SK - samoprzylepne

Zamknięcie samoprzylepne SK to proste i nieskomplikowane rozwiązanie, w którym klej na bazie lateksu znajduje się zarówno na klapie otworowej jak i kontrklapie. Użyty w tym zamknięciu klej nie jest do końca wyschnięty, dzięki czemu już samo zetknięcie pokrytych nim powierzchni wystarczy, żeby dobrze zamknąć kopertę i tym samym zabezpieczyć przesyłkę.

Umieszczenie kleju na dwóch powierzchniach powoduje, że opakowania wyposażone w to zamknięcie są wygodne w użyciu i nie wymagają dodatkowego zwilżenia substancji klejącej. Jest to najpopularniejszy rodzaj zamknięcia, który nie podwyższa ceny samej koperty. Należy jednak pamiętać, że trwałość klejenia może być w tym przypadku ograniczona - w zależności od sposobu przechowywania – do kilkunastu miesięcy.

Koperty z zamknięciem samoprzylepnym SK najczęściej stosowane są w korespondencji prowadzonej przez firmy i osoby fizyczne.

W tej kategorii dysponujemy szerokim wyborem białych i brązowych kopert papierowych we wszystkich popularnych formatach, opcjonalnie wyposażanych w okienko adresowe. Koperty wyposażone w to zamknięcie należy zamawiać w ilości, która jest przez nas możliwa do zużycia, dzięki temu łatwiej unikniemy zmarnowania się części kopert, kiedy klej już wyschnie. Dlaczego warto czasami zdecydować się na zamknięcie SK, zamiast zamknięcia HK? Przede wszystkim jest jeszcze szybsze, nie musimy w nim odklejać żadnego paseczka zabezpieczającego, aby uzyskać pełną funkcjonalność. To prosty sposób, który oprócz wcześniej wspomnianej ograniczonej przydatności w czasie nie ma żadnych wad.

Z powodu na ograniczenie czasowe w użyciu bardzo często wybierają je osoby, które są w trakcie organizacji imprez, uroczystości, czy innych wydarzeń, które wymagają dostarczenia zaproszeń. Wtedy najczęściej nie chcemy marnować czasu na przygotowywanie zaproszeń, a nie musimy go przeznaczać w znacznej ilości na klejenie.

Często w zamknięcie SK wyposaża się koperty kurierskie, które służą przechowywaniu na przykład listów przewozowych, to tak zwane doczepki, w których mogą znaleźć się różne rzeczy. Zastosowanie zamknięcia SK jest w tym przypadku logiczne, zwłaszcza że doczepki stosuje się na przykład tylko w okresie świątecznym dodając bonusy, mogłoby to zaszkodzić klejowi.

Neopak, koperty SK

W naszej ofercie znajdziecie koperty zamykane klejem wewnątrz koperty. To ciekawe rozwiązanie, które z całą pewnością znajdzie swoich fanów. Polecamy zamawiać koperty w dużych ilościach ze względu na zniżki, ale pamiętajmy, aby nie zamawiać więcej, niż wykorzystamy, klej ma swoją datę przydatności i nie chcemy marnować kopert, które stracą po czasie moc klejenia.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Rozmiar
Długość
Szerokość
Kolor
Rodzaj koperty
Zamknięcie
Rodzaj papieru
Gramatura
Zestaw
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj