Papier natronowy

Papier natronowy jest produktem o bardzo wysokiej jakości.

Wykorzystuje się go do pakowania przedmiotów i do zabezpieczania paczek przed uszkodzeniami. Zabezpiecza produkty przed światłem słonecznym, jest też wykorzystywany w dalszym przetwórstwie, powstają z niego choćby torby papierowe.

Papier Natron ma bardzo wysoką jakość wyglądu, co sprawia, że idealnie nadaje się do robienia prezentów. Ktoś ostatnio zapytał nas na Facebooku, czy papier Natron może być używany do robienia modeli origami. Pomyśleliśmy, że jest to całkiem ciekawy pomysł i chcieliśmy opowiedzieć jak to działa w praktyce.

Na początku zrobiliśmy więc kilka próbnych złożeń ze zwykłych białych kartek papieru Natron (A4 80g/m²). Okazało się, że możliwości składania są dość ograniczone przy formacie A4 Natronu - linie zagnieceń są bardzo widoczne, a papier jest na tyle gruby, że powierzchnie modelu po kilku złożeniach robią się zaokrąglone. Przez materiał widać też wszystkie ruchy rąk, co jest pewnym ograniczeniem dla precyzyjnego składania

Papier natronowy jeśli został zalaminowany jest hydrofobowy i ochroni przesyłkę przed zamoczeniem. Jest lekki i bardzo wytrzymały. Powstaje z naturalnych surowców, a proces jego produkcji nie jest szkodliwy dla środowiska. Prezentuje też najwyższy stopień jakości względem ceny. Można na nim drukować, a różne gramatury i warianty kolorystyczne sprawiają, że możesz kupić papier natronowy, który będzie perfekcyjnie odpowiadał Twoim potrzebom.

Papier natronowy jest wytwarzany z włókien roślinnych. Rośliny są uprawiane specjalnie do produkcji papieru natronowego. Są to m.in. drzewa eukaliptusowe, akacjowe i sosnowe. Warto wiedzieć, że obecnie papier natronowy może zawierać do 10% materiałów pochodzących z recyklingu.

Papier natronowy nadaje się do recyklingu, może być wykorzystany jako surowiec do dalszego przetwarzania, np. do produkcji nowych opakowań lub folii ochronnych (w tym przypadku nawet do 50%).

Proces produkcji papieru natronowego nie jest szkodliwy dla środowiska. Zużywa on mniej wody niż inne materiały wykonane z włókien roślinnych i w zależności od rodzaju drewna zazwyczaj emituje mniej dwutlenku węgla do atmosfery podczas jego wzrostu. Podczas zbierania i transportu papieru natronowego do środowiska nie przedostają się żadne zanieczyszczenia, ponieważ recykling nie wymaga użycia ciężkich maszyn, które emitowałyby szkodliwe substancje. Papier natronowy może być również wielokrotnie wykorzystywany do pakowania przedmiotów, zanim trafią one do recyklingu.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj