Torby papierowe ekologiczne

Propozycją godną uwagi w naszym sklepie stanowią opakowania w formie toreb, które idealnie wpisują się w obecne trendy. Torby ekologiczne to rozwiązanie, które pozwoli Państwu zadbać o środowisko naturalne i zyskac sympatię klientów. Odpowiedzialność społeczna za naszą planetę to ważne zobowiązanie, które wymaga odpowiednich działań. W dobie plastiku zalewającego świat przyrody torby wykonane z ekologicznych materiałów stanowią rewelacyjny wybór. To właśnie te produkty użytku codziennego mają kolosalny wpływ na stan przyrody na całym świecie.

Torby ekologiczne wykonane są z papieru lub tektury, która odznacza się duża wytrzymałością na obciążenia. Papier, z którego są one wykonane można poddać całkowicie recyklingowi, a dzięki trwałości można używać ich wielokrotnie. Rosnący trend ekologiczny sprawia, że takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne i pożądane wśród klientów. Papierowe torby na zakupy są wybierane chętnie dając poczucie spełnionego obowiązku dbania o środowisko. Można w nie pakować różnego rodzaju towary, nawet te o nieregularnych kształtach bez obawy o ich uszkodzenie. Dodatkowo torby te dzięki swojej gładkiej strukturze stanowią doskonały nośnik reklamowy - można na nich nadrukować np. logo swojego biznesu czy też inne rzeczy, które kojarzyć się będą z naszym przedsiębiorstwem.

W naszym sklepie oferujemy Państwu torby ekologiczne odznaczające się najwyższą jakością. W ofercie znajdują się między innymi:

 • torby z papieru o zróżnicowanych wielkościach - najpopularniejsze eko rozwiązanie dla sklepów i lokali usługowych
 • torby wykonane z karbowanej tektury - odpowiednie dla delikatnych i cięższych przedmiotów przez zastosowanie grubszego materiału
 • torebki z uchwytami w formie papierowej, wstążek, sznurków
 • torebki papierowe bez uchwytów
 • torby papierowe z ozdobnymi nadrukami - dopasowane tematycznie do potrzeb klienta
 • torebki fałdowe klejone
 • torby ekologiczne w wersji LUX - wytrzymalsze i najestetyczniejsze wśród dostępnych u nas toreb EKO

Szeroki wybór toreb daje Państwu nieograniczone możliwości dopasowania ich do swoich potrzeb, charakteru świadczonych usług, a także zachowania estetyki opakowania. Klienci z pewnością docenią walory tych toreb i z chęcią ponownie skorzystają z usług firmy, która jest EKO. Torby te nadają się do pakowania zakupów, żywności i ubrań. Ich estetyczny wygląd to ich kolejny atut. Zapraszamy do składania zamówień.

Z czego są torby papierowe?

Torby papierowe produkowane są z papieru, który wytwarza się z makulatury typu kraft . Czym wyróżnia się ten typ makulatury? Charakterystyczne są dla niego:

 • Dostępność w różnych gramaturach– od 32 do nawet 125 g/mkw. W przypadku najwyższych gramatur papier przypomina tekturę. W takich papierowych torbach można przenosić nawet cięższe produkty.
 • Nieprzepuszczalność światła. Dzięki tej właściwości torby papierowe brązowe nie zdradzają zawartości. Z tego względu coraz częściej są wykorzystywane w sklepach czy restauracjach oferujących posiłki na wynos.
 • Możliwość naniesienia dodatkowej warstwy. W zależności od potrzeb można wyprodukować torby papierowe z nadrukiem lub pokryć je dodatkową warstwą. Szczególnie popularne jest laminowanie i metalizowanie.

Torby papierowe mają zastosowanie w wielu branżach . W ofercie Neopak dostępne są zarówno torby papierowe gastronomiczne (np. torby na frytki czy torby na hamburgery), jak i torby standardowe, z których korzystać mogą np. punkty usługowo-handlowe.

Czy torby papierowe są ekologiczne?

W Neopak sprzedajemy szare torby papierowe ekologiczne . Są one produkowane ze wspomnianej już makulatury typu kraft, która ulegając rozkładowi, nie przyczynia się do degradacji środowiska .
Zależy Ci na tym, aby się wyróżnić lub wzmocnić świadomość swojej marki – chcesz kupić spersonalizowane szare torby, czyli torby z nadrukiem? Torby papierowe z nadrukiem również mogą być ekologiczne – do nadruku wykorzystuje się dziś przyjazne środowisku farby .
Torby papierowe do pakowania nie są produktem jednorazowym. Klienci, którzy otrzymają w takiej torbie zakupiony towar, mogą z niej korzystać dalej, np. przenosząc w niej odzież czy drugie śniadanie.

Torby papierowe czy foliowe – co kupić?

Prowadzisz sklep i zastanawiasz się, co sprawdzi się lepiej: torby papierowe czy foliowe? Wybór zależy od tego, jakie produkty sprzedajesz i kim są Twoi klienci. Zarówno torby papierowe duże, jak i małe torby papierowe szczególnie często wybierają:

 • Sklepy z kosmetykami, zdrową żywnością czy odzieżą. Sprzedawane tam produkty są z reguły lekkie, zatem szara, papierowa torba jest doskonałą alternatywą dla foliowej reklamówki.
 • Firmy (z różnych branż), którym zależy na proekologicznym wizerunku. Stosowanie toreb papierowych zamiast foliowych doskonale uzupełni inne proekologiczne działania.
 • Podmiotom organizującym różnego rodzaju eventy. Torby papierowe często są wykorzystywane do zapakowania zestawu upominków dla uczestników. Takie torby z reguły mają nadruk.

Torby papierowe eleganckie (czyli z nadrukiem) doskonale sprawdzają się jako torby upominkowe . Są one dobrym zamiennikiem dla papieru pakowego, szczególnie w przypadku produktów o niestandardowych wymiarach. Czyni je to bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jakie wymiary mają torby papierowe?

Torby papierowe są produkowane w różnych rozmiarach . W Neopak również dbamy o zróżnicowanie naszego asortymentu – klientom proponujemy:

 • Torby papierowe z uchwytem o wymiarach 240x100x320 mm.
 • Torby Lux KRAFT o wymiarach 40x40x40 mm.
 • Torby z tektury karbowanej ze sznurkiem o wymiarach 380x100x290 mm.

Oferujemy też torby zaprojektowane specjalnie na butelki i torby papierowe cateringowe. Te drugie mają wymiary 480x180x460 mm.
Chcesz kupić torby papierowe o nietypowych wymiarach ? Skontaktuj się z naszym doradcą, a pomożemy w zrealizowaniu takiego zamówienia, bez względu na to, czy będą to torby papierowe impregnowane, czy torby papierowe eko.

Czy korzystanie z toreb papierowych oznacza rejestrację w BDO?

BDO, czyli Baza Danych Odpadowych, to rejestr, do którego musi zgłosić się każdy podmiot wprowadzający na rynek produkty w opakowaniach czy wytwarzający odpady. Możesz zastanawiać się, czy hurtowe zamawianie i korzystanie z papierowych toreb zwalnia Cię z tego obowiązku. Niestety, odpowiedź jest negatywna .
Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep spożywczy, drogerię czy zakład fryzjerki, to nawet wybór toreb ekologicznych wytwarzanych z papieru nie zwalnia Cię z obowiązku wpisu do BDO. Jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność, pamiętaj o tym wymogu – za brak dopełnienia obowiązków w tym zakresie grożą surowe kary.
Z BDO wiąże się też pytanie: czy torby papierowe podlegają opłacie recyklingowej ? Zgodnie z obowiązującymi przepisami tej opłacie podlegają jedynie torby z tworzyw sztucznych – torby papierowe są z niej zwolnione.

Gdzie kupić torby papierowe?

Potrzebujesz toreb papierowych na własne potrzeby? Szukasz hurtowni toreb papierowych, z którą będziesz mógł nawiązać długą współpracę? Neopak to sklep internetowy, który realizuje zamówienia zarówno hurtowe, jak i detaliczne . Jeżeli chcesz zamówić torby papierowe bez uchwytu lub torby papierowe z uchwytem o różnych wymiarach, skorzystaj z naszej oferty.
Klientom zaopatrującym się u nas w duże ilości toreb papierowych zapewniamy atrakcyjne zniżki – im większą partię zamówisz, tym większy otrzymasz rabat. Jeżeli potrzebujesz pomocy w znalezieniu interesujących Cię produktów, zapraszamy do kontaktu – doradzimy i udzielimy odpowiedzi na pytania.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie