Papier makulaturowy do pakowania

Przy użyciu papieru pakowego możesz zabezpieczyć zawartość Twojej przesyłki. Możesz też zabezpieczyć karton owijając go w całości ekologicznym papierem makulaturowym. 
Bardzo ważne jest, aby używać papieru makulaturowego do zabezpieczania pudełek zawierających rzeczy delikatne, wrażliwe na warunki atmosferyczne lub narażone na uszkodzenie pod wpływem nacisku.


makulatura-papier


Papier makulaturowy to bardzo wygodna, praktyczna i tania forma papieru pakowego.

 

Przyjazny dla środowiska papier z recyklingu ma następujące zalety:

- Papier produkowany jest z wysokiej jakości materiału.

- Przyjazny dla środowiska.

- Cały proces recyklingu jest bardzo efektywny kosztowo, dlatego ceny są niskie. Oznacza to, że można zaoszczędzić na kosztach wysyłki, używając papieru z recyklingu do pakowania.

- Większość konsumentów lubi używać papieru z recyklingu, ponieważ pomaga on w oszczędzaniu lasów, a to zapewnia ochronę zasobów naturalnych, oszczędność energii itp.


papier-makulaturowy-pakowy


Papier makulaturowy z recyclingu

 

Papier z recyklingu jest dostępny w różnych formach, takich jak stare gazety, śmieci, czasopisma etc., a to oznacza, że można wybrać preferowaną formę papieru do owijania pakietu lub paczki.

Papier z recyklingu jest bardzo mocny, co oznacza, że można go użyć do zapakowania każdego przedmiotu. Możesz nawet owinąć meble papierem pakowym, jeśli nie masz pewności co do wykończenia powierzchni. Pakowanie mebli za pomocą papieru makulaturowego jest również dobrym pomysłem, jeśli twoje meble są wykonane z drewna, ale mają staromodny lakier lub inne wykończenie, które może łatwo uniknąć uszkodzeniu w transporcie.
Kryzys, a dostępność papieru pakowego makulaturowego.

Papier makulaturowy jest doskonałym materiałem do wykorzystania, jeśli pakujesz delikatne przedmioty lub takie, które wymagają ochrony przed środowiskiem zewnętrznym. Jeśli nie masz pewności, zawsze wybieraj papier z recyklingu. Opakowanie z papieru makulaturowego jest szczególnie dobre, jeśli wysyłany przedmiot jest łamliwy lub wrażliwy na nacisk; wyściółka z papieru z recyklingu może wchłonąć część wstrząsów podczas transportu.

Czasami może on być tak gruby, że nie zmieści się w drukarce. Jeśli chcesz drukować na opakowaniach, spróbuj drukować tylko na jednej stronie arkusza. Pozwoli Ci to uniknąć zniszczenia obu stron naraz. 
 

Rodzaje papieru makulaturowego

 

Papier z recyklingu można znaleźć w wielu kolorach, fakturach i rozmiarach. Wybór zależy od zadania, które chcesz wykonać lub od Twoich zachcianek. Wiele sklepów internetowych oferuje imponujący wybór kolorowych papierów, które trafiają w każdy gust.

Papier pakowy jest używany nie tylko do pakowania przedmiotów wysyłanych pocztą, ale także przedmiotów wysyłanych z domu. Papier może być użyty do tego celu, gdy nie ma pod ręką innego odpowiedniego materiału, który mógłby posłużyć jako powierzchnia do pokrycia. W tym przypadku papier z recyklingu pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

Co to jest papier makulaturowy?


W ofercie naszego sklepu dostępny jest papier makulaturowy. Zastanawiasz się zapewne w takim razie, co to takiego jest. Otóż już spieszymy z wyjaśnieniami. Papier makulaturowy to jeden z rodzajów papieru dostępny na rynku, który wykorzystywany jest przede wszystkim do pakowania różnego rodzaju produktów. Może służyć do zapakowania zarówno pojedynczych przedmiotów, jak i kilku. Niezależnie od tego, przedmioty, które schowasz w jego wnętrzu, będą wyglądać estetycznie. A do tego, będą zajmowały stosunkowo niewiele miejsca w transporcie. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że papier makulaturowy jest jednym z tańszych typów papierów pakowych. W zależności od tego, czego oczekujesz i czego potrzebujesz, może on być zadrukowany, dzięki czemu nie będzie przepuszczał światła. Papier ten charakteryzuje się w większości stosunkowo dużą gęstością, co sprawia, że jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.


papier-pakowy-z-recyclingu


Zastanawiasz się nad zakupem papieru makulaturowego? Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę


Oferta naszego sklepu jest wyjątkowo bogata. Znajdziesz w niej między innymi:
Prezenty zapakowane w papier makulaturowy

Jak widzisz, wybór jest wyjątkowo duży. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup jednego z produktów, które Ci oferujemy, musisz zastanowić się nad tym, czego chcesz i czego oczekujesz. Pierwszym pytaniem, na które powinieneś znaleźć odpowiedź, jest to, do czego będziesz go potrzebował. Czy na przykład będziesz chciał zapakować w papier KRAFT prezenty, czy chcesz wykorzystać go jako wypełniacz do paczek? Dobrze jest też, jeśli uda Ci się odpowiedzieć na pytanie, jakiej wielkości będą produkty, które chcesz w niego zapakować. Dzięki temu powinno Ci się udać, dobrać odpowiednią wielkość arkuszy. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane wymiary pozwolą Ci nie tylko na łatwe, ale też estetyczne zapakowanie prezentów oraz paczek. Znaczenie ma też częstotliwość korzystania z papieru makulaturowego. Jeśli chcesz korzystać z niego w warunkach domowych i będziesz najczęściej po prostu pakował w niego prezenty, to wystarczy, jak zdecydujesz się na zakup papieru w arkuszach. Jeśli natomiast wykorzystujesz go w sklepie internetowym do pakowania przesyłek, to warto wybrać wersję w rolkach. Wystarczy Ci ona zdecydowanie na dłużej.


makulatura-recycling


Jak powstaje papier z makulatury?


Papier makulaturowy, który znajdziesz w naszej ofercie, dostępny jest w większości przypadków w wersji, która odznacza się bardzo dobrą gęstością. Gramatura 80g/m2 sprawia, że odporny jest on nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również dobrze chroni przed wilgocią. Doskonała jakość sprawia, że może on być wykorzystywany wielokrotnie. Ważne jest jeszcze to, żeby pamiętać, że jest to rodzaj papieru, który jest ekologiczny. Wykonany w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Proces powstawania tego rodzaju papieru jest dość skomplikowany. Aczkolwiek pozwala na oszczędzanie energii oraz na zredukowanie zanieczyszczenia wód i powietrza. Co więcej, chroni rocznie miliardy drzew przed wycięciem. Musisz wiedzieć, że proces przerobu makulatury rozpoczyna się od Ciebie. Musisz wrzucić papier makulaturowy do odpowiedniego pojemnika, żeby mógł zostać on przetworzony. Dlatego przykładaj się do segregacji śmieci w swoim gospodarstwie domowym oraz w firmie. Jest kilka podstawowych etapów procesu przerobu papieru. Należą do nich składowanie, rozwłóknianie, mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń, odbarwianie, bielenie. Od tego, czy wszystkie etapy zostaną zastosowane zależy przeznaczenie papieru.
 

Wypełniacz papierowy - wybór ekologiczny i ekonomiczny


Wypełnienie pustych przestrzeni w kartonie, do którego zostały włożone przedmioty zakupione przez Twojego Klienta, jest bardzo ważne. Ma to bowiem wpływ na bezpieczeństwo przesyłki, a tym samym na to, w jakim stanie paczka dotrze do Twojego Klienta. Papier makulaturowy jest idealnym rozwiązaniem do tego typu zadania. Przede wszystkim dlatego, że wyróżnia się bardzo dużą gęstością oraz sprężystością. A to chroni zawartość paczek przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dostępne w tej kategorii wypełniacze papierowe umieszczone zostały w kartonie z otworem. Taka konstrukcja ułatwia aplikację i sprawia, że jest ona szybsza. Co z kolei wpływa na wydajność pracy.

Szukasz doskonałej jakości papieru makulaturowego? Znajdziesz go w ofercie naszego sklepu. Prezentujemy Ci papier pakowy KRAFT, wypełniacze do paczek oraz papier osłonowy. Dostępny jest też papier nacinany, który jest idealną alternatywą dla folii stretch. Jakie są cechy charakterystyczne tego produktu? To przede wszystkim doskonałe dopasowanie do kształtów produktu. Idealnie wiec nadaje się do zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów, nawet tych o nieregularnych kształtach. Pamiętaj, że wybierając papier makulaturowy, warto podkreślić swoim Klientom, że Twoja firma, działa w zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi. Liczba konsumentów, zwracających na to uwagę ciągle rośnie.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie