Koperty na pieniądze

Bezpieczne koperty na pieniądze czasem są określane jako koperty bankowe. Są sposobem na najlepsze zabezpieczenie pieniędzy. W zależności od wybranego rodzaju mogą pomóc w przechowywaniu i transporcie banknotów lub bilonu. Zwykle możemy podzielić tę kategorię opakowań na koperty bankowe oraz koperty biznesowe na pieniądze. Poza możliwością przechowywania i przewożenia pieniędzy, można użyć ich do pakowania innych przedmiotów o dużej wartości. Służą często do zabezpieczenia papierów wartościowych firmowej dokumentacji, kluczy, czy różnych cennych danych i przedmiotów.

Aby zapewnić tak kosztownej, a często również dość wrażliwej zawartości należytą ochronę, bezpieczne koperty na pieniądze mają odpowiednią budowę. Są wykonane z mocnej folii, która jest odporna na rozdarcie, przebicie i inne uszkodzenia. Chroni również przed wilgocią. Nieprzezroczyste torebki na banknoty pozwalają również ukryć swoją zawartość przed spojrzeniami postronnych osób.

 

Bezpieczne koperty na pieniądzeOgromną zaletą i jedną z głównych cech bezpiecznych kopert na pieniądze jest również możliwość przechowywania swoich cennych przedmiotów. Pomaga w tym indywidualna numeracja każdej z kopert. Często koperty na pieniądze są również znakowane dodatkowo kodem kreskowym. W bankach i innych instytucjach finansowych znacznie ułatwia to zarządzanie sporą ilością zapełnionych kosztownościami i pieniędzmi kopert.

koperta na pieniądze

Wszystkie cechy sprawiają, że koperty na pieniądze są bardzo przydatne, a banki chętnie wykorzystują je do przechowywania pieniędzy.

 

Jaki rodzaj koperty na pieniądze wybrać?Bezpieczne koperty na pieniądze występują w wielu rozmiarach. Pozwala to dostosować ich rodzaj do potrzeb. Różnica może polegać na rozmiarze koperty. Definiuje on to, jak duża może być całkowita zawartość bezpiecznej koperty. Wśród bezpiecznych kopert bankowych rozróżnienie może także polegać na tym, czy zawartość koperty jest widoczna z zewnątrz:
 • koperty na pieniądze transparentne - można zobaczyć, co jest w środki
 • nieprzezroczyste koperty na pieniądze - ich zawartość nie jest widoczna dla osób trzecich

Oba typu bezpiecznych kopert na pieniądze mają swoje zalety. Jeżeli postronne osoby mogą mieć dostęp do tych opakowań, warto wykorzystać takie, które nie pozwalają podglądnąć zawartości - zwiększy to bezpieczeństwo transakcji, czy zmniejszy szanse na próbę kradzieży. Jeżeli koperty na pieniądze są wykorzystywane jedynie wewnątrz danej organizacji, w bezpiecznych warunkach, przezroczysta koperta może ułatwić zarządzanie wieloma środkami zgromadzonymi w bezpiecznych pudełkach.

Filtry

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Rozmiar
Długość
Szerokość
Kolor
Rodzaj koperty
Ilość
szukaj

Bezpieczne koperty na pieniądzeWśród wielu zalet bezpiecznych kopert na pieniądze zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się ich wytrzymałość. To kluczowe, aby zawartość bankowej koperty pozostała w nienaruszonym stanie, nawet podczas długotrwałego transportu lub wieloletniego przechowywania.Pozwala na to bardzo mocna konstrukcja bezpiecznych kopert biznesowych.

koperta na pieniądze

Gdy myślimy o kopertach, na myśl przychodzą papierowe opakowania o dość delikatnej budowie. Koperty bankowe są raczej rodzajem mocnej torby z grubej folii odpornej na zniszczenia. Dzięki temu można mieć pewność, że zawartość przetrwa wiele. Solidna budowa pozwala chronić zawartość kopert przed zniszczeniami takimi jak przecięcie, rozdarcie, przedziurawienie, przetarcie i innymi. Ważną cechą torebek na pieniądze jest również zapewnienie odpowiedniej ochrony przed wilgocią. Mogłaby okazać się niszczycielska, gdyby miała kontakt z typową zawartością koperty bankowej.

 

Zastosowanie kopert na pieniądzePoza przechowywaniem i transportem pieniędzy, koperty bankowe można wykorzystać także do pakowania innych wartościowych przedmiotów. Często znajdują się w nich takie przedmioty, jak papiery wartościowe, wyroby jubilerskie, złote i srebrne monety, klucze i dokumentacja. Firmowe papiery różnego typu warto zabezpieczyć właśnie z użyciem bezpiecznych kopert - niepowołane osoby nie będą miały do nich dostępu, a dzięki możliwości dość łatwego oznaczenia poszczególnych kopert. Można to zrobić zarówno podpisując je, jak i dodając oznaczenia kodem kreskowym. Z biegiem lat ta druga metoda staje się zdecydowanie coraz bardziej popularna. Dzięki nowoczesnej technologii jedna niewielka naklejka może bowiem zawierać całą masę przydatnych informacji o zawartości opakowania.

koperta na pieniądze

W zależności od planowanego zastosowania, warto zastanowić się nad wyborem rodzaju koperty na pieniądze. Niektóre z nich są bezbarwne, co pozwala łatwo sprawdzić, co jest w środku koperty. W wielu sytuacjach znacznie bezpieczniejsze okazują się być jednak koperty nieprzezroczyste, które dobrze skrywają zawartość przed ciekawskimi spojrzeniami postronnych i niepowołanych osób.

Najczęstsze sposoby wykorzystania tych opakowań to:
 • koperty bezpieczne do przechowywania pieniędzy
 • koperty na banknoty
 • bezpieczne koperty na bilon
 • koperty do przechowywania papierów wartościowych
 • bezpieczne koperty do zabezpieczenia kodów PIN, kluczy, haseł
 • koperty bankowe na kosztowności
 • wytrzymałe koperty biznesowe na firmową dokumentację
 • i inne


 

Budowa koperty na pieniądze - co ją wyróżnia?
W porównaniu z wieloma innymi rodzajami kopert, koperty na pieniądze posiadają dodatkowo grubą warstwę folii polietylenowej. Trójwarstwowa folia jest bardzo mocna - odporna na przebicie, rozcięcie i rozdarcie. Dodatkowo niezauważalne otworzenie takiej koperty bez pozostawienia widocznych śladów jest niemal niemożliwe. To kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa towarów przechowywanych w bankowych kopertach. Na jednej ze stron kopert na pieniądze znajduje się kod kreskowy.

koperta na pieniądze

Pozwala na bardzo prostą identyfikację konkretnej koperty i jej zawartości. Zamknięcie koperty na pieniądze jest trwałe. Koperta posiada ponadto integrator ciepła. Jest dobrym sposobem zabezpieczenia koperty, a przede wszystkim jej drogocennej zawartości, przed wpływem wysokich i niskich temperatur.

Koperta na pieniądze ma formę torebki, nieco przypomina torebkę z zamknięciem strunowym. Jest jednak o wiele mocniejsza.

 

Rodzaje torebek na pieniądzeKoperty na pieniądze mogą mieć różne wymiary. Są dopasowane do zróżnicowanych potrzeb klientów - głównie z branży bankowej i ze świata biznesu. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba dobrego zabezpieczenia papierów wartościowych lub pieniędzy, warto wybrać jeden z przydatnych rodzajów kopert bankowych.

Najpopularniejsze rodzaje kopert na pieniądze dostępnych w Neopaku to:

 

Koperty na pieniądze, czy torba na bilon?Czym różni się bezpieczna koperta na pieniądze od torby na bilon? Opakowania, w których można przechowywać monety mają zwykle wzmocnioną konstrukcję. Spore sumy pieniędzy w drobnym bilonie zwykle sporo ważą. Z tego względu torby na bilon mają udźwig:
Torby na pieniądze (banknoty) także są bardzo wytrzymałe, jednak nie posiadają aż tak dużej ładowności, jak koperty na bilon.

Dlaczego warto kupić koperty na pieniądze?


Koperty na pieniądze są sposobem na bezpieczne zapakowanie kosztowności: pieniędzy, papierów wartościowych i innych rzeczy, które mają dużą wartość. Koszt zakupu koperty bankowej nie jest wysoki, jeśli spojrzymy na jej przydatność - wytrzymałość, a także pomoc w identyfikacji koperty (kod kreskowy na opakowaniu). Możliwość ochrony pieniędzy, które zapakujemy w bezpieczną kopertę często okazuje się nieoceniona.
 • Czy koperta na pieniądze jest wytrzymała?
  W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przechowuje pieniądze, dokumenty i wartościowe przedmioty na własną rękę. Aby te przedmioty były bezpieczne idealnym rozwiązaniem będą specjalne koperty na pieniądze. Tego rodzaju koperty używają też banki, więc jest to najlepszym dowodem na ich użyteczność. Koperty występują w wielu rozmiarach. W zależności od potrzeb koperty mogą być transparentne lub nieprzezroczyste. Jak sama nazwa mówi, koperty te muszą być solidnie wykonane, aby zawartość była odpowiednio zabezpieczona. Wykonane są z grubej folii ze wzmocnionymi zgrzewami, odporne są na czynniki zewnętrzne. Koperty nieprzezroczyste chronią przed promieniami UV.
  Dobrej jakości koperty bezpieczne na pieniądze można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie