Folie do okien

Folie do okien mają na celu zabezpieczenie ich powierzchni przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak brud czy też potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystuje się ją nie tylko podczas transportu tafli szkła, lecz również podczas przeprowadzania remontów na obiektach. Można ją również stosować na obiektach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia lub zanieczyszczenia okien podczas normalnego funkcjonowania zakładu pracy. Mowa tu przede wszystkim o przedsiębiorstwach, gdzie może dochodzić do rozpraszania się odłamków różnego rodzaju materiałów, jak podczas obróbki metali, drewna czy też tworzyw sztucznych.

Folie do okien mają wpływ również na bezpieczeństwo. W momencie uszkodzenia okna nie dochodzi do jego rozprysku, co pozwala uniknąć ryzyka zranienia osób znajdujących się w pobliżu uszkodzonego okna jak również zniszczenia mienia. Co warte wspomnienia, folie takie odbijają również promieniowanie słoneczne, dzięki czemu zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, jak również wyblekaniu przedmiotów, znajdujących się za oknem, które bez zastosowania folii okiennej byłyby narażone na intensywne naświetlanie. Pozwalają również chronić okno przed zaciekami, co ma wpływ na walory estetyczne.

Folie do okien można również wykorzystać do generowania oszczędności na energii cieplnej. Wyklejenie szyb od wewnątrz pozwala na odbijanie ciepła od powierzchni okien, co minimalizuje straty ciepła. To właśnie przez szyby powstają największe straty ciepła. Stosowanie folii pozwala wygenerować oszczędności rzędu kilku, kilkunastu procent, w zależności od tego, jaki procent w powierzchni ścian stanowi powierzchnia okien.

Montaż folii okiennej jest niezwykle prosty.

Dzięki zastosowaniu uniwersalnych szerokości rolek, wystarczy jedynie powolnymi ruchami nakładać folię na okno, usuwając spod niej wszelkie pęcherzyki powietrza. Samo usunięcie folii również jest niezwykle proste, zwykle nie pozostawia po sobie śladów. Niezwykła prostota w zakresie nakładania folii pozwala na częste eksperymentowanie z różnymi kolorami i odcieniami folii.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj