Koperty - zamknięcie samoprzylepne (SK)

W samoprzylepnym zamknięciu SK zastosowano klej na bazie lateksu zarówno na klapie, jak i na folii przeciwnej, dzięki czemu jest ono łatwe do zastosowania. Materiał zastosowany w tym zamknięciu nie jest całkowicie suchy. Dzięki temu już samo dotknięcie powleczonych nim kopert zapewnia ich właściwe zaklejenie i ochronę.

Zamknięcie to składa się z odklejanego paska kleju, który skleja ze sobą dwie powierzchnie i nie wymaga dodatkowego zwilżania substancji klejącej. Jest to najczęściej spotykany rodzaj zamknięcia, co oznacza, że nie podnosi ceny koperty. Należy jednak pamiętać, że w zależności od sposobu przechowywania kopert, trwałość tego kleju może wynosić zaledwie kilka miesięcy.

Koperty samo zaklejające są najczęściej wykorzystywane do korespondencji biznesowej i osobistej. Oferujemy duży wybór kopert białych i brązowych w różnych rozmiarach, a także w razie potrzeby z okienkiem adresowym.
 

Koperty wyposażone w to zamknięcie należy zamawiać w ilości, która jest przez nas możliwa do zużycia, dzięki temu łatwiej unikniemy zmarnowania się części kopert, kiedy klej już wyschnie. Dlaczego warto czasami zdecydować się na zamknięcie SK, zamiast zamknięcia HK? Przede wszystkim jest jeszcze szybsze, nie musimy w nim odklejać żadnego paseczka zabezpieczającego, aby uzyskać pełną funkcjonalność. To prosty sposób, który oprócz wcześniej wspomnianej ograniczonej przydatności w czasie nie ma żadnych wad.

Z powodu na ograniczenie czasowe w użyciu bardzo często wybierają je osoby, które są w trakcie organizacji imprez, uroczystości, czy innych wydarzeń, które wymagają dostarczenia zaproszeń. Wtedy najczęściej nie chcemy marnować czasu na przygotowywanie zaproszeń, a nie musimy go przeznaczać w znacznej ilości na klejenie.

Często w zamknięcie SK wyposaża się koperty kurierskie, które służą przechowywaniu na przykład listów przewozowych, to tak zwane doczepki, w których mogą znaleźć się różne rzeczy. Zastosowanie zamknięcia SK jest w tym przypadku logiczne, zwłaszcza że doczepki stosuje się na przykład tylko w okresie świątecznym dodając bonusy, mogłoby to zaszkodzić klejowi.
 

Neopak, koperty SK

W naszej ofercie znajdziecie koperty zamykane klejem wewnątrz koperty. To ciekawe rozwiązanie, które z całą pewnością znajdzie swoich fanów. Polecamy zamawiać koperty w dużych ilościach ze względu na zniżki, ale pamiętajmy, aby nie zamawiać więcej, niż wykorzystamy, klej ma swoją datę przydatności i nie chcemy marnować kopert, które stracą po czasie moc klejenia. Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie wybrać skorzystaj z infolinii.

Koperty z zamknięciem SK - samoprzylepneKoperty są  używane na co dzień przez wiele osób i instytucji. Można w nich wysyłać lub przechowywać dowolne listy, dokumenty, zdjęcia oraz płaskie przedmioty. Bardzo wygodnym sposobem na zaklejenie koperty jest zamknięcie samoprzylepne SK. Pasek z klejem pozwala na łatwe i szybkie klejenie kopert. Docenią to szczególnie klienci, którzy wysyłają wiele korespondencji, a takie ułatwienie usprawni ich pracę.

 

Koperty SK - jak są zamykane?Koperty SK są zamykane przy użyciu wbudowanego w nie paska z klejem. Klej na bazie lakieru znajduje się na klapie koperty oraz na foliowym pasku. Jest suchy, dlatego nie brudzi rąk i dokumentów. Pozwala bardzo sprawnie i skutecznie zakleić kopertę. Aby otworzyć zaklejoną kopertę z paskiem SK trzeba ją rozciąć lub rozerwać. To ważne szczególnie w przypadku korespondencji, korespondencji służbowej, lub innych ważnych treści, które nie powinny trafić w niepowołane ręce.

Zamykane przy użyciu pasków z klejem koperty SK mogą mieć niemal dowolny format. Dzięki temu z pewnością znajdą Państwo właściwy rozmiar do swoich planowanych zastosowań.

 

Formaty kopert z zamknięciem samoprzylepnymKoperty z zamknięciem samoprzylepnym mogą mieć niemal dowolny format. Do najbardziej popularnych rozmiarów kopert należy format DL. Oznacza jedną trzecią wielkości kartki A4 Świetnie sprawdza się do wysyłania urzędowych zawiadomień, korespondencji firmowej i w innych zastosowaniach. Format DL ma rozmiar 220 x 110 milimetrów.

Bardzo popularne są również koperty SK w formacie C6. To niewielkie koperty, które najczęściej wysyłane są listy pocztowe. Taka wielkość sprawdzi się dobrze do przechowywania zdjęć w rozmiarze 10 x 15 centymetrów. Koperta C6 ma wielkość 114 x 162 milimetry.

Idealnym rozmiarem kopert, który pozwoli na przechowywanie kartek A4 jest format C4. Rozmiar koperty C4 ma wymiary 229 x 324 milimetry.

 

Koperty korespondencyjne z zamknięciem samoprzylepnym SK

Głównym przeznaczeniem koper jest wysyłanie w nich korespondencji listownej. Koperty korespondencyjne są jednocześnie jednymi z najtańszych. Zazwyczaj są białe. Można po nich pisać lub umieszczać na kopercie dowolne nadruki. Listy wysyłane w kopertach korespondencyjnych są tanie. W kopercie korespondencyjnej z paskiem samoprzylepnym SK można umieścić kartki papieru, kartkę okolicznościową, a także niewielkie i płaskie przedmioty.

 

Koperty ozdobne z zamknięciem SK

Ozdobne koperty z zamknięciem samoprzylepnym są często wykorzystywane jako opakowanie dla różnego rodzaju prezentów. Mogą mieć różne formaty, kolory i sposoby wykończenia. Koperty ozdobne są wykonane z grubszego papieru, najczęściej o gramaturze 120g/m2. Dzięki temu są sztywniejsze od zwykłych kopert i sprawiają dobre wrażenie.  Grubszy papier użyty do produkcji koperty ozdobnej SK pozwala na zapewnienie jej zawartości dobrej ochrony. To ważne, gdy jest nią zdobiona kartka okolicznościowa lub ważne zaproszenie. Do koperty ozdobnej można także włożyć prezent w formie vouchera, biletu, bonu lub karty.
 

Koperty na zaproszenia ślubne

Jednym z częstych sposobów wykorzystania kopert ozdobnych jest użycie ich jako koperty na zaproszenia. Niezależnie od okazji, warto umieścić zaproszenie w eleganckiej kopercie. Często spotykanym formatem kopert na zaproszenia jest rozmiar K4 - koperta kwadratowa.
 

Koperty SK archiwizacyjne na dokumentyZamykane przy użyciu paska z klejem koperty SK świetnie sprawdzają się także do przechowywania w nich dokumentów. W tym celu najlepiej wybrać koperty SK w formacie C4 (mieści się tam kartka papieru A4), dzięki czemu nie będzie potrzeby zginania kartek. Format kopert C4 jest bardzo często wykorzystywany w różnego rodzaju pismach i dokumentach. Dobrym wyborem będzie też  koperta z zamknięciem samoprzylepnym SK w rozmiarze DL. To jedna trzecia rozmiaru kartki papieru A4. Takie wygodne koperty pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca w biurowym lub domowym archiwum.

 

Największe atuty kopert SK z paskiem samoprzylepnymKoperty z paskiem samoprzylepnym SK są proste w użyciu i eleganckie. Zamknięcie przy użyciu wbudowanego paska z klejem powoduje, że to zaklejenia koperty nie trzeba stosować dodatkowych artykułów, na przykład kleju lub taśmy klejącej.

Największe zalety koperty SK:
 • łatwe i szybkie zamykanie dzięki paskowi z klejem;
 • można je przechowywać przez długi czas, klej nie trafi właściwości;
 • tanie w zakupie;
 • estetyczne;
 • występują w wielu formatach i kolorach;
 • nadają się do wysyłania listów, dokumentów i płaskich przedmiotów.
 

Gdzie kupić koperty z zamknięciem samoprzylepnym?Koperty z paskiem pozwalającym na szybkie zaklejenie znajdą Państwo w sklepie internetowym Neopak. W naszej ofercie jest wiele rodzajów kopert w różnych formatach i kolorach. Niektóre z nich są wykonane z grubszego papieru - dzięki temu są eleganckie i wytrzymałe. W Neopaku znajdą Państwo także inne rodzaje kopert:
 • koperty z zamknięciem NK;
 • koperty ozdobne;
 • koperty na zaproszenia;
 • koperty bąbelkowe;
 • koperty DL.

Znajdą tu Państwo także inne artykuły przydatne do pakowania i wysyłania różnych paczek.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie