, m.in. brązowym i białym, oraz rozmiarach od najpopularniejszej DL (220 x 100 mm), przeznaczonej do rutynowej korespondencji biznesowej, przez średniej wielkości koperty B4 i B5, po ogromne przesyłki przypominające format A4, ale zawierające dokumenty, które z różnych względów (np. zdjęcie) nie powinny być składane.

Koperty wyposażone w zamknięcie na mokro mają nieograniczoną ilość zastosowań. Brak konieczności zapieczętowania sprawia, że świetnie się sprawdzą w domach do segregowania różnego rodzajów kartek i karteczek. Bardzo popularne są też w zaproszeniach, gdzie ten typ zamknięcia jest zdecydowanie wygodniejszy, nie widać go też, jeśli nie decydujemy się na pieczętowanie kopert, co jest bardzo popularną praktyką szczególnie w przypadku imprez rodzinnych, takich jak komunia, chrzciny, urodziny, czy wesela.

Sam typ zamknięcia dyktuje też po części, do czego będziemy je wykorzystywać. Znacznie rzadziej w transporcie przedmiotów, częściej dokumentów, czy też papierowych materiałów marketingowych, ulotek, czy też wizytówek. Zamknięcie na mokro nie sprawia jednak, że opakowanie traci na funkcjonalności, klej trzyma bardzo mocno, a dodatkowo można dodać obok dodatek swojego, jeszcze bardziej upewniając się, że nic nie grozi zawartości. Dużą zaletą kopert NK jest też ich bardzo niska cena. Brak dodatkowego paska kleju sprawia, że można ją osiągnąć, bez żadnych strat na wytrzymałości i wyglądzie samej koperty, nie jej zamknięcia.
 

Neopak, koperty na mokro

Koperty zamykane na mokro dostępne w naszej ofercie, to przede wszystkim koperty ozdobne, które sprawiają się rewelacyjnie jako nośniki zaproszeń, czy prywatnej korespondencji. Ten typ zamknięcia uważamy za bardzo uniwersalny. Nie zmusza użytkownika do wykorzystania go, a jednocześnie pozwala nie inwestować dodatkowo w klej. Jeśli chcesz uniwersalnego opakowania do swojego domu, bądź biura, to koperty z zamknięciem NK będą dokładnie tym, czego potrzebujesz. W przypadku dużych zamówień przewidujemy obniżkę ceny, dopytaj się już dzisiaj i już dzisiaj złóż zamówienie.

Koperty z zamknięciem na mokro (NK)Zamknięcie typu NK jest najpopularniejszym rodzajem zaklejania kopert. Koperty zamykane na mokro charakteryzuje długa żywotność ze względu na właściwości kleju. Koperty NK zamykane na mokro występują w wielu popularnych formatach. Najczęściej spotykane są białe, które zwykle służą do korespondencji. W sklepie internetowym Neopak nie brakuje jednak także kolpert NK w innych kolorach.

 

Rodzaje i formaty kopert NKZamykane na mokro koperty są dostępne w niemal dowolnym formacie. Najmniejsze z nich  sprawdzają się jako opakowanie na niewielki list. Duże koperty mogą mieć rozmiar A4 lub nawet większy, co pozwala na umieszczenie w kopercie dokumentów bez konieczności zaginania ich.

Koperty z zamknięciem na mokro NK występują w wielu rodzajach:
 • koperty korespondencyjne;
 • koperty ozdobne;
 • koperty archiwizacyjne;
 • koperty na zaproszenia ślubne;
 • koperty na dokumenty;
 • ekologiczne koperty;
 • i wiele innych.

Duży wybór kopert w Neopaku sprawia, że z pewnością znajdą tu Państwo idealne opakowanie dla swoich potrzeb.

 

Koperty ozdobne NK

Koperty ozdobne NK to świetny sposób na zapakowanie prezentu lub kartki okolicznościowej. Niezależnie od okazji, kartka lub list umieszczone w eleganckiej kopercie z grubego papieru zrobią dobre wrażenie. Taką kopertę w cenną zawartością można wysłać lub wręczyć odbiorcy.

Koperty ozdobne z zamknięciem na mokro sprawdzają się jako opakowania na zaproszenia. Są nie tylko eleganckie, ale także wytrzymałe dzięki budowie z papieru o podniesionej gramaturze. Ta ostatnia cecha pozwala na zapewnienie ochrony zaproszeniu (zaproszenie ślubne, zaproszenie na wesele, inne). Spośród wielu rodzajów dostępnych w Neopaku kopert na zaproszenie NK z pewnością znajdą Państwo najbardziej odpowiednie.

Ozdobne koperty NK są dostępne w wielu kolorach i formatach. Dzięki temu można dopasować je do konkretnej okazji lub do upodobań odbiorcy.

 

Koperty korespondencyjne NK

Najczęstszym przeznaczeniem kopert zamykanych na mokro NK jest wysyłanie w nich listów i innej korespondencji. Koperty NK świetnie nadają się do tego, ponieważ są niedrogie i odpowiadają wymiarom akceptowanym na poczcie i w firmach transportowych. W kopercie można umieścić treści zapisane lub wydrukowane na papierze, a także drobne, płaskie przedmioty.

 

Koperty NK do archiwizacji dokumentów

Koperty NK świetnie sprawdzają się nie tylko do wysyłania listów, ale także archiwizacji dokumentów. Wygodne i niedrogie koperty, szczególnie w rozmiarze A4 lub DL, pozwalają na wieloletnie przechowywanie dowolnych dokumentów i innych treści na papierze. Taki sposób archiwizacji można spotkać w niemal dowolnym miejscu, w wielu firmach i gospodarstwach domowych.

Koperty NK do archiwizacji dokumentów najczęściej mają kolor biały lub brązowy,co od razu wskazuje na ich ekologiczne pochodzenie. Po powierzchni kopert można bez przeszkód pisać lub wykonywać tam dowolne nadruki. Jest to pomocne dla lepszego zorganizowania kartoteki lub archiwum.

 

Koperty A4 i koperty DL zamykane na mokro

Jednym z najczęściej wykorzystywanych formatów dokumentów jest A4. Standardowe kartki w rozmiarze A4 są stosowane przez większość firm, urzędy, sądy i inne instytucje. Jest to format papieru do drukarki lub kserokopiarki. Z tego względu dużą popularnością cieszą się także koperty w tym rozmiarze. Popularny format kopert A4, (a także B4 lub C4) pozwala na umieszczenie wewnątrz kartki A4 bez zginania jej. To pomocne, gdy zawartością jest ważny projekt lub zdjęcie. Koperty A4 z zamknięciem na mokro NK mogą być wykonane z nieco grubszego papieru. Wtedy dają jeszcze lepszą ochronę swojej zawartości.

Kolejnym bardzo popularnym formatem są koperty DL. Oznacza to wielkość równą jednej trzeciej kartki A4. W ten sposób najczęściej jest wysyłana korespondencja pochodząca od różnych instytucji i firm. Z tego względu koperty DL czasami mają dodatkowe okienko, przez które widoczny jest adres odbiorcy listu. Jest to niemałe ułatwienie, szczególnie gdy firma lub instytucja wysyła dużo korespondencji.

 

Zalety kopert z zamknięciem NKKoperty z zamknięciem na mokro mogą być używane na wiele sposobów. Ich największą zaletą jest duża wytrzymałość. Klej nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach. Dzięki temu koperty z zamknięciem na mokro  zawsze będą dobrym opakowaniem dla korespondencji, dokumentów, czy dla innej zawartości. Klej w kopertach zamykanych NK wymaga zwilżenia - wtedy się aktywuje. Koperta pozwala więc na użycie jej bez korzystania z dodatkowych produktów, na przykład kleju.

Największe zalety koperty z zamknięciem na mokro NK
 • estetyczny wygląd;
 • niski koszt zakupu;
 • proste w użyciu;
 • wytrzymały klej;
 • dostępne w wielu formatach, kolorach i sposobach wykończenia;
 • są ekologiczne.

Gdzie kupić koperty z zamknięciem na mokro?Koperty NK zamykane na mokro, a także wiele innych opakowań na czas wysyłki i przechowywania, znajdą Państwo w sklepie internetowym Neopak. posiadamy wszystkie rodzaje kopert, także koperty z zamknięciem na mokro NK. Są dostępne w wygodnych pakietach po 50 sztuk, dzięki czemu jednostkowa cena jest niska.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie