Papier pakowy półpergaminowy

Papier półpergaminowy to świetny środek, który może być wykorzystywany w Twoim domu i biurze.

Papier półpergaminowy jest estetyczny i wytrzymały, z jego pomocą można śmiało owijać i zabezpieczać produkty. Jest też w pełni bezpieczny do transportu żywności, co będzie szczególnie przydatne dla firm zajmujących się ich dystrybucją i rolników. Papier półpergaminowy wykonany jest w 100% z celulozy, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska. Papier posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, w tym do stosowania w przemyśle spożywczym. Nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji szkodliwych dla zdrowia, jest więc całkowicie bezpieczny w transporcie produktów, które łatwo ulegają zepsuciu lub mogą mieć kontakt z wilgotnym powietrzem. Papier półpergaminowy może być stosowany do pakowania produktów w supermarketach i domach towarowych, gdzie higiena i prezentacja są szczególnie ważne.

Papier ten jest również chętnie wybierany przez użytkowników domowych, jeśli w procesie pakowania potrzebują nie tylko owinąć produkt, ale również zabezpieczyć go przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem. Perforacja pozwala na umieszczenie papieru pakowego na dowolnej powierzchni bez konieczności mocowania go za pomocą taśm klejących.

Papier półpergaminowy może być stosowany również do pakowania żywności. Jeśli jednak zamierzasz zapakować w niego raczej mokre lub tłuste produkty, nie pozostaje nic innego, jak po prostu złożyć arkusz i położyć go obok zakupów. Nie próbuj także tej opcji w przypadku transportu ryb o silnym zapachu, ponieważ w tym przypadku nawet najbardziej higieniczne opakowanie nie uratuje Twoich owoców morza. Opakowania półpergaminowe mogą być

Papier półperforowany jest uniwersalnym, a zarazem estetycznym rodzajem papieru, który może być stosowany zarówno do pakowania paczek, jak i do zabezpieczania żywności - jest wykonany w 100% z celulozy i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Nie jest jednak polecany do pakowania produktów bardzo tłustych lub mokrych. Chętnie wybierany jest przez klientów indywidualnych do użytku domowego, jak i sklepy detaliczne (zwłaszcza spożywcze).Ważną cechą papieru półpergaminowego jest to, że jest półprzezroczysty, co ułatwia jego śledzenie, np. przy owijaniu szklanych butelek czy przedmiotów cylindrycznych, takich jak puszki.

Papier półpergaminowy jest wygodny w transporcie, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca wewnątrz opakowania, chroniąc jednocześnie produkty przed brudem, kurzem i wilgocią. Papier jest również oszczędzany podczas transportu poprzez zmniejszenie wagi ładunku.

Papier półpergaminowy oferuje niepozorną, ale niezawodną ochronę podczas wysyłania paczek lub transportu żywności (świeże warzywa, owoce).

Czym jest papier półpergaminowy i czym wyróżnia się spośród innych papierów pakowych?

Papier półpergaminowy to papier pakowy, który znajduje się w naszym sklepie tuż obok papieru Kraft, papieru natronowego, papieru ozdobnego, papieru siarczanowego czy papieru celulozowego. Idealnie nadaje się do pakowania – zarówno prezentów oraz przede wszystkim żywności. 
 
 

W jakich kolorach można kupić papier półpergaminowy?

Papier półpergaminowy w naszym sklepie dostępny jest w dwóch kolorach:

 


Gdzie stosować papier półpergaminowy?

Z uwagi na dostosowanie materiału do kontaktu z żywnością, sprawdzi się on doskonale do zabezpieczenia jedzenia.

 • Pakowanie drugiego śniadania do pracy i szkoły.
 • Pakowanie ciasteczek i wyrobów cukierniczych do wzięcia ich na wynos.
 • Wyścielenie deski do krojenia do zaserwowania jedzenia, aby uniknąć dużej ilości sprzątania.
 • Papier półpergaminowy sprawdzi się do wyścielenia kartonów, w których suszymy grzyby lub zioła.
 • Poza pakowaniem żywności papier pergaminowy sprawdza się również jako papier pakowy do prezentów. Dzięki papierowi półpergaminowemu w kolorze brązowym możemy uzyskać naturalny efekt pakowania, który można wzbogacić na przykład o suszone owoce, kwiaty lub gałązki drzew iglastych. 

 

Jaki papier półpergaminowy znajdziesz w naszym sklepie?

 • Papier pakowy półpergaminowy w arkuszach 50x70 cm w kolorze białym.
 • Papier pakowy półpergaminowy w arkuszach 80x118 cm w kolorze brązowym. 

Sprzedawane w arkuszach papiery półpergaminowe o wadze 1 kg czy 5 kg to wygodne rozwiązanie do pakowania żywności, ale również do stosowania ich jako papier pakowy do prezentów czy tworzenia prac plastycznych.
 

Co wyróżnia papier półpergaminowy spośród papierów pakowych?

Papier pakowy posiada niezbędne certyfikaty do jego kontaktu z żywnością. Półpergaminowy papier jest wykonany z celulozy, przez co nie jest polecany do pakowania tłustych czy mokrych produktów. Dzięki jego właściwościom wykorzystywany jest przez sklepy spożywcze i w gospodarstwach domowych. 
 

Zastosowanie papieru półpergaminowego

Jak każdy papier pakowy papier półpergaminowy służy do pakowania i zabezpieczania przedmiotów przed zabrudzeniem. Dzięki atestom do kontaktu z żywnościom jest z powodzeniem wykorzystywany do zabezpieczania jedzenia.
 

Ekologiczne opakowanie

Wykonany w 100% z celulozy papier półpergaminowy to ekologiczne rozwiązanie do pakowania prezentów czy żywności. Estetyczne, jednokolorowe opakowanie sprawdza się w sklepach spożywczych i gospodarstwach domowych. Należy jednak pamiętać, że nie nadaje się do pakowania tłustych czy wilgotnych produktów. Nie spełni swojej roli również w przypadku zapakowania żywności o mocnym, intensywnym zapachu, ponieważ nie zabezpieczy przed ich rozprzestrzenianiem i przenikaniem do innych produktów.
 

Prace plastyczne, rękodzieło – jak wykorzystać papier półpergaminowy do projektów DIY?

 • Półpergaminowy papier w arkuszach sprawdzi się jako gotowy papier do pakowania prezentów. Gotowe arkusze to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie potrzebujesz używać nawet nożyczek do przycinania papieru. Dzięki pakowym papierom w kolorze naturalnym brązowym możesz uzyskać stylowe opakowanie nawiązujące swoim wyglądem do stylu boho. Dołącz sznurek jutowy i suszone owoce lub świeże gałązki z drzewa iglastego i w szybki oraz tani sposób uzyskasz pięknie opakowany prezent. 
 • Jeżeli tworzysz jadalne prezenty, to papier półpergaminowy świetnie sprawdzi się do ich zapakowania. Pierniczki, ciasteczka, suszone pomarańcze – wszystkie te produkty możesz zapakować w papier pakowy i uzupełnić go o ozdobną wstążkę z kokardką lub sznurek jutowy. Papier półpergaminowy jest przystosowany do kontaktu z żywnością.
 • Chcesz, aby twoja świąteczna choinka miała naturalny i nietypowy wygląd? Stwórz ozdoby choinkowe z papieru pakowego. Możesz dzięki niemu utworzyć naturalne łańcuchy czy ozdobne, papierowe bombki.
 • Papier półpergaminowy przyda się również do zabezpieczania szklanych i ceramicznych przedmiotów podczas ich transportu. Zwiń papier pakowy w kulkę i uzupełniń nimi wolne przestrzenie w kartonach, aby znajdujące się wewnątrz przedmioty się nie przesuwały i nie obijały o siebie czy o karton.
 • Wykorzystaj papier półpergaminowy w arkuszach jako tło do prac plastycznych dla dzieci. Duże arkusze papieru mogą być pokryte farbami, markerami, mazakami czy kredkami.
 • Papier pakowy półpergaminowy nadaje się również do pakowania rękodzieła, dodając mu naturalnego wyglądu. To znakomite opakowanie dla własnoręcznie wykonanych mydeł czy świec zapachowych. 


 

Właściwości papieru półpergaminowego

 • Papier sprzedawany jest w wygodnych do użycia arkuszach.
 • Półpergaminowy papier sprzedawany jest w uniwersalnych, estetycznych kolorach – białym i naturalnym brązowym kolorze.
 • Ekologiczny, przyjazny dla środowiska papier pakowy, który został wyprodukowany w 100% z celulozy, czyli z surowców odnawialnych i biodegradowalnych. 
 • Tani, uniwersalny produkt, dla którego znajdziesz wiele sposobów wykorzystania.
 • Dobra alternatywa dla foliowych opakowań. 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie