Plandeki

Plandeki znajdują wiele zastosowań. Mogą być wykorzystywane podczas remontów do zabezpieczania różnego rodzaju elementów wyposażenia, np. mebli, mogą również być wykorzystywane przy konstrukcjach tymczasowych, jak chociażby zabezpieczenie dachu czy też okna, uszkodzonego podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, których w ostatnim czasie na terenie naszego kraju nie brakuje. Bardzo często wykorzystuje się również plandeki do budowy różnego rodzaju wiat, czy to mających służyć jako miejsce postojowe dla samochodu czy też może miejsce składowania opału, w postaci drewna lub węgla, chroniąc go przed niekorzystnym działaniem sił natury. Pozwala to na odpowiednie sezonowanie opału, chroniąc go przed opadami atmosferycznymi, dzięki czemu materiał opałowy ma możliwość odparować, co przekłada się na możliwości jego zastosowania, gdyż jak wiadomo, mokre materiały opałowe spalają się w sposób mniej efektywny.

Ogromną zaletą plandek jest ich wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Nie jest im straszny deszcz ani mróz, doskonale radzą sobie również z zagrożeniem uszkodzenia mechanicznego. Wykorzystanie odpowiedniego rodzaju materiału sprawia, iż plandeki są stosunkowo odporne na zarysowania i rozcięcia.

Należy również wspomnieć o zastosowaniu plandek w rolnictwie i ogrodnictwie. Są one odporne na pleśń, dzięki czemu często wykorzystuje się je jako środek do przechowywania płodów rolnych, nasion, nawozów czy też zabezpieczania na czas transportu bylin i drzew.

W życiu codziennym plandeki wykorzystuje się również do zabezpieczania przedmiotów przed warunkami pogodowymi, które na czas jesienno-zimowy nie mogą być przeniesione w inne miejsce. Mowa tu chociażby o meblach ogrodowych, czy też różnego rodzaju środkach transportu, jak quady, łódki a nawet i motorówki.

Dzięki zastosowaniu aluminiowych oczek w obrębie krawędzi plandek znacząco ułatwiony został ich montaż.

Wykorzystując sznury lub metalowe linki można bez większego wysiłku dobrze zabezpieczyć dany przedmiot, minimalizując równocześnie ryzyko zerwania plandeki przez podmuchy wiatru, jak również ryzyko dostania się różnych przedmiotów pod plandekę, mogących w jakikolwiek sposób stanowić zagrożenie dla przykrytego przedmiotu.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj