Folia do okna

Folie do okien mają na celu zabezpieczenie ich powierzchni przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak brud czy też potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystuje się ją nie tylko podczas transportu tafli szkła, lecz również podczas przeprowadzania remontów na obiektach. Można ją również stosować na obiektach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia lub zanieczyszczenia okien podczas normalnego funkcjonowania zakładu pracy. Mowa tu przede wszystkim o przedsiębiorstwach, gdzie może dochodzić do rozpraszania się odłamków różnego rodzaju materiałów, jak podczas obróbki metali, drewna czy też tworzyw sztucznych.

Folie do okien mają wpływ również na bezpieczeństwo. W momencie uszkodzenia okna nie dochodzi do jego rozprysku, co pozwala uniknąć ryzyka zranienia osób znajdujących się w pobliżu uszkodzonego okna jak również zniszczenia mienia. Co warte wspomnienia, folie takie odbijają również promieniowanie słoneczne, dzięki czemu zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, jak również wyblekaniu przedmiotów, znajdujących się za oknem, które bez zastosowania folii okiennej byłyby narażone na intensywne naświetlanie. Pozwalają również chronić okno przed zaciekami, co ma wpływ na walory estetyczne.

Folie do okien można również wykorzystać do generowania oszczędności na energii cieplnej. Wyklejenie szyb od wewnątrz pozwala na odbijanie ciepła od powierzchni okien, co minimalizuje straty ciepła. To właśnie przez szyby powstają największe straty ciepła. Stosowanie folii pozwala wygenerować oszczędności rzędu kilku, kilkunastu procent, w zależności od tego, jaki procent w powierzchni ścian stanowi powierzchnia okien.

Montaż folii okiennej jest niezwykle prosty.

Dzięki zastosowaniu uniwersalnych szerokości rolek, wystarczy jedynie powolnymi ruchami nakładać folię na okno, usuwając spod niej wszelkie pęcherzyki powietrza. Samo usunięcie folii również jest niezwykle proste, zwykle nie pozostawia po sobie śladów. Niezwykła prostota w zakresie nakładania folii pozwala na częste eksperymentowanie z różnymi kolorami i odcieniami folii.

Folia do okna niebieska


Jak zabezpieczyć okna, szyby, lustra i podobne powierzchnie podczas remontów, czy transportowania ich? Jednym z najlepszych sposobów jest wykorzystanie niebieskiej folii do okien. Folia do okna łatwo przywiera do płaskiej tafli szyby lub lustra. Pozwala to na utrzymanie jej w odpowiednim miejscu. Co to oznacza w praktyce? Nie ma konieczności przyklejania folii do okien taśmą, sama w sobie nie ma również żadnej warstwy kleju. Niesie to za sobą wiele zalet - prostotę użytku, łatwy demontaż i brak śladów po zdjęciu folii.

folia ochronna do szyb

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie folii do okien podczas budowy, remontu, a nawet podczas gruntownego sprzątania. Sam koszt zakupu rolki z folią jest dość niski, a płynące z jej używania korzyści są spore.  Warto więc użyć tego sposobu zabezpieczania okien za każdym razem, gdy może dojść do ich uszkodzenia, czy zarysowania.
 

Koszt nałożenia folii na okna jest znacznie niższy, niż naprawa


Czy możliwa jest naprawa rysy lub pęknięcia powstałego na tafli szyby lub lustra? Taka naprawa jest prawdopodobnie niemożliwa, a całe przedsięwzięcie należy uznać za bardzo kosztowne.  Zwykle będzie się wiązało z koniecznością wymiany całego uszkodzonego elementu na nowy. Może być to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dodatkowo problemem może być dość uciążliwa wymiana - trudno zrobić to samemu, w domowym zaciszu. Naprawę lustra lub zniszczonej podczas remontu szyby najlepiej zlecić w zakładzie szklarskim. To jeszcze bardziej zwiększy koszty.

W porównaniu z powyższymi wydatkami, nałożenie warstwy niebieskiej folii na okno jest niemal niezauważalnym, znikomym kosztem.  Zabezpieczenie jednej szyby to koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Sama aplikacja tego produktu jest natomiast bardzo prosta.  Wystarczy kilka kroków, aby zabezpieczyć dane miejsce folią do okna - zrobi to każdy, nawet bez pomocy fachowców.
 

Aplikacja folii do okien - jak zabezpieczyć okna przed zarysowaniem?


Wiele osób myśli o tym, jak zabezpieczyć taflę szkła lub lustra, gdy planują remont. Najprostszym sposobem jest właśnie wykorzystanie folii do okna. Niebieska folia w rolce ma szerokość 50 centymetrów - często odpowiada to wymiarom (szerokości) typowej szyby. Wystarczy przyłożyć folię do okna, odciąć odpowiedni fragment. Warto robić to ostrożnie, by podczas próby zabezpieczenia okna nie wyrządzić jakichś szkód.

Gdy mamy już odpowiedni fragment, wystarczy przyłożyć go do szyby lub lustra. Delikatnymi ruchami należy wtedy postarać się usunąć pęcherzyki powietrza. nie musimy oczywiście zajmować się tym z nadmierną starannością. Im mniej pęcherzyków powietrza będzie między folią, a szybą, tym lepiej zabezpieczenie będzie się trzymało. Warto pamiętać, że folia nie jest mocowana z użyciem kleju, czy taśmy klejącej. Do usuwania powietrza spod folii można użyć miękkiej szmatki lub gumowej wycieraczki do szyb - podobnie, jak przy ich myciu.

Tak stworzone zabezpieczenie szyby z wykorzystaniem folii będzie długotrwałe. Pozwoli na zachowanie należytego stanu okien, szyb i luster nawet przez wiele tygodni. Wiele ekip budowlanych i remontowych stosuje ten sposób, aby nie mieć następnie problemów z ewentualnymi zniszczeniami i związanych z tym reklamacji.

 

Demontaż folii z okien


W jaki sposób zdjąć foliowe zabezpieczenie okna lub luster? To bardzo proste! Wystarczy złapać za jeden z rogów i delikatnym, lecz stanowczym ruchem odkleić folię. Dzięki temu, że pomiędzy szybą, a folią nie ma żadnego kleju, nie zobaczymy tam żadnych śladów. W wielu przypadkach nie będzie nawet wymagane zbyt dokładne mycie takiej szyby, jeśli zrobiliśmy to przed naklejeniem folii. Wcześniejsze umycie powoduje bowiem, że folia lepiej klei się do powierzchni szyby.
 

Zastosowanie folii do okien - ekipy remontowe  budowlane wiedzą, co robią


Charakterystyczne zaklejone na niebiesko okna często możemy spotkać w trakcie budowy i wykończenia budynków. Ekipy pracujące wewnątrz takich budynków, a także na zewnątrz (np. pracujące przy elewacji) korzystają z tego sposobu na świetne ochronienie szyb przed porysowaniem. Nie mogą się mylić - to przecież profesjonaliści! W domowych warunkach także warto zastosować te rozwiązanie. Rolka folii w zupełności wystarczy na zabezpieczenie szyb nawet w dużym domu, a kosztuje kilkadziesiąt złotych. Montaż folii na szybach jest prosty i znacznie szybszy, niż inne sposoby ochrony ich.

Niebieska folia do okna może się przydat także podczas transportu lub składowania szyb oraz luster. Folia nie pozostawia żadnych śladów na szklanej tafli, co jest jej wielkim atutem.
 

Ile kosztuje folia do ochrony okien?


Folia ochronna do szyb sprzedawana jest w formie rolki. Niebieska folia ma szerokość 50 milimetrów, co odpowiada standardom w produkcji okien. Koszt zakupu rolki liczącej aż 75 metrów bieżących to około 70 złotych.

Rolkę z folią ochronną do szyb można kupić w sklepie internetowym Neopak. Poza tym mamy też szereg innych produktów pomagających w zabezpieczaniu różnych powierzchni i przedmiotów. Przygotowując się do remontu warto wcześniej wyposażyć się w odpowiednie materiały.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie